Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deadi

    tag

    Nos, holnap jönnek az Telekomtól beüzemelni az új netet..

    Pici érdekesség..

    Lakcímemen a Telekomnál nincs lehetőség Internet szolgáltatásra a honlap szerint, viszont az Invitel honlapján van lehetőség rá, Telekomos területen..

    Viszont a jelenlegi 15m helyett csak 10 re..

    DiGiNet-es ismerőseim simán röhögőcsomóban fognak kimúlni..:)

    [ Szerkesztve ]

    tisztelettel...

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3200 üzenetére

    Bocsi.Nem is feltételeztem hogy Btel-es lennél.
    Mint mondottam műveletlen vagyok e téren és ha nem ismerek cégeket nem jelenti azt hogy nem komoly szakmai cégekről van szó

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz TOBY29 #3202 üzenetére

    Viszont elképzelhető hogy az Eurosys Telecom Kft tulajdona a kecskeméti Btel iroda.

    A magzrt. oldalán

    [link]

    az Eurosys Telecom Kft. nyert Európai Uniós pályázaton (DAOP 1.1.1/E-11 Telephelyfejlesztés) 64 063 337 forintot. A szerződés adatai szerint elég elhúzódó projekt lehet, mert lassan 3 éve nem sikerült lezárni. Persze lehet, hogy az NGM nem frissítette az adatokat. De jó nagy káosz lehet ott Kecskeméten a földhivatalban mert egyszer Mindszenti krt. 28 utána 27/a

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • Drenadar

    veterán

    válasz #23310336 #3204 üzenetére

    Ezt most miért? Írhattál volna a LINK mellé pár szót, hogy ezt miért is linkeled... :O

  • TOBY29

    csendes tag

    A portfolio fórumon olvasható csocso70 hozzászólása:
    "hallgatom ezt a sok mocskolódást, a céggel a papírral kapcsolatban, és szeretnék infót is mondani, mielőtt megint veszteséget generál sok embernek az itt olvasott „információ”
    voltam a 19.-n tartott közgyűlésen, és hosszasan beszélgettem a T. úrral.
    ez a cég nem csődbe megy, hanem a 10 országban lévő partnereit, (ahova eladták a jogokat) fogja kiszolgálni, busás haszonnal, és folyamatosan.
    Ha megszavazzák 29.-n a tőkeemelést, kifizetik a tartozásaikat, és befejezik a beruházásokat, majd elkezd beáramolni a kiszolgálásból adódó pénz.
    R. töretlenül benne van a cégben, és jóval több pénzzel, mint az itt ismeretes.
    R.-nek nem éri meg bedönteni ezt a céget, mert nem ez az üzletpolitikája, és ezzel a cselekedetével a nevét is beáldozná.
    Nekem van is papírom elég, olcsón is vettem de nem 125-re spekulálok vele. A cég sem névértéken fog pötyögni.
    Nem azért írok hogy bárki vegyen, a cég amúgy is fog venni eleget 05.-től"

    Mr.Weaver úgy látszik, még elemében van és nem vesztette el a humorérzékét. Amolyan magyar Frank Abagnale módjára levezette a tutit. Ja és megkérték az úriembert mivel nekik sok a dolguk és nincs, idejük bejelenteni mondja el mindenkinek.
    Ha már szolgáltatni nem tudunk, marad a jól bevált számlabiznic?

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • Kerwin72

    újonc

    válasz Waikiki #3126 üzenetére

    Hát,igen.Bár az emailekre nem volt válasz, a tértivevényes ajánlott levélben küldött felmondásra már igen.Mégpedig egy email formájában.Ebben felmondják a szerződést 60 napos határidővel és "átadnak" a T-com-nak.Ez eddig még rendben is lenne,de rá egy napra,itt volt az eddig hiába várt novemberi és decemberi számla.Természetesen a teljes összegről,holott november 11.-e óta,csak IP tv volt,internet nem. Ilyenkor mi a jó döntés?Ha befizetem,utána kérhetem én már a kötbért,kiröhögnek.Ha nem,a végén még én fázok rá.Pedig elvileg,még ők tartoznának nekem.Azt hiszem,megint levelet írok:ha lemondanak a kéthavi díjról, lemondok a kötbéŕről.Így még mindig jól járnak és végre,én is megszabadulok tőlük.Vagy ez hülyeség? Bocs,hogy téged kérdezlek,de a hozzászólásaid alapján,jobban "képben vagy",hogy mivel érdemes próbálkozni.

  • Drenadar

    veterán

    válasz Kerwin72 #3207 üzenetére

    ne fizesd be, írásos számlareklamációt nyújtsd be!
    Amúgy meg lehet az még az automata számla, és nem lezáró számla. (Neked az utóbbi kell)

  • Waikiki

    tag

    válasz Kerwin72 #3207 üzenetére

    1. Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor te előbb mondtad fel, utána kaptad csak meg a köremailt a felmondásról, azaz te nyertél, az Eht. 134. § (1) bekezdése szerint 8 napra felmondtad, azaz nem kell törődnöd a 60 nappal.

    2. Nyújts be a számla kapcsán díjreklamációt, melyben kéred a kiesett szolgáltatásokra neked járó kötbér felszámítását, és ennek fényében új számla kiállítását a felmondásod napjáig terjedő időszakra.

    A "60 nap" nekem amúgy gyanús, hogy ott újra elkúrás forog fent. Ha ugyanis az xDSL üzletágat január 15-re mondja fel a Btel, akkor egy azon belüli szolgáltatást, vagyis az IPTV-t miért 60 napra mondaná fel? Szóval van egy olyan érzésem, hogy ahol neadjisten még van IPTV, azt is el fogja vinni a cica január 15-én végleg - legalábbis azt javaslom, hogy az érintettek így készüljenek.

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • Waikiki

    tag

    válasz TOBY29 #3206 üzenetére

    Akkor nézzünk pár dolgot.

    Egy ország területére nagy eséllyel eladták az XPrime-ot, mivel szeptemberben a SkillInvest ajánlatot kapott az XPrime jogaira Oroszország és a FÁK területére valami egészen röhejes összegért - nem csodálkoznék, ha SI felé fennálló esetleges korábbi adósságok törlesztéseképp. Hogy ezt elfogadta-e, nem tudom. Egyéb országról nem tudok. De azt hozzá kell tenni, hogy az XPrime kiszolgáló infrastruktúrája augusztus végére került olyan állapotba, amivel egyáltalán lehet valamit kezdeni, de komoly cég nem égetné magát mások előtt, mert egy erős bétaverziónak mondanám: asztali számítógépekre van lefejlesztve, például mobilos használatra jelenleg alkalmatlan, de a koncepció is az: a netes szolgáltatások elérésére már rég nem böngészőt használunk mobilon. Ja, és amúgy a regisztrált XPrime ügyfelek kommunikált számát nyugodtan lehet osztani százzal. Nem képletesen, szó szerint.

    Lássuk azt a törlesztéses dolgot. A tőkeemelés 950 millió Ft-ról szól, emellé tegyük párba a Magyar Telekom által indított perben viszont 944 millió Ft-ot követelnek a cégen. (Nota bene: múlt pénteken a Kecskeméti Törvényszéken már meg is volt az első tárgyalás. Erről nem kellene értesíteni mondjuk a BÉT-et?) A végösszeg nagyjából nulla. A Q3-as jelentésből is kiolvasható tartozások további részét miből kívánják fedezni, ha már az előfizetői nagy részét elvesztette a cég?

    Apropó, értesítés: a korábban nagy nehezen nyilvánosan bevallott felszámolási eljáráson túl legalább 3 másikat is kezdeményeztek ellene: vajon ebből is 45 napos haladék lesz, mint a bevallottnál? És ha az lejár, akkor mi lesz?

    Ha már a tartozások kiegyenlítésénél tartunk, akkor drága Takács úr neadjisten szóba állhatna végre a saját alkalmazottaival is (mármint akik még maradtak), mert ezt az elmúlt hónapokban nem igazán tette meg és esetleg közölhetne velük némi konkrétumot arra vonatkozóan, hogy az elmúlt 3 havi munkabért esetleg mikor szándékozik kifizetni. (Karácsony előtt jól jött volna, de köszönik szépen, még elvannak nélküle egy kicsit...)

    Egyvalamiben igaza van, de ebben vastagon:

    R. töretlenül benne van a cégben, és jóval több pénzzel, mint az itt ismeretes.

    A mennyiség besaccolása kapcsán csak érdemes eljátszadozni a kérdéssel, hogy vajon miért kapott az október végi 50 milliós részvénycsomagjához mindenféle privilegizált jogot a SI?

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3210 üzenetére

    Köszönjük Waikiki a részletes helyzetjelentésed. Nagy valószínűséggel R nek az xprime jogok kellenek, vagy már az övé. De ha az oroszoknál bevezetik, és mással nem akarnak foglalkozni már nem, lesz szükség a Weaver brothers-re. R viszi a jogokat a tesók meg a balhét és örülhetnek, hogy nem kapnak egy ingyen utat az Uralon túlra. Csak oda.
    A 4 felszámolási eljárás mellett vagy 8 végrehajtás is be van jegyezve a leányokban a vagyoni részesedés lefoglalását is bejegyezték.
    Undorító mocsok eljárás, ahogy az alkalmazottakkal elbántak. Sajnos egy olyan országban élünk ahol a tőrvények nem védik az alkalmazottakat. Nem vagyok kárörvendő, de kívánom, hogy ugyanezt kapják vissza.
    Nekem továbbra is büdös ez az egész. Ahogy a tesók felfutatták ezt a céget az nem kerek. Szinte meseszerű.

    [ Szerkesztve ]

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • Deller2010

    tag

    válasz #23310336 #3204 üzenetére

    "Tisztelt Érdeklődők!

    A Business Telecom Nyrt. tájékoztatása szerint a vállalat 2015. január 15-ei dátummal a Magyar Telekom Nyrt. szolgáltatói területén megszünteti néhány szolgáltatást, így többek között az ADSL szolgáltatást is (a BTel részletes tájékoztatását ide kattintva érheti el).

    Amennyiben Ön továbbra is szeretne ADSL szolgáltatatást igénybe venni, örömmel várjuk Önt. Az ügyintézéshez keresse ügyfélszolgálatunkat a 1203-as telefonszámon! Munkatársaink mindent megtesznek annak érdekében, hogy a lehető legkevesebb kellemetlenség mellett megtörténjen a szolgáltató váltás.

    Üdvözlettel:
    Vidanet Zrt."

    Októberben vajon miért nem tudtak írni semmi hasonlót??

    | regular IT guy |

  • Deller2010

    tag

    válasz TOBY29 #3206 üzenetére

    Te jó ég!! Milyen 10 ország? Milyen jogok?! Busás haszon, b+ ez kész! :W
    Meg ez a: "ha megszavazzák, kifizetik" - és ha nem szavazzák meg, akkor meg nem fizetik ki. Pont úgy, ahogy eddig sem. Közel 1.000.000.000 Ft-tal tartozik a Btel csak a Magyar Telekomnak, és akkor a többi cég + a felhasználóknak járó kötbér, az alkalmazottak elmaradt munkabér költsége, a random beeső tőzsdei büntik meg még sehol nincsenek...

    Csocso70-nél teljes a sötétség. Hagyta magát rendesen megvezetni.
    Azt felejti csak el, hogy egy ilyen helyzetben (ekkora bacott nagy gondok közepette) egy komoly cég elhivatott tulajdonosa nem csak hiteget és igérget, hanem CSELEKSZIK! Nem majd, hanem most!

    [ Szerkesztve ]

    | regular IT guy |

  • Deller2010

    tag

    válasz TOBY29 #3211 üzenetére

    De azt érted, hogy:
    "ez a cég nem csődbe megy, hanem a 10 országban lévő partnereit, (ahova eladták a jogokat) fogja kiszolgálni, busás haszonnal, és folyamatosan.
    Ha megszavazzák 29.-n a tőkeemelést, kifizetik a tartozásaikat, és befejezik a beruházásokat, majd elkezd beáramolni a kiszolgálásból adódó pénz."

    Még mindig megy a vetítés!!
    Valamiért még mindig nem akarnak "a T-esók" kiszállni és méltósággal veszíteni. De az a részvényes is hülye, aki akár csak egy szavukat is elhiszi. Persze, értem én, futnak a pénzük után .. de minek? Nem fogják már azt megtalálni, csak az előttük tornyosuló falon fognak arccal tompítani. Addig kellett volna lelépniük, amíg lehetett, nem is értem, hogy akiknek komoly pénze volt a cégben, miért nem kapcsolt időben - csak az árfolyamot kellett volna nézni:
    "Részvényárfolyamok:
    2014. január: 1000 Ft körül,
    április: 1100 Ft körül,
    május: 800 Ft,
    augusztus: 400 Ft,
    november: 190 Ft,
    december hó első fele: 50 Ft alatt, 39 Ft-os minimummal." - idézet magamtól

    | regular IT guy |

  • Waikiki

    tag

    válasz Deller2010 #3212 üzenetére

    Október azért más volt. Az ugyanis jogilag átadásnak minősül, azaz minden ügyfél, aki addig nem mondta fel, az ment át hozzájuk. (Legalábbis ez lett volna a koncepció, de a jogi kérdésekben teljesen inkompetens műszaki igazgató úgy elcseszte az egészet, hogy csak na.) Most nincs szó átadásról, minden ügyfél meg oda, ahova akar, max. a Btel marketingeli kicsit a Vidanetet, illetve a Vidanet próbálja levadászni a Bteles ügyfeleket.

    A novemberit egyértelműen a Btel szúrta el: ott gyakorlatilag augusztusban átadták a kapcsolatfelvételi adatokat a Vidanetnek, így olyanokat is megkeresett a Vidanet, akik később felmondták a szerződést a Btelnél október 31-ig és egyáltalán nem lett volna szabad átkerülniük az adataiknak. (A csúcs egyébként azt volt, amikor a Btel az általa nyújtott nagyker ADSL szolgáltatás révén vele szerződött ISP előfizetőjének adatait is átadta a Vidanetnek, az ISP pedig vörös fejjel jött, hogy ezt mégis hogy a f*szba képzelte a cég... :)) )

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3215 üzenetére

    " (Legalábbis ez lett volna a koncepció, de a jogi kérdésekben teljesen inkompetens műszaki igazgató úgy elcseszte az egészet, hogy csak na.)"

    Varga István ?
    Műszaki igazgató
    Mérnök informatikus
    2004-2009 informatikus Szerencs Város Polgármesteri Hivatalánál
    2009-2013 a Netcore Technologies Kft. Ügyvezetője
    2013-tól a BTel hálózatüzemeltetési és hibaelhárítási igazgatója
    2014-től a BTel műszaki igazgatója

    Úgy látszik, a górék szeretik a magukkal egyívásúakat kiválasztani a feladatra. Ha túl okos vagy nem férsz bele a bizalom körébe. Ez az a cég, aki mindent megtehet. Benne lesz az alkotmányban, hogy a Btel-re nem vonatkoznak a törvények.

    Egy Nicky Santoro idézet:
    „Hogy honnan szalajtották ezt a Greent? Fas..om tudja. Annyi szent, hogy ingatlankupec volt Arizonában. És alig volt pénze benzinre, hogy eljöjjön a kiba..ott csekkjéért. És persze Andy Stone, a górék embere adta az ukázokat, nem pedig a köcsög igazgatótanács elnöke. Ez a Philip Greene...”

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • ha3oem

    csendes tag

    Most január 15 től szabad vagyok ? vagy kötelezően a Vidanet lesz a szolgáltatóm, két hónapja számlát sem kaptam-lapítok. 72 es körzetben egy nap kivételével volt net .Akkor a ....@drava.hu felhasználónevemet
    ....@btel.hu ra iratta át velem a szolgátató ez megoldotta gondot .Vidanetnél érdeklődtem nem szerepelek a
    nyilvántatásukban. Mit javasoltok mondjak fel ? van másik netem szabadulnék e kétéves röghözkötéstől. :DD

    ha3oe/Misi

  • Drenadar

    veterán

    válasz ha3oem #3219 üzenetére

    Igazából én nem értem a problémád... minden oké, csak számlát nem kaptál?
    Szégyelld magad :C

    ez a ha3oe ez az amire én gondolok? Vagy köze nincs a rádiózáshoz? :P

  • Waikiki

    tag

    válasz taki01 #3221 üzenetére

    Most őszintén: ezt a kérdést komolyan gondoltad a fenti hozzászólások után?

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • Vektor73

    csendes tag

    Mobil netesek!
    Kapott valaki a BTel-től érdemi választ a szolgáltatás kiesés miatt?
    Nálam utoljára dec. 1. volt kapcsolat. Azóta nem tudok kapcsolódni!
    Ha jan.1.-ig nem lesz változás, akkor én is felbontom a szerződést, a szolgáltató részéről történt szerződés szegés miatt. Természetesen kérem a kötbér jóváírását is.
    Ha valaki tud valamit akkor pls. értesítsen!
    Addig is marad a feltöltős net! :(((

  • fefinyoka

    újonc

    Szép napot

    xdsl netem van.

    Jól értem? jan 15.én automatikusan átkerűlök a t-com hoz? 22 körzet 'szfvár', vagy bekell mennem hogy legyen netem?

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz taki01 #3221 üzenetére

    Valami ilyesmi bejelentésre lehet számítani.

    A funda rendben van. Sőt 2015 a terjeszkedés éve lesz. Hollywood is komolyan érdeklődik. Jövőre minden nagy Blockbuster Movies nak elkészül az xprime edition változata is. Az USA minden városában xprime mozik lesznek, ahol a mozilátogatók csökkenthetik a jegy árát. Sőt le is nullázhatják. Hamarosan az alma logó is eltűnik és xprime logóra cserélik, elindul az xtunes. Ez mellet galaktikus terjeszkedésbe kezdtek. Jelenleg a Galaxis 10 régiójával kötöttek franchise szerződést. Ezeket fogja kiszolgálni, busás haszonnal, és folyamatosan. A szerződések aláírása a Coruscant bolygón meg is történt tízmilliárd Galaktikus Kredit értékben. T úr ellátogatott még a Corellia bolygóra is ahol Han Solo val egyeztetett az új xprime reklámfilm részleteiről. :DD

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • Drenadar

    veterán

    válasz TOBY29 #3225 üzenetére

    jaja durva lesz! Mondjuk a munkabéreket és a T- tartozást soha nem fogják kifizetni...

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Drenadar #3226 üzenetére

    Vagy valószínűleg nem is akarják ezek a pózerek. Lehet, hogy nem jól váltják a Galaktikus Kreditet. Így hiába a busás haszon…..

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • ha3oem

    csendes tag

    A Business Telecom Nyrt., tájékoztatja Tisztelt Ügyfeleit, hogy a Magyar Telekom Nyrt. szolgáltatói területén (körzetszámok: 1, 22, 23, 26, 34-37, 42, 44-49, 52-54, 56, 59, 69, 72-79, 82-85, 87, 92-94, 96, 99) nyújtott lakossági és vállalati ADSL, vezetékes telefon és IPTV szolgáltatások nyújtását a Business Telecom Nyrt. 2015. január 15-i dátummal megszünteti oly módon, hogy lehetőséget biztosít a fenti szolgáltatást igénybe
    vevő előfizetőinek a szolgáltató váltásra

    Akkor ,én nem kívánok élni ezzel a lehetőséggel...

    [ Szerkesztve ]

    ha3oe/Misi

  • Zen11t

    csendes tag

    Én a mai nappal feladtam egy ajánlott levelet, amiben felmondom a szerződést.

  • ha3oem

    csendes tag

    A telefonos ügyfélszolgálat elérhetetlen volt ma ...
    http://www.portfolio.hu/vallalatok/felfuggesztik_a_botranyceg_reszvenyeit.208345.html

    Felfüggesztik a botránycég részvényeit
    2014. december 29. 11:05

    Felfüggeszti a Btel részvényeinek és kötvényeinek kereskedését a BÉT ma egy órától egészen a tőzsde zárásáig, miután a cég ma tartja rendkívüli közgyűlését. Az esemény keretében várhatóan olyan döntések születhetnek, melyek a nyilvánosságra hozatalukat megelőzően csak a befektetők és piaci szereplők egy szűkebb köre számára hozzáférhetők - indokolta döntését a tőzsde.

    ha3oe/Misi

  • Deller2010

    tag

    válasz ha3oem #3230 üzenetére

    A közgyűlésük végeredményére én is kíváncsi vagyok.
    A BÉT oldalán (18:48-kor) még nincs fent semmi. (ahogyan a btel oldalán se, de ez utóbbi egyáltalán nem meglepő)

    | regular IT guy |

  • Stev1972

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3231 üzenetére

    Hát arra én is.....bár már felmondtam a szerződést,de azért mégis :D

  • Deller2010

    tag

    válasz Stev1972 #3232 üzenetére

    10 elmúlt, ma már nem tudunk meg semmit.
    Talán majd holnap.

    Ezt pedig csak úgy:

    | regular IT guy |

  • Deller2010

    tag

    válasz deadi #3234 üzenetére

    És ki fog nekik 2.000.000.000 Ft-ot adni tőke emelésre?
    Az orosz üzletemberük megvan még?
    És mikor fogják kifizetni - és leginkább, miből - a fennálló több, mint 1.000.000.000 Ft-nyi tartozásukat??

    "A BTel közgyűlése új könyvvizsgálót választott, a vezetői struktúrát azonban az erre vonatkozó napirendi ponttal ellentétben nem változtatta meg."
    Nahát!

    "az XPrime egy védjegyoltalom alatt álló termék, amely ötvözi az online reklámozást, valamint a hagyományos távközlési szolgáltatásokat.

    A társaság szerint a termék hatására egy átlagos távközlési vállalat akár 10 százalékos EBITDA, azaz kamat- és adófizetés, valamint értékcsökkenési leírás előtti eredménynövekedést képes elérni. A BTel 2014–ben megalkotta a termék hazai és nemzetközi, távközlési vállalatokat kiszolgáló működési és üzemelési modelljét, franchise alapon. A franchise jogok értékesítésére előrehaladott tárgyalásokat folytat mind hazai, mind külföldi távközlési vállalatokkal. "

    10%-os EBITDA? Előrehaladott tárgyalások?
    Csak akkor lesz 10%, ha megveszi valamelyik ISP a licenszet* + ha az ISP be tud gyűjteni megfelelő mennyiségű reklámpartnert** + ha lesz annyi előfizetője*** az ISP-nek, aki igénybe veszi a szolgáltatást! Nekem túl sok a "ha".

    Van xprime alkalmazás android-ra, iOS-re? Van szoftver WinXP/Vista/7/8-ra, Linux disztrókra? Vagy böngészőben fut? Melyikben: mobilos gyártó sajátja, Firefox, Chrome, IE, Opera, Safari, Dolphin, Maxthon, UC?
    Arról nem is beszélve, hogyan fogják tudni kideríteni, hogy kik azok, akik a szolgáltatást igénybe veszik, kik azok, akik a legtöbbet ülnek otthon a net előtt! És nem mindegy, hogy milyen eszközzel neteznek: 5"-os okostelefon, 10"-os tablet, 14"-os laptop, 20"-os asztali gép, vagy éppen 42"-os okostévé...
    Nekem totál zavaros még mindig ez az egész Xprime biznisz....

    * Vajon milyen feltételekkel és mekkora összegért lehet majd megvenni? Ez a 10% elég hasraütés szerű szám. Vajon alá tudják támasztani ezt hitelt érdemlően? Nem hinném.
    Az sem mellékes szerintem, hogy az Xprime a BTEL-nek, tehát magának a kitalálójának sem jött be!

    ** Az ISP akkor veszi meg a licenszet, ha biztosan tudja azt, hogy lesz, aki használja is majd a felületet. Legalább 15-20 cégre lenne szükség már az indulásnál, akik rendszeresen hirdetnek majd, s nem csak kampány szerűen. A reklámcégekkel is el kell tudni fogadtatni, hogy legyen része a reklám mixnek (ez a pontos neve?) az Xprime, tehát adott terméket, szolgáltatást ne csak tv-ben, rádióban, óriásplakátokon, szórólapokon és bannereken hirdessenek, hanem kerüljön képbe az Xprime is.

    *** Az előfizetőnek pedig akkor jó, ha előre ki tudja számítani, hogy mennyi az annyi, tehát hány db reklám és mennyi idő, amíg a havidíját legalább a felére, vagy 0-ra írhatja. És hosszútávon neki is jobb volna, ha nem 4-5 reklám váltaná egymást hónapokon át.

    [ Szerkesztve ]

    | regular IT guy |

  • ha3oem

    csendes tag

    mint (volt) felhasználó mondhatom ez az XPrime egy rettenet !!! nem ragozom, soha többet hasonlót

    ha3oe/Misi

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3236 üzenetére

    Úgy néz, ki egyelőre a szélhámosok klubja nem adja be a kulcsot. Sőt olvasva a közgyűlés határozatot úgy csinálnak, mint ha semmi sem történt volna. Van, egy kis pénzügyi gikszer emeljük meg az alaptőkét 1 milliárddal. Ja, kettő kellene, akkor emeljük meg 2 milliárddal. Miért nem 50 milliárddal rögtön? Mondjuk eszem nincs hozzá ki ad ezeknek 1 forintot is. Mintha feneketlen kútba dobná, az ember.Még egy kicsit húzzák az időt?
    „Kivonul a távközlési piacról a magyar botránycég” Van más választásuk. Senki nem áll már velük szóba. A szektor fellélegezhet, hogy megszabadul ezektől a parazitáktól. Nem hagynak maguk után csak milliárdos tartozást. De reszkess, reklámpiac jönnek a trükkös bratyók és ők okosban nyomják, mint a nagymenők. Örülök neki hogy univerzálisak, mert „távközlési szakemberek” és most kiderült reklámszakemberek is. Ha ez sem jön be, akkor más területen is szakemberek lesznek. Ebben egész biztos vagyok.
    Arra kíváncsi lennék ki találta ki az xcrime marhaságot. A trükkös bratyók? Vagy netán a szerencsi fenegyerek? Valószínűleg semmiféle számítások nem végeztek az xprime-al kapcsolatban. Saját maguknak sem sikerült megvalósítani egy éve csak hülyítik a nagyérdeműt. Az ügyfeleket prémium tartalmakkal és extra szolgáltatásokkal kell kiszolgálni. Nem reklámmal.
    Viszont nem lennék meglepődve, ha európai ember számára kimondhatatlan nevű közép-kelet ázsiai, afrikai országok komoly érdeklődést mutatnának a termék iránt. Előnye lenne, hogy jó messze van, és rögtön lehet számlát írni.
    De tudjuk, a Balkán sarkán van Fanyarország. Itt így mennek a dolgok.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • Drenadar

    veterán

    válasz TOBY29 #3238 üzenetére

    "Arra kíváncsi lennék ki találta ki az xcrime marhaságot."

    tudtommal a nagy usában hasonló működik már... csak ott egyszerűbb és jobb...

  • notafa3

    tag

    [A BTel 2 milliárdra növelte alaptőkéjét]

    Hétfőn fontos közgyűlés zajlott le a Btel-nél, amit megelőzően a részvények és a kötvények kereskedését is felfüggesztette a BÉT. A közgyűlés határozatai alapján a vállalat folytatja a távközlési piacról való folyamatos kivonulást, és az Xprime franchise fejlesztésére és kiterjesztésére kíván koncentrálni. A közgyűlésen arról döntöttek, hogy marad az igazgatótanács és az audit bizottság, de új állandó könyvvizsgálót választanak. Az igazgatóságot feljogosították arra, hogy 1 éven belül maximum 2 milliárd forinttal emelje fel a cég alaptőkéjét.

    [ Szerkesztve ]

  • Deller2010

    tag

    válasz TOBY29 #3238 üzenetére

    Minden szavaddal egyet tudok érteni.
    Igazi keményvonalas szélhámos bandává lettek.

    "Viszont nem lennék meglepődve, ha európai ember számára kimondhatatlan nevű közép-kelet ázsiai, afrikai országok komoly érdeklődést mutatnának a termék iránt. Előnye lenne, hogy jó messze van, és rögtön lehet számlát írni."

    Úgy tudom, hogy az "európai ember számára kimondhatatlan nevű közép-kelet ázsiai, afrikai országok" üzletemberei egy kicsit másképp intézik az ügyeket: ha nincs meg határidőre a kívánt haszon, akkor jöhetnek az élettel kevésbé összeegyeztethető következmények...

    | regular IT guy |

  • Deller2010

    tag

    Háhh, mit találtam!

    "A Business Telecom Nyrt. (BTel) 950 millió forintos tőkeemelést hajt végre, így a társaság alaptőkéje mintegy 2 milliárd forintra nő - tette közzé a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján az igazgatóság döntését.

    A tőkeemelés zártkörű részvényjegyzéssel történik, amely során kilencmillió-ötszázezer darab névre szóló, száz forint névértékű BTel elsőbbségi részvényt bocsátanak ki. A részvényekhez osztalékelsőbbség, vétójogot biztosító szavazatelsőbbség, vezető tisztségviselő kijelölésére vonatkozó, elővásárlási jogot biztosító és likvidációs hányadhoz fűződő elsőbbség tartozik.

    Az így kibocsátott részvényeket a SkillInvest Kft. veszi át mint befektető. A SkillInvest még október 31-én nyilatkozott arról, hogy a 950 millió forint ellenértéket az igazgatótanácsi határozat meghozatalát követő öt munkanapon belül a BTel rendelkezésére bocsátja. A Rakhimkulov Timur ügyvezető által képviselt kft. kötelezettséget vállalt arra, hogy a tőkeemelést részletekben, esetenként minimum 50 millió forint összegben teljesíti, a társaság pénzügyi helyzetének figyelembe vételével."

    | regular IT guy |

  • KergeK@csa

    tag

    válasz Deller2010 #3242 üzenetére

    10 órával előtted már belinkelték ezt a hírt a csodálatos feltámadásról. :)

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Deller2010 #3242 üzenetére

    (#3239) Drenadar válasza TOBY29 (#3238) üzenetére
    „tudtommal a nagy usában hasonló működik már... csak ott egyszerűbb és jobb...”
    Lehet, hogy igazad van, de valószínűleg nem kapott ott országos visszhangot. Én egy kis amish közösség szintjén képzelem el ahol áram és net híján élő szereplők játsszák el, ahogy Roy Munson megfeji Ishmael -ék bikáját.Utána a nézőknek helyesen kell válaszolni a kérdésre. Viszont ha az USA-ban tényleg van ott nem érvényes a „világszabadalom”.
    Azért gondoltam, hogy a szerencsi fenegyereknek köze lehet az xprime-hoz mert a BTEL Technologiesnek a főtevékenysége 7490 M.n.s. egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység. Ebbe beletartozik a szabadalmakkal kapcsolatos ügynöki tevékenység (szabadalmak vételének és eladásának intézése) Lehet, hogy ő a szabadalomnepper?

    Nem tartom valószínűnek, hogy ez a pénz valóságosan bekerül a cégbe. Az októberi kötelezettségvállaló nyilatkozatot lobogtatják R úrnak, hogy nagyon kellene a pénz. Igaz azóta minden a szöges ellentéte szerint alakult, mint amiben megegyeztek. R úr már nem akar főnök lenni, amin nem csodálkozom. A goré viszi a balhét. Interim menedzsment sincs már. Ők is elmenekültek.
    A bejelentés a hitelezőknek is szólhat, hogy van, itt pénz ne aggódjatok. A portfolio fórumot olvasva a tőzsdén is nyomják a szélhámoskodást rendesen. Kíváncsi vagyok, zörgetnek a valamikor a TEK-es fiúk?

    Na de ma buli van, úgyhogy gyerünk, DJ szedd alá!
    BUÉK

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • TOBY29

    csendes tag

    A remek szilveszteri hangulathoz a portfolio fórumon csocso70 adta meg az alaphangot. Az írásából kiderül egy keményvonalas Btel protector véleményét olvashatjuk.

    Srácok! az én véleményem,

    1, nem emel egy cég alaptőkét, ha csődbe kíván menni, hanem simán felszámoltatja magát, miközben tartozás fejében egy másik a tulajdonában lévő cégbe átviszi, amit még lehet.
    2, az xprime tényleg szuper találmány, tekintve hogy a világ minden országában az online reklámpiac a teljes piac 10%-t birtokolja és folyamatosan növekszik, míg az internet szolgáltatás díját a világ minden országában csökkenteni, vagy díjmentesíteni akarják. A xprime feladata, hogy egyrészt az online reklámpiac bővülését elősegítve, abból egy jelentős szeletet kivágva, olcsóbbá tegye a célzott reklámozást, miközben csökkenti a személy ktsg-jét.
    Ugye mondhatjátok, hogy Magyarországon hogy megbukott, hiszen a csökkenő vevőszámmal, szar szolgáltatással hiteltelenné vált ez a rendszer. – és most kivonul.
    A válasz egyszerű, ahhoz, hogy valamely cég eladjon egy szolgáltatást bizonyos statisztikákkal alá kell annak létjogosultságát támasztani. – hát ez megvolt, hiszen hány ember jelentkezett erre a lehetőségre?
    A másik, hogy nem lehet egy seggel több lovat megülni, nem lehet egy cég tv internet telefon stb szolgáltató együtt nemzetközi szinten, főleg ha nincs mögötte korlátlan tőke.
    Szóval játszunk el a gondolattal, és ezt is olvashatjuk a cég kommunikációjában: felismeri, hogy nem tudja az összes szolgáltatást maga biztosítani, ezért ő a franchise jogot adja, azoknak a cégeknek, akiknek van vevőkörük hozzá, és önmagában ez is csilliárdos, és folyamatosan realizált bevétel.
    3, szvsz a tartozások kiegyenlítése a tőkeemelésből, és a franchise jogok értékestéséből tud megtörténni. Igen a tartozás tetemes, de az érdeklődés is hatalmas az xprime.

    Az én véleményem

    Az első pontra nem tudom a választ. Talán előre menekülnek és megpróbálják túlélni a helyzetet. Ha már nem beszélnek, róluk tovább mehet az okoskodás.De minden tulajdonában lévő cég végrehajtás alatt áll. Így nehéz bármit is átvinni.Másik opció számukra polcpakolás a Tescoban (nem megbántva az ebből élő embereket).

    Az xprime marhaság. A reklámpiacot hagyjuk meg a szakembereknek. Van erre több-ezer jobb megoldás pl. google adwords. Az árak valóban csökkenek,de ingyenessé soha nem akarták tenni. Majd az állam ad ingyennetet ha akar az adónkból. Az érdek az, hogy a fizetőképes ügyfeleket szolgálják ki extra tartalmakkal az előfizetésen felül. Az xprime semmiféle szeletet nem szakít, ki mivel a reklámozók sem akarnak low budget ügyfeleket reklámokkal elhalmozni, mert ők csak a havidíj csökkenése miatt nyomkodnak. Így nem is lehet célzott reklám. A google kereső sokkal célzottabb és még a netet sem veszik el addig. Hány ember jelentkezett erre a lehetőségre? 200? Vagy higgyünk Takácsnak, aki eddig is csak kamuzott. Az emberek többsége azt sem tudja mi ez. A facebook-on van kb. 90 000 like ami pár nap alatt lett. Azt mindenki tudja, van like vásárlási lehetőség igaz nem szabályos…. Az összeollózott cikkeket viszont egy két haver,munkatárs lájkolta de ezek is eltűntek. A you tube-ra már sokkal kevesebb kattintás jutott.Arra nem költöttek? Amúgy a mobil előfizetések nagy része már tartalmaz internetet és sok helyen a célzott appok használata ingyenes. Reklámot sem kell nézned. Gondolj, bele van, mondjuk egy HBO előfizetésed, ami reklámmentes, de közben megszakadna a szolgáltató reklámjai miatt. Net esetén a HBO GO

    Nem vonul, ki csak nem tud szolgáltatni mivel alternatív szolgáltatóként nincs saját hálózata. Azt tudjuk a fővonali szolgáltatók már nem állnak velük szóba.
    Ha most jöttek rá hogy nem tudnak több lovat megülni, akkor miért kezdtek bele. Akkor jöttek rá mikor senki nem áll velük szóba? Milliárdos szinten tüntettek el pénzt a cégből. Ez mellett milliárdos tartozásokat halmoztak fel. Ez nem csak a vezetők alkalmatlanságát veti fel, mert az egyértelmű, hanem a büntetőjogi felelősségüket is.
    Semmiféle valós bevételt nem hoz. Hogy gondolod a franchise jogok értékesítését? Tessék, itt a franchise jog csinálj, amit akarsz, mert mi hülyék vagyunk az egészhez? Nem tudtunk csak egy böngészős valamit összehozni, ami még béta. Igaz az átlag felhasználók már pc sem használnak, nagyon mert a smartphone és a tablet is kielégíti egy átlagos user igényét. Tudod a közösségi oldalak. Ja és végül itt a számla 5 millió euro.
    Arra kíváncsi leszek a pár xprime ügyfél megkapja e az adóigazolást mivel ez jövedelem és be kell vallani. Azt is ígérték ők számfejtik és fizetik a járulékokat. Nehogy aztán páran önadózók legyenek

    Voltak már hasonló próbálkozások pl il ferro. Ha jól tudom még mindig tart a per többmilliárdos csalás miatt. Vagy a reklámért ingyen zene sem rengette meg a világot és nem zártak be az online zene boltok.

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

  • Waikiki

    tag

    Tudom, elég perverz dolog ilyesmiket olvasgatni az újév első napján, de hát istenem, unatkoztam. Szóval nézegettem a közgyűlési jegyzőkönyv kivonatát, és volt benne pár érdekes dolog.

    1. Az egyik problémát a III. napirendi pont bevezető első három bekezdése írja le a legjobban:

    Takács Krisztián, mint részvényes[...]
    Előadja, mint a Társaság elnök-vezérgazgatója[...]
    Továbbá a közgyűlés elnöke[...]

    Szóval itt most arról van szó, hogy TK valamiért éppen azt a sapkát veszi fel, ami számára a legelőnyösebb éppen, de jól láthatóan igen aktívan cserélgeti. A dolog kapcsán még jobban ott lóg ki a lóláb, amikor részvényesként tesz javaslatot olyasmire, ami a cég belső működésével kapcsolatos. Nézzünk néhány példát:

    a) Kapásból ezen pont is jó példa erre: TK mint elnök-vezérigazgató arra jut, hogy a jelenlegi irányítási struktúra megfelelő, ezért ... hopp, sapkacsere ... TK mint közgyűlés elnöke arra tesz javaslatot... (na várjunk csak, az elején még TK mint részvényes indítványozott, a végére meg már a közgyűlés elnöke indítványoz???)
    b) 11. oldal, V. napirendi pont c) alpont: TK mint részvényes indítványozza, hogy a TK mint elnök vezérigazgató által vezetett IT kapjon jogosultságot...

    Az említett úriemberek még az első félévben távoztak a cégtől, így érdekes, hogy TK mint "részvényesnek" miért csak most jut eszébe a cégjegyzési jogosultság megszüntetése, illetve hogy TK mint elnök-vezérigazgató és a munkáltatói jogkörök gyakorlója miért nem érzett késztetést a hamarabbi intézkedésre. Ja, amúgy TK mint elnök-vezérigazgató felelőssége kapcsán megemlíteném a Btk. 409. § (2) bekezdést, mely jelen esetben tökéletesen klappol rá, a 11/2014. közgyűlési határozat pedig gyakorlatilag beismerő vallomás.

    c) 14. oldal, VIII. napirendi pont: "Takács Krisztián, mint részvényes jelen napirendi ponttal kapcsolatban az alábbi indítvánnyal kíván élni: Előadja, hogy a Társaságban ugyan a mai napig a számára már jól bevált vezető tisztségviselői struktúrával kívánja folytatni a munkáját[...]". Tessék mondani, ezt biztos, hogy TK mint részvényes gondolja, nem pedig TK mint elnök-vezérigazgató és az IT elnöke?

    2. Apropó: Takács Krisztián, mint részvényes jelen napirendi ponttal kapcsolatban az alábbi indítvánnyal kíván élni.

    Namármost itt ez a doksi, amely szerinti, 2014. december 13-i megfeleltetés alapján Takács Krisztián nem volt részvényese a Btelnek a december 29-i közgyűlésen, így mint részvényes nem is tehetett volt indítványt. Vagy legalábbis nekem így tűnik.

    De nézzük, hogy ki élhet egyáltalán önálló indítvánnyal. Azt már láttuk, hogy legyen részvényes. De azon kívül két módon lehet kezdeményezni:
    a) Ptk. 3:259. § (2) bekezdés: a szavazatok legalább 1%-ával rendelkező részvényesek a közgyűlés összehívásáról szóló hirdetmény megjelenésétől számított nyolc napon belül közlik az igazgatótanáccsal. Ez azt jelenti, hogy a november 28-án közzétett határozati javaslatok mellé TK mint "részvényes" legkésőbb december 6-ig nyújthatta volna be az indítványait. A Btel Alapszabálya (ASZ) ugyanezt mondja ki a 9.3.5-ös pontban, de érdekes módon az ASZ kötelezően előírja a javaslat mellé az ok megjelölését is.

    Ez utóbbinak amúgy rém egyszerű oka lehet: a Gt. 217. §-a még tartalmazta az ok megjelölését, azonban az új Ptk. már nem, így esélyes, hogy nem sikerült összhangba hozni az új szabályozással. Ez önmagában még nem érdekes, de mondjuk ha egy napirendi javaslatot az ok hiánya miatt utasítanak el, akkor már rögtön jogsértővé válik.
    Amúgy érdekes a ASZ 9.3.5-ös pontja is, összevetve a Ptk. 3:259. § (2) bekezdésével. Az ASZ szerint ugyanis az IT köteles a kérést [...]véleményezni, s az ezzel kapcsolatos döntéséről[...].
    Miva'??? Véleményezésnek az én értelmezésemben azt hívják, hogy "támogatom IGEN/NEM", amit az ASZ szerint az IT csinál, azt másutt döntésnek hívják - ami pedig azért érdekes, mert eszerint a részvényes által a közgyűlés elé utalni kívánt ügy kapcsán az IT elvonja a közgyűlés döntési jogkörét. Amúgy a Ptk. rendelkezései ilyen esetben még csak véleményezési jogkört sem telepítenek az igazgatóság mellé, hanem ha időben érkezett, akkor előírják a hirdetmény közzétételét.

    b) a közgyűlés során is felvethető új indítvány, de annak nagyon szigorú szabálya van: az ASZ 9.3.6-os pontja szerint minden részvényesnek jelen kell lennie és egyhangúlag el kell fogadni a javaslatot. Ha megnézzük a Takács Krisztián, mint részvényes jelen napirendi ponttal kapcsolatban az alábbi indítvánnyal kíván élni részeket, ott az előbbi feltételekből csak kettő nem teljesült:

    ba) minden részvényes: a jegyzőkönyv-kivonat elején az szerepel, hogy az alaptőke mindössze 62,588%-a képviseltette magát a kőzgyűlésen;
    bb) egyhangúlag: a meghozott 21 határozat közül egy sem született egyhangúlag, a legjobb esetben is volt mindenütt legalább 14%-os tartózkodás, de sok esetben konkrétan "NEM"-mel szavaztak. (Megjegyzés: vajon milyen lehetett a hangulat a közgyűlésen, ha nemcsak hogy NEM-mel szavaztak több esetben, de még az olyan ártalmatlan határozatoknál, mint amilyen a közgyűlés tisztségviselőinek megválasztásáról szóló, 15%-nyi részvény tartózkodott?)

    A TK által felvetett javaslatok több esetben is új indítványnak minősülnek a november 28-i határozati javaslatokhoz képest, nézzük meg például II. napirendi pontot a pénzügyi tájékoztatóról, ami roppant trükkös: a határozati javaslat az éves, negyedéves beszámolók közgyűlési elfogadását javasolja úgy, hogy a könyvviszgálat azok kapcsán finoman szólva is megkérdőjelezhető, míg TK (érdekes módon nem derül ki, hogy mint részvényes, elnök-vezérigazgató vagy a közgyűlés elnöke) 2/2014 szerinti indítványa a közgyűlési jóváhagyást szükségtelennek tartja és 30 nap múlva a könyvvizsgáló jelentése alapján tájékoztatást fog tartani a részvényeseknek. A lényeg az, hogy keresztülpisálták a saját szabályaikat. (Mondjuk mennyire lehet komolyan venni egy céget, ami közzétesz valamilyen határozati javaslatot, majd egészen másokról dönt a közgyűlésen?)

    3. A 11/2014. határozat delegálja az IT-ot a cégjegyzési jogosultság megadására, amiben csak az a fura, hogy ebben a formában túl sok értelme nincs. A képviseletre jogosultakat az ASZ 14. pontja bedrótozva tartalmazza, így ha az IT módosítja is a képviseleti jogosultságot, az ASZ-t is módosítani kell, amihez viszont közgyűlés fog kelleni (Ptk. 3:102. § (1), (4) bekezdés, illetve 3:276. § (3) bekezdés). Az IT maga egyetlen esetben módosíthatja az ASZ-t közgyűlés nélkül, mégpedig az ASZ 10.7-es pontjában írott esetben: a többi ASZ-módosítási előírás nem tartalmazza a "közgyűlés tartásán kívüli" kitételt.

    4. Még egy dolog b*ssza még a csőrömet, de nagyon, bár lehet, hogy én látok bele rémeket: három pont esetében masszív sumákolást érzek.

    A november 28-i határozati javaslatok közül három így hangzott:

    VII.: Igazgatótanács javasolja a Közgyűlésnek, hogy a Társaság fogadja el az Igazgatótanács elnökének, Takács Krisztiánnak a Társaság gazdasági helyzetének rendezésével kapcsolatos szükséges javaslatait
    Amit vártam: TK részletes pénzügyi tervet terjeszt elő az adósságok átütemezéséről, a hitelezőkkel való tárgyalásokról, az esetleges kintlevőségek behajtásáról.
    Amit kaptam: "vagyis [TK]a Társaság új Igazgatótanácsi és Audit Bizottsági tagösszetétel, új tőke bevonása, hitelezőkkel való tárgyalások és az Xprime know-how révén rendezze a gazdasági helyzetét" Ezt azért karcsúnak érzem ebben a formában.

    VIII.: Igazgatótanács javasolja a Közgyűlésnek, hogy a Társaság szervezeti átalakítását fogadja el.
    Amit vártam: mivel változik az üzleti stratégia, ezért létrehoznak az új célokhoz idomuló, hatékony szervezetet, az ennek megfelelő munkakörökkel együtt, egyúttal a hírközlési szolgáltatáshoz kapcsolódóakat leépítik. Elvégre ha a hírközlési tevékenységét befejezi a cég, akkor például az ügyfélszolgálatosnak felvett munkatársakra mi szükség van egy elsődlegesen szofverfejlesztésből élő cég esetén?
    Amit kaptam: meglevő kategóriák átírása az SZMSZ-ben minden különösebb koncepció, vagy legalább átgondolás nélkül, a kedvencem a sales-hez telepített általános belső folyamatszabályozás, de mondhatnám a "csoportok" mellett az egyetlen, befektetői kapcsolatokért felelő "igazgatóságot", illetve a külön kiemelt tőkepiaci szakértőt. Aránytalanul felduzzasztott pénzügyi terület, értelmetlen funkcionalitású sales terület, értelmetlen létezésű adminisztrációs csoport. Ja, és a hab a tortán az SZMSZ 1.3-as pontja: "A Társaság gazdasági tevékenység körében biztosít a lakossági és üzleti előfizetők számára távközlési szolgáltatást, internet szolgáltatást, televízió szolgáltatást." Ennyit az átgondoltságról és a komolyan vehetőségről.

    XII. Igazgatótanács javasolja a Közgyűlésnek az Igazgatótanács általános üzemeltetési stratégia meghatározásával kapcsolatos javaslatait.
    Amit vártam: az ügyfélszolgálatot és a helpdesket feltehetően elborítják a reklamáló levelek, egyik napról a másikra kapcsolják le a céget a nagyker partnerek, amit aztán vagy visszakapcsolnak, vagy nem így minden hírközlési szolgáltatás nyújtása bizonytalan, folyamatosak a kiesések, melyek nem mellékesen kötbérfizetési kötelezettséget generálnak. Ebben a helyzetben meghatározzák, mely szolgáltatások üzemeltetése, illetve mely ügyfélkör kiszolgálása elsődleges, illetve az egyéb ügyfelek felé milyen tájékoztatást nyújtanak, illetve a megtartásukról döntenek.
    Amit kaptam: "Üzemeltetési stratégia meghatározása" alatt suttyomban gyakorlatilag a komplett üzleti terv lecserélése valami egészen másra, a hírközlési szolgáltatások kikukázása és egyedi, médiaipari szoftverfejlesztésben utazó cégbe történő átalakulás. Jobban belegondolva végülis az eutanázia sem más, mint "üzemeltetési stratégia megváltoztatása", szóval akár arra is ráhúzható...

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • fefinyoka

    újonc

    Szép estét

    uh már majdnem 2 honap net nélkül, nem is gondoltam hogy képes vagyok ennyit kibirni, lenne 1 kérdésem, digihez tudok átiratkozni? és a tcomhoz? mit kéne tennem?

  • Game78

    tag

    Sziasztok!Itt Borsodba/Szerencs/ este 9-től nem volt net,reggel 8-9-ig...sajnos még márciusig van szerződésem,most kijött 2 hete két havi számla/2 hónapot kérnek ,persze csak jó 1,5 hónapot ment / persze nem fizettem be.Ezt emailbe megreklamáltam ,hogy sztornózzák és kérek másik számlát.Válasz semmi természetesen.Valakinek van ötlete,hogy lehet idő előtt kilépni úgy,hogy ne követelhessenek semmit?Mi a helyes menete,az ajánlott levelet már mondták,de az tényleg elég?Mitől nem fognak a 3 hónap hátralévő szerződésre hivatkozni kötbérezni.Jó én is kérhetem a szolgáltatás kiesésre tudom,de szerintem az a hajó már elment,nincs kitől kérnem....de attól tartok a felmondást sem fogja elfogadni "senki" mert nincs ügyfélszolgálat se.Fel tudta mondani valaki hasonló helyzetű a szolgáltatásukat ,úgy hogy még pár hónap volt a szerződésből?

  • Drenadar

    veterán

    válasz Game78 #3248 üzenetére

    Sokan kaptak levelet, hogy január 15-el felmondja mindenki szerződését a btel. Nézz utána ez rád is vonatkozik-e.

    Attól hogy felmondod a szerződést, az igénybe vett időszakot ki kell fizetned. az a fél hónapos kimaradás alap esetben csak akkor sztornózódik, ha volt valami hivatalos hibabejelentésed. Ha semmi ilyen nem volt, akkor mint ha mi sem történt volna, jogos a számla díja.

    BUÉK!

  • TOBY29

    csendes tag

    válasz Waikiki #3246 üzenetére

    Köszönjük Waikiki hogy megosztottad velünk a közgyűlési jegyzőkönyvvel kapcsolatos aggályaidat. Az általad adott instrukciók alapján újra végigolvasva a jegyzőkönyvet azt kell mondani ez a kamu közgyűlés Takács „Il ferro” Krisztián magánszámaként kerül be a történelemkönyvekbe.
    Egy apróság, aminek lehet, hogy nincs jelentősége. Mindenhol pl. a cégjegyzékben is TK neve mellett szereplő lakcím nem egyezik meg a közgyűlési jegyzőkönyvben, szereplő lakcímével. Költözik? Vagy már zavaró a rengeteg a boldogság tengerében úszó örömittas xprime rajongó köszönőlevele? Vagy csak elírás? Esetleg megállhat a Btk. 409. § (1) b,c ? Erre persze gondolni sem merek.
    A pénzügyi beszámoló, mérleg körüli huzavona kapcsán is érdemes lenne már egy komplett vizsgálatot indítani. Persze a hatóságoknak

    more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

Új hozzászólás Aktív témák