Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsabba

    aktív tag

    válasz D!esel #15014 üzenetére

    giigz nagyon jól leírta,hogy mire van szükséged.
    A 450W-os tápodnak elégnek kell lennie főleg,ha chieftech vagy hasonló minőségű.

  • giigz

    veterán

    válasz D!esel #15014 üzenetére

    Rengeteg variáció van, leírom, hogy én milyet vettem, utána pedig a saját igényeidnek tudod pontosítani az alkatrészeket a különböző szaktopicokban, kb. mindennek van külön nyitva, tehát ott tudod pontosítani, neked mi kell.

    Intel i3-2100 proci, én ezt 19k-ért vettem.
    4 GB Kingston DDR3 1333 MHz memória, ez 5k volt.
    ASRock H61M-VS ez 7k volt, egy borzasztó gyenge, a kínálat legalja alaplap, de azt tudja, ami nekem kell, tehát megy vele a gép. Viszont ez az Inteles alaplap nem nagyon szereti ezeket a régebbi Ati vga-kat, tehát a saját hibámból tanulva: inkább Nvidia kártyát vegyél.
    HD 4890 vga, én ezt 16k-ért vettem.
    A táp pedig egy Corsair CX500V2, ezt 8k-ért vettem, nagyon jó ár volt érte.

    Táp nélkül így összesen 47 volt nekem, annyit tudsz még tenni, hogy jobb alaplapot, és jobb vga-t veszel, úgy ki is fog jönni szépen a 60k.

    A tápod az semmit nem jelent, hogy 450W, lehetne 1500W is, de ha rossz minőségű, akkor nincs mit tenni, jobb ha újat veszel. Egy ilyen Corsair táp ami nekem van, ez nagyon jó, vagy pl. Chieftec CTG-500, és akkor a tápellátással nem lesz gondod. Ezek 8-10k körül lehetnek, inkább 8.

    Ha pl. egy Chieftec CTG 450W-os tápod van, akkor az pl. elég egy ilyen konfighoz, de ha egy márkátlan, gyenge minőségű 450-es, akkor inkább azt add is el, és egy ilyen minőségit vegyél.

Új hozzászólás Aktív témák