Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub2x3

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Már nem először állok VGA vásárlás előtt, és mindig felmerülnek kérdések, amikre kaptam már ilyen olyan választ, de őszintén érdemi választ sosem sikerült kapnom.
    Amik nem igazán világosak:

    - Core Clock: Todom, hogy a GPU órajele de ami igazán lényeges lenne, hogy mi a pontos szerepe a VGA működésében....

    - Shader Clock: na erről fogalmam sincsen....

    - Memory Clock: Annyit tudok, hogy a memória órajele, de hogy mi a szerepe, pontosan miért jó, ha több, azt nem tudom...

    - Memory Bus: Ha jól tudom ez a memória és a GPU közti adatátvitel sebességét jelenti...

    - Memory Size: Tudom, hogy a memória mérete, de mennyire számít?

    Összegezve a lényeg, amiért érdekelnének, hogy mi-micsoda például van amelyiken egyik órajel ugyanolyan, viszont másik az több, szóval ezért érdekelne, hogy melyiknek pontosan mi is a szerepe a VGA működésében, a megjeleníésben.

    Van egy példám is, amit most nézek: ha van két VGA, hasonló kategórás, ugyanabban az árban, egyiknek kicsit nagyobb órajelekkel rendelkezik (kb10%), másiknak meg kétszer annyi memóriája van, (mondjuk elsőn 1GB, másodikon 2GB), akkor melyiket érdemes venni, a több memóriásat, vagy a jobb órajelűt?
    Most például ezt a három VGA-t próbálom hasonlíani:

    [GV-N430-2GI ]
    [GV-N440D3-1GI]
    [GV-N430OC-1GL]

    Remélem valaki konyít hozzá a fórumolvasók között örülnék, ha valami szaki is belebotlana ebbe a hozzászólásba...
    Előre is köszönöm a hozzászólásokat, válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák