Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrDerekas

    addikt

    válasz tyan #69025 üzenetére

    A 2x4 lenne az atx csati, a másik a 24 pines. A 2x4 tuti, hogy atx/cpu? (Van jelölés rajta? Volt már ahol a vga csati lett betolva, nem csak az erő miatt, hanem mert formailag is egész jól passzolt.) Mivel a ramcsere hozta, félő, hogy a ram slotokban történt valami. Erős fényű lámpa és szemrevételezés. Idegen anyag és legyűrt érintkező keresése a slotokban a feladat. Egyelőre egyéb ötletem nincs. (Kérdés, az ismerős mennyire biztos kezű... Karc, sérülés a lap egészén? Még a hátsó panel aljzataiba is belenéznék)

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

  • jokeph

    nagyúr

    válasz tyan #69025 üzenetére

    Ezek fényében, sanszos, hogy lesántulhatott a Main BIOS chip (M_BIOS) tartalma... Ez egy DUAL BIOS-os lap, elvben úgy kellene működnie, hogy ha bármely okból a Main_BIOS sérül, akkor a következő indításnál a Backup_BIOS-ból visszatölti az eredeti tartalmat a MAIN_BIOS-ba. :U
    Viszont, ha tényleg BIOS problémás a lap, akkor a BACKUP_BIOS-nak is el kellett döglenie... :F

    Amúgy, ez messze nem számít platformon belül csúcs kategóriás lapnak, én inkább átlagosnak nevezném. :U

    Én is csak azt tudom javasolni, amit MrDerekas írt, teljeskörű kutatás lehetséges zárlat után, illetve nézd át a lapot, esetleges égésnyomokat keresve, különösen a CPU socket és a VRM és a táp csatik körül.

    Most milyen CPU is van benne ?
    Ez azért lehet érdekes, mert a folyamatos csipogás jelentheti azt is, hogy a CPU nem éled fel a lapban, azaz nem tudja inicialzálni, pl. azért, mert a BACKUP_BIOS elképzelhető, hogy a legelső kiadású BIOS-t tartalmazza, és a MAIN_BIOS hibája esetén ez töltődött vissza, nagyon sok 4.gen CPU-t a Z87-es lapok nem támogatnak alap BIOS-al.
    Nagyon más már nem jut eszembe. :U :(

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák