Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Poplacsek

    senior tag

    válasz Arnold2 #51133 üzenetére

    Hasonló a problémám egy Palit Geforce 750Ti KalmX-el.. Se kép se hang, de a rendszer rendben betölt.. Megőrülök már tőle :W :W :W , vettem egy tartalék tápot, egy másik videokarit, elküldtem ezt a 750Ti-t gariztatni, de visszajött, hogy semmi baja nincs.

    A másik táppal is ugyanúgy viselkedik a 750Ti-vel a gép. Mondjuk ez egy gagyi Akyga 400W-os tápegység, de hát biztos, hogy nem véletlenül ugyanaz a hibajelenség ezzel és a Seasonic 660W-ossal. Sztem:
    - táphiba kizárható
    - videokártya hiba kizárható: 3 konfigban tesztelte az iPon + itthoni szervízben is kipróbáltattam és láttam, hogy adott képet
    - alaplapi BIOS reset nem oldja meg, 4-5 ször próbálkoztam vele
    - megpróbáltam mindegyik PCI-e slotban, ugyanaz
    - memória modulok (4x4GB HyperX) a másik videokártyával tökéletesen működnek, mind a 16GB. Kivettem-visszaraktam őket kétszer is
    - alaplapi elemet is kicseréltem újra

    Alaplap hiba sokféle lehet, azt el tudom képzelni. De nem hagy nyugodni az se, hogy előző éjszaka frissítettem az nvidia drivert a Win7-ben és másnap reggeltől (PC leállítás utáni első újraindítás) már nem adott képet a kártya a BIOS boot során se. Gyanús volt, hogy a frissítést indítva vagy fél órát kereste a hardvert, újra kellett indítanom a gépet, majd újraindítani a frissítést, ami másodszorra már lefutott. Ez már akkor is gyanús volt, mivel probléma nélkül szokott menni a driver frissítés...

    Ezt a reset gombos próbát kipróbálom. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák