-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
#29743860
törölt tag
-
csendes
addikt
hagyjuk már ezt az állandó hivatkozást erre a mocsing kunora, ettől nem lesz ez hiteles információ..
azt kell írni ami igaz:
AZ APPLE FÉNYÉVEKKEL LE VAN MARADVA A SOFTWARE FEJLESZTÉSÉBEN.Elég csak arra gondolni, hogy a dark módot évekbe telt átlopni az Androidról.
Hiába volt 2008 ban az apple az első érintő képernyős telefon megjelenítője mára már rég lemaradt...
ennyi, ezt tudomásul kell venni.
Ez nyilván a felhasználástól (use case) függ, de mondjuk az AirDrop az Andoroidos telefonokra 2024. elején kezdett megjelenni: [link]. iPhone-ra viszont az iOS7-tel 2013-ban, tehát itt az Android maradt le 11 évvel.
-
István971
tag
hagyjuk már ezt az állandó hivatkozást erre a mocsing kunora, ettől nem lesz ez hiteles információ..
azt kell írni ami igaz:
AZ APPLE FÉNYÉVEKKEL LE VAN MARADVA A SOFTWARE FEJLESZTÉSÉBEN.Elég csak arra gondolni, hogy a dark módot évekbe telt átlopni az Androidról.
Hiába volt 2008 ban az apple az első érintő képernyős telefon megjelenítője mára már rég lemaradt...
ennyi, ezt tudomásul kell venni.
-
janeszgol
félisten
-
csendes
addikt
Igen, csak az SE-t kellően lebutították ahhoz (nincs FaceID,, gyengébb kijelző, gyengébb akku), hogy azt tényleg csak vállalati mobilnak használják vagy olyanok, akiknek nincs pénze egy "igazi" iPhone-ra.
Az SE3 alig kapott reklámot, vagyis a kerítés androidos oldalán nem nagyon tudtak róla. Az 5G-n kívül alig hozott érzékelhető újdonságot, az A13 is elég gyors volt mindenhez, az SE3 4g-mal könnyebb, 10%-kal nagyobb az akku és valamivel kevesebbet is fogyasztott, de ki cserélt ezek miatt le egy két éves SE2-t? Nem is ment jól az értékesítés. [link]. Úgy tűnik, hogy a vállalati politikákhoz igazodva kb. 4 évente (vagy ritkábban) érdemes új SE-t kiadni, igazodva az iOS támogatáshoz. A mobiltechológia korábbi fejlődési ütemét tekintve ez sok időnek tűnik, de már az iPhone 16-ról beszélünk, miközben a 11-et még forgalmazzák Magyarországon. -
peppa
tag
Nálam 1st gen SE-t váltotta a 13Mini, ami nekem minden igényemet kielégíti, DE nemrégiben vettem olvasószemüveget (+1-es dioptria, DM-ben 5eFt), na ez hozta a legütősebb változást! A monitor és a telefonképernyő is nőtt egy méretet, mindent óriásiban látok :-) Elég költséghatékony megoldás!

-
Micsurin
nagyúr
Vinnék mint a cukrot, ha olyan áron lenne. De akkor a saját drágább termékeiből esetleg kevesebbet vennének, Meg egy (nagyon) olcsó termék az egész márkát lefelé pozicionálná az emberek fejében, rontaná a prémium imázst. A nagyobb akku meg nemcsak azt jelentené, hogy ritkábban kell tölteni, de ritkábban is cserélnék le, mert sokan nem foglalkoznak azzal, hogy új akkut rakassanak bele.
Volt ehhez képest 3 gen SE.
Nem egyszerűen csak hangos kisebbség követeli a Minit... siralmas eladási számokat hozott anno.
-
csendes
addikt
Vinnék mint a cukrot, ha olyan áron lenne. De akkor a saját drágább termékeiből esetleg kevesebbet vennének, Meg egy (nagyon) olcsó termék az egész márkát lefelé pozicionálná az emberek fejében, rontaná a prémium imázst. A nagyobb akku meg nemcsak azt jelentené, hogy ritkábban kell tölteni, de ritkábban is cserélnék le, mert sokan nem foglalkoznak azzal, hogy új akkut rakassanak bele.
-
janeszgol
félisten
-
tool
tag
Nagyon kellene egy nagy aksis mini, vinnék, mint a cukrot. Persze így vastagabb lenne, de őszintén számítana az a néhány mm?
-
#29743860
törölt tag
-
csendes
addikt
Marketingben nagyon profi az Apple: Marketingkutatásban minden bizonnyal nemcsak a klasszikus módszereket (fókuszcsoportok, kérdőívek, eladási trendek elemzése), hanem már mesterséges intelligenciát is alkalmaznak folyamatos netes adatgyűjtéssel a várható forgalom elemzésére. Itt elég jól leírták, hogy miért álltak le a minivel: [link]
-
janeszgol
félisten
-
#29743860
törölt tag
-
parandroid
félisten
Kiemelem a lényeget:
"A szállítási időkből és az általános érdeklődés alapján az elemző 17,1 millió iPhone 16 Pro Max, 9,8 millió iPhone 16 Pro és 7,3 millió iPhone 16 gazdára találással számol, ami 16%-os, 27%-os és 10%-os éves visszaesést jelentene a hasonló iPhone 15 modellek startjával összevetve.
A meglepetést az iPhone 16 Plus szolgáltatja: 2,6 millió előrendeléssel 48%-kal nagyobb népszerűséggel számolhat, mint elődje."Tehát a Plus megítélése jó szar. Szeretném látni azokat az embereket itt, akik anno nagy mellénnyel ágáltak a Mini ellen, és a Plust éljenezték.
16 + 16 Pro -> 7,3 + 9,8 = 17,1 millió
16 Plus + 16 Pro Max -> 2,6 + 17,1 = 19,7 millióNem olyan szar, ahogy a nagyobb modellek mennek, csak ugye aki ezt veszi, az a legerősebb modellre hajt. Amiből önmagában annyi a prognózis, mint a két kisebb méretűből összesen...
Persze a számok kérdésesek, de nem hiszem, hogy nagyságrendeket tévednének.
Amúgy épp azon gondolkodtam, hogy a sima iphone-ról átállnék a Plus-ra. Anno még 6s-ből volt Plus verzióm, de után az XS kb ugyanakkora volt, szóval ott maradtam a méretnél, és a dilemma is maradt ugyanaz, mint akkor: tök jó lenne a nagyobb kijelző, de hova teszem? Pláne sportolásnál (futás, bicikli), meg munka közben, ha két kézzel kell megfogni a dolog végét?
p
-
janeszgol
félisten
Ebben lehet igazad van. Nem rossz erveles.
-
#29743860
törölt tag
Leváltotta, de az mostani apple mögött sokszor nincs tudatosság, csak sötétben tapogatózik, hogy mi legyen, és mi ne legyen. Aztán várja a vásárlói erőn a visszajelzéseket. Volt anno egy "c" modell is, azóta se volt. Ez ennyire egyszerű.
-
janeszgol
félisten
-
#29743860
törölt tag
Kiemelem a lényeget:
"A szállítási időkből és az általános érdeklődés alapján az elemző 17,1 millió iPhone 16 Pro Max, 9,8 millió iPhone 16 Pro és 7,3 millió iPhone 16 gazdára találással számol, ami 16%-os, 27%-os és 10%-os éves visszaesést jelentene a hasonló iPhone 15 modellek startjával összevetve.
A meglepetést az iPhone 16 Plus szolgáltatja: 2,6 millió előrendeléssel 48%-kal nagyobb népszerűséggel számolhat, mint elődje."Tehát a Plus megítélése jó szar. Szeretném látni azokat az embereket itt, akik anno nagy mellénnyel ágáltak a Mini ellen, és a Plust éljenezték.
Úgy gondolod reprezentatív az a 12 hozzászóló magyar ember, aki a ph-n a Plus modellt preferálta
Szerinted látszik az a maréknyi magyar vásárló egy globális kimutatásban
-
janeszgol
félisten
"Nem így alakul a helyzet a széria másik két tagjánál: az iPhone 16 Plus modellekre 48 százalékkal több rendelést adtak le, mint tavalyi elődjére, és a sima alapmodellre igényt tartó korai rendelők száma is 10 százalékkal magasabb. " hwsw
hát, influenceszerek szerint van némi üres zseb probléma az amcsi vásárlóerőnél mostanábanKiemelem a lényeget:
"A szállítási időkből és az általános érdeklődés alapján az elemző 17,1 millió iPhone 16 Pro Max, 9,8 millió iPhone 16 Pro és 7,3 millió iPhone 16 gazdára találással számol, ami 16%-os, 27%-os és 10%-os éves visszaesést jelentene a hasonló iPhone 15 modellek startjával összevetve.
A meglepetést az iPhone 16 Plus szolgáltatja: 2,6 millió előrendeléssel 48%-kal nagyobb népszerűséggel számolhat, mint elődje."Tehát a Plus megítélése jó szar. Szeretném látni azokat az embereket itt, akik anno nagy mellénnyel ágáltak a Mini ellen, és a Plust éljenezték.
-
OberMotz
aktív tag
Szvsz bármelyikünk szeretne akkora "bajban" lenni mint az Apple.
-
pzstm
titán
-
Micsurin
nagyúr
-
pzstm
titán
-
pzstm
titán
"At 2.6 million units, iPhone 16+ is the lowest seller of the 16 series
16 Pro Max is the highest at over 17 million units"
-
Micsurin
nagyúr
AI csúszik, tavalyi Prohoz képest nincs egetverő difi... HW-ben ~18% + kamera? Tavalyi széria csak a topikot elnézve és cégnél a kezeket bizony jól fogyott.
Szerintem nincs nagy meglepetés itt.
-
joey04
titán
Ez a táblázat mennyire valid? Érdekes hogy a sima pro-ban van a legkisebb akku. Mondjuk elenyésző a különbség a simához képest, csak akkor is, ez szemet szúrt.
Mondjuk a cím elég clickbait, attól azért még nagyon messze van az Apple, hogy bajban legyenek. Még ha egy darabot sem vesznek tőlük, kb. akkor se...eddig is a pro-ban volt a legkisebb

---bár bajban lennének, de szvsz nem lesznek.

-
#29743860
törölt tag
-
#29743860
törölt tag
-
azbest
félisten
-
Osnyak
kezdő
"Nem így alakul a helyzet a széria másik két tagjánál: az iPhone 16 Plus modellekre 48 százalékkal több rendelést adtak le, mint tavalyi elődjére, és a sima alapmodellre igényt tartó korai rendelők száma is 10 százalékkal magasabb. " hwsw
hát, influenceszerek szerint van némi üres zseb probléma az amcsi vásárlóerőnél mostanábanJól látom, hogy a sima Iphone specifikációknál 2x optical zoom van írva? Lemaradtam valamiről? XD
-
#29743860
törölt tag
"Nem így alakul a helyzet a széria másik két tagjánál: az iPhone 16 Plus modellekre 48 százalékkal több rendelést adtak le, mint tavalyi elődjére, és a sima alapmodellre igényt tartó korai rendelők száma is 10 százalékkal magasabb. " hwsw
hát, influenceszerek szerint van némi üres zseb probléma az amcsi vásárlóerőnél mostanábanLoptam is a képet, ha nem gond.
-
mave13
őstag
"Nem így alakul a helyzet a széria másik két tagjánál: az iPhone 16 Plus modellekre 48 százalékkal több rendelést adtak le, mint tavalyi elődjére, és a sima alapmodellre igényt tartó korai rendelők száma is 10 százalékkal magasabb. " hwsw
hát, influenceszerek szerint van némi üres zseb probléma az amcsi vásárlóerőnél mostanábanEz a táblázat mennyire valid? Érdekes hogy a sima pro-ban van a legkisebb akku. Mondjuk elenyésző a különbség a simához képest, csak akkor is, ez szemet szúrt.
Mondjuk a cím elég clickbait, attól azért még nagyon messze van az Apple, hogy bajban legyenek. Még ha egy darabot sem vesznek tőlük, kb. akkor se... -
jeni
félisten
Sokan nem is rendelnek elő hanem ahogy a boltba érkezik,s ott is veszik meg.
-
azbest
félisten
"Nem így alakul a helyzet a széria másik két tagjánál: az iPhone 16 Plus modellekre 48 százalékkal több rendelést adtak le, mint tavalyi elődjére, és a sima alapmodellre igényt tartó korai rendelők száma is 10 százalékkal magasabb. " hwsw
hát, influenceszerek szerint van némi üres zseb probléma az amcsi vásárlóerőnél mostanában
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Eladó újszerű Samsung A57 8/256 GB független készülék, dobozában garanciával.
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC / ICON / HERO párna több színben
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC , HERO, ICON kiegészítők
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC , HERO, ICON talp
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE! Bolti ára közel 700e Ft
- AKCIÓ! GIGABYTE B650M R5 7500X3D 64GB DDR5 512GB SSD RTX 5070 12GB Lian Li Vector V100R 750W
- Apple iPhone 13 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DESS C5 Pro projektor
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Maga az apple sem tudja .. .
Szerinted látszik az a maréknyi magyar vásárló egy globális kimutatásban




