Hirdetés

Aktív témák

  • rarri

    senior tag

    Érzem a szelet . A langyos, hűsítő szelet a vakító napsütésben. Napszemüvegemen át egyre élesebben látom az emberek valószínűtlenül világos kontúrjait. Mintha világítanának. A környék közben egyre sötétebb. Napfogyatkozás van? Érzem ahogy egyre könnyebben lépek, és nyomomban talpformájú kővirágok nyílnak. Egyre magasabb vagyok. Nem is, hiszen repülök ! Az emberek néznek, én pedig elegánsan elsiklok a fejük felett. Ha akarnám, meg is érinthetném őket. Egy fa valószínűtlenül selymes levelét megsimítom.Már a felhők felé tartok, amikor észreveszem ahogy két sofőr beszélget a társával a taxija mellett.Odarepülök .
    - a mostani politika egy elbaszott kibaszás az emberiség ellen. Mondja az egyik.
    - testvér, ne hergeld magad, úgyis kinyírnak, és a béke nevében belénk mártják a kést ezek az öltönyös gyilkosok.
    Miért nem vesznek észre ? - hé, én is itt vagyok! - kiáltom, de hiába.
    Egy anyacsavart veszek észre a földön. Csillog a napsütésben. Nem tudom felvenni, kezem erőtlenül csúszik le a fémről. Egyre hidegebb van. ...Gyorsan kellene szerezni egy kabátot ! Már a zsigereimben reszketek, nagyon fázok . A világba kiáltom, hátha valaki meghallja: FÁZOK !!!
    Pszihiátria, Lipót :
    - Doktor Úr , a beteg kezdd magához térni . Pupillája reagál, vérnyomása 90/65, stabil.
    - Köszönöm . Hölgyem, hallja amit mondok?
    Kiszáradt számat próbálom a nyelvemmel megnedvesíteni, hogy meg tudjak szólalni. Belém hasít a felismerés hogy egy ágyban fekszem kitakarózva , hideg van, és egy alak hajol fölém, és kérdez valamit. - De én nem ide jöttem! Akarom kiáltani, de csak nyöszörgést hallok. Valószínűleg belőlem jön ki.
    Doktor a nővérkének :
    -a gyógyszertúladagolásost vigyék az intenzívről a zártra ! A többiek maradnak!
    - Igen Doktor Úr !
    Miért szúrt meg a nővér? Ja, infúzió. Neonfények siklanak a szemem előtt, szabályos sorban. Vakító a fényük. Jó ez a zsibbadás...
    Érzem ahogy belehullok a megváltó öntudatlanságba.

    / 2004 /

    Én írtam . Csak úgy...

    [ Módosította: philoxenia ]

    Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

Aktív témák