Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz MiklosSaS #66716 üzenetére

    Lassan 13éves, bevált gyakorlati tapasztalat nálam, hogy akkor tudom megőrizni leginkább az objektívségem, tisztánlátásom s még ragozhatnám, ha ignorálok/izolálok minden olyan dolgot, amivel adott időben éppen látványosan próbálják etetni az embereket vagy amire a figyelmüket tudatosan és agresszívan külső behatásokkal próbálják ráfókuszálni.

    Ennek maximum akkor látnám értelmét újra meg újra aláfutni, momentán a menekült témában ha esélyét látnám annak hogy valaha bele fogok látni ezen szándék mögé, megérteni a miérteket, még akkor is ha azt vallom a cél nem szentesíti az eszközt. Kvázi semmi értelme, csak hangulatot kelt bennem és teljesen felesleges gondolatokkal áraszt el olyankor, amikor azon is filózhatnék hogy felhívom telón egy családtagom, barátnőnek kitaláljak egy jópofa bókot estére, eltervezzem mit hogyan kéne csinálni melóban holnap/jövőhéten, ezt is ragozhatnám még reggelig. A világon semmi értelme nincs, számomra legalábbis.

    Nagyon kisarkítva ahhoz tudnám hasonlítani, hogy még ha "ízfüggő" is lennék és egy olyan pillanatban amikor éppen semmi ízt nem érzek, az elvonási tünetektől szenvedve sem tartanám oda pofám egy vödör meleg f*s elé, íznek íz, szörnyűsége ellenére talán csillapítaná is az elvonási tüneteket csak ha egyszer megteszem akkor esélyt adok annak hogy többször is előforduljon, a hosszútávú kényszer sz@revésnek a hatásaiból pedig nem kérek.. :N

    Az információ csere korát éljük, más kérdés hogy elég régóta az amit információ alatt értünk, az a fogalom amit ez takar, az folyamatosan degradálódik. Nagyon szépen be tudnám illeszteni a képbe a szokásos FB mondókámat, megspékelve azzal miért nem kell netezős "okostelefon" sem. Ismeritek már a mesét szóval ezt átugrom.. :D

    Kizárólag olyan infókat igyekszem beengedni a fejembe/gondolkodásom/életembe, amiket akár közvetve, számszerűsítve teszem azt "30 lépcső megfutása alatt" akár közvetlenül majd hasznosítani tudok vagy egy olyas valaki akinek ezt az információt én ezzel a szándékkal tovább adom. Minden más nettó szemét és hulladék, az arányok pedig nagyvonalúan is kb 5% / 95%, lehet találgatni vajon melyik-melyik. Szintén lehet próbálkozni azzal, hogy példát állítson nekem valaki a hasznosítható információra jelen téma esetében, kudarcélmények kimeríthetetlen tárháza lesz, ezt megígérem.. ;)

    Mint minden másban, "információ" függők is vannak akik válogatás nélkül engednek be mindenféle tartalmat/szemetet a fejükbe/gondolkodásukba, kvázi az életükbe. Na az ilyenek mekkája most ez a "menekülthelyzet", egy olyan csont ami minden ízben elérhető függően attól hol és mennyire keresed, a vaniliástól egészen a fentebb említett f*sízűig.

    A szörnyű valóság pedig nagyjából az, hogy azok a dolgok amiknek valóban figyelmet kéne szentelni, akár csak ötöd annyit mint az ehhez hasonlóknak, nos azok sosincsenek emlegetve és/vagy nagyon sokat kell ásni ahhoz hogy hozzájuk juss, a legtöbb esetben pusztán csak azért mert ha ezek a dolgok/információk elérhetőek lennének, akkor az emberek tizedannyira sem lennének megvezethetőek mint most.

    Mielőtt valaki elhajítja felém a szokásos "Hablaty post" baltát zárom is hablatyolásom, ígyis túl hosszúra fogtam.. :P

    Szóval nem, köszi, számomra az, abban a formában amit látunk, kapunk és/vagy elérünk, még ha szelektálni is próbáljuk, szóval az a vödör meleg fos esete. Aki megszokta és/vagy ízfüggő annak válljék egészségére, nem szentírás az hogy hosszútávon szétbünteti még a legerősebbeket is pusztán csak azért mert én ezt állítom/hiszem..! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák