Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz TechN7ne #54011 üzenetére

    management enginet kerüld és akkor tegyél fel mást, ha elégedetlen vagy a sebességgel
    értem ezalatt a hálózati másolást vagy az USB3.0 másolást

    (#54010) s3toraph:

    Nos, először is elég jól sikerült eddig, másodszor van egy csomó tévképzet és hiányos tudás.

    F7-es BIOS-szal már nem vergődök, onnan indulok ki, hogy 266*9=2400-on fut a géped. F8 BIOS.

    Ha a táp nem bírná akkor leállna, újraindulna. (magyarul bírja)

    A Core2 CPU-k tartalmaznak SpeedStepet. Ha nem kell a teljesítmény, a szorzó 6x lesz. Ha kell 9. Menet közben és tőled függetlenül.

    A méréseket nem tudom milyen BIOS állás mellett csináltad de az tuti nem jó.
    Maga a CPU szorzója az ZÁROLT. Azzal nem tudsz overclockolni. 6-tól 9-ig tudod állítani egyes lépésközben, felrakod 9-re és jónapot.
    A szorzó mindig legyen kilenc!!!!!

    Az alaplapod normál esetben 266-os FSB-t támogat és ahhoz a procc 9-es szorzója az 2,4GHz. Az már bőven elég napi használatra, nincs semmi túlhajtva.
    Amennyiben mégis az 1333-at szeretnéd, akkor az FSB-t fel kell tenni 333-ra.
    Ahhoz OC1333 enable.
    Megnézed hogy szorzó 9-e és FSB elvileg 333. (az a CPU host)

    PCI Express fequency legyen 100MHz fixen, elállítódhat FSB-vel együtt. De OC nélkül auto is jó.

    Overvoltage baromság volt. Az akkor kell, ha túlhajtod a procit de nem kap elég tápot és adni kell még neki. Ilyet te nem akarsz, ne nyúlj hozzá, csak fűtesz vele meg tönkre is lehet tenni.
    Mellékesen Core2Duo-nál úgy lehet túlhajtani, hogy az FSB-t viszed felfelé miközben a PCI-E fix 100. De mivel nem tudom milyen védelem van rossz beállítás esetére, azt is hagynám.

    Szóval vagy 2,4GHz legyen, vagy 3.0 ha összejön a 9-es szorzó 1333 enable 333 FSB.

    Remélem érthető voltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák