Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szagnes69

    aktív tag

    Segítséget szeretnék kérni! Nem túlzottan értek a számítógépekhez, de annyira igen, hogy szoktam telepíteni operációs rendszert gépekre (Windowst), partícionálok, drivereket telepítek stb. Most olyan helyzet állt elő, amilyet még nem tapasztaltam, de itt biztosan már láttatok ilyet. A főnököm számítógépe egy Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2510, amire feltelepítettem egy Windows 7 Enterprise op. rendszert, oktatásban használt verziót eredeti telepítő lemezről, előtte azonban rakattunk bele memóriát szakemberrel, hogy pontosan milyet azt nem tudom, de 2GB méretűt. Miután feltelepítettem megnéztem az eszközkezelőt, és mindent rendben találtam, de azért gondoltam jobb lenne a gyártó driver-eit feltenni, de a lemezen csak win xp-hez valók voltak. A gyártó honlapján sem találtam, de mivel kikutattam, hogy ATI a videokártyája, letöltöttem hozzá az ATI Catalist-ot, ami fel is tett hozzá egy drivert, lehet, elnézést, ha esetleg pontatlanul fogalmazom. A gépet rendben hagytam ott még péntek délben, de ma szóltak, hogy kék képernyővel indult el, majd próbálták újra elindítani, akkor ment, majd ismét kék képernyő fehér felirattal. Közben utána néztem, hogy ez a számítógép nem igazán alkalmas a Windows 7 telepítésére, gondoltam akkor megpróbálok egy Vistát felrakni, de jöttek a gondok, mert hiába próbáltam a telepítést elindítani mindig vagy becsíkozódott a képernyő, vagy kék képernyőt kaptam, vagy újraindult a gép. Próbáltam a windows 7 telepítővel, a Windows Vista telepítővel, végül addig jutottam, hogy ketté tudtam particionálni a winchestert, de utána ismét kék képernyőt kapott a gép. A Fujitsu honlapjáról letöltöttem egy diagnosztikai programot DOS-os felületűt, de annál is egy idő után becsíkozódott a kép. Még soha nem tapasztaltam ilyet, mi lehet a gond? A beletett memória, vagy az ATI-s program? A válaszokat előre is köszönöm!
    U.i. Csökkentett üzemmóddal sem jutok semmire...
    Nem látom, hogy lenne plusz videokártya a gépben, hanem alaplapi lehet benne, de lehet, hogy hülyeséget beszélek.

    [ Szerkesztve ]

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz 04ahgy #32016 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! Ez megnyugtatott egy kicsit. :) Holnap úgy gondoltam, hogy szólunk annak, aki beletette, hogy nézze meg, remélem úgy már rendben lesz a gép. :)

Új hozzászólás Aktív témák