Hirdetés

Aktív témák

  • nagyben

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Egy WindowsXP Home-ot szeretnék feltelepíteni a laptopomra, de nem megy. Ebben szeretnék kérni segítséget, ötleteket a dolog megvalósításához.

    A probléma abban rejlik, hogy ez egy régi fajta laptop. Nincs benne optikai meghajtó (semmilyen; se cd-író/dvd-író még egy egyszerű cd-olvasó sem -- ezeket egyébként (akármelyiket is ezek közül) nem is lehet beszerelni, mert egy kicsi laptopról van szó. A legszebb az egészben, hogy még beépített floppy meghajtója sincsen. //egyébként meg nem is lenne az annyira rossz gép (850Mhz Intel PIII CPU, 256Mb ram, 20Gb winyó, integrált ATI videókártya), szóval arra amire nekem kéne elég is lenne.//

    No mostmár, a bootolási sorrendet a bioszban a következők alkotják: (és már most hozzátenném, hogy csak és kizárólag ez a négy opció van, nincs több, már tucatszor ellenőriztem)

    Boot from HDD --- ez ok, erre keresnék vmi boot progit, de még nem találtam (link jöhet)
    Boot Multiple 1 --- ez nem tudom mi
    Boot Multiple 2 --- ezt sem tudom mi
    Boot Ethernet --- ez meg vmi szerverhez csatlakozna, vmi DHCP-t keres; de pl. sima hálózatot próbáltam kialakítani az asztali gépemmel, el is indult az ethernet boot, de nem történt érdemleges, mert nem talált vmi DHCP dolgot, gondolom ez normális, mert vmi szervert keresne.

    Szóval ahogyan az a fenti dolgokból kiderült (legalábbis a jelenlegi PC-s ismereteim szerint nekem) az egyetlen megoldás a HDD-s boot maradt (még egy hülye USB-s boot opciót sem tudtak beiktatni, nem értem, hogy miért, na mindegy...). Erre keresnék vmi progit. A 20 Gb-os winyó le van formázva NTFS-re, de FAT-ra is le tudom ha kell.

    A winyóra minden gond nélkül tudok adatot másolni illetve onnan adatot eltávolítani; ti. ma vettem egy 2,5-ös noti USB racket.

    Kérem ha vki tud segítsen abban, hogy hogyan tudnék vhogyan egyáltalán bootolni arról a winyóról, mert ezután meg fel lehetne másolni a telepítőfájlokat és onnan indítani a telepítőt, bár ez az XP-s telepítővel lehet hogy nem működne, de akkor max fel teszek win98-at, utána meg átnyomom XP-re.

    Ezek a részemről csak elképzelések.

    Vki okos kéne nekem aki tudna segíteni nekem, esetleg korrigálni a hiányosságaimban.

    A notebook egyébként COMPAQ EVO N400C.

    Előre is köszi mindenkinek!
    Öccs

Aktív témák