Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brabbitz
    senior tag

    Valahogy végéről előre íródott ez a cikk, érdemes lenne egy kicsit kifejteni, hogy mi mit jelent.

    -Mesa az kb. a DirectX függvénykönyvtár megfelelője, beleértve az OpenGL, Vulkan, stb implementációkat, az AMDGPU pedig az AMD vga driver Linux kernelben lévő része.

    Amikor egy átlagos asztali Linux disztrót felraksz egy AMD-s gépre, akkor a Mesa fog benne működni az AMDGPU driverrel, neked semmit nem kell csinálni, egyből mehet a játék.

    -AMDGPU-Pro: ez az AMD gyári Linux drivere, amit jellemzően nem is szállítanak az asztali disztrók, ez a céges "prémium" ügyfeleknek készül. A vicc az, hogy az esetek felében gyorsabb a fent említett közösségi driver, mint a cég sajátja.

    Én is lestem egyébként hogy pontosan mi ez, mostmár tiszta sor, gyorsan elmagyaráztad.

  • CPT.Pirk
    Jómunkásember

    Hát igen, aki nincs ezekben otthon, azt se tudja h. eszik-e vagy isszák a Mesa-t, milyen driverek mennek linux alatt AMD gpu-hoz, és hasonlók. Ennyivel lenne több egy értelmes, ember által írott cikk egy angol híroldalas bejelentés lefordításánál. :(

    Biztosan nem fordítás volt, a forrás egy github oldal rövid posztja. De azzal sem lenne baj, ha fordítás lenne, pl. a Phoronixos hír erről elég jól össze volt szedve: [link]

  • ricsip
    addikt

    Valahogy végéről előre íródott ez a cikk, érdemes lenne egy kicsit kifejteni, hogy mi mit jelent.

    -Mesa az kb. a DirectX függvénykönyvtár megfelelője, beleértve az OpenGL, Vulkan, stb implementációkat, az AMDGPU pedig az AMD vga driver Linux kernelben lévő része.

    Amikor egy átlagos asztali Linux disztrót felraksz egy AMD-s gépre, akkor a Mesa fog benne működni az AMDGPU driverrel, neked semmit nem kell csinálni, egyből mehet a játék.

    -AMDGPU-Pro: ez az AMD gyári Linux drivere, amit jellemzően nem is szállítanak az asztali disztrók, ez a céges "prémium" ügyfeleknek készül. A vicc az, hogy az esetek felében gyorsabb a fent említett közösségi driver, mint a cég sajátja.

    Hát igen, aki nincs ezekben otthon, azt se tudja h. eszik-e vagy isszák a Mesa-t, milyen driverek mennek linux alatt AMD gpu-hoz, és hasonlók. Ennyivel lenne több egy értelmes, ember által írott cikk egy angol híroldalas bejelentés lefordításánál. :(

  • CPT.Pirk
    Jómunkásember

    Valahogy végéről előre íródott ez a cikk, érdemes lenne egy kicsit kifejteni, hogy mi mit jelent.

    -Mesa az kb. a DirectX függvénykönyvtár megfelelője, beleértve az OpenGL, Vulkan, stb implementációkat, az AMDGPU pedig az AMD vga driver Linux kernelben lévő része.

    Amikor egy átlagos asztali Linux disztrót felraksz egy AMD-s gépre, akkor a Mesa fog benne működni az AMDGPU driverrel, neked semmit nem kell csinálni, egyből mehet a játék.

    -AMDGPU-Pro: ez az AMD gyári Linux drivere, amit jellemzően nem is szállítanak az asztali disztrók, ez a céges "prémium" ügyfeleknek készül. A vicc az, hogy az esetek felében gyorsabb a fent említett közösségi driver, mint a cég sajátja.

Új hozzászólás Aktív témák