Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csorosz

    aktív tag

    válasz zero666 #31362 üzenetére

    Páran már leirtak 1-2 érdekességet a dologgal kapcsolatban.
    Sok technológiai fejlesztést tartalmaznak ezek az APU-k, de egyenlőre például a Mantle sem hozta a hozzá fűzött reményeket. Nem lehet tudni, hogy a jövöben merre fognak haladni a grafikával kapcsolatos újitások.
    Szóval nem egyszerű egy AMD APU felett verdiktet mondani...
    Egy dolog biztos. A Te általad favorizált APU egy FM2-es Richland, 32 mikron csikszélességen, 100W-os TDP-vel.
    Ez a proci már elavultanak számit (durván kifejezve).
    Én nem bizok abban, hogy FM2+ tokozásban például be fog esni egy 6, vagy neadjisten 8 magos proci, vagy APU.
    Az A10 5800K -m előtt egy AM3+ Fx6300-al tekertem. Nem lehet észrevenni a különbséget (4 vs 6 mag), de egy újabb játéknál egyértelmű a hátránya az apu-nak. Például Cache is kevesebb van benne.
    Egy fm2+ -os konfig max egy 7850 - 7870 2 gb-os vga-t tud kihajtani, többet nem.
    Nekem csak azért van benne egy 7850 a gépbe, mert meguntam a nagygépet, a nappaliban a TV mellett meg soha nem ment az APU, igy a 2-ből csináltam egyet.
    Ha tehetném eladnám, egy jó kis i3-at vennék helyette, príma itx-es lappal, aztán ha eljön az idő, és tudok erősiteni VGA fronton, jöhet egy i5/i7 proci. Ha fejleszteni akarsz később ebben van ráció.
    Ha nem akarsz fejleszteni, és nem bizol az APU garfikus képességeiben, akkor X4 760K-t ajánlok helyette FM2 foglalattal. pár ezer forinttal jobban jársz.
    Ja és még egy tipp: SSD .
    Nagyon megdobja a gép mindennapos használhatóságát.
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    "Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

Új hozzászólás Aktív témák