Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bggmnd

    kezdő

    Sziasztok!

    Vásároltam egy MSi MAG Z490 TOMAHAWK alaplapot. Néhány kérdésem lenne a lappal kapcsolatban:

    - 1.: A korábbi alaplapomon nem volt CPU_PWR2 csatlakozó. Ennek milyen jelentősége van? Sajnos vidéken van az alaplapom doboza amiben vannak a kábelek, így egyelőre csak a CPU_PWR1 csatlakozóba tudok kötni tápegységet. Használható úgy, hogy a CPU_PWR2-t nem kötöm be pár hétig?
    - 2.: A ház hűtő ventilátorokat ráköthetem a PUPM_FAN1-re? Egy elosztóba kötnék mindent és az elosztót a PUMP_FAN1-be. Azért gondoltam erre a megoldásra mert az alaplap leírása szerint a CPU_FAN1 illetve a PUMP_FAN1 az ami PWM módot tud, a többi SYS_FAN csatlakozó DC módot tud. A ventilátorok BeQu!et Silent Wings 3 PWM-esek.
    - 3.: Az M2 ssd-hez a hűtőn rajta van már a thermal pad leragasztva egy kék színű anyaggal (gondolom, hogy ne legyen poros). Ha ide nem rakok SSD-t akkor a ragasztó rajta maradhat a thermal PAD-on? (csak akkor húznám le a thermal pad-ról ha már meg lenne az új SSD)
    - 4.: Kicsit mintha ragasztós lenne az alaplap széle. Ha rányomom az ujjam, akkor érzem, hogy ragad. Okozhat ez problémát?

    Köszönöm szépen a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák