Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #13 üzenetére

    Hihetetlen, hogy mi volt a hiba:
    Egyetlen tápcsatlakozó dugó sem érintkezett a kamerák csatlakozójánál.

    Először próbáltam áramfelvételt mérni a tápnál: nulla
    Próbáltam ellenállást mérni közvetlen a táp előt lekötve: végtelen
    Végignéztem minden tápcsatlakozó dugónál: 12V megfelelő polaritással

    Már kezdtem komolyan elkeseredni, hogy valami nagy gáz van, és most bonthatom szét az egész rendszert, aztán megint vissza több napon át.

    Aztán fogtam egy üres tápcsatlakozó dugót (plusz egyet rendeltem), bedugtam a kamera csatlakozójába, és közvetlenül az érintkezőkön próbáltam ellenállást mérni, amikre a többin a kábelt forrasztottam -> végtelen

    Megmértem az ellenállást közvetlenül a kamera csatlakozójában, és nem jegyeztem meg az értéket, de hihető, messze nem végtelen vagy nulla értéket mutatott a műszer.

    Megmértem az ellenállást a tápcsatlakozó dugó két oldalán, és ~0

    (Persze mindezt létrán állva, azt egyik helyről a másikra cipelgetve... :o)

    Na most már éreztem hogy közel vagyok, de nem akartam hinni magamnak: Egyszerűen nem érintkeztek.

    Felhívtam a webshopost, hogy megkérdezzem garanciavesztéssel jár-e, ha levágom a csatlakozót, és összeforrasztom a kábeleket.
    Azt mondta csináljam, de nem hiszi el, hogy 5-ből 5 csati hibás, vagy hogy ne lennének kompatibilisek.

    Fogtam egy kombináltfogót, ellipszis formára összenyomtam mind a négy tápcsatlakozó dugót, jó érővel beletuszkoltam őket a kamerák csatlakozóiba, és láss csodát, mind a négy kamera életre kelt. Olyan jól összeszorultak, hogy meg is hagytam így őket.

    Hihetetlen, hogy pont ennyire nem passzoltak egymáshoz a csatlakozók, hogy még véletlenül sem érintkezett egyik sem, pedig egy helyről rendeltem őket, és elvileg egymáshoz valók. (Illetve hogy ha tényleg nem egymáshoz valók, akkor az a hihetetlen, hogy még csak én hívtam fel emiatt a webshopot...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák