Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-28 10:59:55

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21251) aszti93

aszti93
(fanatikus tag)

Sziasztok.

Nem olyan rég volt egy kis gondom a gépemmel, méghozzá az hogy nem mentek fel a gyári driverek. Ezt a problémát megoldottam azzal hogy kivettem a vga-t a géppből. Így felment simán minden. De abban a pillanatban hogy visszarakom bele a karit, egyből belassul a gép (bő fél percel több idő kell míg feláll a rendszer), és például a 2.5"-os külső hdd-t sem olvassa be. Elképzelhető hogy azért van ez mert már kevés neki a táp? Egy 500-as FSP BlueStorm II megy benne.

Üdv.: Aszti

(#21252) kmisi99

kmisi99
(PH! kedvence)

Adott egy asus p6t SE lap. Kitakarítottam a gépet szétszedtem. A gép az asztalon volt összerakva minden gond nélkül ment.
Mikor visszaraktam a gépházba mert végeztem a takarítással nem volt jó a gép. Se kép se hang. Mindent megnéztem. Ha kivettem a vga-t meg se mukkant. Ha kivettem a ramokat a bios sípolt gondolom azért mert nincs ram.
A vga-t más gépben adott képet.
Minden esetben pörögtek a ventik.de semmi jel.
Próbáltam az alaplapi elemet kivenni kb 2 percre madj vissza de semmi.
Szerintetek mi lehet a gond mit nézzek még meg?

Dell Precision M4600

(#21253) Rivaul válasza kmisi99 (#21252) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Vedd ki újra az egészet deszka üzemmódba s rakd össze a minimumot úgy. Lehet valahol zár a ház vagy meg van feszülve a lap.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21254) kmisi99 válasza Rivaul (#21253) üzenetére

kmisi99
(PH! kedvence)

Most ugy van de szar. az asztalon van a gep.

Dell Precision M4600

(#21255) Rivaul válasza kmisi99 (#21254) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Próbált vissza fele betölteni a ramot, esetleg ha kell 4 tűs tápcsati akkor azt húzd le, ha nem kell akkor dugd rá. Érzéssel hajtogasd egy picit a lapot. Szedj ki mindent s csak üresen próbáld indítani. Utána apránként tegyél vissza mindent. Ha ezután se makkan meg az már nehezebb :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21256) megema

megema
(őstag)

Sziasztok!

Olyan előfordulhat, hogy BIOS-ban le van tiltva az alaplapi USB 2 csatlakozó? Vagy lehet választani, hogy az alaplapi USB 2 vagy 3 csatlakozó legyen engedélyezve? Konkrétan egy Gigabyte B75N lapról lenne szó. Mivel 0-24-ben futó gépről van szó, így feleslegesen nem szeretném leállítani.

(#21257) juve600

juve600
(PH! nagyúr)

üdv

AMD Sempron LE-145+ processzor

Asrock N68-VS3 FX alaplap

a következő lenne a gondom
összeraktam bekapcs de csak hdd led villog,a proci ventije forog,ennyi ,semmi mást nem csinál a gép

mi lehet a problema ???

thx

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam : SEOJuve600hun

(#21258) delon

delon
(fanatikus tag)

sziasztok

Az alapomon vannak olyan lyukak amik körbe vannak cinezve gondolom ez csavarozható és van olyan lyuk ami a lap bal oldalán a lap legsarkában van de az nincs körbecinezve ennek mi az oka mire való ez a lyuk?
Ez nem rögzítési pont vagy mi ez?
http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-dgs/

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#21259) Rivaul válasza delon (#21258) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

A körbecinezetteket használd azok az alap lefogatók de ha mégse passzolna a házikóba arra az esetre mehetnek a sima lukakba is.

(#21260) delon válasza Rivaul (#21259) üzenetére

delon
(fanatikus tag)

a körbe cinezett lyukba mehet fém csavarral a sima lyukba gondolom a műanyag távtartóval kellene rögzíteni ugye?

(#21261) Rivaul válasza delon (#21260) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Ha akarod akkor rögzíted, ha nem, akkor nem. Persze ha van hozzá való távtartód akkor minden további nélkül használhatod ahogy mondod.

(#21262) Henker2

Henker2
(PH! addikt)

Üdv!

Van nálam egy "régi" gép egy ABIT IS7-es lappal. Ehhez kellene nekem Win7 32bit-es driver, mert az ATI HD 3650-et amit most tettem bele az istennek sem ismeri fel.

Xiaomi Redmi Note 4 Global 4/64 - MIUIHU Global 8.5 Stabil 8.5.4.0 ROM

(#21263) Lenry válasza Henker2 (#21262) üzenetére

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

[link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21264) Henker2 válasza Lenry (#21263) üzenetére

Henker2
(PH! addikt)

Köszi! De hiába telepítem fel, még mindig szabványos grafikus adapternek látja a gép :U

Szerinted?

(#21265) Henker2 válasza Henker2 (#21264) üzenetére

Henker2
(PH! addikt)

Közben megoldottam a problémát. Kézi illesztőprogramként kellett alkalmaznom.

(#21266) Dexar007

Dexar007
(PH! kedvence)

Hi,
Asus P5B lapba melyik a legjobb proci amit bele tudnék varázsolni? Q6600 még belemegy? (jelenleg e4300-al hajtok egy 4890-es kártyát,és ez elég karcsú hozzá szerintem,még úgy is,hogy 2.7 ghz-en van).

Give me your cum,bull!

(#21267) Assasin_

Assasin_
(fanatikus tag)

Üdv!

Ostoba kérdés a safe mod az a csökkentett mód ugye? ÉS ennél az lapnál melyik gombal tudom elérni?
GIGABYTE GA-P61-S3-B3

(#21268) Hgovi válasza Dexar007 (#21266) üzenetére

Hgovi
(senior tag)

Biztos bele megy.[link]

Üdv Hgovi

(#21269) Rivaul válasza Assasin_ (#21267) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

A csökkentett mód nem lap függő hanem rendszer. Win 8 kivételével az előző verzióknál rendszerbetöltés előtt f8 szorgos nyomogatásával hozható elő a kellő menü. Vagy az én barbár módszerem, win betöltés közben reset gomb... Azonnali helyreállító menü az eredmény, ahol megtalálod a csökkentett módot :K

[ Szerkesztve ]

(#21270) Assasin_ válasza Rivaul (#21269) üzenetére

Assasin_
(fanatikus tag)

Köszi :R

(#21271) Xanaxtasy

Xanaxtasy
(újonc)

Sziasztok!

Lehet nem ide fog tartozni, de van egy foxconn 945G7MD-8KS2H típusú alaplapom. Hozzá egy Intel® Pentium® D Processor 830. És 3 gb DDR2-es ram. Ha rádugom a HDD-t akkor felismeri de ahogy tölti a windows-t azonnal kék halál. (Ilyet még soha nem csinált.) Ezért rádugtam egy DVD olvasót hogy feltegyem a windows-t. Pata-s kártyára szépen rádugom meg egyebek, de akkor nem ismeri fel a HDD-t és a dvd olvasót sem. Ha egyszerre a kettő van akkor ezt írja ki: hard disk boot failure insert system disk and press enter.
Valaki tudna segíteni nekem?

(#21272) Viktoár válasza Xanaxtasy (#21271) üzenetére

Viktoár
(PH! addikt)

Azt írod Pata kártáyára dugod a dvd-olvasót,de miért nem a lapra?A rendszer hdd-t nem írtad milyen csatis de ha pata az is akkor az maradjon rajta és ugyanarra a kábelre tedd a dvd-t is.Ügyelj a jumper beállításokra.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21273) Xanaxtasy válasza Viktoár (#21272) üzenetére

Xanaxtasy
(újonc)

Az is pata-s. 1 kábelen van a kettő de nem ismeri fel. Próbáltam master vagy slave, semmi eredmény. Biosban beállítottam hogy első dvd olvasó második a HDD... És akkor sem jó. Ha egyedül van rajta a 2 dolog akkor külön-külön felismeri őket de együtt sehogy sem. Próbáljam meg majd 2 pata-s kábellel? Vagy valami BIOS beállítás?

(#21274) KAMELOT válasza Xanaxtasy (#21273) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

1 kábelen legyen a 2 csatlakozó. Master HDD és Slave a DVD a biosban.

V1200 - 8CORE - 4K

(#21275) Xanaxtasy válasza KAMELOT (#21274) üzenetére

Xanaxtasy
(újonc)

Így nem ismeri fel egyszerre a kettőt a bios. Csak hogy melyikről bootoljon elsőnek.

(#21276) KAMELOT válasza Xanaxtasy (#21275) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Abszolút nem látod biosban?

(#21277) Viktoár: Ezt írtam én is neki! Muszáj hogy megjelenjen a biosban neki mind a kettő. Ami még hátra van, hogy a hdd-n a kis bütyköt a jó helyre kell tenni.

(#21278) szerepidj: Alaplapodnál 1333 (OC) van írva. Tehát valószínű, hogy a lap csak ennyit enged ahhoz a procihoz, azaz 1066-ot.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 8CORE - 4K

(#21277) Viktoár válasza Xanaxtasy (#21273) üzenetére

Viktoár
(PH! addikt)

Először is 80 eres ide kábel ajánlott aminek egyik (kék) végét a lapra dugod.A fekete végét a rendszer hdd-be és masterre állítod a vinyót.(jumper) A középső (szürke) csatlakozó mehet a dvd-romba és slave-re állítod a jumpert. A színek eltérhetnek de ez az általános variáció.

Így a biosban látnod kellene mindkettőt és a dvd-romot állítod be elsődleges bootra.A hdd a másodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#21278) szerepidj

szerepidj
(újonc)

Üdv.
Van egy asus P5G41T-M-LX lapom és van benne egy q6600-as proci.
Szóval a ramok 1333-asok 2*2GB dualba és nem tudom átállitani 1333-ra?!
Mi lehet a probléma? :F

(#21279) Xanaxtasy válasza Viktoár (#21277) üzenetére

Xanaxtasy
(újonc)

Igen ennyit csak tudok én is. Soha nem csinált még ilyet, csodálkoztam is.

KAMELOT: Nem semmit sem, ha egy van rajta akkor azt látja...

(#21280) Viktoár válasza Xanaxtasy (#21279) üzenetére

Viktoár
(PH! addikt)

Kábel biztos jó? Megtud törni úgy hogy észre sem veszed. ;) Jumperek a helyükön?

Ha csak a hdd-t dugod rá akkor a bios miként ismeri fel? (Master vagy slave) Ugyanezt nézd meg a dvd-vel is.

(#21281) szerepidj

szerepidj
(újonc)

szóval ha 1333-as procim lenne csak akkor megy 1333-ba a ram is?

(#21282) Xanaxtasy válasza Viktoár (#21280) üzenetére

Xanaxtasy
(újonc)

Rendben van csere kábelem. Megnézem úgy ahogyan írtad majd délután megmondom hogy sikerült-e vagy sem. HDD master HDD slave. Csináltam így is jumperekkel na mindegy majd kiderül.

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#21283) KAMELOT válasza szerepidj (#21281) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Q6600 FSB Speed 1066 MHz
Ezért megy a ramod is ennyin.

V1200 - 8CORE - 4K

(#21284) delon

delon
(fanatikus tag)

sziasztok
kérdésem lenne a power fan speedet asrock b75 alaplapon hogyan veszem kisebb fordulat számra a biosban vagy van rá valamilyen program??
jelenleg 2600 on megy és nagyon hangos a fele is eléglenne.

delon

(#21285) Rivaul válasza delon (#21284) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Ha van hozzá szoftver a gyári lemezén akkor ott. Az se mind1 hogy milyen a venti mert nem mindet lehet csillapítani.

(#21286) delon válasza Rivaul (#21285) üzenetére

Akkor azon nem múlik. Vedd elő a gyári lemezt vagy az asrock oldaláról szedd le az utility-t ha nem lenne meg a lemez. Egyéb programok nem sokat érnek sajna.

[ Szerkesztve ]

(#21286) delon válasza Rivaul (#21285) üzenetére

delon
(fanatikus tag)

ez egy 3 pines csatlakozás az alaplapon arra lett rádugva

(#21287) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Sziasztok!

2 kérdés!

1.: régi alaplapon (konkrétan ASUS P4B) hogyan lehet frissíteni a BIOSt, ha nem kislemezről? Az ASUS BIOS Updater nem jött be, frissítéskor kiírta (mikor már törölte a korábbi biost), hogy nem lehet végrehajtani a műveletet és újraindításnál fekete képernyő. (vettem újat de ez meg tetszés szerint fekete képernyőzik olykor)

2.: Érdemes beta BIOS-ra frissíteni vagy maradjon a végleges? Csak mert elég sok frissebb beta van hozzá!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21288) Rivaul válasza wolfman (#21287) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Van valami külön oka hogy macerálod azt a biost? Ha nem szükséges akkor hagyd úgy ahogy van. Ha indokolt akkor bios frissítés topicba tudsz tovább érdeklődni.

delon
(#21289) delon válasza Rivaul (#21285) üzenetére

Fejből nem tudom. Keressd a Fan/Cool szócskát.

[ Szerkesztve ]

(#21289) delon válasza Rivaul (#21285) üzenetére

delon
(fanatikus tag)

meg van a cd de az utility ben melyik program szabályozza ezt a 10 ből?

(#21290) regener válasza delon (#21289) üzenetére

regener
(PH! kedvence)

Szerintem az ASRock Extreme Tuning Utility-ben van ventivezérlés, azonkívül próblhatod még ezt a két progit:
Speedfan
Argus Monitor (ebben nemtudom hogy van a ventivezérlés, de van benne tudtommal)

Ha egyik sem válik vagy a Speedfan nem is működne akkor ellenőrizni kell hogy melyik csatlakozó mit tud, pl. ha Software Controlled-en akkor működni fog.

(#21291) kmisi99 válasza Rivaul (#21255) üzenetére

kmisi99
(PH! kedvence)

Azóta próbálgattam a dolgokat.

A gépben csak a cpu 1 ram és a vga volt bedugva.
Egy érdekes dolgot figyeltem meg. Ha a saját 4GB os kingston ramomat rakom be akkor szokásos se kép se hang. Ha ugyan abba a slotba rakok szintén egy kingston de 1gb os ramot az AMI bios rögtön 1 hosszú 2 rövid sípolást jelez. A saját ramommal amit már vagy 1 éve használok meg se mukkan.

Itt egy videó a jelenségről [link]

UPDATE

Arrább raktam az új 1GB os ramot és bejött a kép rendesen volt bios minden. A ram lehet a rossz? Bár fura mert most tökéletesen megy egy másik gépben a 4gb os ram.

[ Szerkesztve ]

Dell Precision M4600

(#21292) Rivaul válasza kmisi99 (#21291) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Most ha kiveszed az 1g-set s ugyan oda beteszed a 4-est úgy nem jó?

(#21293) Dexar007 válasza Hgovi (#21268) üzenetére

Dexar007
(PH! kedvence)

Köszi!
Akkor most az a kérdés,hogy Q6600-as proci mellé milyen vga "illik"? :) Vagy ez már másik topik? Én 7850-et venném személy szerint.

Give me your cum,bull!

(#21294) Rivaul válasza Dexar007 (#21293) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Milyen vga-t vegyek :K

(#21295) kmisi99 válasza Rivaul (#21292) üzenetére

kmisi99
(PH! kedvence)

Most már sehogy se jó. :( Miután jó volt vissza csereltem a 4gb osra. Nem volt jó. Visszaraktam az 1gb ost és megint szar. Van amelyik slotban meg se mukkan a gép van amelyikben pittyog folyamatosan 1 hosszú és 2 rövid. De nincs kép.

Dell Precision M4600

(#21296) Rivaul válasza kmisi99 (#21295) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Ha megy mind a két ram másik lapban akkor vagy sikerült egy zárlatot összeszedned. konnektorból gépet kihúz, alaplapi elemet kivesz s utána mehet bele az előbbi jó helyre az 1g-s. Vagy maga a lap a bibis a foglalatnál. Akkor kis érzéssel hajlítgasd a slot körül úgy hogy a memó benne van amivel eddig ment.

(#21297) kmisi99 válasza Rivaul (#21296) üzenetére

kmisi99
(PH! kedvence)

Ez szórakozik velem. Most másik foglalatban mindegyik rammal jó.

Dell Precision M4600

(#21298) Rivaul válasza kmisi99 (#21297) üzenetére

Rivaul
(PH! kedvence)

Akkor most finoman helyezd össze a többi alkatrésszel s hozzá se érj :K Tartom az előbbi két dolgot. Ha nem piszkálod akkor valószínű jó is marad, remélem így lesz.

(#21299) Xanaxtasy válasza Viktoár (#21280) üzenetére

Xanaxtasy
(újonc)

Most már jó minden, kábel hiba volt. Kicseréltem és felismerte mind a kettőt! :) De amikor teszem fel a windowst bejön a telepítése (partíciót leformáztam meg stb.) akkor újraindul. Nem értem már mi a baja : :(((

(#21300) kmisi99 válasza Rivaul (#21298) üzenetére

kmisi99
(PH! kedvence)

Most már "hibás" gépről írok. Feltelepítettem a Windowst minden tökéletes. Köszönöm a segítséget. :R

Dell Precision M4600

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.