Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-28 10:59:55

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#33601) Bici válasza Buci21 (#33600) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Nálam a VRM borda mellett sorakozik 6+3 kis grafit színű kocka, amik tűz forróak.
[link] A proci felett a VRAM borda és a kondik között + kissé balra kettő + a 8tűs csat felett.
Gondolom, ezek tekercsek, nem?

Célzott hűtés segíthet csöndben tartani őket?

[ Szerkesztve ]

Keresek AMD A10-7870K vagy 7890K APU-t.

(#33602) Buci21 válasza Bici (#33601) üzenetére

Buci21
(addikt)

igen, azok lesznek a tekercsek :D a mennyire hangos? ha elviselhetetlen, akkor garis, de ha csak éppen hogy hallani, akkor sokat nem tehetsz ellenük, a hűtés lehet h segít, lehet h nem :R

HP Probook 4740s - i5 2450m, HD 7650m, 12GB RAM

(#33603) Bici válasza Buci21 (#33602) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Olyan, mintha egy hangosabb fajta winyó folyamatosan seek-elne.
Nem tudom, hogy a PCX mit fog szólni hozzá. :U
Kipróbálom a plusz hűtést, hátha... :U
Kösz!

(#33604) ZsoAce

ZsoAce
(tag)

Van egy jó régi PC-m, és nemrég vettem bele 2x2GB RAM-ot.
Azonban sajnos csak 3,1-et ír a bios, mint használható méret.
Az alaplap leírásában kitérnek arra, hogy 2x2GB memóriamodulok esetén "due to chipset resource allocation the system may detect less than 4GB memory"
Ez a "may" azt jelenti, hogy lehetséges, azaz lehet, hogy más memóriákkal meglenne a 4GB?
A bios elég szegényes, nem tudok mit állítani a memóriakezeléssel kapcsolatban.
Mit a fenét kezel a chipset, ami miatt lefoglal majdnem 1 GB-ot?
Nincs alaplapi VGA, ami miatt kellene.
Külön-külön berakva a memóriákat megvan a 2GB.

VIA chipsetes alaplap, ASUS P5VD2-MX

(#33605) Abrion válasza fixer92 (#33583) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

valamit nem értek, a cpu-z ben van ez a memória fül, azon belül a Draw Frequency, ha a ramom 1333 akkor ennek is 1333nak kell legyen? mert jelenleg 664.9 MHZ ír.

(#33606) varmi2 válasza ZsoAce (#33604) üzenetére

varmi2
(veterán)

Van dedikált vga a gépben gondolom, azon mennyi a memoria, illetve milyen win van fenn, x86-os, vagy x64-es? Valószínűleg x86-os, az a gond. Mert az csak 4Gb-Ot lát összese, minden memóriát összadva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33607) Buci21 válasza Abrion (#33605) üzenetére

Buci21
(addikt)

szoroud be 2vel, es megkapod az effektiv orajelet :D A DDR szabvanyok mukodesi elvebol kovetkezik, h orajelenkent dupla adatmennyiseg utazik. Ebbol kifolyolag a gyartok az effektiv orajelet irjak ra, mert az jobban mutat. A te RAMod a megfelelo sebessegen jar, azaz fizikailag 667-en, viszont effektiven 1333-on. Minden a legnagyobb rendben :R

HP Probook 4740s - i5 2450m, HD 7650m, 12GB RAM

(#33608) ZsoAce válasza varmi2 (#33606) üzenetére

ZsoAce
(tag)

Mint írtam, nincs alaplapi VGA.
Már a bios sem látja a teljes méretet, hótmindegy milyen win van telepítve.
Azért köszi. :)

(#33609) wrox válasza ZsoAce (#33604) üzenetére

wrox
(senior tag)

Igen, a may ebben azt jelenti, hogy esetleg kevesebbet fog látni 4 GB -nál Lehet próbálgatni, hogy mi az amit lát telibe. De nem hiszem hogy érdemes.

(#33610) ZsoAce válasza wrox (#33609) üzenetére

ZsoAce
(tag)

Hát ja, szívesen cserélgetném, ha lenne itthon egy kosár mindenféle memóriám... :)

De mihez kell a chipsetnek ennyi memória?

(#33611) madd dogg

madd dogg
(senior tag)

Nem tudom alaplapfüggő e. Van olyan lehetőség, hogy a nehezen hozzáférhető helyen lévő PC-m billentyűkombinációval vagy egérrel (mindkettő vezetéknélküli) bekapcsolhassam?

[ Szerkesztve ]

NE nézd meg az eladó cuccaim!

(#33612) Balathruin válasza madd dogg (#33611) üzenetére

Balathruin
(veterán)

BIOSban vagy UEFIben kellene hogy legyen rá beállítás. Nézd át hátha megtalálod. :)

(#33613) wrox válasza ZsoAce (#33610) üzenetére

wrox
(senior tag)

Nem a chipsetnek kell. Egyszerűen nem látja a 4GB ramot,. Teszem azt most Kingston ramok vannak benne, azt nem látja, lehet hogy a Kingmaxot meg látni fogja.

(#33614) Abrion válasza Buci21 (#33607) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

Jó tudni :)

(#33615) carpediem007 válasza Bici (#33603) üzenetére

carpediem007
(tag)

Ha valami hatásos hűtést kitalálsz, engem is érdekel, nekem is nagyon forróak azok a részek. Csak nekem nem hangos :-)

Hővezető ragaszton agyaltam és rá egy ventilátor. Csak sehol nem találok nagy választékot :-(

[ Szerkesztve ]

(#33616) fixer92 válasza Abrion (#33605) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Mert az 1333Mhz az az effektív órajel, azt szokták megadni a gyártók, de ezt már Buci21 is írta, de Aida64 ben megnézheted az effektív órajelet ha szeretnéd. Alaplap almenü és Memóriabusz tulajdonságai.

"Victory loves preparation!"

(#33617) pcgamer01

pcgamer01
(senior tag)

Sziasztok.

Az megtörténhet hogy tönkremegy egy memóriaslot?
Mert most ha az A1-esbe rakom a ramot akkor ventik felpörögnek de se kép se hang Bios se tölt be,ha B2-esbe rakom akkor müködik minden.
Vagy az lehet hogy kétoldalas?de akkor meg a másikba miért megy :F

Samsung S8 black 64gb

(#33618) ilyennincs válasza fixer92 (#33594) üzenetére

ilyennincs
(tag)

Szia
Nem tudok belépni, mert nincs kép, és nem tudom, hogy mit kellene nyomjak..
Nem új gép, az előző gazdája azt mondta, hogy kipróbálta és működött, viszont ő nem a vga csatival használta.
A tápegység egy seasonic ss-380.

(#33619) fixer92 válasza ilyennincs (#33618) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Lehet, hogy hibás a vga (d-sub) csatlakozó, de azt írtad külön videokártyával is próbáltad szóval erre kicsi az esély... (De akkor ugye a videokártyára kötötted a monitorod?). Próbáld meg DVI-vel vagy HDMI-vel, ha azzal működött az eladónak. Lehet, hogy a monitorod ment tönkre vagy a monitor kábeled, és az szórakozik veled, próbáld meg másikra kötni.

Csak az alaplap és a proci az "új"? A teljes konfigot is leírhatnád. A többi alkatrész eddig gond nélkül ment?

(#33620) ilyennincs válasza fixer92 (#33619) üzenetére

ilyennincs
(tag)

Persze, a videókártyára kötöttem akkor..
Közben egy barátomnál kipróbáltam dvi-vel és hdmi-vel, azokkal sem megy, szóval valószínűleg a lappal van valami baj.
A monitort és a kábelt is teszteltem, azok is jók.
Köszi a segítséget.

(#33621) fixer92 válasza ilyennincs (#33620) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

A csatlakozók, és a memóriák jól a helyükön vannak? Proci is rendesen a helyén? Esetleg egy CMOS resetet még csinálhatsz. Ha a lappal van gond, akkor ahol/ahonnan vetted ott kell kopogtatni, hogy gond van a lappal.

(#33622) ilyennincs válasza fixer92 (#33621) üzenetére

ilyennincs
(tag)

Persze, minden a helyén, többször is megnéztem.
CMOS reset is megvolt, semmi eredmény, szóval az lesz, hogy visszaviszem.
Köszi mégegyszer a segítséget.

(#33623) fixer92 válasza ilyennincs (#33622) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Nm.

(#33624) maxxenergie

maxxenergie
(senior tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ezek a ramok mennek egy ASUS P8P67-es lappal ?

Mushkin 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz 996659ST
Size: 2GB x 2 DDR3- CL: 9 - 9 - 9 - 27
- Module Build: 256Mx64
- Chipset Density: 128Mx8
- Voltage: 1.5-1.7V
- Speed Spec: PC3-12800
- Frequency: 1600MHz-

Előre is köszönöm a segítséget ! :R
Kipróbáltam Mem Led pirosan világít, gombot megnyomtam, de nem történt semmi, azon kívül, hogy újraindult. Korábban próbáltam egy DDR3-as CSX 1333MHZ-es modullal is, azzal ugyan ez volt a helyzet.
Most nem tudom a lap baja mert most vettem, vagy ennyire válogatós, és ha ez utóbbi akkor milyen memóriát javasoltok hozzá 2*2 GB vagy 4*1 GB modulban.

Előre is köszi! :R

◄ TELEFON : 06/30/444-2718 ► Duna Pláza(XIII.ker) / Budafoki út(XI.ker) ◄

(#33625) hEngi

hEngi
(tag)

Sziasztok,
A baj mindig a legrosszabbkor jön épp államvizsgára tanulok és elszállt a kép.
Az alábbi a helyzet. Van egy elég régi masinám. 2009környékén vettem (Q6600 + Asus P5QL Pro +Gigabyte SuperB 550) szóval elég vénecske már. Eddig tök jól működött féléves nagytakarításokon kívül semmi problémája nem volt. A Mai nap mikor reggel elindítottam a következőket produkált. Elindult majd fél óra után lekapcsolt. Kimentem hátha biztosíték vagy valami de semmi gond nem volt. Ezután viszont nem kapcsolt be. Egyet pittyen kicsit megmozdulnak a ventillátorok de ennyi.

A következőket próbáltam eddig:
-Kitakarítottam a gépházat hátha.
-Egyesével kiszedegettem memóriákat(4db 1 gigás van benne)
-Leszedtem proci hűtőt és újrapasztáztam.
Semmi eredmény egyenlőre.

Gyanu:
Vagy alaplapi vagy táp hibára gyanakszom, de ebben nem vagyok biztos. Sajnos csere alkatrészem nincs hogy kipróbáljam. Igazából nem egy ökör ára egy új táp, de nem szívesen költenék rá ha mégsem ez a hibás. Meg tudok valahogy erről győződni?
Elég sürgős lenne megoldani a dolgot de nem nagyon tudom merre induljak tovább.
Esetleg tudnátok ajánlani egy szervízt(Budapest) ahol gyorsba tudnak ilyesmivel foglalkozni és nem kutyaütők?

(#33626) 04ahgy válasza pcgamer01 (#33617) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Nem tudjuk a konfigot. Így nehéz bármit is mondani.

Amúgy megtörténhet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#33627) fixer92 válasza hEngi (#33625) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Pedig meg kellene próbálni másik táppal, mert könnyen előfordulhat, hogy az mondta fel a szolgálatot. Valakitől szerezned kéne egy rövid ideig egyet. Vagy elviszed magaddal a szaküzletbe, megmondod ez van, belerakják a tápot, ha jó, akkor megveszed (normális táppal probáld: Fsp, Chieftec, Seasonic, BeQuiet stb).

(#33628) hEngi válasza fixer92 (#33627) üzenetére

hEngi
(tag)

Szia,
Köszi a gyors választ.
Arra jutottam hogy veszek egy új tápot.
Mivel:
-Ha tényleg a táp volt a hibás akkor meg van oldva a probléma.
-Ha az alaplap akkor viszont úgyis teljesen új gépet kell újítanom(gyártanak még egyáltalán lga 775-ös alaplapokat? ) ezért szükségem lesz hozzá tápra.

Két kérdésem van még:
- Ha az alaplap a rossz kicsinálhatja e az új tápot?
- Milyen tápot ajánlanál ami elbírna később egy új gépet is akár(az új gépre olyan 180-200kt szeretnék áldozni monitor nélkül ha ez segít)? Olyan 10-14k -t tudnék egyenlőre rááldozni a tápra.

(#33629) Bici

Bici
(nagyúr)

Sziasztok!

Tudtok olyan hűtőborda típusról, ami az alaplapon lévő kis kocka formájú tekercsekre passzol?
Az alpenföhn VGA hűtő kinálatában láttam ilyet, de már nem gyártják, sajna. :(
A BGA Ram bordák túl nagyok sajna.
Lehet olyan is, amit egyenként kell feltenni, meg olyan is, ami egy hosszú keskeny borda több tekercs hűtésére.
kb 6-7mm széles lehet max.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

(#33630) 04ahgy válasza Bici (#33629) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Azokat nem kell hűteni, illetve nem is tudod. A rézen keresztül az alaplap NYÁK irányába sokkal jobb a hőelvezetés, mint a ferriten át. A lapot kell megfelelő légárammal hűtened. Maga a tekercs egyébként 200-220°C hőfokot is elvisel.

Ha nem biztosítasz légáramot, akkor a ráragasztott bordát a hajadra kenheted, átmelegszik az is, és ugyanott vagyunk, úgy, hogy a NYÁK szintjén mégjobban megreked a meleg levegő, a FET-ek még nagyobb hősokkot kapnak, és csak hamarabb pukkan el valamelyik hőmegfutás miatt. Tehát, a legfontosabb: a PCB közvetlen szintjén megfelelő légáram biztosítása.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#33631) pcgamer01 válasza 04ahgy (#33626) üzenetére

pcgamer01
(senior tag)

Kitöltöttem az adatlapom. :))
Köszönöm hogy szóltál,mert akartam csak elfelejtettem. :R

Samsung S8 black 64gb

(#33632) Bici válasza 04ahgy (#33630) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Kössz!

Akkor rakok arrafelé valami ventit, csak marha nehéz, mert a proci hűtő 2-3 centivel a lap felett fújja a levegőt, a ház beépített ventillátor helyeibe szintén felesleges ventit rakni, mert azok is kb. 3cm-re vannak a lap síkjától...
Valami barkács felfüggesztés lesz ebből, azt hiszem.
pl. kábelkötegelővel félig feszesen... :U

(#33633) fixer92 válasza hEngi (#33628) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Nem tudom később milyen erős videokártyát szeretnél, de egy FSP Raider 550W elég a mostaninak is, illetve az erősebb kártyákkal is megbírkózik pl: GTX 770 vagy R9 280X.

Egyben van hagyva a 12V-os ág, melyen 504W teljesítményt tud leadni.

(#33634) 04ahgy válasza Bici (#33632) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Én csak oda szoktam támasztani a ventit. :) De a kábelkötegelő is jó ötlet. Meglátod, nagyságrendi hőfokcsökkenés tanúja leszel.

HGyu

(#33635) 04ahgy válasza pcgamer01 (#33631) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Sajna esetedben valószínűleg memóriaslot hiba lesz, vagy annak a tápellátása, vagy az északi híd alatti BGA kapcsolatok valamelyike, ami az A channelhez megy.

HGyu

(#33636) maxxenergie

maxxenergie
(senior tag)

Sziasztok!

Segítség kéne ezek a ramok mennek egy ASUS P8P67-es lappal ?
Mert beraktam összes slotba cserélgettem, de nincs kép, piros RAM LED világít, vagy villog, újraindulgat a gép, már a gombot is megnyomtam 3 mp-re videót láttam erről, de ez sem oldotta meg.

Mushkin 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz 996659ST

Size: 2GB x 2 DDR3- CL: 9 - 9 - 9 - 27
- Module Build: 256Mx64
- Chipset Density: 128Mx8
- Voltage: 1.5-1.7V
- Speed Spec: PC3-12800
- Frequency: 1600MHz-

Előre is köszönöm a segítséget !

(#33637) 04ahgy válasza maxxenergie (#33636) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Külön-külön sem jók semelyik slotban? MemOK nem segít? Hanyas BIOS van a lapon?

HGyu

(#33638) maxxenergie válasza 04ahgy (#33637) üzenetére

maxxenergie
(senior tag)

Szia!

Ez az amit nem tudok, mert külön vettem a lapot, Procit Ramot. Én egy i5 2400-el raktam össze Sandy Bridge, és korábban Ivy i3 3240-es volt benne, így sztem BIOS baja nem lehet csak esetleg fordított helyzetben ha jól gondolom :F

Mem lámpa világít, két rammal próbáltam, egy 1333 Mhz-es CSX fantázianevűvel akartam próbálni, nem jött be ugyan ez a helyzet, ezért vettem ezeket de a helyzet változatlan :W :W

[ Szerkesztve ]

(#33639) pcgamer01 válasza 04ahgy (#33635) üzenetére

pcgamer01
(senior tag)

Lehet rossz tápegység?
Mert volt olyan hogy egyszer bekapcsolt az a slot ment újraindítás után meg újra nem..

Samsung S8 black 64gb

(#33640) hEngi válasza fixer92 (#33633) üzenetére

hEngi
(tag)

Szia,
Köszi a választ.
Ez a táp felső tápos gépházba is jó?

(#33641) fixer92 válasza hEngi (#33640) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Alsóba jó, elég hosszúak a kábelek, így felsőbe is jónak kell lennie.

(#33642) hEngi válasza fixer92 (#33641) üzenetére

hEngi
(tag)

Okey.
Köszi a segítséget elvileg holnap már át is vehetem :)

Üdv,
Dávid

(#33643) fixer92 válasza hEngi (#33642) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Nm. Megbízható táp!

(#33644) 04ahgy válasza pcgamer01 (#33639) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Az alaplapon levő RAM tápellátásra, nem a tápegységre értettem.

HGyu

(#33645) szabi41

szabi41
(csendes tag)

Sziasztok

Van egy alaplapom amihez van egy 2x4 gb kingston hyper x predator

http://ipon.hu/webshop/product/kingston_8gb_hyperx_xmp_predator_ddr3_2400mhz_cl11_kit_khx24c11t2k2_8x/264856

http://www.asus.com/Motherboards/F2A85M/specifications/

A processzor egy a10 5800k , a kérdés az lenne hogy a memóriát be lehet e állítani bios on belül dual channel módra mert a fizikai áthelyezéssel probléma van mivel a hűtést egy noctua nh d14 teljesíti ami kiszorítja a ram okat az utolsó két helyre.

Választ előre is köszönöm

(#33646) fixer92 válasza szabi41 (#33645) üzenetére

fixer92
(aktív tag)

Ahhoz, hogy dual channelben menjenek a megfelelő foglalatokba kell helyezni őket. Ez a te lapodnál a kézikönyv szerint A2 és B2 slot. (a kékek)

[ Szerkesztve ]

(#33647) pcgamer01 válasza 04ahgy (#33644) üzenetére

pcgamer01
(senior tag)

igen értettem is csak rosszul fogalmaztam,tehát okozhatja a RAM tápellátás hibát ingadozó tápfesz?

Samsung S8 black 64gb

(#33648) zibo73

zibo73
(tag)

Sziasztok!
Olyan problémán van,hogy a gépem mikor ki kapcsolja a monitort töbször nem tudom visza kapcsolni hiába mozgatom meg az egeret.Csak újra indítás segít.A HDD led is kialszik ilyenkor.A gép az adatlapomon.
Köszi!

(#33649) 04ahgy válasza pcgamer01 (#33647) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Okozhatja, de a tápod nagyon jó. A kondijait azért nem árt átnézni.

HGyu

(#33650) pcgamer01 válasza 04ahgy (#33649) üzenetére

pcgamer01
(senior tag)

Értem.Köszönöm a segítséget. :R
Most beraktam úgy hogy nem kapcsoltam le a tápot és így működik. :C

Samsung S8 black 64gb

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.