Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    Mennyire legális a torrentezés?

    Amennyire a többi p2p hálózat. Amennyiben a letöltendő/feltöltendő file szabadon másolható, vagy megvan hozzá a megfelelő jogod, akkor teljesen legális. Az más kérdés, hogy mennyire legális file-ok (filmek, programok) vannak egyes trackereken. Magyarországon az audiovizuális javak letöltése, és magáncélú felhasználása legális. De mivel az első szelet letöltése után te is visszaosztod, egy kissé változik a helyzet: a feltöltés ugyanis csak abban az esetben legális, ha erre vonatkozólag megvannak a jogaid a készítőtől/kiadótól. Programok esetén mind a letöltés, mind a feltöltés illegális!

    Akkor mégis, hogy üzemelhetnek publikus trackerek, amiken jogvédett anyagok vannak?

    Úgy, hogy a trackeren nincsenek jogvédett anyagok, csak a torrentfile-ok. Az előzőekben láthattuk, hogy a torrentfile-ok csak leírnak egy file-t, vagy könyvtárat, de önmagukban nem tartalmaznak belőle semmit.

  • shev7

    veterán

    válasz ngabor2 #11 üzenetére

    akar be is zarhatjuk a topicot, ugy latom Vlad minden kerdest jo elore megvalaszol :))

    [Szerkesztve]

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz shev7 #12 üzenetére

    csak azokat, amik hetente 2x felvetődtek... lehet itt még értelmeset kérdezni.

  • Winner_hun

    félisten

    VladimirR #5195: ([link])

    A µtorrentben a feltöltési szál torrentenként opció mit jelent?
    Nem azt, hogy az adott torrentet egyszerre hány embernek tölthetem fel? Ergo hány emberhez kapcsolódhatok?
    A beállításnál az új feltöltési szálnál nincs pipa.


    :U

    Első hsz-be feltöltéshez esetleg még ezt: [link]

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • shev7

    veterán

    válasz Winner_hun #14 üzenetére

    de toltenek is 10-en toled, vagy csak annyian kapcsolodnak?

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Winner_hun

    félisten

    válasz shev7 #15 üzenetére

    Csak kapcsolódnak, nem töltenek. Minden esetre megzavart.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Osi222

    tag

    Sziasztok!

    Egyik napról a másikra teljesen megekergült az utorrentem... Ha elindítom, a netem teljesen belassul, minden forgalom meghal, kizárolag a torrent fájlok jönnek, más semmi.
    Az érdekes, hogy semmi változtatás nem volt azóta a gépen, tehát nem is értem mi a gond... Adsl-t és xp sp2-öt használok, de eddig ilyen gondok még nem voltak.

    Remélem tudtok valami tippet adni!

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Osi22

    [Szerkesztve]

  • rii

    nagyúr

    válasz ngabor2 #13 üzenetére

    arra meg ott lesz a #8-#9-#10 :DDD majd PM-ben kérdezünk :DDD

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • bandus

    veterán

    Riszpekt to Vladi, nagyon korrekten összefoglalta :R

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • Winner_hun

    félisten

    válasz VladimirR #5 üzenetére

    Az utolsó két link nincs felcserélve? Mert szvsz sokkal gubancosabb a második linken található adat mint a harmadikon:U

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Winner_hun #21 üzenetére

    olvasd el megint a kommentet a linkek előtt... a 2. linkben benne vannak az ellenőrzőösszegek, a 3.-ból ki lett szedve.

  • Winner_hun

    félisten

    válasz ngabor2 #22 üzenetére

    Engem a (melyek meglehetősen nehezen olvashatóak) rész fogott meg, mert a második linken sokkal több a kesze-kusza dolog nekem, mint laikusnak

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • zakkant1

    csendes tag

    sziasztok.

    uj torrent oldal nyilt a PirateDay, 100 Mbites up, sok free-torrent.nézzetek be, egy próbát megér. :)
    http://pirateday.tx.hu/

  • ToBeY

    nagyúr

    válasz zakkant1 #24 üzenetére

    Régi topic nevében benne volt,nem tudom aktuális-e még.:)
    ''trackercímet ne írj, meghívót ne kérj és ne kínálj!''

  • REDeath

    őstag

    µtorrent-ben lehet valahogy ''master'' jelszót beállítani? hogy a progihoz más ne férjen hozzá? van hozzá ilyen plugin? mert én a settingsnél nem találtam ilyesmit :(

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz ToBeY #25 üzenetére

    meg most is ott van az aktualis iranyelv, jo lenne, ha elolvasnad, mielott doballozol vele

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz ToBeY #25 üzenetére

    most az van ott, hogy mielőtt kérdezel, olvasd el az 1. hozzászólást!
    ha megteszed, első pont, hogy trackercímet ne írj, meghívót ne kérj/kínálj. és most volt is hely az indoklás leírására.

  • Winner_hun

    félisten

    válasz ngabor2 #28 üzenetére

    A shiftet legalább az első hozzászólás erejéig peccseld 100%-ra

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Redpaladin

    tag

    Ezt nem hiszitek el! Azureus megoldota a problémát. A letöltési sebesség felment normális szintre, s nem 30kb/sec-nél maradt. :))
    Pedig routerben beállitottam a portot is s engedényeztem,s akkor sem volt javulás. Különös!
    De viszont régebben azért váltottam az azureussal mert lassu lett s igy jött a utorrent,s most meg az lassult be s igy visszatértem azuerushoz. :F
    Nem vágom,mi az oka szerintettek? Ugye nem a szolgáltató aggadályoza,csak a progiváltás miatt másmilyen titkositás van s igy ''átmenetileg''' gyors???? :W

  • REDeath

    őstag

    válasz Redpaladin #30 üzenetére

    nekem a netem alig lélegzik, 4-5 perc míg bejön egy oldal, stb... msn se lép be.. :) viszont a torrent az ugyan kicsit lasaban mint a max sávszél, de tök jól megy :D

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • Redpaladin

    tag

    Azuerus lefagyott, s ha elindittom kb.10-20perc mulva megint lefagy. Mit csináljak? :W

  • VladimirR

    nagyúr

    Arány 0.350
    Letöltési szálak A letöltési jogod megvonva. Kezdj seedelni, amint 0.3 felett lesz az arányod, ismét tölthetsz le!- FAQ
    Kitiltás Van 2 napod 1 órád és 19 perced a kitiltásig! Fel kell töltened addig legalább -167,547.83 kB -ot


    ez egy reszlet egy baratom bitgate-es adatlapjarol
    ez igy nem gaz egy kicsit?
    vagy csak egyszeru, de artalmatlan bug?
    erdemes emiatt zaklatni a staff-ot?

  • Forest_roby

    őstag

    HI!

    Lenne egy problémám, már régebben is érdeklődtem, de semmi kecsegtető választ nem kaptam - talán most!

    A probléma az, hogy bár nyitva van a gépemen a port - lecsekkoltam azzal a Vlad -os linkkel is, amikor elindul az Azureus rögtön sipákol, hogy:
    HIBA
    UPnP: 'UDP tracker ügyfél port (UDP/8090)' kiosztás sikertelen
    és ugyan ez TCP -re
    Bár már írtam most még egyszer, a routeren engedélyeztem a portot, xp tűzfalon is.
    És nem az a bajom, hogy nem aktív a kapcsolatom - néha kizöldülnek a fejek, de egyébként se érdekelne - viszont az idegesít, hogy amint elindul a töltés iszonyatosan belassul a net az összes gépen, ami rá van dugva a routerre, 5k val töltök le akkor is, 130k val akkor is + csak egy ablakban jön be a net... :F .

    Van erre vmi orvosság, mert már igencsak idegesít a dolog.
    A router vmi SMC … tömeggyártott, olcsó ****, de működik.
    Az oprendszer xp sp2.

    Előre is köszi a válaszokat!

    Forest

    [Szerkesztve]

    -=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Forest_roby #34 üzenetére

    #7 3. pont

    a hibauzenet pedig johet amiatt, hopgy az azu es a router nem ertenek egyet az upnp-t illetoen
    ha kezzel kinyitottad (es nem random port-on van), akkor mennie kell
    az, hogy nem zoldul be egybol attol lehet, hogy az azu nem tudja magatol, hogy aktiv vagy-e, csak abbol tudja megallapitani, hogy van-e bejovo kapcsolatod (mondjuk tudna eppen mit csinalni a gyorsabb eredmeny erdekeben)
    a lenyeg az, hopgy akar aktivkent is elofordulhat, hogy orakig, vagy napokig nincs bejovo kapcsolatod (mert mindenki mas is aktiv es te csatlakozol elobb hozzajuk, igy nekik mar nem kell hozzad) - ekkor persze sarga marad a jelzes (vagy nem tudom mar, hogy az azu hogyan jeloli)

    [Szerkesztve]

  • Forest_roby

    őstag

    válasz VladimirR #35 üzenetére

    nekem nem a torrent lassúl be, hanem minden más, de természet ellenesen lassura.
    és mint írtam, csak egy ablakban jön be utánna a net, ha két fület nyitok, vagy 2 explorert indítok el, akkor a másodikban már nem lesz net.

    + asszem router nélkül nincsenek ilyen problémáim. Persze akkor más problémáim lennének.

    [Szerkesztve]

    -=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Forest_roby #36 üzenetére

    ertettem, de ott a sebesseglassulas nem csak a torrent-re vonatkozik
    a feltoltesed miatt semmilyen ack csomag nem jut ki (azaz kijut, csak lenyegesen kevesebb, lenyegesen nagyobb kesessel), fuggetlenul attol, hogy melyik programhoz, vagy akar melyik gephez tartozik
    a te esetedben az lehet megoldas, ha korlatozod a feltoltesed, veszel egy meregdraga router-t, vagy belosz egy 486-ots/p1-est router-nek (pl valami 1floppy-s linux-szal, ami tud qos-t)

  • Forest_roby

    őstag

    válasz VladimirR #37 üzenetére

    no mindegy - thx! Azért ezt a cfos -t kipróbálom, hátha....

    thx

    -=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Forest_roby #38 üzenetére

    az neked igy, router mogott nem fog segiteni
    marmint neked a gepen minden szep es jo lesz, viszont ha a tobbi gep is forgalmat general, ott mar nem er semmit a cfos

  • Forest_roby

    őstag

    válasz VladimirR #39 üzenetére

    Gondolom igazad van, de ha csak 1 gép megy épp, akkor is belassúl a net - ilyen esetekre legalább jó lesz. És tényleg használt vmit - pedig csak alapbeállításokon van a progi!!! :)

    -=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Forest_roby #40 üzenetére

    probald meg korlatozni a torrent feltoltesi sebesseget (kezdesnek mondjuk 10k ala, azzal ehgy 1024/128-as net is elvan)

  • REDeath

    őstag

    válasz VladimirR #33 üzenetére

    lolly pop :D gondok vannak az arányszámítással:) szerintem érdemes szólni a satffnak

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • REDeath

    őstag

    válasz VladimirR #43 üzenetére

    érdekes? hát ''egy picit fura'' :DDD

    [Szerkesztve]

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Winner_hun #29 üzenetére

    egyéb hasfájás? :P még mielőtt belekötnél: a kettőspont NEM mondatvég, tehát ami utána jön, az nem új mondat.

  • tzscske

    tag

    válasz Forest_roby #36 üzenetére

    Próbáld meg a kapcsolatok számát visszább venni,ha a sebességcsökkentés nem segít.
    Lehet a routered dob hátast a sok kapcsolattól(mint írtad anélkül nincs gond).
    Nekem is volt ilyen,igaz nagyon magas kapcsolatszám mellett jött elő csak nem minden torrent indításnál.(nem hinném,hogy a winnek nem tetszik a sok kapcsolat,de azt valahol az eseménynaplóban meg tudod lesni)
    Ha van módod cseréld le a routert valami normálisabbra nekem ez megoldotta a problémát,esetleg cserélj rajta firmware-t,hátha az segít.

  • REDeath

    őstag

    sajnos utorrenthez nincs master jelszó, tudtok mondani olyan klienst amleikyhez van? azureushoz? olyan lenne a jó amelyik nem terheli a gépet, és nem lassítja a netet :B

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • REDeath

    őstag

    válasz REDeath #48 üzenetére

    utorrenthez nincs, de van hasonló és a célnak megfelel: bosskey :)

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • REDeath

    őstag

    nálatok is alszanak a csimpánzok? :(

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

Új hozzászólás Aktív témák