Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjani

    tag

    Sziasztok!

    A közepébe is csapok. Nálam van egy régi Abit NF7 v2.0 alaplap (SocketA-s), gondoltam, építek köré egy gépet. Miután a Windows-t is föltettem, frissítettem a BIOS-t. A másik gépemen találtam egy nf7214.exe nevezetű fájlt, na mondom, ez jó lesz. A környezetemben ui. én szoktam buherálni a gépeket, és mindig ezt az alaplapot vettük.
    OK, Flashmenu-vel feltettem az új BIOS-t (természetesen nem mentettem a régit, mert minek?), újraindítás, DEL -> BIOS. Érdekes módon teljesen mások lettek a beállítási lehetőségek, és ami még aggasztóbb volt, SATA portokat is kijelzett, márpedig az NF7-en nincs SATA. A Windows indításakor szinte minden alaplaphoz kapcsolható hardverelemet újratelepített - volna, mert pl. az integrált háló- és hangkártyát nem tudta. Az Everest meg azt írta, hogy ez egy Abit NF7-S2 alaplap.
    És ekkor jutott eszembe, hogy a régi családi gépünkben kb. 1,5 éve kicseréltük az NF7-et NF7-S2-re a SATA miatt... Ez volt a frissebb BIOS-a.
    :C :C :C :C
    Leszedtem a netről az NF7 BIOS-át (igazából az NF7 v1.1-ét, mert a v2.0 mintha nem lenne fent...) A Flashmenu kb. azt írta, hogy a FLASH ROM írásvédett.
    Próbáltam floppyról is (milyen régen kellett használni), de nem ment (nem találta az awardflash vagy milyen fájlt, pedig rajta volt). Igazából ezzel már nem tudtam olyan sokat foglalkozni, mert el kellett mennem.

    A kérdésem: meg lehet-e menteni az alaplapot, vagy kuka?

    Én is tudom, hogy marha voltam, légyszi kíméljetek meg attól, hogy ezt közlitek velem...


    Köszi és üdv!
    pjani

    Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

Új hozzászólás Aktív témák