Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • debcamp

    aktív tag

    Üdv,

    Segítséget szeretnék kérni.
    Vettem egy 1155 asrock p67 extreme 4 lapot 2500K-val. Sajnos benéztem a lapot és ugye ezen nincs alaplapi kimenet monitornak.. egyébként is akartam vga-t venni, de amíg nincs, összeraktam, indul, check kijelző d6-t ír ami ugye kb hogy nincs kép kimenet, hát persze mert vga sem volt benne.. de más bajt nem észleltem azon esztétikai dolgokon kívül amiről tudtam és a tulaj biztosított róla hogy eddig neki szuperül ment és tökéletes párost képviseltek stb, oké. Végre sikerült szereznem vga-t, sokat szöszöltem rajta ,de végül egy r9 380 4gb -t lett. Oké, beteszem, indít és ugyan úgy nincs kép, d6 hibakód továbbra is. Hdmi-n van a kártya a monitorhoz kötve. Nyomtam egy clr cmos gombot, hogy alaphelyzetbe kerüljön a bios, gondoltam valami beállítás lehet.. de nem változott a dolog. Olvastam valahol vmit, hogy a régebbi lapok bios megjelenítői nem mennek újabb kártyával hdmi-n vagy vmi ilyesmi.. bár mint mondtam, nem tudom egyáltalán hogy meddig jut el a gép a bekapcsolás után, mert nincs kép.
    Áttettem egy másik pcie foglalatba is, ugyan az a helyzet.
    LEnne valami ötletetek, javaslatotok, hogy hogy csalogassam elő a biost, meg úgy egyáltalán a képet?
    (Ssd (sata3 portra) és 2 hdd van rádugva (sata2 portokra), ssd-n van win10 rendszer, így indulnia kellene.)

Új hozzászólás Aktív témák