Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • os!

    tag

    Sziasztok!

    Nem tudom miért, de nem megy.

    GA-X58-UD5 (1366os lap, tri channel ddr3)

    3x2Gb Corsair 1600 cl9-el próbálom, de sehogy nem akar múkodni...
    A lap zsír új, és POSTol, de megáll 1 idő után és szilánkosra fagy (10sec), és áll az alaplap logoja.
    A lapon van egy szegmenses kijelző rajta hexa számokkal (manual alapján megnéztem) megáll az 50h -nál azaz az USB-s eszközöknél. Namost feltételezem h zsír új lap esetén (semmi usb nincs benne, csak 1db ps2 billzet de anélkül is ugyanaz, illetve más (usbs) billzetekkel is ugyanaz).

    Elindul - 10s - logonál szétfagy.
    Ha elég gyorsan TABolok, akkor kilép a POST screenre, és látom h felismerte a memóriát (méretét legalábbis, illetve az alap Check-ek mind megtörténnek a kijelző alapján...) F12 bios, stimmel, ebben elvileg pont benne vannak az "új" memóupgradek.

    Memóriakompatibilitási problémával állok szemben? Tanácstalan vagyok...

    A proci i7-950, sima inteles hűtő van rajta tesztként, jól pasztázva, melegszik is mindegyik borda (cpu,vrm,é/d-híd).

    Memókat kipróbáltam minden kombinációba, vagy nem indul, vagy ugyanaz...amúgy a 9edik és 10edik sec között párszor tudok numlockolni, pont mielőtt szétfagyna.

    Azért is gyanakszom memó-kompatibilitási hibára mert zsírúj az egész cucc, proci tesztelt, mem tesztelt másik lapban mindkettő.., nomeg az 50H kijelzés (usb check) UTÁN jön a manualban a memó "komolyabb" gyorstesztje.

    Fújj gigabyte, fújj. :W :W

    Valakinek valami ötlete? :F :F :F

    Hálák fognak üldözni ha sikerül vmit lépni!
    :R :C

    hál'istennek pogány vagyok

Új hozzászólás Aktív témák