Hirdetés
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: áradás a Noctuánál
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen széket vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Joci10
őstag
Ja, mert a TUF GAMING az az olcsóságáról híres.
És a többi hozzászólásra:
Igen, lehetne rajta 1000GB-es csip is (igen, szándékos túlzás), de nincs. Árak miatt. Ahogy írva van: ez egy olcsó lap, alsó kategóriás felszereléssel. Ha neked nem ez kell, akkor nem ezt veszed meg, hanem a drágább, gyorsabb hálózati csipes megoldást, VRM bordákkal, meg miegyébbel, és kész.
De igen, az átlag és alap felhasználás nem erről szól. NAS-okról beszélgetünk, de mennyi is egy NAS? Ja, persze, olcsóbban kijöhet valaki, ha nem gyári NAS-t használ, hanem egyéb megoldást. De hány ember fog ilyen útra tévedni?
És akkor visszatértünk oda, hogy kinek is kell...? Mert nem az átlag-Pistikének, aki csak játszik otthon (és nem kell neki NAS - se azért, hogy biztonsági másolatot készítsen, se azért, hogy a millió képét, aminek a 99%-át meg sem fogja többet nézni ott tárolja, ....); nem az átlag-Jóskáknak, akik csak egyszerre egy (max kettő) dolgot akarnak csinálni a netükön, és ahhoz sem kell teljes sebesség; és akkor még az átlag-Évákról nem is beszéltem, akiknek még WIFI5-ös mindenük a házon belül, mert 'hiszen ez is működik, és nem kell gyorsabb'. Vagyis van bőven célpiaca ennek a terméknek is. Lehet, hogy neked nem felel meg, mert neked mások az igényeid, de hát ahány ember, annyi féle ízlés. Van, aki azért vesz valamit, mert az a cucc XY gyártó terméke (és csak attól vesz minden sz@rt is), más meg azért, mert az 'szép', megint valaki csak azért, mert az olcsó; de vannak olyanok is, akik csak azért vesznek valamit, hogy azt teljesen átvariálják (..... és még sorolhatnám). Milliónyian vagyunk, milliónyi igénnyel, de ha nem vagytok hajlandók ezt elfogadni, akkor csak olyan hozzászólások szerepelhetnek minden ilyen hírnél, hogy "ez nem olyan, mint amilyent én megvennék, így ez sz@r" - ja nem, már eddig is ez megy. Sírás-rívás. Ahelyett, hogy elfogadnátok, hogy ilyen is van. Akinek egy pont ilyen kell, majd megveszi. Ha meg nem kell senkinek, akkor meg majd a gyártón rohad, de az meg legyen az ő gondjuk (szerintem e miatt nem fognak becsődölni, de ha igen, akkor meg így jártak, majd a többi gyártó tanul belőle (vagy nem)). -
E.Kaufmann
veterán
Lassan
(Cudy WR3000 + Intel AX210 5GHz/160MHz, iperf3 1 iránbyan). Rendes 3 sávos Wifi7 és MLO felállásba meglenne a 2 is, ha nem csak gigabites portja lenne a NAS-omnak (amin van konténerben az iperf3)
(de legalább két portja van
)
-
zetor2000
addikt
Ez egy olcso alaplap, akinek ez kell, annak valoszinuleg nincs szuksege 1G-nel gyorsabb netre.
Pl, en itt ulok egy irodaban 25 kollegaval. A heti csucs savszelesseg a tuzfalon 57 Mbps volt. Minek ilyen helyekre 1G, ahol a legnagyobb terheles egy nehany MB-os PDF vagy PPT?
Csak mert az _atlagos_ felhasznalo kb. ezen a szinten van, nem masolgat naphosszat TB-okat a NAS-ra meg vissza, mikozben meg az internetet is letolti 10G elofizetesen.Azért, mert olcsó egy alaplap, még lehet(ne) használható komponensekkel tarkított...
Nyilván van felhasználási terület, ahová a 100as háló is elég, de lassan odahaza is elérhető a 2,5G/s hálózat, miért fogjuk vissza, ha lehet "haladni"?
A Wifi akármennyi is lassan karcolja az 1Gbitet... -
janeszgol
félisten
Kár a vrm hűtésért. Amúgy pont egy Ryzen 5000-es gépet rakok össze.
-
jerry311
nagyúr
Hát ha ti egész munkahéten csak pár megás Doc-okkal meg PDF-ekkel pötschöltök, akkor jól van, egészségetekre

Itt volt már olyan fájl nem egy, amik a háló határát feszegette és a nyomtató is dobott tőlük egy hátast, pedig nem egy 20ezres tintás HP...Igen, van olyan, de nem az az atlag. Es itt ezt kellene megerteni, hogy atlag irodai gepnek az 1G halozat tobb mint eleg. Specialis feladatokra lehet specialis megoldast epiteni, de mar a nevebol adodoan sem atlag...
-
E.Kaufmann
veterán
Ez egy olcso alaplap, akinek ez kell, annak valoszinuleg nincs szuksege 1G-nel gyorsabb netre.
Pl, en itt ulok egy irodaban 25 kollegaval. A heti csucs savszelesseg a tuzfalon 57 Mbps volt. Minek ilyen helyekre 1G, ahol a legnagyobb terheles egy nehany MB-os PDF vagy PPT?
Csak mert az _atlagos_ felhasznalo kb. ezen a szinten van, nem masolgat naphosszat TB-okat a NAS-ra meg vissza, mikozben meg az internetet is letolti 10G elofizetesen.Hát ha ti egész munkahéten csak pár megás Doc-okkal meg PDF-ekkel pötschöltök, akkor jól van, egészségetekre

Itt volt már olyan fájl nem egy, amik a háló határát feszegette és a nyomtató is dobott tőlük egy hátast, pedig nem egy 20ezres tintás HP... -
jerry311
nagyúr
Évekkel ezelőtt vettem egy akkor felső-középkategóriás Asus lapot, azon már nem volt gigabit ethernet. 2.5 és 10 Gbit, meg 6E wifi van rajta. Vmi ProArt cucc, nem világít, mint a karácsonyfa alapból, meg fekete, de ha kell, rá lehet kötni minden ledet IS.
Azt hittem, mára lecsorog ez a hálózati dolog az alsó kategóriába, de ezek szerint nem.Ez egy olcso alaplap, akinek ez kell, annak valoszinuleg nincs szuksege 1G-nel gyorsabb netre.
Pl, en itt ulok egy irodaban 25 kollegaval. A heti csucs savszelesseg a tuzfalon 57 Mbps volt. Minek ilyen helyekre 1G, ahol a legnagyobb terheles egy nehany MB-os PDF vagy PPT?
Csak mert az _atlagos_ felhasznalo kb. ezen a szinten van, nem masolgat naphosszat TB-okat a NAS-ra meg vissza, mikozben meg az internetet is letolti 10G elofizetesen. -
Csandi
addikt
-
Duree
veterán
Azért az árára kíváncsi lennék.
-
zetor2000
addikt
Ha már új lap, nem lehetne (2.)5 gigabites rezes és/vagy Wifi7-es háló? Értem én, hogy meg van kötve a platform, de többet is villanthatott volna, legalább a hálózat terén.
Évekkel ezelőtt vettem egy akkor felső-középkategóriás Asus lapot, azon már nem volt gigabit ethernet. 2.5 és 10 Gbit, meg 6E wifi van rajta. Vmi ProArt cucc, nem világít, mint a karácsonyfa alapból, meg fekete, de ha kell, rá lehet kötni minden ledet IS.
Azt hittem, mára lecsorog ez a hálózati dolog az alsó kategóriába, de ezek szerint nem. -
E.Kaufmann
veterán
Ha a NAS-t meg a netet egyszerre használod, már megeszi a sávszélt. Nem csak internet van, helyi háló is, na meg az alap Asustor NAS már kapásból 2.5-ös hálóval jön. Nekem meg pl Wifi6-os kártya van az asztali gépben, hogy ne kelljen arrafelé furkálni/kábelezni, de már nézegetem, hogy mire lenne érdemes upgradelni.
-
nyunyu
félisten
Ha már új lap, nem lehetne (2.)5 gigabites rezes és/vagy Wifi7-es háló? Értem én, hogy meg van kötve a platform, de többet is villanthatott volna, legalább a hálózat terén.
Mihez kell a WiFi 7?
2 Gbites netcsomagod van?(1 Gbithez 6E routert adnak.)
-
ViZion
félisten
Hát a VRM hűtést majd a legyek hordják össze?
OK, ez budget, na de naaah...
-
E.Kaufmann
veterán
-
direwolf
őstag
-
jerry311
nagyúr
Ha már új lap, nem lehetne (2.)5 gigabites rezes és/vagy Wifi7-es háló? Értem én, hogy meg van kötve a platform, de többet is villanthatott volna, legalább a hálózat terén.
Ez olcso termek, olcso kategoriaba.
Ha 2.5G kell meg Wi-Fi 7, akkor mashol kell keresgelni. -
E.Kaufmann
veterán
Ha már új lap, nem lehetne (2.)5 gigabites rezes és/vagy Wifi7-es háló? Értem én, hogy meg van kötve a platform, de többet is villanthatott volna, legalább a hálózat terén.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Google Pixel topik
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Windows 11
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- További aktív témák...
- 4x 4GB DDR4 Geil Rgb 3000 MHz
- ASUS TUF Z390M-PRO GAMING + Intel Core i5-9600K
- ASUS ROG STRIX X670E-F GAMING WIFI + 0 perces 32GB 6000MHz CL30 DDR5! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- BESZÁMÍTÁS! 16GB Kingston HyperX Fury 1600Mhz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Maximus Z790 Hero alaplap garanciával hibátlan működéssel
- HP EliteBook 830 G6 13,3" i5 8365u, 16GB RAM, 128GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- -68%OFF HP Spectre x360 14 (14-ef2276ng) i7-1355U/16GB/1TBSSD/3K 3000X2000 Amoled
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1135G7 16GB 512GB FHD+ 1 év teljeskörű garancia
- Ulefone RugKing Pad Pro strapatablet
- Dell Precision 7760 i7-11850H 64 GB RAM NVIDIA RTX A4000 FHD IPS Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
(Cudy WR3000 + Intel AX210 5GHz/160MHz, iperf3 1 iránbyan). Rendes 3 sávos Wifi7 és MLO felállásba meglenne a 2 is, ha nem csak gigabites portja lenne a NAS-omnak (amin van konténerben az iperf3)
(de legalább két portja van 


