Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    Üdv!

    Mivel gyors válaszra lenne szükségem az Asrock FM2A88M Extreme4+ lapommal kapcsolatban, ezért bemásolom ide a korábbi, másik topikba írt hsz-eimet, hátha tudtok segíteni nekem.

    1.
    Helyzetjelentés: tegnap sikerült telepítenem a gépet:
    - alapvetően minden nagyon tetszik az új alaplapon, meg vagyok elégedve.
    - kivéve, hogy valszeg házat is kell cserélnem, mivel ezeknél a 24*24cm-es mATX lapoknál a cpu előrébb van, mint a 17cm mélységűeknél. Így sajnos a HDD már nem fért el a cpu-hűtő előtt, pedig csak egy 92mm-es ventivel szerelt példány. További gond, hogy a HDD-tartó miatt nem tudom rádugni a lapra az usb3-as csatit sem, szóval lesz még egy költözés mostanában...
    - rögtön Win7 telepítése előtt usb-ről frissítettem 2.30-as BIOS-ra, és turkáltam is egy kicsit. Ez is nagyon bejön.

    Viszont felmerült egy probléma: időről időre lekapcsol a gép. Pontosabban nem ad digitális jelet, a monitor takarékra kapcsol, de a gép megy tovább:
    - első alkalommal reseteltem, de nem reagált, csak a ventik pörögtek fel max-ra, és úgy is maradtak. Power gomb nyomvatartása után után újraindult a gép.
    - később megint jelentkezett a hiba, kivéve hogy újraindulás után sem adott képet, nem boot-olt, csak a ventik pörögtek max-on. Csak Clear CMOS után indult megint...
    - legutóbb nem nyomtam reset-et, csak power gombot, így simán újraindult.

    Mi lehet a gond?

    2.
    Azóta stress test nélkül is kidobott már párszor, ennek az üzenetnek is vagy harmadjára állok neki.
    Valószínűleg tuti az alaplappal lesz a gond, mivel akkor is lefagyott egyszer, amikor az UEFI-ben éppen a "Save&Exit"-re kattintottam - a jóváhagyást már nem volt időm leokézni.

    3.
    Érdekes, most akármit csinálok, nem fagy, pedig játék is fut a háttérben?
    Csak megpiszkáltam kicsit a kábeleket, és működik?
    A 24pin-es csatlakozón nyomta a kábelt a becsavarozott HDD-tartó, lehetett ettől?
    A kábel csatija bent volt a helyén, nem lazult ki, legfeljebb csak feszült valamennyire.
    Miután levettem az oldallapot és meglazítottam a HDD keretet, már nem produkálta a jelenséget, játék alatt sem.

    A válaszokat előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák