Hirdetés

2018. október 16., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-28 10:59:55

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#801) Vegitaa

Vegitaa
(senior tag)

De azt sem értem, hogy ugye 5 évig tartja meg az infót. De ez a lap már legalább 10 éve nem volt használatban...

(#802) wrox válasza Vegitaa (#801) üzenetére

wrox
(őstag)

Nem 5 évig tartja meg, hanem kb 5 év után kuka, mert annyi az élettartama.

Due to the life-time of RTC internal battery is 5 years, the user can change a
new RTC to replace old one after it can not work.

(#803) Kobold190 válasza Vegitaa (#801) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

örülj neki h eddig is bírta, lefeljebb öntsd nyakon egy pohár vizzel hátha elfelejt bekapcsolni is :D

(#804) Vegitaa

Vegitaa
(senior tag)

Hát, lehet azt teszem...

Akkor szépen visszavonulok, s ha ez sem jön be, akkor marad az eredeti projekt:

VLSI 286-os ÉPÍTÉS!!!! :)

(#805) vinikorn

vinikorn
(fanatikus tag)

Olyan házat vettem, ahol nincs reset gomb. Hol kell beállítani, hogy a power gomb hosszabb nyomásával tudjak resetelni? Itt valahol: [link]? Konkréten hol?

Köszi a választ!

(#806) wrox válasza vinikorn (#805) üzenetére

wrox
(őstag)

Ha nyomva tartod 5 mp-ig, akkor kikapcsol a masina.

[ Szerkesztve ]

(#807) balu077

balu077
(tag)

Sziasztok.
A barátom tegnap biost szeretett volna frissíteni egy GA-MA770-DS3 alaplapján.
A bios @ program segítségével. Az újraindítás követően se kép se hang!
Valakinek van valami ötlete?

(#808) atti_2010 válasza balu077 (#807) üzenetére

atti_2010
(PH! nagyúr)

Ha indításkor megforgatja a floppit akkor nyert ügyetek van, ha nem akkor gáz van, ha AMI bios akkor egy USB memóriáról el lehet indítani csak a jó Bios fájlt át kell nevezni AMIBOOT.ROM névre és onnan visszaíródik, MSI lapoknál ez működik de Gigával nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#809) Repsol600

Repsol600
(PH! addikt)

Melyik szerintetek a jobb chipset? P55 express v. H55 express? Ha az integrált videót nem nézzük...

(#810) V60

V60
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Adott egy lap EVGA P55 FTW, A lapon 2 db 12v-os 8 pines csatlakozási lehetőség van. A tápon ellentétben 1db 4 pines kábel van. Mit lehet tenni???
Ötleteket megköszönném. :R

Üdvözlettel Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#811) Kobold190 válasza V60 (#810) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

az a nagyobb fogyasztású prociknak van ami eléri a 125W ot vagy a felettit, semmi gond ha csak az eggyiket is dugod be, nem lesz baja a gépnek.Az amolyan extra áram, mind a vga nak a 6v8 pines csatlakozó

(#812) V60 válasza Kobold190 (#811) üzenetére

V60
(fanatikus tag)

Értem és köszönöm szépen. A régebbi tápon volt 8 pines csatlakozó ezért nem tudtam mit is kell tenni most / kicsit láma vagyok /. Még valami, hogy a 4 pines dugaszt melyik oldalról kell bedugni a 8-as alaplapi csatlakozóra? balról kezdve vagy jobbról?

(#813) Kobold190 válasza V60 (#812) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

csak 1 féleképp megy bele, más a kialakítása a kettőnek :)

(#814) wrox válasza Kobold190 (#813) üzenetére

wrox
(őstag)

Ha nagyon erős vagy, bele megy minden oldalról :D

(#815) Kobold190 válasza wrox (#814) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

:Y :Y :K :C :C

(#816) kaboska

kaboska
(fanatikus tag)

Tudna valaki segíteni hogy MSI K8T Neo-V Alaplapnál hogy kell bios reset-et csinálni?
Elemet már kivettem visszatettem De nem jön be bios kép!

"Fej vagy gyomor"

(#817) Kobold190 válasza kaboska (#816) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

szerintem ott a magányos ata melett lévő jumpert kellene áttenni a másik két tüskére majd vissza.

(#818) balu077 válasza atti_2010 (#808) üzenetére

balu077
(tag)

Köszi.
Remélem sikerül.

(#819) moonguru válasza V60 (#812) üzenetére

moonguru
(őstag)

Ha beakad a rögzítő fül úgy a jó, ha mindkét variációban beakad akkor mindegy!

Monitor Guru!

(#820) V60 válasza moonguru (#819) üzenetére

V60
(fanatikus tag)

Értem és köszi :R a proci ami benne van egy i5 650-es, az adatlapján 73W maxot ír gondolom a 4 pin elég neki.

(#821) kaboska válasza Kobold190 (#817) üzenetére

kaboska
(fanatikus tag)

Sata 1 és sata2 -őt látok rajta de ata-át azt nem!Hol keressem?
Kösz!

"Fej vagy gyomor"

(#822) spista222 válasza kaboska (#821) üzenetére

spista222
(PH! addikt)

A két sata csatlakozó mellett van egy JBAT1, arról kell átrakni a jumpert a 2-3-ról az 1-2-re vagy fordítva.

(#823) kaboska válasza spista222 (#822) üzenetére

kaboska
(fanatikus tag)

Köszönöm végül mégis az elem kivétel volt a megoldás csak vártam 10 percet és utána raktam vissza! :R

"Fej vagy gyomor"

(#824) spista222 válasza kaboska (#823) üzenetére

spista222
(PH! addikt)

Azon csodálkoztam hogy azt egyszer már írtad és mégsem volt elég valószínűleg nem vártál eleget a jumper áthelyezős megoldásra nem kell várni semmit 1 másodperc és törölt mindent.

(#825) Tron

Tron
(újonc)

Sziasztok! Végetvetettem a Intel D865GBF-es kálváriának, de előbb még szívattam magam egy kicsit :-) Elővettem a fiókból egy "régi" CMI8738-as hangkártyát, hogy majd akkor az alaplapi helyett azt használja. Azt hiszitek ahhoz van Win7 driver, amivel működik? Hát nincs. Így aztán Kobold190 legelső, félig viccesnek szánt tanácsát fogadtam meg, raktam rá XP-t, amivel teljesen normálisan működik az alaplapi hang. Kösz a segítő szándékú hozzászólásokat. Mindenesetre ez rávilágított arra, hogy a gyártók bizony nem foglalkoznak a régi vasaikkal.

(#826) Kobold190 válasza Tron (#825) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

:Y :R

(#827) pityke88 válasza Tron (#825) üzenetére

pityke88
(tag)

Persze! Az nekik az üzlet, ha megveszed az újat:)

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#828) Fla$hly

Fla$hly
(fanatikus tag)

estét

Új ASROCK UEFI biosos lapom van, a gépben 2 SATA-s winyó.
A winfos telepítő egyszerűen nem akar elindulni a gépemről, azt írja folyamatosan a winyóra hogy nem windows kompatibilis partíció, bármelyik partíciót vagy winyót választom, mindre ez a válasza. Másik gépben simán elindul a telepítő a winyón, tehát a winyót mint esetleges probléma okozóját ki is zárhatjuk.

Viszont, másik gépben megcsináltam addig a telepítést, amíg az xp rámásolta a winyóra telepítő fájlokat, és bekövetkezik az 1. újraindítás.

Ekkor a gépembe vissza a winyó, hogy majd akkor folytatom a saját helyén, erre a 0x0000007B hibakódot dobja kékhalállal a gép.
Olvastam hogy a biosban a sata módot IDE-re kell állítani AHCI-ről. Megtörtént, a telepítés így se megy... Mi lehet akkor a gond? Már napok óta szenvedek... :S

A válaszokat előre is köszi.

Aláírás

(#829) agressiv válasza Tron (#825) üzenetére

agressiv
(PH! addikt)

Miért ragaszkodsz a winfos 7-hez?

Hát még a borz.....

(#830) Kobold190 válasza Fla$hly (#828) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Az achi-t a win7 támogatja csak, szal IDE re mindenkép rá kell tenni, de ha van sata akkor inkább arra.Próbálj meg egy komlett formázást a vinyón, csináld meg újra a particiókat és NTFS ben formázd ne FAT32 ben.Ha ezekután sem jó akkor passz :)

(#831) daa-raa válasza Kobold190 (#830) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

AHCI. És nem csak a W7 támogatja. Főleg, hogy nem a W7-nek kell támogatnia, hanem a lemezvezérlő driverének. Azt meg lehet utólag integrálni az XP telepítőjébe is (illetve floppyról be is lehet tölteni telepítés elején), és még csak a mindenféle idióta gányolóprogramok sem kellenek hozzá.

agressiv: Mint írta XP-t akar telepíteni. Ahhoz nem értem inkább a ragaszkodást.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#832) agressiv válasza daa-raa (#831) üzenetére

agressiv
(PH! addikt)

agressiv: Mint írta XP-t akar telepíteni. Ahhoz nem értem inkább a ragaszkodást.

NEm, ő hetet akart telepíteni, de nincs hozzá driver.

Amúgy meg nem értesz azon, hogy valaki szereti a jól bevált működő dolgokat és nem vágyik a gagyira? :U

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#833) Fla$hly válasza Kobold190 (#830) üzenetére

Fla$hly
(fanatikus tag)

köszi, úgy néz ki megoldódott :)

Aláírás

(#834) Kobold190 válasza Fla$hly (#833) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Na az jó, mit kelett csinálni ??

(#835) thunder1991

thunder1991
(tag)

Sziasztok.
Nekem az lenne a kérdésem mert ilyenekben én nem nagyon utaztam nem is foglalkoztam vele igazán...ha nekem van egy lapom ami a DDR3-as RAM-ok közül csak az 1333Mhz-es RAM-okat eszi meg akkor ha beleteszek egy 1600Mhz-es RAM-ot abból azt az 1333Mhz-et ugyan úgy kihasználja vagy el se indul vele a gép.
Mert most RAM-ot akarok venni de a deszkám csak 1333Mhz-ig látja a RAM-okat.
A lap a következő .: Gigabyte H61M-DS2 válaszotokat előre is köszönöm.

(#836) kenwood3 válasza thunder1991 (#835) üzenetére

kenwood3
(őstag)

Megveheted nyugodtan az 1600-as ramokat, menni fog a lapodban , de csak 1333 mhz-en :K

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#837) Kobold190 válasza thunder1991 (#835) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Szia, szerintem mielőtt megvennéd ha egy másik PH-tól veszek mindenképp próbáld ki hogy megy-e és ne legyen gubanc.Szerintem mennie kell neki csak 1333 on

(#838) Hunork válasza thunder1991 (#835) üzenetére

Hunork
(PH! kedvence)

Üdv!
Az a deszka csak azt fogja látni maximum:
Support for DDR3 1333/1066/800 MHz memory modules

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#839) Kobold190 válasza kenwood3 (#836) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Ha már itt tartunk nekem is 1333 as ramjaim vannak, de csak 1066 on mennek alapból, az normális ???

(#840) kenwood3 válasza Kobold190 (#839) üzenetére

kenwood3
(őstag)

Ha a lapod csak 1066mhz-ig tudja kezelni akkor igen. Milyen lap?

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#841) cserkész válasza Kobold190 (#839) üzenetére

cserkész
(tag)

Ezzel én is igy voltam....a proci miatt volt de a bios-ban átállítottam és minden tökéletes.

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#842) Kobold190 válasza kenwood3 (#840) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

1600+ ig ig tudja de valaki valami olyasmit irt múltkor h az Athlon II esek miatt van ez így

(#843) Kobold190 válasza Kobold190 (#842) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

Giga m68mt-s2 rev 3.1

(#844) thunder1991

thunder1991
(tag)

Értem,nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat mindenkitől!

(#845) Hunork válasza Kobold190 (#843) üzenetére

Hunork
(PH! kedvence)

Ha a proci Bus speed-je annyit tud, akkor igen, csak annyin megy a memória. Haveromnak X2 240 van, neki is 1066MHz-en járnak.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#846) kenwood3 válasza Kobold190 (#842) üzenetére

kenwood3
(őstag)

Igen, szerintem is emiatt lehet :K

(#847) Kobold190 válasza Hunork (#845) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

nekem is 240 esem van :DDD Akkor megnyugodtam, már azthittem h én vettem sz@rt :)

[ Szerkesztve ]

(#848) DJ WOKKY válasza Kobold190 (#847) üzenetére

DJ WOKKY
(PH! addikt)

nyugodj meg, nekem is 240-es-em van, és pontosan a fenti ok miatt járatja annyin a ramokat.

(#849) Kobold190 válasza DJ WOKKY (#848) üzenetére

Kobold190
(fanatikus tag)

az jó, de a tuning hiánya akkor is idegesít, már kértem segítséget bacsis kollégától is de az sem segített, néha mikor jó és úgymond beakad a lap h elfogadja a tuningot akkor minden ok, nincs újraindulás se fagyás, stresszerhetem unalomig, de ez csak addig van így amig nem indítom újra a gépet, akkor mindha agymosást kapott volna a gép, benn a bioszban megmaradnak a beállítások de kint induláskor 1066 on megy a memó és nincs tuning.Egyszerűen nem értem

(#850) daa-raa válasza agressiv (#832) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Ja, összekevertem a másik esettel. :B Egyébként meg természetesen nem értem meg a görcsös ragaszkodást a minden szempontból rosszabbhoz.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.