Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #200 üzenetére

    A guild kasszából kell finanszírozni a háborút, az meg szarásig van ha aktív a guild. A pontos költségeket nem tudom, de valahol korábban azt olvastam, hogy időfüggőő is, meg attól is fűgg elfogadja-e a másik fél. Nem vagyok vezír, hogy érintsen, így inkább tartózkodnék. Viszont a "caual" guildünkben volt egy háborúnk ami kb két hétig aktív volt. A kasszán igazán nem látszott hog ymegterhelne és kill se volt sok. Mondjuk sok kill se volt. Engem egyszer próbált az egyik szerencsétlen lecsapni miközben a quest NPC-vel társalogtam. Komótosan befejeztem, bekötötte a karakter a cipőfűzőjét, elmajszolt egy szendvicset aztán visszakézből úgy lekevert egy sallert, hogy a gyerek szerintem azóta se tért magához. Picit alacsony szintű lehetett... de lelkes. :C

    Annyi azért nagyobb és PvP aktívabb guildekben mindenképp megvan, hogy ha jön Kzarka, akkor mindenki békét köt mindenkivel hirtelen. Nem jó a Pk egy 1-300 fős masszában egy worldbossal az arcodban ami amúgy ha épp elé kerülsz simán egyhitel. A field bossoknál kicsit rugalmasabbak, de ott is sokan békét kötnek ha le akarják ölni. A potenciális előny nagyobb mint az ellenszenv és a PvP mánia. A legjobb fegyver... Mondjuk én csak hírből ismerem. Nekem egyik se dobott fegyvert pedig kellene. Bezzeg négyfős partyban a társam simán kifogta legutóbb is a liverto pakkot.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • pokers

    senior tag

    Erről ennyit! :W :W :W :W
    Sehol nem volt leírva, hogy ha kirax egy alakzatot, akkor eltűnik a seal! Kiraktam az első hármast, és szépen beszippantotta a rendszer. Így lőttek az ingyen petemnek :W :W :W :W :W

  • mikromanus

    veterán

    válasz pokers #202 üzenetére

    Remélem azért auto rendezésnél ez nem lesz így! Ciki lenne. Kiveszed a 14-et, aztán eltűnik a két sorból a hármas alakzat, aztán még három... :C

    Esetleg nyiss rá ticketet!
    lehet tudnak ebben segíteni.

    edit: a leírásban ott az aktiváló pluszocska. Ha arra kattintasz, akkor csinálja csak meg a dolgát. Ha automatikusan kirakás pillanatában eltűnik és adja az itemet, akkor az bug. Mindenképp jelezd ! Persze ha aktiváltad, akkro lehet elhajtanak, mert hogy az user error.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #202 üzenetére

    Az eredeti postban ott van, hogy "Arrange the seals in different patterns to unlock various rewards." Ebből nekem az jelenti, alakzatba állítás után unlockolja az adott alakzathoz tartozó jutalmat.

    Mikró: Hát, meglátjuk mennyi értelme lesz ennyi fővel. Szerintem idővel úgyis bele kell olvadni valami nagyobb casual guildbe. Lehetőleg nemzetközibe, mert ott általában normálisabb a hangulat.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • pokers

    senior tag

    válasz CactuS #204 üzenetére

    Nekem is ezt jelenti, de még utalás szinten se jön le a szövegből, hogy eltűnik az unlock után a seal.
    Elrendeztem, megjelent a kis + jel a sarokba, rákattintottam, eltűnt a 3 seal és bekerült a reward az inventorymba.

    Tegnap a fórum teli volt erre vonatkozó kérdésekkel, de a központ b@szta megválaszolni :W :W
    Így sztem elég sokan beszopták a petet.

  • tyielow

    aktív tag

    válasz pokers #205 üzenetére

    tegnap előtt voltam utol.jára belogolva, akkor már leszedett vmi frissítést. ha ma este logolok még lesz időm az event végéig sszegyűjteni a petre valót?
    tudjuk, hogy milyen pet lehet? :)

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz pokers #205 üzenetére

    Jé, itt egy kis pluszjel. Tök olyan mint a scroll aktiváló ikonocska. vajon mi fog történni ha rákattintok? :DDD

    Azért ez így más. Nem "magától" tűnt el mert v alakba raktad be az inventoryba, hanem utasítottad. Ez általában így történik. Azt csinálja a program amire utasítod. :Y

    (#206) tyielow
    Ha karbantartás után volt már (patch alapján igen), akkor az aznapi megvan. Így elvileg ha ma belépsz, akkor eddig csak egy itemet buksz. Elvileg ha naponta belépsz, akkor meglesz a 12 az event végéig.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #207 üzenetére

    Ööö szerintem van tooltip is, ha fölötte marad az egér. Pokers ne haragudj, de ez user error szerintem. Minden scrollt így kell összerakni, erre nem lehet véletlenül rákattintani, előtte ki kell rakni az alakzatot, majd rákattintasz. Miért raktad ki az alakzatot, ha nem azt akartad? :F

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • pokers

    senior tag

    válasz mikromanus #207 üzenetére

    Nem logikus, vagy csak nekem van kifordult gondolkodásom.
    Szerintem sokan úgy gondolták, hogy kapsz az event végéig 14 sealt, és azokat ha a megadott alakzatokba rendezed, megkapod a rewardokat. Természetesen ha már egyet kiváltottál, akkor azt újra már nem tudok megtenni. De nem úgy, hogy benyeli a sealeket. Így nincs értelme az egész eventnek, mert úgyis mindenki a pet alakzatát fogja kirakni a 12dik napon, a maradék kettő seallel meg nem tud mit kezdeni.
    Emiatt is volt sok erre vonatkozó kérdés, mert a logika ezt diktálja. Ezexerint Koreában másképp gondolkodnak.
    Ha minden kétséget kizáróan akartak volna eljárni, akkor az eventkiírásba az alakzatok és a rewardok közé odabiggyesztik az OR szót, és mindenkinek egyértelművé válik a dolog.

  • mikromanus

    veterán

    válasz pokers #209 üzenetére

    Fogd lagra a "véletlen félrekattintást" és kérdezd meg a GM-eket tudnak -e segíteni! Hátha... csak ne használd el a black stonet azért addig! Mondjuk nem tudom mennyire elérhetőek és rugalmasak az ilyesmiben. Egy próbát megér. Csak azt ne említsed, hogy tudatosan és szándékosan választottad a klikket. User errorra kisebb a tolerancia szerintem.

    edit: Van ezer forintod. Vehetsz egy kávét 150 ft-ért, vagy akár egy pezsgőt is egy ezresért. Attól hogy 150 egy kávé és 1000 a pezzsgő, attól még az 1000 ft-ért nem jár a pezsgő mellé a kávé és minden alacsonyabb értékű ital a kínálatból. :C

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz pokers #209 üzenetére

    Ha naptári naponként resetelődik a timer, akkor lehet 15 seal és mázlid lehet még. Kiveszel egyet utolsó este, meg karbantartás előtti reggel, így ez 15. Ha nem így műlködik, nos akkor ez az event nem jutalmazott annyira téged mint vártad volna...

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Telda

    addikt

    Utólag ingame lehet még apróbb dolgokat változtatni a karakteren, mint pl. haj, hajszín, szakáll, stb? Vagy már csak fizetős lehetőség van?

  • mikromanus

    veterán

    válasz Telda #212 üzenetére

    Van rewardban is valamire egy lehetőség. 1000 óra játékidő mellé jár és az időbe beleszámít az is amíg a program fut, te meg AFK vagy...
    Vagy megveheted pearl shopban is. 800 pearl = 8 euro.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Telda

    addikt

    válasz mikromanus #213 üzenetére

    Köszi, akkor nagyon meg kell gondolnom hogy nézzen ki a karakter :).
    Szerintem már most több mint egy órát szarakodtam vele.

  • CactuS

    Arcképgyáros

    No, nagyon megállt az élet itt. Mindenki kockult a hétvégén?

    Részemről végre sikerült kiszakadnom Velia környékéről. Baromi sok quest van, ahogy mész a térképen inkább csak több lesz. Plusz a napi questek. Erőt vettem magamon és így 25 környékén már Heidel alatt csinálom a questeket, a Velia mellettieket meg majd megcsinálom, ha arra járok. Hétvégén terveztem, hogy végre kipróbálom a farmozást és elkocogok a fővárosba, hogy ott húzzam fel a házakat, de nem jutottam odáig. Baromi sok időt el lehet tölteni a játék különböző részeivel.

    Amire rájöttem, hogy a lótenyésztés az elején nem a legjobb dolog, a kötél, a rengeteg kaja a szintezéshez viszi a pénzt dögivel. Mondjuk már eljutottam T4ig és van meg pár T3 a garázsban. Kicsit bizarr, de ahogy a külföldi fórumokban írják: incest ftw. :B Mondjuk ha a kancát is 2x lehetne fedeztetni, az sokat javítana a helyzeten.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • Telda

    addikt

    válasz CactuS #215 üzenetére

    Én 2 nap alatt a karakterkreálásig jutottam, az a baj hogy valahogy nem úgy néz ki ingame a karakterem, mint a kreáló képernyőn, aztán 1 nap a törlési idő :).

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #215 üzenetére

    Ugye tudod, hogy nem kell az összes questet megcsinálnod. Ölhetsz akár szörnyeket is néha quest nélkül is. Úgy gyorsabb a szintlépés. Csak a Mediah területen +1000 quest jött be a patch-csel. A korábbi területek sincsenek kevésbé ellátva. Emellett elég sok olyan quest is van ami naponta megújul. Nem tudod megcsinálni az összeset, mert "Már megint itt van". :C Meg vannak olyanok is, amelyeknél van előkövetelmény. Addig nem is látod hogy létezik amíg el nem éred a szakma adott szintjét például.

    A répaellátás könnyen biztosítható. Ha nem akarod a fix köktséget (500-500 silver az alap, vagy a marketplace-ról a jobbak), akkor tarthatsz farmot és termelhetsz rajta. Egyet kapsz, vagy fogsz kapni ingyen. Ez a próbafarm. Csak egy növényre. Egy répa viszont "rengeteget" termel egyszerre. Azt hiszem 25-50 közt adhat és talán 4 óra alatt megnő. A kis kerítés (farm) 4 helyet ad 3 contribution-ért. Szerintem ha csak lovakat akarsz tömni, akkor 1, vagy 2 elég lehet. Bár nagy körvonalakban én úgy saccoltam, hogy kb 2 növényt ha magnak leszedsz, akkor biztosít +1-et átlagosan. Ez azt jelenti, hogy körönként (40 répa/szedés átlagnál) 9 CP-ért és 12 növényből visszaterneked a magokat és még le tudsz szedni 160 répát. Ez ha bízol az időjárásban és hog ynem eszik meg a bogarak és nem nyúlsz hozzá, akkor 12 energia. Ha öntözgeted hogy ne lssuljon be a növés, vag ynyomatod a "Fertilizert", akkor több és hamarabb meglesz,d e van költsége. Ha leszeded a bogarakat (hogy ne lassuljon be a termés és csökkenjen a termék mennyiség), akkor több energia persze, de ebből is jöhet drop (weed, wild grass, leaf, vagy akár a monk branch is. emellett ha esik valami akkor az növeli a farming skilledet).
    "Csikóknak" még lehet elég a fehér/alap répa, de később lehet hasznos átállni a zöldre (high quality) vagy a kékekre (special seed/top quality). Minden növénynél ha magot szedsz, akkor van esély arra, hogy egy minőségi szinttel jobb magot (is) adjon: A betakarításnál is lehet ilyen rare drop. Persze a top mindig topot ad. Az meg több stamina és HP egyszerre. A zöld/high még beelfér, deaz alap lovaknak nincs annyi staminája amennyit egy répa ad, így a drágább ezeken pazarlás.
    NO, parasztképzés alapfok megvolt. Most mennyé'! :DDD

    (#216) Telda
    Van két hely mindenkinek alapból. Vagy nem? 1+1 a minimum. Amíg törlődik csinálsz újat.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Telda

    addikt

    válasz mikromanus #217 üzenetére

    5 hely van ha jól emlékszem, csak ugye kapásból lefoglaltam a neveket. Aztán most meg kell várnom míg törlődik, hogy újra azt a nevet adhassam. Nagy problémák ezek :D.

    [ Szerkesztve ]

  • mikromanus

    veterán

    válasz Telda #218 üzenetére

    Nekem az volt, hogy startkor megrohantam a szervert. Volt névfoglalásom karakterre és "család" névre is. reflexből beírtam a karakternevet a family név helyre. Meg a karakzerhelyre. Rájöttem ez nem jó és kiléptem, de sajna valahol túlmehettem valami kulcs lépésen vagy nem lehet kilépni csak úgy. A csalédnév legenerálódott és a karakternév is... csak más szerverre mint ahova menni akarktam. Újragenerálásnál azt mondta a név már foglalt. Nem láttam sehol, mert más szerveren volt, de siettem mert űzötta versenyszellem, aztán beléptem módosított karakternévvel. A guildünk fórumán jeleztem más a család és karakternév. Törölték a guildvezrek a taglistából a régit, de elfelejtették felvenni az újat. Godnoltam szólok nekik. Tört angol tudásommal félénken próbálkoztam, de le se szartak. Már nagyon ideg voltam, de az volt a terv, hogy elmegyünk lvl 50-re és csak ezeket vesszük be, mert alacsonyabb szintűeknek nincs haszna belőle. Azért picit zavart hogy ennyire semmibe vesznek Aztán 5-6 nap után ellenőriztem a mikrofont a headseten ami úgy tűnik nem működött egész addig. Lehet a görgős székkel a zsinóron ötször áthajtás nem tett jót neki. Mondhatni a start nem volt minden szempontból optimális. :C

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Telda

    addikt

    válasz mikromanus #219 üzenetére

    Hát én nem vacakoltam sokat a nevekkel, egyedül a családinév ami sajnos foglalt. Aztán fantasy név generátorral csináltam egy másikat, ami olyan hangaztos. Utónévnek meg adtam a szokásost, van 3-4 ilyen állandó név amit használok, szerencsére mind szabad szokott lenni.
    Mondjuk még két dolog között vacilálok, hogy ranger, vagy maehwa legyek. Általában a ranged kassztokat szeretem. De ez a szamuráj stílus is bejön. Csak nem akarok egy melee klasszal abba a hibába belefutni, mint a blade and soulban, hogy közelharcosként a bossok mindig elsőként vertek le, mert akkor volt a lag és fps lag, hogy nem tudom az ütéseket kikerülni.

    Ezeket a kosztümöket ingame pénzből is meg lehet venni, vagy csak kizárólag rendes pénzért?
    Mert pl ez a mini yukata 2200-ba kerül, de ahhoz ugye 3000-et kellene töltenem, ami 9000+ Ft.

  • tyielow

    aktív tag

    válasz mikromanus #217 üzenetére

    Répa: nekem az első aratásnál 150+ répát adott :)
    A fertilizert csak jobb klikkel useoljam el a farmomon? Rányomja az 5 sec cd-t de nem látom sehol az eredményét :D 1x már csináltam fertilizeres questet de régen volt nem emlékszem.

    Questek: kár, hogy quest nélküli eszetlen öldökléssel lehet jobban szintezni. néha már angyon unom a grindelést. Persze már ezt is +EXP buffokkal tolom, de így is uncsi. Most a khuduma cave-nél vagy hol járok. Ami calpheontól északra van farm pedig egy nagy kaksi. Északnyugatra meg elvileg túl erősek a mobok, nem engedi csinálni a questet, pedig simán kettéaprítom őket. Lehet elnézek totál északra Olvia mellé.

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz tyielow #221 üzenetére

    Répa: nem tudom mennyi a mezei répa. Én minőségben utazok. Az meg kevesebbet ad, de 2-3-5* annyit érnek. :D

    Farmok: a fertilizert és a desztillált vizet használhatod a farmodon állva, vagy a közelében. Van egy hatótávolság ameddig hatnak. Ha például van négy darab 10 helyes nagy farmod/kerítésed 2x2 négyzet alakban, akkor középre állva és aktiválva (jobb klikk) a vizet vagy a fertilizert mindegyiken megvan a hatása. Úgy láthatod mi a helyzet, hogy egy elültetett/vetett növénynél megnézed a tulajdonságait. A víz talán 1/4-1/3 részt tölt fel egy adagból, a fertilizer kb 20-50-80% (lvl 1-2-3). Lehet több olcsót is használni egymás után ha a "Jobbra" nem futja, vag ynem akarod lecraftolni vagy megvenni.
    A bddatabase-en fent van mit miből lehet csinálni. A fertilizer alap verziója száírtással készíthető "alap" növényekből (wheat, potato, sweet potato, corn, barley egyikéből kell 5 darab egy rollra, vagy "Zöld" verzióból 3, vagy kék/top verzióból egy).
    A "közepes" (Byproduct Fertilizer) verzióhoz kell az inorganicból 3 és kettő leavening agent. Utóbbi kocsmákban, vagy szakácsoktól vehető. A lvl 3 fertilizer (organic) az 1 byproducton + 2 desztillált víz
    A 2. és harmadik szintű trágyához ezeket kell Shaking-nál összetenni és használni/craftolni. A mennyiség mindegy. Annyit használ el amennyi kell 1-1 processing körnél. (nem is tudnád különszedni. Annyit raksz be amennyi a zsákban van. Addig próbálkozik amíg el nem fogy az anyag, vagy az energiapontjaid, vagy odébb nem mozdulsz)

    quest: a questekre contribution jutalom jár és megnyíthatnak új questeket vagy ismereteket. VAnnak még skillnövelő rewardok is. Lehet combat, vagy valami szakmára xp löketet kapni. Vagy akár skill pontot is amit szétoszthatsz. Vagy helyet az inventoryban. A harci tapasztalatok gyűjtése harcban történik. EZ ilyen. Nincs átfedés. A szakmai tudás, vagy épp az, hogy mennyit bírsz úszni vagy futni nem befolyásolja azt, hogy milyen varázslatok érhetőek el neked. Questet meg nem "Kell" csinálni. Hentelhetsz anélkül is. Erősebb ellen, több XP. Nagyon gyenge ellen = nincs Xp. Kicsit gyengébb az meg ad, de keveset. Olyan questek is vannak amik szint vagy előkövetelmény függőek. Ha egy quest ismerethez köött, akkor nélküle nem adják ki. Lehet olyan korlát is, hogy egy adott személyt ismerned kell. Ha az adott terület node managere nincs felfedezve, akkor azt hiszem a questek se érhetőek el. Más questekhez meg épp jobb alkímia, főzés, vagy feldolgozási szint kell. Menjél északkeletre a Cron kastélyba. Azok a fickók már lassabban olvadnak (lvl 50 körüliek). Vagy menj délre, majd nyugatra. Eddig csak kisebb falukat láttál. A komolyabb város és a bányavidék is kimaradt...

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #217 üzenetére

    Azt tudom, csak úgy voltam vele, hogy most arra járok és a tököm se tudja melyik ad extra HPt, energyt vagy éppen contribution pontot. Viszont ha mindent felveszek, akkor meg nem haladok. :B

    Köszi a képzést, egyből skilled peonnak érzem magam. :D Amint lesz 10 feles pontom leteszek egy nagyot, aztán kipróbálom a rovarirtózást is.

    Pet kaját lehet így gyártani?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #223 üzenetére

    Pet kaját főzni lehet. Hús (nem lehet azt hiszem gyík vagy hüllő), hal, meg alap magok (azaz liszt/flour) és víz. Itt is van: All recipes
    Nem tudom megéri-e.
    Organic Feed az "ultimate" verzió...

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #215 üzenetére

    "Amire rájöttem, hogy a lótenyésztés az elején nem a legjobb dolog, a kötél, a rengeteg kaja a szintezéshez viszi a pénzt dögivel"

    Szinte minden viszi a pénzt az elején vagy az értékes CP-t. De megtérül a végén. Csak oda kell figyelni, mert úgy tudom nem minden profitábilis.

    A ló tenyésztés nem rossz, de nagyon szerencse függő tud lenni. Mondjuk mi nem ? Én nem értek a lovakhoz csak olvasom, amit beszélnek guild cseten :)

  • tyielow

    aktív tag

    válasz mikromanus #222 üzenetére

    Na, a Fertilizerrel már képben is vagyok, köszi :)

    A questekkel pont az a bajom, hogy life xp-t nem ad (néhányat leszámítva). Az szinte csak darálásból jön, arra írtam, hogy unalmas. Persze a CP is nagyon kell, de azért szívesen szinteződnék :D

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz tyielow #226 üzenetére

    Vagy félreérted a szavakat, vay rossz questeket csinálsz. Három nagyobb "alap" XP csoport van (ezekre rewardként kaphatsz is buffot adó scrollt, vagy más buff itemet).
    Combat XP: ez növeli a karaktered szintjét. Xp rá többnyire harcból jön, de kis mennyiségű combat XP jön craftból is, ami azért morbid :DDD
    Life XP: a craftok és termelő szakmák/skillek. Főzés, alkímia, halászat, processing, gathering, fishing...
    Skill XP: a harci skillekre segít pontokat szerezni. Értelemszerűen ez harcból jön.

    Life skillre vannak questek. Külön mindegyikhez saját napi vagy egyedi questek. Ezek egy része elérhető az első kisebb városokban és falvakban is. Ezek ilyen vágj ki pár fát és csinájjá' deszkát mer' az jó. Meg kotyvassz fürgeujjú elixírt, mert lassú vagy vazze'. Vagy csak adj nekem X itemet. Némelyiknél magadnak kell előállítani, némelyiknél le is kell az itemet adni és van amelyiknél az is elég ha leadod az itemet, de nem kell lecraftolni, vagy magadnak előállítani. Ezek minden kombinációja fellelhető. A jutalom contribution, energia és az adott life skillre XP.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Közben nagyjából sikerült átköltöznöm Calpheonba, CP takarékossági okokból. Egyedül a Velia workereket sajnálom eladni. Krumpli helyett lenne búza, az nem gond, csak éppen mindegyik professional worker. (Tudtommal sajnos nem lehet átvinni oda őket és nem akarom mindig küldözgetni a kitermelt alapanyagot.)

    Lovakat lehet valahogy küldözgetni két város között? Vagy kézzel kell átvinni és visszafutni? Ez esetben megvan a ma esti program is.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #228 üzenetére

    Költöztetni nem lehet, de bárhol dolgoztathatod őket. Ellenrizd az időket esetleg majd ha meló lesz. "nagyobb" munkáknál lehet így is megéri dolgoztatni őket. Emellett egy-egy worker városonként ingyenes. Nem kell nekik hely. Elküldeni felesleges. A második sokadikot esetleg, de ha nagyon jók, akkor én nem adnám el őket. 2-4 CP naponta összeszedhetőő. Hamar pótolhatod a szálláshely erőforrás igényét.

    Amúgy most én vagyok a guildemben a contribution master. Van 249 pontom. :C
    A versenytárs kihagyott egy-két napot, így ő csak 247. Mondjuk neki meg emellé van 390 energy-je is. Nekem a fele se (185).

    edit: a lovak ott vannak ahol hagyod őket

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #229 üzenetére

    A dolgoztatás még oké, csak az a baj, hogy akkor a cuccot behordják Velia-ba és akkor onnan megint át kell küldeni Calpheonba, hogy tudjak craftolni belőle. :B

    Nekem csak 82 energy és 78 CP jött össze eddig, bár még csak lvl 25 vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #230 üzenetére

    Kölyökszöcske szinten ennyi több mint átlagos. ;)
    Amúgy meg ez ilyen. Ha nem azonnal kell, akkor el is mehetsz érte amikor már több van. Meg a küldözgetés se nagy költség... Ha magad gyűjtöd be nagyobb időközönként, akkor összekapcsolhatod az utazást egy kis questeléssel akár. A horgászat és a 2 inventory hely már megvolt Veilában, ugyI?

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #231 üzenetére

    Horgászni horgásztam - megvan a ruha, meg gyártottam egy raftot neki a questhez -, az inventory helyet nem tudom ki adja, de elég sokat questeltem ott. :B

    Végül úgy alakult, hogy a két legjobb workert megtartom - krumpli 2x vagy 1x krumpli + 1x szőlő miatt - és majd begyűjtöm őket. Így csak egy sima ház kell nekik, az 1 CP. Heidelben is takarítom a vacak workereket (nekem Goblinjaim vannak, lassan mennek, de dolgoznak, mint a villám), így a többit elég alacsony szintű és gagyi rangú.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #232 üzenetére

    A parton a Storage közelében van egy vidra árus. Az adhat egy küldetést ahol horgászni kell egy neki kellő halat a mólón. Cserébe kapsz egy dupla inventory hely reward pakkot.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • pokers

    senior tag

    Jó cég ez a Daum Games Europe B.V.
    Még péntek este írtam nekik ticketet, hogy lag miatt eltűnt 3 sealem és lett helyette vmi reward az inventoryba.
    Ma délután visszaírtak, hogy elvették a rewardot és visszakaptam a 3 sealt :C
    Így lesz esélyem a végén egy sólyomra :C Bár a BDO fórumon is azt taglalják, hogy 15 seal esik ebből az eventből, aki esetleg beváltotta az első hármat, még ki tudja váltani a végén a petet.
    De nekem ez a megnyugtatóbb, jól fog jönni a pet, mert soxor az újraspawnoló mobok miatt nem tudok lootolni.

    más
    Ez az AH egy vicc sztem ebben a formában. Szinte semmit nem lehet eladni, mert nem veszi meg a kutya se. Amit meg megvesznek, azok után meg olyan levonás jár, hogy a végén szinte annyit kapok, mintha eladtam volna egy sima árusnak.
    Amiben én így az elején pénzt látok, az a trade, de ehhez meg szekér kellene, így most erre állok rá. Egy lovat már sikerült befognom, sajna mire feljutok online, már mindig összeszedik előttem :O

    Megéri 26os szinten már elköltözni Calpheonba? Ott is olyan tömegnyomor van, mint Heidelbe, vagy Veliába?
    Eddig azt látom, hogy a játékosok nagy része szekerekkel, lovakkal szaladgál ide-oda, a leveling spotokon meg szinte senki sincs, vagy legalább is én alig találkozok ott játékossal, egyedül gyepálom most épp a swamp nagákat.

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #234 üzenetére

    Én 25-ösön menten át oda. Mondjuk lehet Valenciaba majd megint költözni kell, ha majd jön. Egyébként baromi nagy város, de pl.: storage szempontból sokkal CP takarékosabb.

    Én a legjobb spotokon csak embereket találok, ha arrébb megyek, akkor meg KSelő idiótákat. Már alig várom a 40-et, hogy az ilyeneket gond nélkül agyonverhessem...

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • tyielow

    aktív tag

    válasz pokers #234 üzenetére

    hát ha olyat akarsz eladni, hogy fű, meg fa, akkor tényleg a kutyának nem kell. nézd azért meg, hogy hány beregisztrált eladás van az adott itemre. ha több ezer, vagy több tízezer, valóban nem fogják megvenni. nekem általában minden elfogy, kb. a felét szokom minimal áron betenni. én AH-val szedtem össze sok százezret a szintezgetés alatt.
    majd esik black stone, az szép summa :) ill. processingel ha csinálsz pár cumót és azt adod el, az többet érhet. de én csak egy kis lecsó vagyok itten
    ja, és 26-on még ne calpheonozz! :D min. 30 . én először oda csak a trade / node route miatt mentem, de sztem fölös ilyen korán

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz tyielow #236 üzenetére

    A termelgetés szórkozás. Nem a pénzért csináljátok. Ha suska kell menjetek szörnyeket farmolni. Szint is jobban jön,meg a lé is. :)
    Black stone-t meg aki elad az amatőr vagy hülye. Az a fejlesztéseid motorja. A saját golyóidat akarod levágni? Később ha márminden 15-re van fejlesztve épp el lehet adni, de nem éri meg. Jól fog az még jönni.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz pokers #234 üzenetére

    Olyan cuccokat érdemes berakni a piacra, amivel durability-t javítanak.

  • #14955008

    törölt tag

    válasz tyielow #236 üzenetére

    "majd esik black stone, az szép summa "

    Az el ne adjátok, sosem elég belőle tilos eladni.

    Ancient relic crystal-t tegyétek akkor már inkább az ah-ba. Nyugodtan maxra lehet tenni az árát, meg fogják venni.

  • tyielow

    aktív tag

    válasz mikromanus #237 üzenetére

    eleinte eladtam 4-5 db-ot, csak úgy potyogott a mob csordákból. aztán mikor úgy éreztem, hogy csöves nem leszek már, van elég lé, azóta félrerakom őket. van asszem 5 db most. amúgy meg Agerian armor-t hordok Berserkerrel, meg kéne tartanom endgame-ra és fejleszteni? szerintem nem, de mondd ha rosszul látom.

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz tyielow #240 üzenetére

    INkább használjad fel! A garantált szintig "visszafejthető" vagy átváltható veszteség nélkül a kő. Fegyver 7. enchant szintig, armorok 5-ig garantált sikerek. Később lesz black spirit quest ami 5-ös armort át enged váltani bármelyik tetszőleges "alap" armor 5-ös fejlesztésére (a két socketes armorok nem választhatóak). A sebzés és sok védelem meg azért az elején is számít. Sokkal jobban és könnyebben haladsz ha elég jó a felszerelésed. Most már bagóért vannak kint a "Végleges"/ középkategóriás armorok is és a yuria weapon is ami az endgame liverto, vagy kzarka-ig simán jó lesz. Én most szereztem egy livertot. Eddig yuria volt és egy darabig az is lesz (amíg nem nyomom fel a Livertot 14-15-re).

    Csak infó: a yuria fegyverem utolsó szintjeinek költsége.
    13-ra enchant: 15 próba
    14-re enchant 30 próba
    15-re enchant 50 próba
    Ezek csak az egy szintnek a meglépésénél a kisérletek. Azaz 12-ről 15-re 95 weapon stone-ból fejlesztettem. emellé jött még a javításhoz szükséges többi yuria weapon... nem olcsó. Liverton meg csak az ancient fragmentekkel megy majd a max durability visszaállítás, mert a Livertoval javítás nem igazán járható (ritka, meg 9 milla silver 10% visszajavítására? annyira nem tűnik járhatónak...)

    Azért a 30-35. buyout/bid végül csak sikeres lett. :C

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • tyielow

    aktív tag

    válasz mikromanus #241 üzenetére

    azt a mindenit...50 próba egy enchantra ezektől mindig hülyét kaptam :D honnan szed össze az ember ennyi zsetont? 50+ jobban dől a lé, vagy mi? (co-op Q, guild war talán?)
    Kösz az infót akkor felhúzom a cuccokat.
    A visszafejtés alatt az extractot érted? Vagy az a weapon enchant? Én eddig csak azzal találkoztam, a black spirit q-nál.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz tyielow #242 üzenetére

    Most még könnyebb mint az elején. Most már ott van a Mediah rész a maga black spirit napi questjeivel. Alapból eshet minden szörnyből, de a többsége a black spirites questeken át jön. Egyrészt a Hunter seal rewardokból (ezeknél 3 váltható át weapon, 2 armor stone-ra), másrészt a boss scrollok. Minden scroll boss kill minden party tagnak ad hunter sealt, a scroll gazdájának reward bundle-okat és enchant stone-t is fixen. Emellett mindenkinek esik random is a kö a boss killnél. A reward bunde-okban minimum 1-1 hunter seal wan, de lehet ott is stone is. Csapatban érdemes ezeket teljesíteni. Lényegében egy boss scroll így 5 boss kill, ami minimum 9 hunter seal és 1 enchant stone, de inkább több. A "Régi" és a patch/mediah területek külön működnek. Amíg nem mész át Mediah-ba, addig az ottani napi BS questek nem aktiválódnak az elérhető questek közé. Mediah-ban általában 2x2, a régebbi területen 2x1 seal összejön napi szinten.

    Az enchant a garantált felett már random. Ha bukta van, akkor esik 5%-ot a maximum durability, ha sikeres, akkor nincs semmi csökkenés. Minden bukta +1 fail stacket ad. Minden fail stack extra esélyt ad a következő próbálkozásnál. Egészen 25 failstackig ami felett már nincs extra esély, vagy amíg nem sikerül valamelyik enchant. Siker esetén a számláló nullázódik. (megjegyzendő, hogy karakterenként tárolódika fail stack, így be tudsz tárazni igény szerint pár failstacket, vagy nem kell ellőnöd a magas stacket garantált itemre ha kifogytak a magasabb szintűek).

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • pokers

    senior tag

    válasz mikromanus #243 üzenetére

    mikromanus, honnan vágod ennyire ezt a játékot? Már a koreai verzióval is játszottál, vagy benne vagy a fejlesztőcsapatba? Amiket irkálsz, nekem egyelőre kínai, (vagy inkább koreai) :DDD

    Tegnap este én is elmentem Calpheon megyét felfedezni, jártam a fővárosban, tényleg jó nagy, eljutottam Epheria Portig. A lényeg, hogy a kirándulás alatt 2x meghaltam, 1x a lovamat is lekaszálták a trollok.
    Jól vannak skálázva a mobok, jól irányít fekete füst is, szóval nem árt végigmenni az ő általa ajánlott questeken. Mert a varázslataim amik most még elegek 4-5 swamp naga egyidejű megsemmisítésére, az már nem elég két valamiféle agyaras disznó ellen Calpheon mellett, amik inzultálják az arra járókat :O Nem is csökkent 1mm-t se az életerejük, hiába küldtem rájuk a fireball3+explo2 kombót :Y

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #243 üzenetére

    Azt hiszem én maradok a casual résznél a Yurianál. Pont elég lesz casualban addig eljutni - mármint a 15. szintig -. Ha nagyon nem megy, akkor meg váltok pecázásra. Ha az se, akkor elkönyvelem, hogy megint sikerült olyasmit vennem, amit meguntam x óra után. :B

    pokers: Amíg nem "tanulod" meg a mobot, addig nem is fogod látni a HPját csökkenni.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz pokers #244 üzenetére

    Headstart-tal indultam. Mindent tanulgatok. elég jó a rávezetés, de amgy meg sz*rt se mond pontosan rengeteg helyen. Vagy akkor találom meg amikor már mindegy. :Y
    Onnan tudom, hog yjátszok, meg utánanéztem pár dolognak. Meg tapasztaltam is. A horgászat, lovas móka, meg a komolyabb kereskedelem nem erős oldalam, mert eléggé hanyagoltam eddig. A többibe bele-belekóstoltam. A questes és napi dolgok elég "alap" dolgok. Meg hasznosak. Nincs teljes képem, de ahol ócsóé' gyorsan lehet valamit tarhálni az elég jól le van már fedve. :C A mostani 140 hunter seal és 25 Weapon stone (meg 44 armor) már csak maradék. EGy teljes mindent 15-re húzás utáni vésztartalék. Kell is, mert sokat el lehet pancsolni ha befigyel valami váltás, vag yújdonság. A weapon stone felhasználást az alchemy stone giganerffel széjjelszarták, így az is gyűlt szépen (kb 2-3*-osára nőtt minden alchemy stone fejlesztési költség, vagy sok szakmában kell magasan képzettnek lenned és így is drágább lesz mint volt)
    Ha most kezdeném, akkor azért azonos idő alatt messzebbre jutnék a többiekhez képest. Persze ha most lenne új kezdő szerver, akkor sokan lennénk így már nagyobb tapasztalatta, így sok ziccert nem lehetnem már kifogni ami ott volt a mostani induláskor.

    Ha iránymutató helymeghatározás kell, akkor megsasolhatod a monster level map-ot. Belinkeltem a blogbejegyzésemen is, de google keresőben is meg lehet találni. Max 1-3 szintkülönbség legyen a szörnyek és közted. Lehetőleg minnél kevesebb. Ha csapatban nyomulsz, akkor erősebbek is mennek azonos sebességgel, vagy a korábbiakból több egyszerre, így több XP lehet, de a térkép hasznos...

    Könnyítésnek. Itt a blog/linkgyűjtemény
    Ez meg a" A területen fellelhető szörnyek szintje és "folyamatábra" szintezéshez."

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #245 üzenetére

    Van amelyik class-nak a Yuria high-end fegyver, +15-el és a minősége sárgára húzva.

  • tyielow

    aktív tag

    100/50-es diginetet fizetek havi 2.600 Ft-ért. perfekt. egy baja, hogy néha megszakad a kapcsolat. ez 3-4 másodperc, de eltarthat akár 10-20 másodpercig is. pont elég arra, hogy időtullépés miatt ledobjon szerverekről (TS, CS stb..)
    Black Desertnél ez úgy néz ki, hogy ha már 2 másodpercre (tegenap tapasztaltam) szakad meg a net, egyből kidob a főmenübe, hogy Lost Connection, és nincs más lehetőség csak h OK - ENTER és off tálcára kerülsz. azért ez elég bizarr. Anno WoW-ban 999 pinggel rohangáltál és vagy visszajött a szerver/neted vagy nem. Rosszabb esetben nem és főmenübe tett csak be. Itt kihajít tálcára. Gondolom a Launcheres login miatt van, de ez így nagyon gáz...

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #247 üzenetére

    Hát a Musa/Maehwa esetén nem tudom mennyire az. De igazából az jobban aggaszt, hogy mást se olvasok a chaten, csak, hogy melyik class mennyire gyenge. Pl.: a 2 blader kasztra azt mondják, hogy egy vicc az eredetihez képest és nagyon gyengék PvPben. A tamer petje 50 felett nem skálázódik és hasonlók. A ninja tolódik, mert a KR verzióban nem elégedettek a class teljesítményével és inkább megvárják, míg ott kijavítják.

    Ha PvPzni akarok bármilyen formában, akkor ezek szerint marad a kettő ranged mágus vagy az íjász...

    Mondjuk a legjobb szöveg amit olvastam a devektől az ez volt:

    Randomized leveling stats when you level up. Unfortunately we came across this detail ourselves last week in a forum discussion. We were not aware of this feature and we are quite surprised ourselves. We have no information how it works ourselves. We believe that with every level up there is a certain threshold of possible enhancements or stats similar to the horses but that is all we know. The developers didn’t really us tell us about it. It was previously detected on Korean servers as well and the players were not happy about it. At the end of the day it is a competitive game and players are suppose to battle on even grounds. It is something we are addressing on the long run and discussing with the developers.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #249 üzenetére

    Én meg azt hallottam ezek az eddigi kasztok még elég kiegyensúlyozottak. Mondjuk sírós topicba ritkán járok...A CM bejegyzését én is láttam, de az nem egyértelmű, hogy a javítás alatt buff, vagy nerfet értenek-e.

    A Yuria nem high-en weapon sárgán se, de nagyon jó. Csak "jobb" fegyvereket szerezni elég macerás. A liverto ritka és nehezen vehető (bár az ára nevetségesen alacsonyan rögzített), a kzarka meg extrém mega-giga--kingsize-atom mértékben aprócska droprate-tel dolgozik. Emellet hosszú idő a bosskill, sok ember kell hozzá és elég lazán össze tud csukni bárkit ha elkapja Kzarka az ütésével.
    Íjban például a sárga yuria 68-77 a liverto 78-82. Ennyit már az a Human bónusz se ellensúlyoz. A Kzarka olyan sebzést ad mint a Liverto, de kétsocketes. Emellé a liverto +3 crit chance, a Kzarka +3 Attack speed-et ad.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Új hozzászólás Aktív témák