Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Rayyy #19 üzenetére

    Mondjuk ha ez a definicio, akkor valoban nem audiofil. Szamomra az audiofil definicioja az, hogy olyan ember, akinek fontos a szep hang, es erre hajlando aldozni is anyagilag, (remelhetoleg) ertelmes keretek kozott.
    Szamomra az audiofilsagba minden beletartozik, ami elosegiti a zene elvezetet. Szamomra nem csak az lehet audiofil, aki a professzionalisan hangszigetelt kulonszobajaban hallgatja a bakelitet fejhallgatorol. Ha valakinek a zene elvezetebe beletartozik az is, hogy jo anyagminosegu, jo ergonomiaju eszkozzel hallgatja a zenet, kenyelmesen, vezetek nelkul, attol meg szerintem lehet audiofil. A problema inkabb ott van, hogy nincsenek az audiofilsegnek fokozatai, amivel lehet merni a merteket.
    Mert szerintem mindenki valamilyen szinten audiofilnek szamit, aki hajlando fejlhallgatora 100khuf felett kolteni, viszont az teny, hogy vannak arnyalatok a kozott, aki megvesz egy sony wh1000-xm-valahanyast vagy egy sennheiser vagy bose vagy b&o vagy akarmi dragabb fejhallgatot, meg azok kozott, akik 200khuf/meter aron vesznek kabelt a hangfalukhoz, amit maguknak epitettek. Jo lenne, ha lennenek erre kulon kifejezesek, nem lenne ilyen vita.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák