Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • The_dog

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Egy adatfeldolgozó programot kellene írnom, csak az adatbeolvasás részével gondom van. Az adatokat ugyanis a programnak képernyőről kellene beolvasnia, és ezt a részét én nem tanultam a programozásnak. Miben lehetne az ilyen műveletet egyszerűen leprogramozni? Pl. ha lehetne használni sablon műveleteket, ahová nekem csak paraméterként kéne megadni, hogy honnan mit olvasson be a program. Nem kellene semmilyen bonyolult mélységekig tudni lemennie a műveletnek, pl. az etérő képernyőfelbontás egyáltalán nem zavarna be, meg egyéb megjelenítési beállítások, mivel ez a program nekem kell, elég ha az én beállításaimmal le tudja olvasni a képernyőről ami kell, tehát nem kellene arra kitérni, hogy mindenki gépén megelelően fusson ez. Ha majd módosítok a képbeállításokon, én akkor egyszerűen átírom a szoftvert.

    Az lenne egyébként a lényeg, hogy a programban lennének tárolva ábrák. Ezeket kellene felismernie a programnak a képernyőn, és beazonosítani, hogy az eltároltak közül melyiket látja. Az ábráknak meghatározott helye lenne a képernyőn, mindig egy helyen jelennének meg, csak nem mindig ugyan az. Le kellene olvasnia a programnak az ábrát és beazonosítani.

    Milyen programnyelvvel lehet ezt a leolvasást legegyszerűbben kivitelezni?

    Előre is köszön a segítséget!

  • A szerzetes

    csendes tag

    válasz The_dog #1 üzenetére

    Java
    C#
    C++

    Ha a kép megvan, akkor merülj el kicsit a kereszt-korrelációban és akkor már szerintem jó úton haladsz :))

    "Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

Aktív témák