Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zsola0518 #42025 üzenetére

    Azt, hogy cserélték-e a HDD-t, az abból derül ki, ha látszik a fizikai beavatkozás nyoma, vagy ha az OS, esetleg valamilyen felhasználói szoftver naplózta valamilyen HW ID-jét, pl. egy HDSentinel a sorozatszámát, és az otthoni backup-ban megvannak ezek a naplók, amikkel most összevethető.

    Ha végig scan-eled a teljes LBA területet valami hasonló programmal, mint az R-Studio (én ezt szoktam használni ilyesmikre, mert régen ez vált be, de van még pár társa), akkor kiderül, hogy csak egy gyorsformázást kapott, illetve csak a partíció infókat törölték, vagy végiggyalulták. Utóbbi esetben otthon szerintem nem lehet kideríteni, hogy konkrétan miképp törölték végig (ATA SE, vagy host-on át írták tele random/csupannula/stb adattal). Ha csak gyorsformázták, akkor még vissza is tudod állítani az adatokat (bár ilyet, ha fontosabb az adat integritása, mint az hogy "a bármi is több, mint a semmi", akkor csak checsum-olt file-okat vagy chekcum-olt filerendszerből [ReFS, Btrfs, stb] hoznék vissza).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák