Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Perjel

    tag

    Emlékszik még valaki arra a korszakra, ill. van itt olyan, aki akkor is ''aktív'' volt?
    Ha valaki nem vágja, a BBS-ek akkoriban voltak elterjedtek, amikor még nem volt elérhető az internet boldog-boldogtalannak... Magyarországon ez kb. a 92-95 közötti időszak volt, aztán a 90-es évek végére gyakorlatilag teljesen kihalt ez a műfaj, technikai elavultsága és az internet elterjedése miatt...
    (definíció:
    ''A BBS a Bouletin Board System (elektronikus faliújság) kezdőbetűiből összehozott mozaikszó.
    A telefonos számítógépes hálózatok alapvetően kétféle módszerrel kapcsolódhatnak. Vonalkapcsolt, vagy csomagkapcsolt módban. A vonalkapcsolt módszernél egy servergép vár arra, hogy a rákapcsolt telefonra hívas érkezzen, azt fogadja es innentől a vonalon keresztül kiszolgálóként dolgozik. Mód van arra is, hogy egy gép akár 6-12 modemet kezeljen.
    BBS kezelőszoftverekkel (Opus, Maximus, Ra+ , Delrina, stb...) megoldható filek mozgatása, egy vonalnal chat az operátorral, több vonalnál chat a felhasználók között, levelezés stb... Az egymással kapcsolatban álló BBS gépek az egész világot behálózó levelezőrendszereket működtettek (pl: FIDO).
    A BBS-ekre valamelyik terminál-emulátor programmal lehetett kapcsolódni: Kermit, Telix stb... Az internet terjedése előtt ''kicsit'' drága, de izgalmas módja volt a számítógépes kommunikációnak.'' (kopipésztelt szöveg, (c) GAndalf)
    A FidoNet pedig egy ''ingyenes, az egész világra kiterjedő BBS 'underground' levelező hálózat'' volt... kicsit hasonló az usenet-nez (news, ez sem mond már semmit sokaknak:) bár az outlook, opera, mozilla stb. is támogatja), csak a bbs-eken terjedt, voltak fido-usenet ''gateway''-ek is, azaz egyes bbs-ek ''sysopjai'' (azaz gazdái) lehetővé tették, hogy a bbs userek is olvashassanak newsgroupokat a fidonet-en keresztül, ill. írjanak is rá.

    Annak idején még nem azért vettem meg az első modememet, hogy netezzek (akkor még álmodni sem nagyon lehetett erről egy mezei halandónak Mo-n, hogy netezzen otthonról... sőt fősulin sem nagyon volt net még akkoriban, csak belső Novell Netware háló. Egyes egyetemisták már akkor is neteztek, irc-eltek stb., ami élesen elválasztotta őket a pórnéptől, akik azt sem nagyon tudták mi az... egy email cím is nagy dolognak számított még akkor.... na jó, 1-2 évvel később már azért nem. :) Abban a korban voltak a lemezújságok is, a leghíresebb, és egyik legjobb olvasható a neten is Bővebben: link terror news, freestyle stb... a scene-hez sajna nem volt semmi közöm, de ha valaki be akarja írni az ezzel kapcsolatos emlékeit, annak is van helye ebben a topicban stb.
    Na mindegy, nem is tudom már mit akartam ezzel a sok blablával, csak kitört rajtam a nosztalgia...

  • _Volkovy_

    nagyúr

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Végre megtudtam a BBS pontos definícióját,eddig csak annyit tudtam hogy valamiféle szerver.:)

  • anaqer

    veterán

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Ezekhez a korai netcsökevényekhez már nem volt szerencsém, de a Terror News / Kendermag cserélgetés floppyn még bejátszott.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • Dilikutya

    félisten

    De sajnálom, hogy ezeket én koromnál fogva már nem élhettem át.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • twollah

    nagyúr

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Azert meg van BBS scene, csak most TELNET alol megy az egesz.
    Bar egyre kevesebb az aktiv TELNET site.

  • I_Am

    veterán

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Pár középiskolai osztálytársam 92-93-ban benne volt a hazai BBS mozgalomban. Ők rádióamatőrökként csinálták meg maguknak az elérési lehetőséget. Az egyik közülük annyira fanatikus volt, hogy érettségi előtt 1-2 nappal eltörte a gerincét, miközben a kertjükben álló fára mászott, hogy felszerelje a legújabb antennáját amit házilag készített. (szerencsére komolyabb következmények nélkül megúszta, leszámítva, hogy deréktól nyakig gipszben volt egész nyáron. :) Érettségiznie nem sok tantárgyból kellett mert OSZTV-n 2-ik lett és automatikusan felvételt nyert a BME-re)

    Én komolyabban már a Telnetnél kapcsolódtam be, de azt is inkább csak játékra használtam akkoriban.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • twollah

    nagyúr

    utl.dyndns.org

    Ez egy publikus demo (scene) BBS.
    Telnet kliens kell hozza pl.: ZOC, SecureCRT.
    Erdemes benezni.

  • Phantom

    tag

    Jó öreg Telix...
    zmodem...
    ata...

    Most elmorzsolok egy könnycseppet a szemem sarkában (hüpp), és megyek nosztalgiázni.

    [Szerkesztve]

    Tudod, hogy nincs bocsánat...

  • viharhozo

    addikt

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Az internet terjedése előtt ''kicsit'' drága, de izgalmas módja volt a számítógépes kommunikációnak.

    En majdnem csaladi kinyirast szenvedtem el a ''kicsit'' magas telszamla miatt. :)
    Erdekes vilag volt, sysop ismeros nelkul nehez volt az elet, a leechereket akkor nem nagyon toleraltak, bar az ismerkedes ktsgei okan nem sokaig voltam aktiv felhasznalo.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • Husky

    aktív tag

    Bluewave/telemate ismerős még valakinek? :) ... Elvileg valahol még megvannak a .mec-ek is amiket a saját szűk baráti körös bbs-emhez rajzolgattam... csak arra emlékszem hogy maximusosként nem szerettem az opust... de hogy miért, az már ködbe vész... :D

    Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

  • viharhozo

    addikt

    válasz twollah #10 üzenetére

    Tokom tudja, mostan penzert szinte mindenhez van acc, akkor meg nem volt. Vagy nekem nem volt akkor penzem, ami szinten eleg valoszinu.

    A TN-archiv szep munka, bar nekem az istennek sem zenel.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • duke

    aktív tag

    Erdekes vilag volt az biztos,bar en mar csak az utolso idokben probaltam 95 korul.Talan fel evet jatszottam ilyennel utanna jott az internet.
    Milyen furcsa visszagondolni,parszaz kilobyte letolteseert hogy meg kelett kuzdeni minden bbs-en :) Manapsag meg gigabyteokat toltenek le az emberek naponta.
    Akkor meg feltoltesi letoltesi arany volt,meg mindenfele jogokat adtak a hogy ki mennyit es mit tolthet le,meg mennyi idot tartozkodhat a szerveren.
    A regi szep idok amikor az ember fejbol tudta az osszes modem parancsot,meg tucatnyi protokollal kiserletezett,hatha valamelyik 10 bytel gyorsabban tolt le.A csucs modemek 28.8-asok voltak 30 ezer koruli aron.
    Bar szerintem az igazi hosi idok a 60-70 -es evekben lehettek az akkor nyugati vilagban,persze nem tudom tenyleg ugy volt e,de filmekbol ezt vettem ki.Volt valami nyugatnemet csapat,akik utan mar 70-es evekben nyomoztak ilyen modemes betoresek miatt.1200 baudos akusztikus modemmel utcai telefon fulkebol nyomtak a fiuk,hideg haboru meg minden :)

    [Szerkesztve]

  • twollah

    nagyúr

    válasz viharhozo #12 üzenetére

    Na latod ez a szomoru amikor masok a lopott dolgokbol penz csinalnak.
    Es utanna ok vannak a legjobban megsertodve ha raneznek a kormukre.

  • n0_gAboR

    őstag

    tudtok meg mas BBS cimeket is?
    kiprobaltam ezt a windowsos telnet kliensel...erdekes
    nekem mondjuk nem sikerult letoltenem, de nem mertultem el igazan benne.

  • twollah

    nagyúr

    válasz n0_gAboR #15 üzenetére

    Meg ha adnak is akkor sem jutnal vele semmire.
    Az osszes BBS ''invite only''.
    Szoval remenytelen, hogy bejuss valamelyikre is.

  • dabadab

    titán

    válasz twollah #7 üzenetére

    Ez kiraly ezerrel, tenyleg olyan, mint a regi szep idokben :)
    Azert, hogy ne csak oromkodjunk, emlekezzunk meg a sotetebb idoszakokrol is: ismertem a Magic Carpet meg a BBSopron sysopjait, akik abban a ketes dicsosegben reszesultek, hogy az o BBS-eiket kapcsolta le eloszor a BSA (ill a rendorseg gazdasagvedelmi osztalya, de ugyis tudjuk, hogy kik voltak az ugy hattereben) - jellemzo modon a Treasure Islandet nem bantottak, pedig az tenyleg durvan warez (ill akkori szohasznaltta, elite :) ) BBS volt. Mondjuk Ultravox total elszant volt, par nappal azutan, hogy elvittek a cuccait, mar ujra ment a Magic Carpet :)

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Jesszus, a topik miatt gyorsan beizzitottam a Goldedet (egy regi linuxos verziot) az archivalt Fidos messagbase-emre (sajna eleg keves van csak meg :-\ ), es most latom, hogy mennyi node-on voltam Fidonetes point, miutan a BBSopront sajnalatos modon utolerte a vegzet (pl Slapicnal meg Phoenixnel, ha vki meg emlekszik a flame-kiralyra)
    Hat komolyan mondom, lassan tokre elfog a nosztalgia :)

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz duke #13 üzenetére

    ''Volt valami nyugatnemet csapat,akik utan mar 70-es evekben nyomoztak ilyen modemes betoresek miatt.''

    Tenyleg, ha erdekel a dolog, akkor nezd meg a 23 cimu (nemet) filmet (Bővebben: link), abban vannak C64-es hekkerek, es a tortenet tobbe-kevesbe valos esemenyeken alapul es a szamitogepes reszek sem irrealisak.

    DRM is theft

  • I_Am

    veterán

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Érdekes értékelést kapott.

    If you love the X-Files you'll like this one too. :D

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • dabadab

    titán

    válasz I_Am #21 üzenetére

    Aha, a hekkeres dolog mellet van benne egy eros Illuminatus/szabadkomuves vilagosszeeskuves szal is.

    DRM is theft

  • Szalma

    őstag

    válasz duke #13 üzenetére

    (60-70-es évek kicsit túl régen van az ilyesmihez... Esetleg a 70-es évek 2. fele...
    Unix -> Bővebben: link
    VIC-20 -> Bővebben: link
    BBS -> Bővebben: link

    :) )

    Szeretettel:
    Szalma

  • pweisz

    senior tag

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Nekem eből csak a Terror News ismerős, flopy hordozgattuk egymásnak, de BBS-ből kimaradtam.

  • Tangerine

    senior tag

    válasz Husky #11 üzenetére

    Nem Terminate? :)

    Én még emléxem. 14400-as modemem volt és 40Mhz-es 486-os gépem, mikor BBS-eztem 1-2-3 évig. Sajnos a telefon miatt végül egyre kevesebbet, főleg mivel vidéki vagyok, és a legtöbb BBS-es bp-i szám volt.
    Terminate volt a BBS progi, és a Bluwave a levelező. :DD
    Anno még a HIX listák is onnan jöttek. Hja, régi szép idők.

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

  • Tangerine

    senior tag

    válasz Perjel #19 üzenetére

    Hehe Slapic nekem is ismerős. Asszem az ő BBS-ére léptem be először. Asszem Bedrock volt a neve, ha jól emléxem. Meg még a Madhouse/Munchausen páros rémlik.

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

  • localhost

    Közösségépítő

    Uramisten!

    Ráadásul én még vidékre is telefonáltam modemmel BBS miatt. Szolnok!
    2400 bps-sel, nem semmi volt. Az akkori legjobb BBS a gazdája nincnevét viselte.
    Sok évvel később kollegák lettünk egy szolnoki sráccal, akinek az volt a BECE-neve, ami a régi BBS-gazdi NICK-neve, ám ez nekem nem tűnt fel.

    Mindaddig míg a kollega egy probléma abszolut triviális megoldásához előrántott a winchesteréről egy terminálprogramot (vesszek meg, ha emléxem a program nevére, anno nagyon menő volt, én is azt használtam). Talán TELIX, ugye?
    Mikor a srác belőtte a kapcsolatot, felsóhajtottam, Hjammmmmm, régen és is mennyit használtam... meg ... régi szép idők.... meg BBS... és ekkor egy óra beszélgetés után kiderült, hogy az én kollégám azonos az egykori szolnoki bbs rendszergazdijával... hogy is hívták ezt akkor? SYSOP, ugye?

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz twollah #29 üzenetére

    Szasz TW!

    Hosszú!
    Csak real-time-ban tudnám elmesélni, az meg ugye majdnem két év.
    Már itt vagyok ujra vagy egy hete!

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • Perjel

    tag

    válasz Tangerine #26 üzenetére

    Telemate is volt meg Terminate is, meg telix is (mindegyik terminál emulátor progi volt, a Terminate volt a legnagyobb tudású... amúgy egy turbo pascalban írt dos progi volt, hobbiból írta egy srác, talán dán vagy holland a nevére nem emlékszem :) abban volt levelező stb., talán még zenelejátszó is :) (azt csak akkor tudtad használni ha point voltál, különben bwave... meg volt valami golded is, amit már említettek... meg még sok minden, amit én nem használtam soha))

  • Perjel

    tag

    Postán keresztüli prg swap megvolt valakinek? :) volt, amikor 50-60 5,25-ös floppyt is küldtem egyszerre... a másolgatással el lehetett lenni egy ideig... :) (főleg hogy általában a wincsin sem volt elég hely, és floppyról floppyra kellett másolni....:)) sokkötetetes arj archívumok... 1,2 M helyett 1,44 vagy 1,51 MB-ra formázott ''nagyfloppik'', 1,8-2 megára formázott 1,44 -es kisfloppik... (gyakran elromlottak, persze... pl. egy 10 lemezre tömörített progi 7. lemeze és akkor lehetett újraküldeni az egészet, ha nem volt meg pont úgy az a darab) Bevallom egy időben árultam pénzért is (postai utánvéttel), de szerintem már elévült :) Zsebpénznek jó volt, nem voltam egy nagymenő, de volt néhány ember az országban aki jól megélt az ilyen tevékenységből (nyíltan hirdették magukat a CoV-ban (hajjaj... az is egy legenda ma már, CoVboy-jal együtt... ő most is valamelyik számtech újságnál van ugye?) akkoriban még nem törődött a hatóság az ilyesmivel), ahogy később a CD-írásból is (amikor még - akkor! - 300e Ft-os beruházás volt egy író, a lemez is 1-2 ezer Ft volt darabja... stb.) A Magyar Posta átlag minden 7-8. csomagot elveszítette (vagy inkább lenyúlta valamelyik kedves postás a küldeményt)... ezért mindig értékbiztosítással küldtem, akkor legalább egy-két hónap után fizetett a Posta, ha ''elveszett'' a cucc.

  • viharhozo

    addikt

    válasz Perjel #32 üzenetére

    Egy boritekban 40 lemez volt a rekordom. Viszont az Ifabora egy szatyornyi flopival mentem varezolni. :)
    A legdurvabb talan az volt, h az 576 sajat maga adta el a lopott progikat, raadasul akkori arakon pofatlanul sokert.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • KERO_SAN

    aktív tag

    válasz localhost #30 üzenetére

    Welcome back..:)

    the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Én '94-ben kaptam az első modememet, egy 14.4-es Dialcomot. Az istennek sem tudtam vele felmenni sem a Koala land-re, sem a Da Lozt Grid-re... (Csak ezeket a BBS-eket ismertem, a TN-ből.)

    Viszont toltuk haverral 14.4-es modemen keresztül a Doom2-t DeathMatchet. :D

    PS. A TN-be elég sokat publikáltam anno, és a mai TNOnline elindulása egy Tomcattel való beszélgetésünknek köszönhető, ott agyaltunk erről a TN-dologról. Aztán ő meg is csinálta :D :C

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • dabadab

    titán

    válasz Perjel #32 üzenetére

    Persze, volt az is, bar csak C=64-es cuccokkal, volt egy finn kontaktom is.
    ''Stamps back'', note-ok a lemezeken, disc coverek, meg ilyenek :)


    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz viharhozo #33 üzenetére

    Ja, a Redz remek cracker csapat volt, eleg mokas volt utana, ahogy mindenfele kerekasztalokon Martinek habzo szajjal koveteltek, hogy kossenek fel minden warezolot :)

    DRM is theft

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz dabadab #37 üzenetére

    Hja, stamps back... régi szép idők :D

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • beleszólok

    senior tag

    http://itcafe.hu/hir/1983_szeptember_26.html
    Nosztalgiázni vágyóknak. :)

    Esetleg tudja valaki, hogy mikor indult itthon a FidoNet?
    '83... örültünk, ha telefonunk volt. :)

    [ Szerkesztve ]

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • grinapo

    csendes tag

    válasz beleszólok #40 üzenetére

    1991 május elején: Ernő (BBSzolnok) , Antal Józsi (Vas BBS) és Zsédenyi Zozó (DataBest), akkor még Koppenhága külterületeként. ;-)

    Yours Truly 92 februárban pattintotta be a LifeForce WHQ-t a kommunikáció élvonalába.

    26 év basszus. Hosszabb, mint egy életfogytiglan.

    Ezt a sort a moderátor még nem távolította el.

  • kowee

    tag

    ÓÓÓÓ régi szép idők. Budapest II-ről lecsorgatás, MOD zenék gyüjtése, közben a fido-s csomagok cseréje. Az első e-mail cím, a névkonvencióra már nem emlékszem csak arra hogy baromi hosszú volt az előtag :)
    Építettem és pár évig én is üzemeltettem egyet főleg driverekre kiélezve kizárólag éjszakánként (ezt engedélyezte anyám), akkor már URH-n keresztül cserélgettük a fidonetes csomagokat a VIII.-ik kerületben a helyi node-al :)
    Aztán jött az első fű alatt kapott internet behívó a BME egyik modemjére kemény 4800-al, és eltüntek a BBS-ek.

  • azazil

    újonc

    válasz kowee #42 üzenetére

    Magyarországi BBS lista (1993-10-27) (006)
    ------------------------

    ! Kérek mindenkit, a lista régebbi változatait (HUNBBS01, 02 ...) TÖRÖLJE LE !
    

    Név Telefonszám Nyitva Sysop Telefon Modem Levelezö hálózatok

    A & M 1-178-4325 23:00-18:00 Márki Attila 2400
    !Alex's X BBS 1-155-2092 16:30-06:30 (Hétvége:0-24) Oláh Sándor 14400 V42bis R
    *ÅSZSZ 1-185-0088 08:00-16:00 (Hétfö-Péntek) Mura-Mészáros Péter (1)181-0988 14400
    *Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 (Hétvége:21-9) Iolo 19200 ZyXEL F V M H D S Z
    BitStar BBS 1-202-5276 21:00-07:00 (Hétvége:21-9) Fábián Balázs 14400 F M
    BOSS-INFO BBS 1-166-8560 00:00-24:00 Gáncs Gábor (1)185-1540 14400
    BRFK BBS 1-118-0800/22-941 08:00-17:00 (Hétfö-Péntek) Gombás László 2400
    Budapest II. BBS 1-266-2292 00:00-24:00 Jeszenszky Sándor (1)186-8858 2400-16800 (10 vonal)
    BUDAPEST PVP 1-117-5092 00:00-24:00 Váraljai Péter 14400 F
    Checkpoints 1-133-3817 22:00-05:00 Fogarasi Zoltán 14400
    CLICK 1-165-0465 00:00-24:00 Vigh Zoltán (1)165-4407 2400 V42bis
    CT BBS 1-140-9312 18:00-09:00 Lencsés Gábor (1)270-2822/1448 14400 MNP5/v42 F V M H
    Cyber Castle 1-120-8236 16:30-07:00 (Hétvége:0-24) Shadow,Armitage Corto 16800 MNP5/V32
    Cyberdine Systems 1-158-4435 23:00-06:00 Budai Gergö 2400
    Damage Inc. BBS 1-270-3565 00:00-24:00 (Hétfö-Péntek) Richy 14400 V42.bis
    *DTB BBS 1-136-9578 21:00-06:00 Kadinger András 2400 F
    !Elektor Kalandor BBS 1-115-2766 00:00-24:00 Dévényi Tibor 2400 V42bis
    Gabler BBS 1-141-1944 22:00-08:00 ifj. Gabler Csaba 9600 MNP
    GTbox BBS 1-117-6214 22:00-08:00 Götz Tibor 2400
    GURIGA BBS 1-177-2949 00:00-24:00 Dániel Aurél 2400
    IDG BBS 1-156-0691 00:00-24:00 Deák Jahn Gábor 14400 MNP5 V42
    InfoCenter 1.vonal 1-117-2467 00:00-24:00 2400 MNP5
    InfoCenter 2.vonal 1-117-2180 00:00-24:00 2400 MNP5
    *Iridium BBS 1-180-8200 00:00-24:00 Rossu László (1)180-7032 2400 MNP5/V42 (16 vonal)
    Khayll BBS 1-165-2792 21:00-11:00 Körössy Balázs 14400 F
    *Közösségi Adattár 1-135-1363 00:00-24:00 Rócza Gábor 2400
    Lala Mini MIDI BBS 1-134-2171 17:00-06:00 (Hétvége:0-24) Heim Alajos 2400
    LOGIX BBS 1-201-2492 00:00-24:00 Révész Imre (1)201-4409 19200 V42bis
    !Mamro's BBS 1-188-8423 23:00-07:00 Mamrovits László 14400 V42bis
    *Matrix Breakpoint 1-165-0249 00:00-24:00 Darvas Benjámin 2400 MNP5
    *Microtel BBS 1-227-3179 00:00-24:00 Nedeczky Zoltán (1)161-1666 14400 V42bis(5 vonal) F
    !Motley BBS 1-178-8261 21:00-06:00 Benö Attila 2400
    *Oplab BBS 1-166-8809 22:00-15:00 (Hétvége:22-8) Osgyány Pál 14400 V32bis F V M
    Pesti BBS 1-276-5398 22:00-05:00 (Hétfö-Péntek) Pesti János 9600 MNP5
    Pink Panther 1-252-8088 08:00-16:00 (Hétfö-Péntek) Red Fox 9600
    *Rozmár BBS 1-268-0825 17:00-07:00 (Hétvége:0-24) Bánhegyi Balázs 9600 V42bis
    RTF BBS 1-112-1710/13-206 00:00-24:00 Tömöry Zoltán (1) 175-3585 2400
    !Seven Night BBS 1-160-9689 21:00-07:00 Lakatos Sándor 14400
    Software Bridge 1-180-0214 07:00-16:30 +20-22 (H-P) Zalavári Attila,Török István 14400 MNP5
    Software Bridge II. 1-112-1710/12-874 08:00-16:00 (Hétfö-Péntek) Török István (1) 112-1710/13-602 9600 V42bis
    Spa BBS 1-155-2921 21:00-23:00 Spanik Gábor 2400
    Telectronic BBS 1-135-4167 07:00-17:00 (Hétfö-Péntek) Szs-soft 2400
    *Tele-PC 1.vonal 1-113-9813 00:00-24:00 9600
    Tele-PC 2.vonal 1-113-6684 00:00-24:00 2400 MNP5
    *The Other Planes 1-115-9021 22:00-06:00 Walt Ioaz 14400 V.42.bis F
    *The LAST Chance BBS 1-165-0536 00:00-24:00 Csaba Xen 16800 ZyXEL
    !TII BBS 1-157-3702 00:00-24:00 Belágyi Antal (1)147-2591 14400 V42bis R
    Tákisz 1-117-6392 00:00-24:00 Nádasi Judit (1)118-0111/310 2400 (több vonal)
    Virnet BBS 1.vonal 1-115-4402 00:00-24:00 Kiss János (1)116-8896 9600 MNP5 F V M
    Virnet BBS 2.vonal 1-175-5896 00:00-24:00 Kiss János (1)116-8896 2400 (MNP5 nincs) F
    Vízlépcsö BBS 1-137-0309 22:00-06:30 Sam. Joe 19200 ZyXEL F H
    *Windows Club BBS 1-157-2455 21:30-06:00 Hódosi Gábor 14400 USR DS R

    AGA Inn 72-312-258 00:00-24:00 !csak AMIGA! 14400 V32.bis
    ASTROBASE BBS 79-324-600 00:00-24:00 Jäger Zoltán 14400
    BALATON BBS Fonyód 85-361-099 17:00-08:00 (Hétvége:0-24) Velez József,Varga István 2400
    BBSzolnok 56-422-189 00:00-24:00 Petró Ernö (56)420-444/54 16800 V42.bis HST F V
    Black Hole 53-313-539 08:00-05:30 Andrássy Kálmán 2400 V42.bis
    Bubble BBS 62-346-299 16:00-07:00 (Hétvége:0-24) Hegedüs Zoltán (62)344-222/105 9600 V42.bis F V
    Brain Salad Surgery 1.von. 66-446-387 07:00-16:00 (Hétfö-Péntek) Batki Zsolt 2400 MNP5 V42
    Brain Salad Surgery 2.von. 66-441-734 07:00-16:00 (Hétfö-Péntek) Batki Zsolt 14400 MNP5 V42 (Min 9600)
    Eger BBS 36-310-010 00:00-24:00 Gerhát András (36)311-666 2400 V42.bis F
    Eszterházi BBS 36-412-661 06:00-18:00 Koczka Ferenc (36)410-466/49 2400
    Eurolanc BBS 99-333-098 00:00-24:00 Kiss Zoltán (99)312-110/33 2400
    GBS BBS 72-352-297 08:00-12:00 +20-23 (Hv:8-24) Németh Gábor 2400
    GIGA INFO 46-411-121 00:00-24:00 DieBiene (46) 324-096 14400 MNP5 F V
    GIGA-GOLD BBS 62-483-812 22:00-06:00 Csókási Zoltán 9600 MNP5
    HAJDU TAKISZ 52-349-856 06:00-22:00 Kása János 2400 V32 V22.bis V22 F
    HBMÖ BBS 52-315-885 00:00-24:00 2400
    HRFK BBS 1. vonal 36-412-555/1017 00:00-24:00 Polonkai István (36)412-555/1018 9600
    HRFK BBS 2. vonal 36-412-555/1019 00:00-24:00 Polonkai István (36)412-555/1018 14400 V42bis
    *Humansoft BBS 88-371-956 00:00-24:00 Tánczos István 16800 ZyXEL F V H Z
    ISZV BBS 62-486-189 08:00-16:00 + 18:00-06:00 2400
    Kaposvár BBS 82-312-900 16:00-07:00 (Hétvége:0-24) Harmath Ede (82)321-800 9600
    Karcag BBS 59-314-171 07:00-16:00 (Hétfö-Péntek) Ugrai János 2400 MNP5
    Let me think BBS 66-371-354 14:00-09:00 (Hétfö-Péntek) Török Imre (66)371-390 2400 MNP F
    *LifeForce BBS 52-349-662 18:00-06:00 (Hétvége:0-24) Grin 19200 ZyXEL F V H Z
    Magic BBS 99-323-609 06:00-21:00 Gancs Krisztián 2400
    Mecsek 72-410-437 17:00-07:00 (Hétvége:0-24) Ujlaki András 2400 MNP5
    *Megráz BBS 1. vonal 59-312-926 15:30-07:00 (Hétvége:0-24) Béládi Géza (59)319-144/6194 14000 V32bis V42
    *Megráz BBS 2. vonal 59-312-144/6227 07:30-15:00 (Hétfö-Péntek) Béládi Géza (59)319-144/6194 2400
    Mordor BBS 88-324-432 16:00-07:00 (Hétvége:0-24) Szoboszlai Zsolt (88)324-032/31 2400 MNP5 F
    POWERPOINT 33-313-532 22:00-05:00 Izsó Zsolt 2400 MNP
    PTBBS Pécs 72-333-437 00:00-24:00 Farkas Ottó 14400 V42bis F
    P.C.Software 94-311-331 22:00-05:00 + 12:00-14:00 Póczik Csaba 14400 V42bis F
    !Robotzsaru BBS 1.v. 42-311-666/3479 00:00-24:00 Garfield (42)311-666/3448 2400
    !Robotzsaru BBS 2.v. 42-311-666/3492 00:00-24:00 Garfield (42)311-666/3448 9600
    !Robotzsaru BBS 3.v. 42-311-666/3483 00:00-24:00 Garfield (42)311-666/3448 14400
    *Savaria BBS 94-327-878 08:00-16:00 (Hétfö-Péntek) Büki László 9600 F
    Stone BBS 75-310-650 15:00-07:00 (Hétvége:0-24) Dudás Balázs 14400 MNP
    Swaptown BBS 34-340-272 00:00-24:00 Györi István 2400
    TelComTec 1. vonal 46-324-222 00:00-24:00 Antal Ervin 2400 MNP5 (10 vonal)
    TelComTec 2. vonal 46-324-077 00:00-24:00 Antal Ervin 9600 MNP5 ( 2 vonal)
    *The Darkest Side BBS 76-325-539 24:00-17:00 (Hétvége:23-8) Varasdy Zoltán 14400
    *TITÅSZ EPL 1. vonal 56-379-616 00:00-24:00 Turcsányi János 14400 V42bis
    TITÅSZ EPL 2. vonal 56-420-411/7382 00:00-24:00 Turcsányi János 14400 V42bis
    TITÅSZ EPL 3. vonal 56-420-411/7233 00:00-24:00 Turcsányi János 2400 (4 vonal)
    Turul 34-317-116 00:00-24:00 Kiss Miklós (34)311-988 9600 F V
    Word Contact BBS 1. vonal 76-492-103 00:00-24:00 2400 MNP5
    Word Contact BBS 2. vonal 76-492-105 00:00-24:00 2400 MNP5

    Név Telefonszám Nyitva Sysop Telefon Modem Levelezö hálózatok

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    

    Módosítások jelölése (a sor elején)

    ! = Az elözö listán nem szerepelt
    * = Adatváltozás az elözö listához képest

    Levelezö hálózatok jelölése (a sor végén)

    F = FidoNet
    V = VirNet
    M = MomNet
    H = HappyNet
    D = DataNetLink
    S = SparkNet
    Z = ZyxelNet
    R = FreeNet

    
    Végleg, vagy ideiglenesen bezártak:
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    ! AMIGA Dreamland 1-xxx-xxxx Jelenleg ZÅRVA

    ! MAN MACHINE 52-xxx-xxx Jelenleg ZÅRVA

    * Borland BBS 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    BridgeHouse 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Budapest BBS 1-118-xxxx MEGSZÜNT --> helyette Budapest II. BBS (1) 266-2292
    Byte Happening BBS 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    CoCyborg 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT --> helyette Windows Club BBS (1) 157-2455
    CABBZ 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Compot 1-164-xxxx MEGSZÜNT
    Compot BBS 1-163-xxxx MEGSZÜNT
    Cyborg 1-217-xxxx MEGSZÜNT
    Cyborg 1-117-xxxx MEGSZÜNT
    Cyborg 1-137-xxxx MEGSZÜNT
    Admiral's Datamine 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Another BBS 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    ArtGame<TM> 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    DataBest BBS 1-156-xxxx MEGSZÜNT
    Databest II BBS 1-178-xxxx MEGSZÜNT
    Fastlane 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Halicabel (Mysterious) 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Hotline BBS 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Infosys BBS 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    IQ PBS AMIGA (IQ1 GURU) 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Just For Fun 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Oster BBS 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    P&D Soft 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Pikács Gábor 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Pirate Board System 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    * PoverCity BBS 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    Redfox 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    RT 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    RT adatbázis 1-xxx-xxxx MEGSZÜNT
    TSI BBS 2 1-155-xxxx MEGSZÜNT

    A1 BBS 22-xx-xxx MEGSZÜNT
    A3 BBS UNIX 22-xx-xxx MEGSZÜNT
    * Artúr BBS 56-xxx-xxx/yyyy MEGSZÜNT
    * BBSchool 32-xx-xxx/yy MEGSZÜNT
    B.B.S. BBS 66-xxx-xxx MEGSZÜNT
    GENESIS BT 49-xx-xxx MEGSZÜNT
    MBBBBBS 72-xx-xxx MEGSZÜNT --> helyette AGA Inn (72) 312-258
    ! NETputer 22-xxx-xxx MEGSZÜNT
    POWER BBS 34-xxx-xxx MEGSZÜNT
    Várpalota BBS 80-xx-xxx MEGSZÜNT --> helyette Humansoft BBS (88) 371-956
    Várpalota II. BBS 80-xx-xxx MEGSZÜNT --> helyette Humansoft BBS (88) 371-956
    Vas BBS 94-xx-xxx MEGSZÜNT

    Megváltozott számok:
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    GURIGA BBS régi szám: 1-157-xxxx új szám : 1-177-2949
    Rozmár BBS régi szám: 1-266-xxxx új szám : 1-268-0825
    Telectronic BBS régi szám: 1-116-xxxx új szám : 1-135-4167
    VirNet BBS régi szám: 1-122-xxxx új szám : 1-115-4402 / 1-175-5896

    Brain Salad Surgery régi szám: 66-24-xxx ─┬── Brain Salad Surgery
    Békés BBS régi szám: 66-324-xxx ─┤ 1. vonal: 66-446-387
    Békéscsaba Tákisz 1.vonal régi szám: 66-24-xxx ─┤ 2. vonal: 66-441-734
    Békéscsaba Tákisz 2.vonal régi szám: 66-24-xxx/yy ─┘

    ASTROBASE BBS régi szám: 79-323-xxx új szám: 79-324-600
    BBSzolnok régi szám: 56-372-xxx új szám: 56-422-189
    Eszterházi régi szám: 36-312-xxx új szám: 36-412-661
    GIGA INFO régi szám: 46-322-xxx új szám: 46-411-121
    GBS BBS régi szám: 73-21-xxx új szám: 72-352-297
    Humansoft BBS régi szám: 80-71-xxx új szám: 88-371-956
    Karcag BBS régi szám: 59-12-xxx új szám: 59-314-171
    Megráz BBS régi szám: 59-312-144/yyyy új szám: 59-312-144/6227
    Mordor BBS régi szám: 80-24-xxx új szám: 88-324-432
    TITASZ EPL 2. vonal régi szám: 56-340-xxx/yyyy új szám: 56-420-411/7382
    TITASZ EPL 3. vonal régi szám: 56-340-xxx/yyyy új szám: 56-420-411/7233
    

    Néhány helyen BBS -nek megadott, de NEM BBS számok !!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    EGO KUNDE BBS 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    Fekete doboz 1.vonal 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    Fekete doboz 2.vonal 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    InfoSystem 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    Intek kft 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    Nagy BBS 1-189-xxxx Ez nem BBS!
    Nagy Miklós 1-185-xxxx Ez nem BBS!
    Oplab II 1-188-xxxx Ez nem BBS!
    Oplab II M:2236 1-168-xxxx Ez nem BBS!
    PAD port 1. 1-201-xxxx Ez nem BBS!
    PAD Port 2. 1-117-xxxx Ez nem BBS!
    PAD Port 3. 1-118-xxxx Ez nem BBS!
    Pintér Attila dr. 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    Red & Black Baron Home 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    Román Róbert 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    RSOFT 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    VOICE 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!
    Xorn's Cave 1-xxx-xxxx Ez nem BBS!

    Antal József's House 94-xx-xxx Ez nem BBS!
    Debrecen 52-xx-950 Ez nem BBS!
    Public Enemy 85-xx-xxx Ez nem BBS!

    Magyarországon elérhetö levelezö hálózatok:
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    A BBS -ek egyik fö funkciója a levelezés, ez nemcsak azt jelenti, a BBS -en
    üzenetet lehet hagyni egy másik, ugyanazt a BBS -t hívónak, hanem lehetöség
    van levél küldésére az ország (vagy a világ) egy másik BBS -ére is.

    Ezt a lehetöséget a levelezö hálózatok biztosítják.

    Egy levelezö hálózatba feladott levél megjelenik az ÖSSZES, ebbe a levelezö
    hálózatba tartozó BBS -en!

    A világon sok ilyen levelezö hálózat létezik, ezek közül néhány a magyar
    BBS -eken is elérhetö, söt vannak csak magyar levelezö hálózatok is.

    Ezekröl a levelezö hálózatokról bövebb információt bármelyik BBS Sysop
    szívesen ad.

    Sajnos nem minden BBS tagja ilyen levelezö hálózatnak, ezért sok BBS -en nem
    lehetséges az ilyen levelezés.

    Azok a BBS -ek, amelyeken valamilyen levelezö hálózat elérhetö,hálózatonként
    a következök:

    FIDONET
    ~~~~~~~
    A FidoNet a világ egyik legnagyobb levelezö hálózata, Magyarországon is ez
    a legelterjedtebb. Nemzetközi és magyar részböl áll, a nemzetközi rész
    nyelve angol, a magyar rész nyelve magyar, és ez a rész csak a magyar
    BBS -eken található meg. Ezen a hálózaton magán és üzleti célú levelezés
    nem folytatható.
    

    * Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 Hv:21-9 FidoNet: 2:371/3
    BitStar BBS 1-202-5276 21:00-07:00 Hv:21-9 FidoNet: 2:371/7
    BUDAPEST PVP 1-117-5092 00:00-24:00 FidoNet: 2:371/10
    CT BBS 1-140-9312 18:00-09:00 FidoNet: 2:371/21
    DTB BBS 1-136-9578 21:00-06:00 FidoNet: 2:371/18
    Khayll BBS 1-165-2792 21:00-11:00 FidoNet: 2:371/12
    * Microtel BBS 1-227-3179 00:00-24:00 FidoNet: 2:371/19
    Oplab BBS 1-166-8809 22:00-15:00 Hv:22-8 FidoNet: 2:371/15 2:371/0 Budapest Net kordinátor
    ! The Other Planes 1-115-9021 22:00-06:00 FidoNet: 2:371/24
    Virnet BBS 1-115-4402 00:00-24:00 FidoNet: 2:371/9
    Virnet BBS 1-175-5896 00:00-24:00 FidoNet: 2:371/22
    Vízlépcsö BBS 1-137-0309 22:00-06:30 FidoNet: 2:371/4

    BBSzolnok 56-422-189 00:00-24:00 FidoNet: 2:370/1 2:37/0 Magyar régió kordinátor 2:370/0 Tisza Net kordinátor
    Bubble BBS 62-346-299 16:00-07:00 Hv:0-24 FidoNet: 2:370/16
    Eger BBS 36-310-010 00:00-24:00 FidoNet: 2:370/14
    GIGA INFO BBS 46-411-121 00:00-24:00 FidoNet: 2:370/11
    HAJDU TÅKISZ 52-349-856 06:00-22:00 FidoNet: 2:370/10
    * Humansoft BBS 88-371-956 00:00-24:00 FidoNet: 2:372/6 2:372/0 West Hungary Net kordinátor
    ! Let me think BBS 66-371-354 14:00-09:00 H-P FidoNet: 2:370/17
    LifeForce BBS 52-349-662 18:00-06:00 Hv:0-24 FidoNet: 2:370/15
    Mordor BBS 88-324-432 16:00-07:00 Hv:0-24 FidoNet: 2:372/8
    PTBBS Pécs 72-333-437 00:00-24:00 FidoNet: 2:372/4
    P.C.Software 94-311-331 22:00-05:00 +10-14 FidoNet: 2:372/11
    * Savaria BBS 94-327-878 08:00-16:00 H-P FidoNet: 2:372/5
    Turul 34-317-116 00:00-24:00 FidoNet: 2:372/2

    
    MOMNET
    ~~~~~~
    A MomNet egy kisebb, de még szabadabb szabályokkal rendelkezö angol nyelvü
    nemzetközi levelezö hálózat.
    

    * Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 Hv:21-9 MomNet: 71:5000/3
    BitStar BBS 1-202-5276 21:00-07:00 Hv:21-9 MomNet: 71:5000/7
    CT BBS 1-140-9312 18:00-09:00 MomNet: 71:5000/5
    Oplab BBS 1-166-8809 22:00-15:00 Hv:22-8 MomNet: 71:5000/1 71:5000/0 Hungarian HQ Regio koordinator
    Virnet BBS 1-115-4402 00:00-24:00 MomNet: 71:5000/2
    

    HAPPYNET
    ~~~~~~~~
    A HappyNet egy magyar levelezö hálózat, használható a magyar és angol nyelv.
    Ezen a hálózaton bármiröl lehet írni, egyetlenegy kitétel van: ne írj olyat,
    ami elrontja a másik kedvét.

    * Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 Hv:21-9 HappyNet: 149:361/3
    ! BitStar BBS 1-202-5276 21:00-07:00 Hv:21-9 HappyNet: 149:361/7
    CT BBS 1-140-9312 18:00-09:00 HappyNet: 149:361/42
    Vízlépcsö BBS 1-137-0309 22:00-06:30 HappyNet: 149:361/4

    ! Humansoft BBS 88-371-956 00:00-24:00 HappyNet: 149:361/26
    ! LifeForce BBS 52-349-662 18:00-06:00 Hv:0-24 HappyNet: 149:361/666

    DATANETLINK
    ~~~~~~~~~~~
    A DataNetLink is egy nemzetközi levelezö hálózat, nyelve angol, de van
    kínai nyelvü része is.

    * Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 Hv:21-9 DataNetLink: 15:4060/1

    SPARKNET
    ~~~~~~~~
    A SparkNet egy francia nyelvü nemzetközi levelezö hálózat.

    * Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 Hv:21-9 SparkNet: 74:320/3

    ZYXELNET
    ~~~~~~~~
    A ZyxelNet a Zyxel modemtulajdonosok nemzetközi levelezö hálózata.
    A hálózaton használt nyelv az angol.

    * Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 Hv:21-9 ZyxelNet: 16:1600/3
    ! CT BBS 1-140-9312 18:00-09:00 ZyxelNet: 16:1600/42

    ! Humansoft BBS 88-371-956 00:00-24:00 ZyxelNet: 16:1600/26
    ! LifeForce BBS 52-349-662 18:00-06:00 Hv:0-24 ZyxelNet: 16:1600/665

    VIRNET
    ~~~~~~
    A VirNet egy nemzetközi levelezö hálózat, központi témája a vírusok, nyelve
    az angol. A hálózat szabályai a többihez képest (a téma miatt) szigorúak, a
    hálózatba bekerülés feltételei is szigorúbbak.
    

    * Baba Yaga's Hut 1-132-6227 21:00-15:00 Hv:21-9 VirNet: 9:361/109
    CT BBS 1-140-9312 18:00-09:00 VirNet: 9:361/118
    ! Oplab BBS 1-166-8809 22:00-15:00 Hv:22-8 VirNet: 9:361/110
    Virnet BBS 1-115-4402 00:00-24:00 VirNet: 9:361/102

    BBSzolnok 56-422-189 00:00-24:00 VirNet: 9:361/101 9:361/0 Magyar régió kordinátor
    Bubble BBS 62-346-299 16:00-07:00 VirNet: 9:361/107
    GIGA INFO BBS 46-411-121 00:00-24:00 VirNet: 9:361/106
    ! Humansoft BBS 88-371-956 00:00-24:00 VirNet: 9:361/111
    LifeForce BBS 52-349-662 18:00-06:00 Hv:0-24 VirNet: 9:361/103
    Turul 34-317-116 00:00-24:00 VirNet: 9:361/104
    

    FREENET
    ~~~~~~~
    A FreeNet egy nemrég alakult magyar levelezö hálózat.

    ! Alex's X BBS 1-155-2092 16:30-06:30 Hv:0-24 FreeNet: 360:3601/5
    ! TII BBS 1-157-3702 00:00-24:00 FreeNet: 360:3601/1
    ! Windows Club BBS 1-157-2455 21:30-06:00 FreeNet: 360:3601/2

    Elképzelésem szerint, ezt a BBS listát egy-két havonta, felfrissítve közreadom.

    Ehhez kérem mindenki /föképpen a SYSOP -ok segítségét/. Az elgondolásom az,
    hogy ha valaki úgy gondolja, az Ö érdeke is az, hogy a listán pontos,
    naprakész adatokkal szerepeljen, akkor írjon nekem egy levelet. A levelekben
    leírt információkat, kívánságokat, azok leellenörzése után a következö
    kiadásba beleszerkesztem.

    Szeretném az alábbi adatokat megkapni:
    minta
    |
    BBS neve: | Ne hívj ma BBS
    telefonszáma(i): | (1) 999-0000 (120 vonal)
    nyitvatartása: | 23:55-00:05 (Hétvégén zárva)
    Sysop neve (álneve): | Bevíz Elek
    Sysop telefonszáma: | (1) 000-9999
    modem max. sebesség,protokoll: | 1200 V42.bis/HST
    Levelezö hálózat | FidoNet 2:379/9999
    megjegyzés: | Hamarosan ingyen hívható
    |

    Természetesen én is próbálom a változásokat felderíteni, de a BBS -ek
    relatíve nagy száma miatt (ha így halad, hamarosan háromszámjegyü lesz) ez
    nem biztos, hogy mindig sikerül.

    Jelenleg a legbiztosabb pont ahol elérhetö vagyok a GIGA-INFO BBS
    (Tel:(46)411-121 FidoNet:2:370/11 [Laszlo Pocsai]).

    BBS -ek ahová gyakrabban benézek:

    Virnet BBS (1) 115-4402 / (1) 175-5896
    BBSzolnok (56) 422-189
    Eszterházi BBS (36) 412-661 (6-18)
    Eger BBS (36) 310-010

    Minden segítséget elöre is köszönök.

    - - - > Pocsai László < - - -

    FidoNet 2:370/11.6

    Még annyit szeretnék kérni, ha ezt a BBS listát nem találod valamelyik
    BBS -ben, vagy csak egy régebbi verziót találsz, légy szíves töltsd fel!
    Ha megoldható, akkor az eredeti változatot, az eredeti néven. (HUNBBS06.ARJ)

    Végül néhány tanács a BBS -ek hívásához, kezdök számára

    1. A feltüntetett nyitvatartási idön kívül NE hívd a BBS -eket!
    Kivéve azt az esetet, ha BIZTOS forrásból tudod, hívható
    ilyenkor is a BBS. (például megbeszélted a BBS Sysop -al)
    [ Sysop = SYStem OPerator, vagyis a BBS gazdája ]

    2. Ha nincs gyors modemed, és a BBS -nek van kisebb sebességü vonala
    is, próbáld elöször azt hívni, hagyd érvényesülni a gyors modemmel
    rendelkezöket is.

    3. Az összes BBS paritás nélkül, 8 adatbittel és 1 stopbittel kommunikál.
    Ezért ezt így kell beállítani a terminálprogramban. (Ez az a program,
    ami a modemet kezeli, pl. Telix, Telemate, de a PCTools vagy a Norton
    Commander is képes erre megfelelö beállítás esetén)

    Ezt szokták úgy írni 8N1 vagy N81, és ez a kiirás általában ott van a
    képernyön a hívás közben is.

    4. A file átvitelhez a magyar vonalakon az egyik legjobb protokoll a Zmodem.
    Van talán ennél jobb is, de ez gyakorlatilag minden BBS -en megtalálható,
    és használható.

    5. Ha leveleket olvasol-írsz, ezt nem kell online módon (a BBS -be hívás
    közben) megtenned, lehetöség van a levelek file -ként letöltésére,
    illetve az elöre megírt levelek feltöltésére is. Ehhez egy segédprogram
    szükséges, ami a BBS -röl (sokszor szabadon) letölthetö.
    / A szabad letöltés azt jelenti, a BBS úgy veszi, mintha nem töltöttél
    volna le semmit. /
    Ezt a lehetöséget 'Offline', esetleg 'Otthoni levelezés', vagy valami
    hasonló nevü menüpontnál találod meg.

    A telefonálás ára
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Belföldi telefontarifák

    1. Díjazási idöszakok:

    I. Nappali díjazású csúcsidöszak:
    hétfötöl péntekig 9-15 óra között.

    II. Nappali normál díjazású idöszak:
    hétfötöl péntekig 7-9 és 15-18 óra között.

    III. Kedvezményes díjazású idöszak:
    hétfötöl péntekig 5-7 és 18-22 óra között,
    szombat, vasárnap és munkaszüneti napokon 5-22 óra között.

    IV. Éjszakai díjazású idöszak:
    minden nap 22 órától másnap 5 óráig.

    2. Díjtávolságok:

    a, helyi beszélgetés:
    egy településen belül

    b, I. díjtávolság:
    egy körzeten belül (azonos körzetszámú számok között)

    c, II. díjtávolság:
    egy megyén belül ill. szomszédos körzetek között

    d, III. díjtávolság:
    az összes többi eset

    3. A beszélgetésért fizetendö díj:

    A 2. pontban leírt Az 1. pontban leírt díjazási idöszakok
    díjtávolságok | | | |
    |
    | (I.) (II.) (III.) (IV.)
    | csúcsidöszak normál kedvezményes éjszakai
    |
    |
    (a) helyi beszélgetés 120 180 360 720

    (b) I. díjtávolság 45 60 120 360
    (c) II. díjtávolság 18 20 40 90
    (d) III. díjtávolság 12 15 30 60

    | | | |
    Az az idötartam másodpercben,
    ameddig 5 Ft -ért beszélni lehet

    Ha például hétfö délelött 10 órakor telefonálsz (csúcsidöszak) Budapeströl
    Debrecenbe (III. díjtávolság), akkor 12 másodpercenként 5 forintodba kerül.

    Igy egy perc 25 forintba fog kerülni.

    Fontos még az, hogy mindig a megkezdett idöintervallumok számítanak.

    Ha például hétfö este 11 órakor telefonálsz (éjszakai díjazás) Budapeströl
    Debrecenbe (III. díjtávolság), akkor 60 másodpercenként 5 forintodba kerül.

    Igy egy perc 5 forintba fog kerülni.

    De ha 68 másodpercig beszélsz, akkor az már kétszer 60 másodpercnek számít,
    és így 10 forintba kerül.

    -------------------------------------------------------------------------

    Telefondíjak rádiótelefon állomás hívásakor [körzetszám: 60]

    Jelenleg három darab rádiótelefon-központ van az országban,
    ezek:
    Budapest (31,32,33 és 34 -el kezdödö telefonszámok)
    Szolnok (35 és 38 -al kezdödö telefonszámok)
    Székesfehérvár (36,37 és 39 -el kezdödö telefonszámok)

    A beszélgetés díja megegyezik az adott településre irányuló egyéb
    'közönséges' hívás díjával.

    Például a 06-60-32x-xxx szám Budapeströl hívása helyi beszélgetés,
    de ugyanennek a számnak Györböl hívása már III. díjtávolság.

    Ha esetleg valahol még mindig a régi díjszabás müködne,
    (mindig III. díjtávolság) lehet reklamálni.
    -------------------------------------------------------------------------

    Telefondíjak a nemzetközi forgalomban

    Jelenleg hat díjzóna van:

    Díjzóna 1 6.67 másodpercenként 5 Ft, vagyis 1 perc 45 Ft

    Ausztria (43) Horvátország (385) Románia (40)
    Csehország (42) Szlovénia (386) Ukrajna
    Szlovákia (42) Kis-Jugoszlávia (381) Macedonia (389)
    Bosznia-Hercegovina (387)

    Díjzóna 2 5 másodpercenként 5 Ft, vagyis 1 perc 60 Ft

    Andorra (33) Hollandia (31) Németország (49)
    Belgium (32) Irország (353) Olaszország (39)
    Bulgária (359) Lengyelország (48) San Marino (39)
    Dánia (45) Liechtenstein (41) Svájc (41)
    Feröer szk. (298) Luxemburg (352) Vatikán (39)
    Finnország (358) Monaco (33) Svédország (46)
    Franciaország (33) Nagy-Britannia (44) Oroszország (7)
    Görögország (30) Norvégia (47) Moldova (373)
    Málta (356) Spanyolország (34) Azerbajdzsán (994)
    Észtország (372) Lettország (371) Litvánia (370)
    Grúzia (7)

    Díjzóna 3 4.29 másodpercenként 5 Ft, vagyis 1 perc 70 Ft

    Albánia (355) Gibraltár (350) Marokkó (212)
    Algéria (213) Izland (354) Portugália (351)
    Ciprus (357) Libia (218) Törökország (90)
    Tunézia (216)

    Díjzóna 4 2.4 másodpercenként 5 Ft, vagyis 1 perc 125 Ft

    Afganisztán Irán (98) Kuwait (965)
    Arab Emirátusok (971) Izrael (972) Libanon (961)
    Bahrein (973) Jemeni Arab Közt. (967) Maldiv
    Egyiptom (30) Jemeni N.D.K. (969) Myanman (95)
    India (91) Jordánia (962) Mongólia
    Irak (964) Katar (974) Nepál (977)
    Pakisztán (92) Sri Lanka (94) Szaud Arábia (966)
    Szíria (963) Oman (968)

    Díjzóna 5 2 másodpercenként 5 Ft, vagyis 1 perc 150 Ft

    USA (1) Dominikai Közt. (1) St. Kitts és Nevis (1)
    Anguilla (1) Grenada (1) St. Lucia (1)
    Antigua/Barbuda (1) Grönland (299) St. Vincent (1)
    Bahama (1) Jamaica (1) Trinidad és Tobago (1)
    Barbados (1) Kajman (1) Turks és Caicos (1)
    Bermuda (1) Kanada (1) Virgin szk. (1)
    Dominika (1) Puerto Rico (1)

    Díjzóna 6 1.67 másodpercenként 5 Ft, vagyis 1 perc 180 Ft

    Közép és Dél-Amerika, Ausztrália és Oceánia, Távolkelet, és Afrika eddig
    nem felsorolt országai.

    A nemzetközi díjazás állandó (éjjel-nappal egyforma)!

    És minden telefondíjra rájön plusz 10% ÅFA...

  • azazil

    újonc

    Sziasztok,

    az előző hozzászólásban szereplő 1993-as HUNBBS lista eredeti TXT fileja innen tölthető le:

    http://mobilnet.hu/BBS/HUNBBS.ZIP

    [ Szerkesztve ]

  • azazil

    újonc

    2005-ben Jason Scott csinált egy 3 részes dokumentumfilmet a BBS-ezés történetéről, itt lehet megnézni:

    https://archive.org/details/bbsdocumentary/BBSDocumentaryDisc1.cdr

    2019-ben feltett a Youtube-ra egy kibővített, 8 részes verziót:

    https://www.youtube.com/watch?v=Dddbe9OuJLU&t=1743s

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák