- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED TV topic
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Apple asztali gépek
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Graphics
Jómunkásember
Taníts kérlek mester, hogy kellene használnom a telefonomat.
Vagy az lesz a user error, hogy van nem light mode-ban használom, nincs semmi háttér folyamat korlátozva, folyamatosan be van kapcsolva a GPS, fel van rakva a Facebook app, meg napi egy órát meg a Bluetooth is be van kapcsolva a maximális felbontású és képfrissítésű, automata fényerővel dolgozó kijelzővel?AoD még csak be sincs kapcsolva és nem is játszok a telefonon.
Gyenge térerő, esetleg valami beragadó app?
-
szkorhetz
őstag
User error. Nekem 80%-ig töltve is elmegy két napot.
Taníts kérlek mester, hogy kellene használnom a telefonomat.
Vagy az lesz a user error, hogy van nem light mode-ban használom, nincs semmi háttér folyamat korlátozva, folyamatosan be van kapcsolva a GPS, fel van rakva a Facebook app, meg napi egy órát meg a Bluetooth is be van kapcsolva a maximális felbontású és képfrissítésű, automata fényerővel dolgozó kijelzővel?AoD még csak be sincs kapcsolva és nem is játszok a telefonon.
-
ttt1
őstag
S23-am van nekem is 2-2,5 naponta töltöm (telefonálás, hírek, némi videó), DE mikor F1 kiállításon kint voltam Bécsbe ott városnézés és a kiállításon végig fotózás volt. 100%-ról este 8-ra lement 25 %-ra. A Sony 5 MV pedig 70 %-ról lement 25%-ra egy 4,5 óra folyamatos fotózás alatt, szal a fotós rész igecsak eszi a cput...Mindegyikbe ugyanaz a snapi van ugye.
-
ollie
MODERÁTOR
Ha továbbra is egy kazán lesz, akkor egyelőre megállt a technikai fejlődés ezen a szinten...
Valahol egy 8s Gen3 körül van az értelmes határ a hő szempontjából nálam... De a 7+ Gen2 is hasonlóan jó konstrukció volt, csak alig használtak a gyártók...
4nm-nél lentebb nem jutnak egyelőre, és a teljesítményt is az egekbe akarják tolni ( miért?)
4nm-nél nem is nagyon fognak lejjebb jutni, mert az már csak pár száz atom vastagságú. 1nm nagyjából 100 atom. Szóval valami új technológiát kell hamarosan kitalálni, hogy tovább fejlődhessen a számítástechnika. Nem véletlen, hogy quantum számítógépekkel próbálkoznak.
Az emberi haj egyébként 80.000-100.000 nm vastag. -
<Adamsky>
nagyúr
" ... egy tökéletes világban a hűvös és kitartó működés kellene legyen az első számú szempont ... "
Na, ja. csak ugye ez kivitelezhetetlen. Kb. mint a világbéke, amiért a szépségkirálynők küzdenek.
Ott kellene kezdeni, hogy ne az legyen egy új lapka esetén az elvárás, hogy még gyorsabb legyen. Minek, hová? Tudom majd jönnek, akik azt mondják, hogy de hát nem szabad a fejlődés elé állni. Csakhogy ez már rég nem az. Minden évben, minden új csúcs SoC-nál ugyanaz a duma: 1,X %-al gyorsbb, mint az előző, aminek már az elődje is használhatatlan volt nyáron, mert vagy átégette a felhasználó kezét, vagy csak szimplán lekapcsolt.
De, kell a még nagyobb, jobb, gyorsabb ...
-
Graphics
Jómunkásember
Ha továbbra is egy kazán lesz, akkor egyelőre megállt a technikai fejlődés ezen a szinten...
Valahol egy 8s Gen3 körül van az értelmes határ a hő szempontjából nálam... De a 7+ Gen2 is hasonlóan jó konstrukció volt, csak alig használtak a gyártók...
4nm-nél lentebb nem jutnak egyelőre, és a teljesítményt is az egekbe akarják tolni ( miért?)
-
klaya86
őstag
Akkor ott valami szerintem rosszul van optimalizálva.
Ez kb minden felső kategóriás processzorra igaz, kb 5 éve. Az optimalizálás csak részben igaz, mivel minden gyártó szív a melegedéssel. A fő ok inkább a fizika. Ilyen kis helyen, ilyen processzorok bizony komoly hőt termelnek és ezt passzív hűtéssel nem igazán lehet kezelni.
-
aprokaroka87
nagyúr
A jelenlegi igények mellett leveszi a teljesítményt 50-60%ra,mert különben elolvad a telefon.Tegyük fel, hogy 4-5 év múlva több kakaó kell majd. Ha most throttling van, akkor a későbbiekben, még nagyobb teljesítmény igény esetén szerinted mi lesz? Majd kapnak egy frissítést és engedik 80%ig a procit? Mellette meg majd 60 fokos feletti lesz a telefon? Azért nem adnak rá most több kakaót, mert nem lehetséges, csak extrém hőmérséklet mellett.
Akkor ott valami szerintem rosszul van optimalizálva.
-
janeszgol
félisten
A jelenlegi igények mellett leveszi a teljesítményt 50-60%ra,mert különben elolvad a telefon.Tegyük fel, hogy 4-5 év múlva több kakaó kell majd. Ha most throttling van, akkor a későbbiekben, még nagyobb teljesítmény igény esetén szerinted mi lesz? Majd kapnak egy frissítést és engedik 80%ig a procit? Mellette meg majd 60 fokos feletti lesz a telefon? Azért nem adnak rá most több kakaót, mert nem lehetséges, csak extrém hőmérséklet mellett.
Pontosan.
-
LosBlancosRM
őstag
-
LosBlancosRM
őstag
Azért sírva ne fakadj már szegény fejlesztők miatt. Az Apple össze tudja rakni a magokat úgyis hogy közbe nem éget a telo a kezedbe és a throttlingot se veszed nagyon észre. Itt a legnagyob baj az hogy ezt így még eladhatónak látják-érzik. Addig meg szarnak a tervezésre.
Fura, hogy nálam melegebb volt az iPhone, mint az S24U. Biztos azért, mert a 13PM még nem volt jól összerakva.
-
klaya86
őstag
Azért hogy ha mondjuk 4-5 év múlva használni szeretnéd akkor legyen benne tartalék.
A jelenlegi igények mellett leveszi a teljesítményt 50-60%ra,mert különben elolvad a telefon.Tegyük fel, hogy 4-5 év múlva több kakaó kell majd. Ha most throttling van, akkor a későbbiekben, még nagyobb teljesítmény igény esetén szerinted mi lesz? Majd kapnak egy frissítést és engedik 80%ig a procit? Mellette meg majd 60 fokos feletti lesz a telefon? Azért nem adnak rá most több kakaót, mert nem lehetséges, csak extrém hőmérséklet mellett.
-
janeszgol
félisten
"Ideje lenne az Intel mintajara (E es P mag) felepiteni. 4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E)."
Le van írva a hírben, hogy a Snapdragon 8 Gen 4 "két 4,09 GHz-es teljesítménymaggal és hat 2,78 GHz-es takarékosabb egységgel" van ellátva. Így olyasmit kérsz rajtuk számon, amit már megléptek.
Az csak 2-6. Ilyen van sok. Sot van 1-3-4 felallas is.
De ez keves, latod. Magas frekvencia, alacsony hatekonysag. -
Garzonrobot
tag
Sokan azt mondják hogy megint új csúcs SOC, minek..
De abba bele gondolt valaki hogy az jó hatással lehet az alsóbb kategóriára is?
Szerintem ma már számtalan olyan dolog benne van egy középkategóriás SOC-ben ami mondjuk lehet évekkel ezelőtt még csak a csúcs " tartozéka " voltEgyetértek, kell a fejlesztés erő terén is.Ha az kell valakinek, hogy hűvös, takarékos legyen a Soc, akkor 8s, vagy 7, 6 stb. Szériák rendelkezésre állnak.
Tessék Motorolát venni, ha már a kolléga szabin van én bedobom, ott nem szempont a teljesítmény
-
aprokaroka87
nagyúr
-
proradeon
őstag
A Win Vista leanykori neven Longhorn fejlesztese ugy indult, hogy mikor megjelenik, addigra 5-6 GHz-es egymagos procik lesznek. A fejlesztes kozben valtozott a vilag es az Intel elkezdett ketto magos procikat gyartani. Emiatt ujra irtak a Vista kodjanak egy reszet is. Nyilvan mai szemmel nezve kezdetleges volt.
Tehat a procik tobb magosak lettek es a frekvenciabol is ledobtak egy ezrest.2015 ota vannak 8 magos SoC-k 2 klaszterben (2x4). (Volt 10 es 6 magos is a 2 es 4 utan.) Ideje lenne az Intel mintajara (E es P mag) felepiteni. 4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E).
"Ideje lenne az Intel mintajara (E es P mag) felepiteni. 4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E)."
Le van írva a hírben, hogy a Snapdragon 8 Gen 4 "két 4,09 GHz-es teljesítménymaggal és hat 2,78 GHz-es takarékosabb egységgel" van ellátva. Így olyasmit kérsz rajtuk számon, amit már megléptek.
-
aprokaroka87
nagyúr
Sokan azt mondják hogy megint új csúcs SOC, minek..
De abba bele gondolt valaki hogy az jó hatással lehet az alsóbb kategóriára is?
Szerintem ma már számtalan olyan dolog benne van egy középkategóriás SOC-ben ami mondjuk lehet évekkel ezelőtt még csak a csúcs " tartozéka " volt -
aprokaroka87
nagyúr
Azért hogy ha mondjuk 4-5 év múlva használni szeretnéd akkor legyen benne tartalék.
-
janeszgol
félisten
4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E).
Ez pont nem az intel mintája, mert ott közel van az 1:1 arány a P és E magok arányában. Eleve nincs olyan, hogy 4 P mag és valamennyi E mag. Legalább 6 P mag van, és a mellett van 4-8 E mag. Vagy 8 P mag, és 8-12 E mag. Az intel amúgy pont a mobilprocesszoroktól lopta az ötletet.Sok esetben nincs 1:1 arany. 8p 4e az nem 1:1. A 6p 4e sem az.
Nincs 4p mag? Intel® Core™ i7-1270P? Meg 1260P, 1250P, 1240P.Azt a 4P magot nem azert irtam, hogy az Intelnel mindenhol 4P mag van. Ismerem az Intel portfoliojat.
-
ollie
MODERÁTOR
A Win Vista leanykori neven Longhorn fejlesztese ugy indult, hogy mikor megjelenik, addigra 5-6 GHz-es egymagos procik lesznek. A fejlesztes kozben valtozott a vilag es az Intel elkezdett ketto magos procikat gyartani. Emiatt ujra irtak a Vista kodjanak egy reszet is. Nyilvan mai szemmel nezve kezdetleges volt.
Tehat a procik tobb magosak lettek es a frekvenciabol is ledobtak egy ezrest.2015 ota vannak 8 magos SoC-k 2 klaszterben (2x4). (Volt 10 es 6 magos is a 2 es 4 utan.) Ideje lenne az Intel mintajara (E es P mag) felepiteni. 4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E).
4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E).
Ez pont nem az intel mintája, mert ott közel van az 1:1 arány a P és E magok arányában. Eleve nincs olyan, hogy 4 P mag és valamennyi E mag. Legalább 6 P mag van, és a mellett van 4-8 E mag. Vagy 8 P mag, és 8-12 E mag. Az intel amúgy pont a mobilprocesszoroktól lopta az ötletet. -
ollie
MODERÁTOR
-
janeszgol
félisten
-
bteebi
veterán
A Win Vista leanykori neven Longhorn fejlesztese ugy indult, hogy mikor megjelenik, addigra 5-6 GHz-es egymagos procik lesznek. A fejlesztes kozben valtozott a vilag es az Intel elkezdett ketto magos procikat gyartani. Emiatt ujra irtak a Vista kodjanak egy reszet is. Nyilvan mai szemmel nezve kezdetleges volt.
Tehat a procik tobb magosak lettek es a frekvenciabol is ledobtak egy ezrest.2015 ota vannak 8 magos SoC-k 2 klaszterben (2x4). (Volt 10 es 6 magos is a 2 es 4 utan.) Ideje lenne az Intel mintajara (E es P mag) felepiteni. 4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E).
-
janeszgol
félisten
Kinek mi a fontos. Anno, mikor mindenki az égbe húzta az Athlonokat, Phenomokat, én inkább alulfeszeltem, és élveztem a csendet. Az a 10-20% többlet teljesítmény nekem nem érte meg, ha cserébe üvöltött a procihűtő, vagy lehetett szerencsétlenkedni a vízhűtéssel. De nem vagyunk egyformák
A Win Vista leanykori neven Longhorn fejlesztese ugy indult, hogy mikor megjelenik, addigra 5-6 GHz-es egymagos procik lesznek. A fejlesztes kozben valtozott a vilag es az Intel elkezdett ketto magos procikat gyartani. Emiatt ujra irtak a Vista kodjanak egy reszet is. Nyilvan mai szemmel nezve kezdetleges volt.
Tehat a procik tobb magosak lettek es a frekvenciabol is ledobtak egy ezrest.2015 ota vannak 8 magos SoC-k 2 klaszterben (2x4). (Volt 10 es 6 magos is a 2 es 4 utan.) Ideje lenne az Intel mintajara (E es P mag) felepiteni. 4 teljesitmeny mag (P) es 6-8-10-12 energiahatekony mag (E).
-
effendi2
tag
Kinek mi a fontos. Anno, mikor mindenki az égbe húzta az Athlonokat, Phenomokat, én inkább alulfeszeltem, és élveztem a csendet. Az a 10-20% többlet teljesítmény nekem nem érte meg, ha cserébe üvöltött a procihűtő, vagy lehetett szerencsétlenkedni a vízhűtéssel. De nem vagyunk egyformák
-
janeszgol
félisten
Megy a facebook, meg az idokep, de nem egyszerre, mert akkor lefojt.

-
bteebi
veterán
Vóv, baromira fog pörögni a Fécbuk meg az Időkép, végre nagyon smooth lesz minden! És még élethűbb avatarok jöhetnek majd!

Hát baromi sok értelme van.
Max. HC mobilos gamereknek. Inkább működne hűvösebben, throttling nélkül, nagyobb akkuidővel. -
7Heads Drago
veterán
Tehát feleslegesek a 4GHz feletti magok, mert semmi nem használja ki, de ha ezek a magok throttling miatt lemennek 80%-ra, akkor az már nem jó. És akkor még én használjam az eszem.

#13 kbyte1024: Ez értelemszerűen attól függ, hogy kinek milyenek a használati szokásai. De itt van két S23-as példa: [link] | [link]
Azért sírva ne fakadj már szegény fejlesztők miatt. Az Apple össze tudja rakni a magokat úgyis hogy közbe nem éget a telo a kezedbe és a throttlingot se veszed nagyon észre. Itt a legnagyob baj az hogy ezt így még eladhatónak látják-érzik. Addig meg szarnak a tervezésre.
-
domos
senior tag
-
szkorhetz
őstag
-
domos
senior tag
-
judas13
veterán
-
ollie
MODERÁTOR
Ne haragudj de lehet hogy én vagyok tudatlan ...mutass egy olyan cikket ahol a snapi 8gen1 vagy 2-3 elmegy 2-3napot??? A baj az hogy hiába a csúcs ha nem tudod kihasználni. Mégcsak meg se kell hajtani. Ahogy Janeszgol kolléga írta. Sajnos elég ha sokat fényképeztek stb és brutálul veszít a teljesítményéből. Legalábbis az előzőek.
Én 2 naponta töltöm az S24U-t, 6-8 óra üzemidővel (ez meg ugye már Gen 3).
-
kbyte1024
veterán
Tehát feleslegesek a 4GHz feletti magok, mert semmi nem használja ki, de ha ezek a magok throttling miatt lemennek 80%-ra, akkor az már nem jó. És akkor még én használjam az eszem.

#13 kbyte1024: Ez értelemszerűen attól függ, hogy kinek milyenek a használati szokásai. De itt van két S23-as példa: [link] | [link]
Oké van ilyen is csak sajnos pont az ellenpélda is sok. A gáz az hogy nem 80%-ot esnek hanem brutálisan. Akár a felére is simán vissza esznek. Ez a baj.
-
proradeon
őstag
A Gen 3-ról volt szó. Meg a Gen2-ről. Gen1. Sd888. Apple A17, A16, A15, A14.
Kicsit használd már az eszed. Szerinted ha 5-6 generació óta elbúcsúzhatunk attól, hogy nemhogy 99% feletti, mint az sd865/870, hanem 80% feletti stress test eredmény legyen, akkor majd pont most fog sikerülni?
Ha tovább erősködsz, akkor lementem a hozzászólásod és majd a Gen4 tesztekhez fogom beszúrni "az ember, aki elhitte meg lehet csinálni" szöveggel.Tehát feleslegesek a 4GHz feletti magok, mert semmi nem használja ki, de ha ezek a magok throttling miatt lemennek 80%-ra, akkor az már nem jó. És akkor még én használjam az eszem.

#13 kbyte1024: Ez értelemszerűen attól függ, hogy kinek milyenek a használati szokásai. De itt van két S23-as példa: [link] | [link]
-
janeszgol
félisten
A Gen 3-ról volt szó. Meg a Gen2-ről. Gen1. Sd888. Apple A17, A16, A15, A14.
Kicsit használd már az eszed. Szerinted ha 5-6 generació óta elbúcsúzhatunk attól, hogy nemhogy 99% feletti, mint az sd865/870, hanem 80% feletti stress test eredmény legyen, akkor majd pont most fog sikerülni?
Ha tovább erősködsz, akkor lementem a hozzászólásod és majd a Gen4 tesztekhez fogom beszúrni "az ember, aki elhitte meg lehet csinálni" szöveggel. -
Ricardo
titán
De megveszi a nép, mert legújabb és hűderős. Amúgy mire kellene bármelyik csúcsfejlesztés az elmúlt évekből? Az A52S-emen is vígan fut minden, ha nem laggol éppen a gagyi szoftver (Android 14 + MUI) miatt, vagy bugzik éppen, mert javításra nem futja a szoftverkirálynak, csak elbarmolásra a frissítésekkel.
A52s MIUI?
-
kbyte1024
veterán
Előre feltételezed, hogy rossz, miközben semmi konkrétumot nem lehet arról tudni, hogy a valóságban hogyan viselkedik majd a Gen 4.
Ha majd a tapasztalatok azt mutatják, hogy 1 napot is alig bír ki vele a telefon, valamint "30 perc után 54%-on pörög", akkor jogosan lehet köpködni, de ha elmegy 2-3 napot, és a throttling se lesz olyan agresszív, ahogy azt leírtad, akkor egy rossz szót se lehet majd rá mondani.De amíg nincs gyakorlati tapasztalat, addig teljesen alaptalan az előzetes lefikázása.
Ne haragudj de lehet hogy én vagyok tudatlan ...mutass egy olyan cikket ahol a snapi 8gen1 vagy 2-3 elmegy 2-3napot??? A baj az hogy hiába a csúcs ha nem tudod kihasználni. Mégcsak meg se kell hajtani. Ahogy Janeszgol kolléga írta. Sajnos elég ha sokat fényképeztek stb és brutálul veszít a teljesítményéből. Legalábbis az előzőek.
-
proradeon
őstag
-
janeszgol
félisten
Nem kell oda 30 perc. Kicsit beroffented mar -30%, aztan ha elkezded hasznalni komolyan a telefont, -50% akár.
-
klaya86
őstag
Nem a fejlesztés rossz, csak az irány. Nyilvánvaló, hogy telefonban a kis méret miatt nehéz megoldani a normális hűtést, többnyire nem is sikerül. Emellett az étvágyuk is nagyon. Hibába vannak egyre nagyobb aksik a telefonokban,ha a proci felzabálja minden évben a plusz kapacitást és még mindig ott tartunk, hogy 1- másfél nap az üzemidő. Jövőre érkeznek vagy talán idén a szilícium-karbid aksik. A plusz energia a feleslegesen erős proci etetésre fog elmenni. Szerintem jobb lenne egy olyan irány, ahol a cél a beton stabil processzor, ami csúcs terhelés mellett is tartja a teljesítményt és nem is melegszik jelentősen.
-
proradeon
őstag
Előre feltételezed, hogy rossz, miközben semmi konkrétumot nem lehet arról tudni, hogy a valóságban hogyan viselkedik majd a Gen 4.
Ha majd a tapasztalatok azt mutatják, hogy 1 napot is alig bír ki vele a telefon, valamint "30 perc után 54%-on pörög", akkor jogosan lehet köpködni, de ha elmegy 2-3 napot, és a throttling se lesz olyan agresszív, ahogy azt leírtad, akkor egy rossz szót se lehet majd rá mondani.De amíg nincs gyakorlati tapasztalat, addig teljesen alaptalan az előzetes lefikázása.
-
kbyte1024
veterán
Nem azt írta senki hogy rossz,hanem hogy a teljesítmény mellett a takarékosságra is koncentrálni kéne. Tök jo hogy van egy erős vas ha 30perc után 54%-on pörög. Akkor minek is??
-
kbyte1024
veterán
De megveszi a nép, mert legújabb és hűderős. Amúgy mire kellene bármelyik csúcsfejlesztés az elmúlt évekből? Az A52S-emen is vígan fut minden, ha nem laggol éppen a gagyi szoftver (Android 14 + MUI) miatt, vagy bugzik éppen, mert javításra nem futja a szoftverkirálynak, csak elbarmolásra a frissítésekkel.
A52s-en miui????
-
proradeon
őstag
"Mihez kell ennyi erő? Kb semmi nem használja már ki."
Rögtön állítsunk is meg minden fejlesztést a világon, mert a fejlődés rossz!
-
this is life
Ármester
A52s 5g és miui, ritka párosítás, hogy sikerült tető alá hozni?
Ua vas csak más gyártó készüléke 11lite5ne (a14,HyOs 1.x, a hw mindenre Is elégnek tűnik, csak néha,néha kezd akadni a felület a hosszú uptime idő miatt, ami egy reboottal orvosolható. -
Predatorr
őstag
De megveszi a nép, mert legújabb és hűderős. Amúgy mire kellene bármelyik csúcsfejlesztés az elmúlt évekből? Az A52S-emen is vígan fut minden, ha nem laggol éppen a gagyi szoftver (Android 14 + MUI) miatt, vagy bugzik éppen, mert javításra nem futja a szoftverkirálynak, csak elbarmolásra a frissítésekkel.
-
kbyte1024
veterán
Na ja főleg akkor semmi értelme ha visszaveszik az órajelet pikk-pakk.
-
klaya86
őstag
4ghz feletti magok... Mihez kell ennyi erő? Kb semmi nem használja már ki. De egy gen3 , sőt gen2-t sem . Már a gen3 is jóval forróbb fejű,mint az előd. Aztán jön a throttling. Nem sok értelmét látom az ilyen irányú fejlesztésnek.
-
elmo
aktív tag
Armv8? Nem 9-nél tartunk már?
Amúgy meg várható, hogy gyorsabb lesz; ez kell a népnek, nem a hűs, stabil működés.
(Pedig de.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- GAMER PC! Intel i9-12900KF / RTX 5070 / 32GB DDR4 /1TB Gen4 / B760 /1350w Platinum! BeszámítOK!
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol Starfield extrákkal garanciával
- 2GB DDR3 notebook RAM
- Bomba ár! Dell Precision M4800 - i7-MQ I 16GB I 128SSD+500GB I 15,6" FHD I Nvidia I Cam I W10 I Gar
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




