- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Autós kamerák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
haxiboy
veterán
Meg a márkával.
A csúcs epiphone les paulom ami ugyanannyiba kerül mint a belépő gibson. Csukott szemmel jobban szól mint a nagytesó, aztán mikor az ismerős kinyitja a szemét mégis a Gibson szól jobban.
Árban meg ugyanaz 😂 -
Nemfértkiaze
kezdő
Majd Elon Musk a teslájával földkörüli pályára vontat egy mindentis tartalmazó aszteroidát és probléma megoldva. Felvinni valamit nagyon drága, de aránylag olcsón leesik onnan akármi is.
Még azon dolgoznak, hogy ne fúródjon nagyon mélyre vagy óceán fenékre, mert akkor nem éri meg kibányászni.
Az egyik szakértő megjegyezte, hogy a becsapódás utáni nukleáris télben a mélyen fekvő tárnákban jó meleg lesz, ezért kb 500-1000 méteres kráter még belefér. Az óceánba viszont ne csapódjon, mert ott mélyen is hideg van.
”Akkor mindent megbeszéltünk, munkára! Hívják fel nekem az építő céget, mikor lesz beköltözhető az atombunker? Jövő július? Jó akkor valamikor ez után indul a projekt.” -
arnyekxxx
veterán
Bár szeretek gitározni, sosem értettem a különböző effektpedálok horrorisztikus árát, mikor maga a NYÁK általában egy pofonegyszerű kétoldalas nyák, az alkatrészek fillérekért beszerezhetőek, összerakni pedig nem bonyolultabb mint a kisiskolásoknak tervezett rendőr villogó építő kit-et
Nem az a 2db 200ft-s germánium tranzisztor adja az árát
a gitárosok két dologgal hallanak: a szemükkel és a pénztárcájukkal. Az 50$-os sokkal szarabbul szól mint a 300$-os

-
haxiboy
veterán
Bár szeretek gitározni, sosem értettem a különböző effektpedálok horrorisztikus árát, mikor maga a NYÁK általában egy pofonegyszerű kétoldalas nyák, az alkatrészek fillérekért beszerezhetőek, összerakni pedig nem bonyolultabb mint a kisiskolásoknak tervezett rendőr villogó építő kit-et
Nem az a 2db 200ft-s germánium tranzisztor adja az árát
-
atesss
addikt
-
azbest
félisten
Az inkább a nagy mennyiségben használt nyersanyagoknál nagy gond, mint réz, alumínium, vagy akár, beton készítésre alkalmas homok. Germánium lehet hogy még 100x drágábban is belefér, csak legyen.
Most az van, hogy ha Kína hírtelen elzárja a germánium "csapot" (is), nem tudsz időben felhúzni bányákat akkor sem, ha még van értelmes természetes lelőhelyed. Hadakozás... ki mivel tudja zsarolni a másikat.
Legtöbbször már ott borul az egész alternatíva, hogy azért nem nyitnak meg bányákat, mert az ügyfelek a legolcsóbbat választják - élj a mának. Így nem éri meg a nyitás.
Néha van csak, hogy egymástól teljesen független, párhuzamos beszállítót is alkalmaznak. Úgy lenne kereslet nyugati bányákra is. -
btprg
senior tag
-
ddekany
nagyúr
Gelencsér András erről beszél, hogy nem az lesz a gond, hogy elfogynak a nyersanyagok, hanem hogy egyre nagyobb munkával lehet csak kitermelni őket, mert a bányában m3-re vetítve egyre ritkább lesz. A jó helyek már rég kiürültek. Mostmár az akad még benne helyről bányászunk.
Ezt már én mondom, hogy keserédes pont lesz, mikor azt mondjuk, hogy a hulladéklerakóban érdemesebb lesz ásványi anyagok után kutatni, mert fajlagosan nagyobb százalékban tartalmaznak majd alumíniumot, rezet, vagy más értékest, mint a bánya.Az inkább a nagy mennyiségben használt nyersanyagoknál nagy gond, mint réz, alumínium, vagy akár, beton készítésre alkalmas homok. Germánium lehet hogy még 100x drágábban is belefér, csak legyen.
Most az van, hogy ha Kína hírtelen elzárja a germánium "csapot" (is), nem tudsz időben felhúzni bányákat akkor sem, ha még van értelmes természetes lelőhelyed. Hadakozás... ki mivel tudja zsarolni a másikat.
-
arnyekxxx
veterán
Audio eszköznél szerintem nem érdemes az árakból kiindulni. Az audiofil jelleg miatt egy erősítőt kaphatsz 10 000Ftért és 1 000 000Ftért is. A különbség nem csak az árban és a gyártói matricában van, hanem tényleg lehet is hallani a hangon is. A két erősítő súlyában is van eltérés, a felhasznált anyagok mennyisége, és minősége, itt főként a tűrésre gondolok, hogy milyen pontosan hozza azt az értéket és karakterisztikát az alkatrész, amit ráírtak.
Szóval ez a 98e lehet best buy, korrekt és túlárazott is. Én nem vagyok ott a gitáreszközöknél, hogy ezt el tudjam dönteni. Hangtechnikához is inkább csak kérdezni tudok.tudom, poén volt gitárosoknak.
-
borg25
senior tag
Gelencsér András erről beszél, hogy nem az lesz a gond, hogy elfogynak a nyersanyagok, hanem hogy egyre nagyobb munkával lehet csak kitermelni őket, mert a bányában m3-re vetítve egyre ritkább lesz. A jó helyek már rég kiürültek. Mostmár az akad még benne helyről bányászunk.
Ezt már én mondom, hogy keserédes pont lesz, mikor azt mondjuk, hogy a hulladéklerakóban érdemesebb lesz ásványi anyagok után kutatni, mert fajlagosan nagyobb százalékban tartalmaznak majd alumíniumot, rezet, vagy más értékest, mint a bánya. -
azbest
félisten
Igen, a beszállítói lánc szándékos akadályozása fel tudja verni az árat, ahogy láttuk már az utóbbi években is. Bár nekem úgy tűnt, hogy inkább önszerveződő kartelezés volt. Nem tudom, hogy egyeztettek-e a beszállítók, vagy csak néhány példa alapján rájöttek, hogy a helyezetet kihasználva nem fog másik beszállító sem alájuk ígérni, ezért megsokszorozhatták az áraikat - a sok éves nyomott beszállítói árak után durva korrekcióval.
-
ddekany
nagyúr
Az igazi gond majd ott kezdődik, ha egy napon egyszerűen nem jut elég, azaz korlátozni kell a chip gyártás ütemét, hiány lesz. Na, az fellövi a végtermék árát.
-
borg25
senior tag
Audio eszköznél szerintem nem érdemes az árakból kiindulni. Az audiofil jelleg miatt egy erősítőt kaphatsz 10 000Ftért és 1 000 000Ftért is. A különbség nem csak az árban és a gyártói matricában van, hanem tényleg lehet is hallani a hangon is. A két erősítő súlyában is van eltérés, a felhasznált anyagok mennyisége, és minősége, itt főként a tűrésre gondolok, hogy milyen pontosan hozza azt az értéket és karakterisztikát az alkatrész, amit ráírtak.
Szóval ez a 98e lehet best buy, korrekt és túlárazott is. Én nem vagyok ott a gitáreszközöknél, hogy ezt el tudjam dönteni. Hangtechnikához is inkább csak kérdezni tudok. -
haxiboy
veterán
Ismét egy remek akció, saját maguktól, általuk nyomtatott pénzzel, államilag bevásárolnak valamiből, aminek globális szinten felmegy az ára. Természetesen a vételár közlése nélkül...abban sem vagyok biztos hogy történt tranzakció, elég ha ők azt mondják nem?
-
azbest
félisten
jól sejtem, hogy az alapanyag költségének ezrelékét vagy még kisebb részét teszi ki, de jó indok lesz arra, hogy végtermék ára megduplázódjon? Szóval termékenkénti pár cent vagy néhány dollár beszerzési költség növekedést majd 100% áremeléssel korrigálnak a termékek vásárlói felé?
-
arnyekxxx
veterán
-
#35301632
törölt tag
Az új földrengés.
-
X2N
őstag
Nem csak a germánium egyre drágább, minden félvezető drágább, a J201 jfet ára is az egekben van ahhoz képest amennyiért még én vettem 10+ évvel ezelőtt. Régen amíg volt nagy mennyiségben diszkrét félvezető gyártás mert kellett mint alkatrész és nem volt minden agyonintegrálva lehetett mondani hogy olcsók voltak élvezetők, ma már nem.
-
Ba cy lus
addikt
Nekem a germánium tranzisztoros fuzz pedálok jutottak először eszembe.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- PlayStation 5
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Linux kezdőknek
- Gaming notebook topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Magic7 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Haltomi M10 monitorállvány eladó
- Samsung Galaxy S20 Ultra / 12/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Mini Pc HP ProDesk 600 G4 / EliteDesk 800 G5 // 6-9. gen // i3 / i5
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest




