Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tevike

    senior tag

    Sziasztok!

    Olyan kéréssel/kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lenne egy AMD Phenom X2 550 Black Edition processzorom, és egy Gigabyte ga-ma790xt-ud4p típusú alaplapom ami állítólag 4 magosítható.

    Utána jártam, frissítettem a biost, és a magokat fel tudtam oldani. Érzékelte is őket, elindult a gép, felismerte X4 B50-es processzorként, mutatta feladat kezelő stb..

    Viszont!

    - Instabil lett a rendszer tőle, így feszültséget állítottam biosba, emeltem 0.50V-el, és megpróbáltam úgy. Teljesen ugyan azt az eredményt kaptam.

    Hiba: Google chrome összeomlik, nem indítja el a játékokat, login-logout képernyő színes csíkokat mutat néha,stb..

    Gondoltam megpróbálom csak az egyik magot! Nem sikerült, mind a kettő külön feloldására ezt kaptam.

    Ezen az alaplapon az EC Firmware feloldásával vált elérhetővé a többi két mag, és teljesen mindegy hogy állítottam mindig ezt kaptam, ami a Legmeglepőbb volt, hogy mikor letiltottam a két új magot, és csak az EC Firmware volt bekapcsolva, AKKOR IS ugyan ez volt... Szóval már az sem biztos részemről, hogy a magok baszkurálják a gépet, lehet, valami más gond van :)

    Tudna valaki valamit segíteni?

    Köszönöm előre is! :R

    - NO PAIN ~ NO GAIN -

Új hozzászólás Aktív témák