- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Apple MacBook
- TCL LCD és LED TV-k
- Fujifilm X
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Projektor topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- koxx: Égi szellem karbonból: ATK Blazing Sky Ghost Extreme egér
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
jozefgucci1
addikt
Aki rosszabbul teljesít az mással is foglalkozik munkaidőben.Nekik hiába indítok képzést.Természetesen szembesítettem a kollégákat az aktuális statisztikával.
-
Polllen
félisten
Kénytelen vagyok , mert ha módosítok a HO-n akkor a Hr szerint mindenkire vonatkoztatni kell , tehát nem én büntetek. Én ugyan úgy bemegyek az irodába.
Nyilván a HO szabályokon csak így lehet módosítani. Viszont a rosszabbul teljesítőknek lehet fejlesztő programokat indítani, hogy beérjék a jól dolgozókat. Rengeteg remek néven meg lehet találni ezeket a corporate szótárakban.
-
jozefgucci1
addikt
-
vzozo
senior tag
szerintem nálunk a kultúrára, nyitottságra és segítőkészségre nem lehet panasz, de egyszerűen csak hiányoznak az organikus felismerések, tanácsok, brainstormingok. és ezt nem kell manager bullshitnek venni (nem vagyok manager).
THIS.
Sose lesz a virtuális ugyanaz, mint amikor ott van a csapat egy légtérben vagy több kisebb szobában egymás mellett. Lehet mindenféle chat groupokat létrehozni, meg persze kérdezni, mentoring és triage callokat tartani, kikeresni a céges directoryból más teamek elérhetőségeit, stb.
Viszont a helyszínen hallja-látja mindenki, hogy a másik mit csinál, hogyan dolgozik, hogyan kommunikál a kollégáival, főnőkeivel vagy éppen az ügyfelekkel. Csak rápillantva a képernyőre, hogy milyen új toolokat vagy módszereket fedezett fel valaki. Hogy mi a normális munkaterhelés, és milyen keretei vannak a napnak. Hogy nem feltétlenül kell éhen-szomjan lehúzni 8*60 percet, hanem jár a képernyőmentes kávészünet vagy az akár 30-45-60 perces ebédszünet is (csak legyen meg a nettó 8 óra.) Hogy a szomszéd irodában melyik csapat van, mivel foglalkoznak és kihez kell odamenni.
Mondom ezt úgy, hogy 8 éve home office-ból nyomom, és látom mindkét oldal előnyeit-hátrányait. Mondjuk az én helyzetem elég speciális, mert egyedül vagyok ebben a csapatban itt az országban, tehát tényleg halál mindegy, hogy az irodából dolgozom virtuálisan a többiekkel, vagy itthonról.
100% Mondjuk aki nem principal / staff engineer, annak mondhatod, ő csak annyit fog látni az egészből, hogy "egyedül akarok dolgozni, mindenki hagyjon békén." Elég career limiting hozzáállás, de hát ki mit szeretne elérni.
-
Polllen
félisten
A cégnél a kollégák nem szeretnek , mert októbertől 3 nap/ hét kötelező irodát beszéltünk meg ami eddig 1-2 volt.Azonban van egy-két kolléga akinek a teljesítménye HO-ban a felére esik vissza.Az a meglátásom , hogy nem mindenki alkalmas állandó HO-ra sajnos.A terület sales-back office. A Német anyacégnél is visszaálltak a 10 nap kötelező irodára , mert ott van a rohadás irodaház és konkrétan kong az ürességtől.
Viszont ami érdekes nálam a fele csapat kinti irodában dolgozik és csak hat hetente utazom ki hozzájuk ,de ezen nem akarnak szigorítani.
Ahogy főnöknek sem való mindenki.
A rosszul teljesítő kollégákat kell abajgatni, nem mindenkit...
-
tlac
nagyúr
pedig van némi igazság abban, amit bambano viccesen megjegyzett
Inkább azt mondanám, hogy egy bizonyos szint után nem a feature-ök szállítása teszi ki a munkád jó részét.
ha valaki ezt sok évig csinálja, és egyre inkább távolodik el a feature-öktől, végül pont azt nem fogja tudni rutinszerűen már
-
Narxis
nagyúr
-
Ezekiell
veterán
A cégnél a kollégák nem szeretnek , mert októbertől 3 nap/ hét kötelező irodát beszéltünk meg ami eddig 1-2 volt.Azonban van egy-két kolléga akinek a teljesítménye HO-ban a felére esik vissza.Az a meglátásom , hogy nem mindenki alkalmas állandó HO-ra sajnos.A terület sales-back office. A Német anyacégnél is visszaálltak a 10 nap kötelező irodára , mert ott van a rohadás irodaház és konkrétan kong az ürességtől.
Viszont ami érdekes nálam a fele csapat kinti irodában dolgozik és csak hat hetente utazom ki hozzájuk ,de ezen nem akarnak szigorítani.
1-2 kolléga nem megfelelő teljesítménye miatt büntetsz mindenkit?
-
jozefgucci1
addikt
A cégnél a kollégák nem szeretnek , mert októbertől 3 nap/ hét kötelező irodát beszéltünk meg ami eddig 1-2 volt.Azonban van egy-két kolléga akinek a teljesítménye HO-ban a felére esik vissza.Az a meglátásom , hogy nem mindenki alkalmas állandó HO-ra sajnos.A terület sales-back office. A Német anyacégnél is visszaálltak a 10 nap kötelező irodára , mert ott van a rohadás irodaház és konkrétan kong az ürességtől.
Viszont ami érdekes nálam a fele csapat kinti irodában dolgozik és csak hat hetente utazom ki hozzájuk ,de ezen nem akarnak szigorítani.
-
Ezekiell
veterán
-
Szakbarbár
aktív tag
Ez nem ennyire egyszerű. Például ha principal dev vagy, akkor az, hogy nyugodtan tudsz dolgozni alacsonyabb hozzáadott értékű a vállalat számára, mintha a maradék mondjuk 10 dev tudna tőled kérdezni, és tovább is lendítenéd a problémáján.
Konkrétan van ilyen kolléga nálunk, pont vele beszéltünk erről. Alig-alig tud fejleszteni már (a legkiemeltebb téma így is nála van), de mellette olyan kulcs dolgokat visz + támogat egy rakat embert, hogy egy komplett divízió munkáját megkönnyíti.
Én csak a saját példámból indultam ki, user support területen dolgozom. Elég sűrű a napom anélkül is, hogy a közvetlen kollégáim kérdéseire kelljen válaszolni, közben a munka is haladjon. Persze próbálok segíteni amikor tudok, de amikor egyszerre 5-6 dolgot kell csinálni akkor nem marad túl sok idő a “csacsogásra”.
Még annyi, hogy én nem tudom kiadni senkinek a munkát mert egyedül vagyok 300 felhasználóra. -
Vision
veterán
-
bambano
titán
Ez nem ennyire egyszerű. Például ha principal dev vagy, akkor az, hogy nyugodtan tudsz dolgozni alacsonyabb hozzáadott értékű a vállalat számára, mintha a maradék mondjuk 10 dev tudna tőled kérdezni, és tovább is lendítenéd a problémáján.
Konkrétan van ilyen kolléga nálunk, pont vele beszéltünk erről. Alig-alig tud fejleszteni már (a legkiemeltebb téma így is nála van), de mellette olyan kulcs dolgokat visz + támogat egy rakat embert, hogy egy komplett divízió munkáját megkönnyíti.
szóval minél jobb fejlesztő vagy, annál rosszabb fejlesztő leszel?
-
Vision
veterán
-
Ezekiell
veterán
Ez nem ennyire egyszerű. Például ha principal dev vagy, akkor az, hogy nyugodtan tudsz dolgozni alacsonyabb hozzáadott értékű a vállalat számára, mintha a maradék mondjuk 10 dev tudna tőled kérdezni, és tovább is lendítenéd a problémáján.
Konkrétan van ilyen kolléga nálunk, pont vele beszéltünk erről. Alig-alig tud fejleszteni már (a legkiemeltebb téma így is nála van), de mellette olyan kulcs dolgokat visz + támogat egy rakat embert, hogy egy komplett divízió munkáját megkönnyíti.
Lehet ám Teamsen/akármi IM-en is kérdezni...

-
Vision
veterán
Ja, ez az egyik előnye annak, hogy a kollégáim heti 4 napot otthonról dolgoznak. Nincs aki 10 percenként kérdezzen valamit és megzavarjon a munkában. Heti 2-3 napot szinte teljesen egyedül vagyok az irodában. Ha bent vannak a többiek, akkor fele- két harmada munkát sem tudom megcsinálni mint amikor egyedül vagyok.
Ez nem ennyire egyszerű. Például ha principal dev vagy, akkor az, hogy nyugodtan tudsz dolgozni alacsonyabb hozzáadott értékű a vállalat számára, mintha a maradék mondjuk 10 dev tudna tőled kérdezni, és tovább is lendítenéd a problémáján.
Konkrétan van ilyen kolléga nálunk, pont vele beszéltünk erről. Alig-alig tud fejleszteni már (a legkiemeltebb téma így is nála van), de mellette olyan kulcs dolgokat visz + támogat egy rakat embert, hogy egy komplett divízió munkáját megkönnyíti.
-
Szakbarbár
aktív tag
Nálunk az irodai napokon a kollégák nagy részének minimum az 1/3 munkaideje nem munkával kapcsolatos beszélgetsére megy el és ez hasonló volt akkor is amikor 5 nap iroda volt. Ez van. Szocializálódnak az emberek munka helyett. Főleg open office-nál jelentős ez.
Nyilván vannak akik HO-ban hóhányók, de ők irodában sem tesznek sokkal többet hozzá az eredményhez. Őket kell kiszűrni és megfelelő lépéseket tenni. Ez szerintem az ember saját lelkiismeretén és emberi/szakmai önbecsülésén múlik.Ja, ez az egyik előnye annak, hogy a kollégáim heti 4 napot otthonról dolgoznak. Nincs aki 10 percenként kérdezzen valamit és megzavarjon a munkában. Heti 2-3 napot szinte teljesen egyedül vagyok az irodában. Ha bent vannak a többiek, akkor fele- két harmada munkát sem tudom megcsinálni mint amikor egyedül vagyok.
-
Tasunkó
őstag
-
Ezekiell
veterán
Nálunk "organikusan", fele-fele arányban osztotta el magát az spanyol iroda, irodába akarni járók és a nomádot (heti max 2 nap iroda) választók között. Ez csapatokra is igaz, mi kb 8-an vagyunk, ebből 3-4-en 4-5 napot mennek irodába.
Tehát simán meg lehet oldani, hogy az tanítson aki amúgy is megy. De tapasztalataim alapján az első hónapban kb training videókat néznek meg shadowing van.
Ha meg otthonról kell segítség, az első úgy is az, hogy Teams, küld el a platformon a projektet amiről beszélsz aztán megnézzük vagy képernyő megosztás.
Van saját Wiki-nk is.Teljesen végezhető kb minden remote-ba.
Itt az opció megadása lenne a legjobb, látod nálunk is a dolgozók fele inkább irodába megy.
De az, hogy a CEO benyögi, nincs erre statisztikánk és kutatásunk hogy növeli a produktivitást, de mi ebben hiszünk, mostantól nomádként heti 2 helyett 3 napot kell jönni, mert csak, na az bicskanyitogató.De az, hogy a CEO benyögi, nincs erre statisztikánk és kutatásunk hogy növeli a produktivitást, de mi ebben hiszünk, mostantól nomádként heti 2 helyett 3 napot kell jönni, mert csak, na az bicskanyitogató.
silent quit azonnal -
Callisto
őstag
Nálunk az irodai napokon a kollégák nagy részének minimum az 1/3 munkaideje nem munkával kapcsolatos beszélgetsére megy el és ez hasonló volt akkor is amikor 5 nap iroda volt. Ez van. Szocializálódnak az emberek munka helyett. Főleg open office-nál jelentős ez.
Nyilván vannak akik HO-ban hóhányók, de ők irodában sem tesznek sokkal többet hozzá az eredményhez. Őket kell kiszűrni és megfelelő lépéseket tenni. Ez szerintem az ember saját lelkiismeretén és emberi/szakmai önbecsülésén múlik. -
Busterftw
nagyúr
ezzel csak az az egy baj van hogy ha az összes veterán akitől lehetne tanulni, HO-ban van, akkor azzal az újak nincsenek előrébb hogy a betanulás alatt benn kuksolnak az irodában. hiába vagyok hibrid párti (saját magam mentális egészségmegőrzése céljából főleg), sajnos van igazság abban amit vzozo ír. én is azt tapasztalom hogy a post covid belépők színvonala nincs azon a szinten amin a covid előtt elért egy munkatárs ugyanannyi idő alatt. a heti 5 nap szerintem is felesleges, de heti 1-3 teljesen jogos elvárás, ha nem olyan munka amit remote is könnyen betanulsz és elvégzel.
Nálunk "organikusan", fele-fele arányban osztotta el magát az spanyol iroda, irodába akarni járók és a nomádot (heti max 2 nap iroda) választók között. Ez csapatokra is igaz, mi kb 8-an vagyunk, ebből 3-4-en 4-5 napot mennek irodába.
Tehát simán meg lehet oldani, hogy az tanítson aki amúgy is megy. De tapasztalataim alapján az első hónapban kb training videókat néznek meg shadowing van.
Ha meg otthonról kell segítség, az első úgy is az, hogy Teams, küld el a platformon a projektet amiről beszélsz aztán megnézzük vagy képernyő megosztás.
Van saját Wiki-nk is.Teljesen végezhető kb minden remote-ba.
Itt az opció megadása lenne a legjobb, látod nálunk is a dolgozók fele inkább irodába megy.
De az, hogy a CEO benyögi, nincs erre statisztikánk és kutatásunk hogy növeli a produktivitást, de mi ebben hiszünk, mostantól nomádként heti 2 helyett 3 napot kell jönni, mert csak, na az bicskanyitogató. -
Polllen
félisten
szerintem nálunk a kultúrára, nyitottságra és segítőkészségre nem lehet panasz, de egyszerűen csak hiányoznak az organikus felismerések, tanácsok, brainstormingok. és ezt nem kell manager bullshitnek venni (nem vagyok manager).
Mi teams-n ugyanúgy megbeszéljük az ügyeket, mint személyesen tennénk. Néha írásban, a legtöbbször szóban. Persze ez nálunk a covid előtt is szokszor így volt, mert több országban vannak kollégák, de itthon is több városban vagyunk "szétszórva".
A covid annyi változást hozott, hogy kevesebbet marhulunk az irodában. -
FireKeeper
nagyúr
A jó betanulás és egymástól tanulás az nem irodai bejárás függő, hanem vállalati kultúra kérdése.
Ha minden normálisan van dokumentálva és a munkatársak segítő szándékuak, pont ugyanúgy fognak segíteni teams-n is, mint élőben tennék. És igen, ez a vállalati kultúra része kell, hogy legyen, különben a másik jóindulatának lesz kiszolgáltava az új belépő, ami nem túl professzionális.Természetesen kell a személyes találkozó is néha, de attól, hogy az irodában ültök, ugyanúg a monitort fogja bámulni mindenki. Betanulás közben a másikét.
szerintem nálunk a kultúrára, nyitottságra és segítőkészségre nem lehet panasz, de egyszerűen csak hiányoznak az organikus felismerések, tanácsok, brainstormingok. és ezt nem kell manager bullshitnek venni (nem vagyok manager).
-
Polllen
félisten
ezzel csak az az egy baj van hogy ha az összes veterán akitől lehetne tanulni, HO-ban van, akkor azzal az újak nincsenek előrébb hogy a betanulás alatt benn kuksolnak az irodában. hiába vagyok hibrid párti (saját magam mentális egészségmegőrzése céljából főleg), sajnos van igazság abban amit vzozo ír. én is azt tapasztalom hogy a post covid belépők színvonala nincs azon a szinten amin a covid előtt elért egy munkatárs ugyanannyi idő alatt. a heti 5 nap szerintem is felesleges, de heti 1-3 teljesen jogos elvárás, ha nem olyan munka amit remote is könnyen betanulsz és elvégzel.
A jó betanulás és egymástól tanulás az nem irodai bejárás függő, hanem vállalati kultúra kérdése.
Ha minden normálisan van dokumentálva és a munkatársak segítő szándékuak, pont ugyanúgy fognak segíteni teams-n is, mint élőben tennék. És igen, ez a vállalati kultúra része kell, hogy legyen, különben a másik jóindulatának lesz kiszolgáltava az új belépő, ami nem túl professzionális.Természetesen kell a személyes találkozó is néha, de attól, hogy az irodában ültök, ugyanúg a monitort fogja bámulni mindenki. Betanulás közben a másikét.
-
FireKeeper
nagyúr
Nalunk a cegnel kezdok 6 honapig irodaba jarnak, aztan valthatnak "nomadra", ott heti 2 napot (januartol heti 3 napot....) kell irodaba menni.
Az osszes amelyik beszeltem (kb 8-10 kezdett uj, iden) alig varta, hogy leteljen a 6 honap es valtottak nomadra.
Szoval ez sem igaz feltetlenul, persze munkatol is fugg.ezzel csak az az egy baj van hogy ha az összes veterán akitől lehetne tanulni, HO-ban van, akkor azzal az újak nincsenek előrébb hogy a betanulás alatt benn kuksolnak az irodában. hiába vagyok hibrid párti (saját magam mentális egészségmegőrzése céljából főleg), sajnos van igazság abban amit vzozo ír. én is azt tapasztalom hogy a post covid belépők színvonala nincs azon a szinten amin a covid előtt elért egy munkatárs ugyanannyi idő alatt. a heti 5 nap szerintem is felesleges, de heti 1-3 teljesen jogos elvárás, ha nem olyan munka amit remote is könnyen betanulsz és elvégzel.
-
Vision
veterán
Két dolog:
1. egy rakás cég azért csinálja ezt, mert más cégek is csinálják. Ha a gugli meg az apple betereli a melósokat, akkor ők is.
2. ez nem mindig arról szól, hogy ho vagy iroda, hanem sokszor arról, hogy ki akarnak rúgni egy rakás embert, de kirúgni drága. előírják az irodát, lelép magától olcsón.emellett tény, hogy vannak, akik ellógják a ho-ban a melót, de ebből általánosítani durva hiba.
szerk: és az is benne van, hogy az elmúlt kb. 2 év bukó volt it munka területén, vagyis a cégek kerültek fölénybe, így most tudnak kiskirályoskodni.
Ez gyakorlatilag tűpontosan írta le a jelenséget.
Egyébként vannak olyan munkakörök és feladatok, ahol előny a csapat személyes jelenléte, de ez a pozíciók töredéke.
-
bambano
titán
Két dolog:
1. egy rakás cég azért csinálja ezt, mert más cégek is csinálják. Ha a gugli meg az apple betereli a melósokat, akkor ők is.
2. ez nem mindig arról szól, hogy ho vagy iroda, hanem sokszor arról, hogy ki akarnak rúgni egy rakás embert, de kirúgni drága. előírják az irodát, lelép magától olcsón.emellett tény, hogy vannak, akik ellógják a ho-ban a melót, de ebből általánosítani durva hiba.
szerk: és az is benne van, hogy az elmúlt kb. 2 év bukó volt it munka területén, vagyis a cégek kerültek fölénybe, így most tudnak kiskirályoskodni.
-
Polllen
félisten
Mar attol fugg hol, mert nalunk mindenki kapja a home office "segelyt" 75 eurot, ugyanugy fizetik annak is aki 4-5 napot jar be meg annak is aki 2 napot ment kotelezoen eddig.
Aztan akkor most tobb sziget/iroda megy majd, tobb helyen megy a futes/aram, tobb bio-cookiet kell rendelni meg tobb bio-pisztaciat.
Semmikeppen nem csokken a koltseg nalunk az tuti.
A létszám csökkenésre gondoltam, mint "spórolás".
-
Busterftw
nagyúr
Ez is, meg mellé lehet venni azt is, hogy ez akár egy bujtatott létszámleépítés is lehet. Pontosan tudják, hogy a dolgozók egy része inkább elmegy máshová, így ha kevésbé megy a szekér, csak vissza kell hívni az embereket és nem pótolni a távozókat.
A részvényesek sem látnak olyan híreket, hogy leépítés, a költség is csökken, az iroda kihasználtsága meg nő.
Gyanúsan csak a sales-re vonatkozik a szabály.
Meg amúgy vannak simán a kretén cégek, én is voltam olyan helyen, ahol az iroda felújítás után új szabályt hoztak, hogy be kell járni heti 3 napot, mert, mert, mert mennyi pénz volt már a felújítás!!!

Mar attol fugg hol, mert nalunk mindenki kapja a home office "segelyt" 75 eurot, ugyanugy fizetik annak is aki 4-5 napot jar be meg annak is aki 2 napot ment kotelezoen eddig.
Aztan akkor most tobb sziget/iroda megy majd, tobb helyen megy a futes/aram, tobb bio-cookiet kell rendelni meg tobb bio-pisztaciat.
Semmikeppen nem csokken a koltseg nalunk az tuti.
-
Polllen
félisten
-
skoda12
aktív tag
A csapatok távolabbi tagjai, akiknek nehézséget okoz az irodába járás, továbbra is távolról dolgoznak majd, közölte a Dell.
Ez a része parádé a dolognak. Ha messze laksz, nyugodtan maradhat a HO, ott nincs gond a produktivitással. Ha közel, akkor járj be, mert különben nem vagy hatékony. Valaki magyarázza már el nekem, hogy hol van itt a logika!Egy nagy IT cégtől már kerestek meg nyáron úgy, hogy budapestieknek heti 1 nap bejárás, vidékieknek full ho. Én sem értem hogy gondolják.
-
moma
őstag
Ez is, meg mellé lehet venni azt is, hogy ez akár egy bujtatott létszámleépítés is lehet. Pontosan tudják, hogy a dolgozók egy része inkább elmegy máshová, így ha kevésbé megy a szekér, csak vissza kell hívni az embereket és nem pótolni a távozókat.
A részvényesek sem látnak olyan híreket, hogy leépítés, a költség is csökken, az iroda kihasználtsága meg nő.
Gyanúsan csak a sales-re vonatkozik a szabály.
Meg amúgy vannak simán a kretén cégek, én is voltam olyan helyen, ahol az iroda felújítás után új szabályt hoztak, hogy be kell járni heti 3 napot, mert, mert, mert mennyi pénz volt már a felújítás!!!

Csak ilyen esetben a cég a legjobb embereit veszíti el és azok maradnak, akik magukról sem gondolják azt, hogy a piacon versenyképesek.
-
Narxis
nagyúr
A próféta szóljon belőled!
-
Polllen
félisten
Ez is, meg mellé lehet venni azt is, hogy ez akár egy bujtatott létszámleépítés is lehet. Pontosan tudják, hogy a dolgozók egy része inkább elmegy máshová, így ha kevésbé megy a szekér, csak vissza kell hívni az embereket és nem pótolni a távozókat.
A részvényesek sem látnak olyan híreket, hogy leépítés, a költség is csökken, az iroda kihasználtsága meg nő.
Gyanúsan csak a sales-re vonatkozik a szabály.
Meg amúgy vannak simán a kretén cégek, én is voltam olyan helyen, ahol az iroda felújítás után új szabályt hoztak, hogy be kell járni heti 3 napot, mert, mert, mert mennyi pénz volt már a felújítás!!!

-
moma
őstag
Ez csak a sales csapatra vonatkozik. Miért tálalják ezt az iroda dolgot úgy, mintha ez valami általános dolog lenne? Miközben továbbra is ez a kivétel.
-
spirit007
senior tag
Mert részben az abban dolgozó cég vagy annak egy ága érdekelt az irodaházak kiadásában, építésében. Tehát sok pénz van benne. Valahol olvastam erről egy jó hosszú cikket, ott kanadai-amerikai vonalon hozott példákkal mutatták be, hogy milyen sok pénz van ebbe beleforgatva. Szerintem itt ez egy generációs kérdés lesz, ha a mai huszonévesek ellenállnak és nem mennek ilyen helyekre dolgozni ahol heti 5 napot be kell járni akkor talán meg lehet még ezt a folyamatot állítani.
Szerintem már most bajban vannak, mert a mostani senior szintű munkaerő sem akar feleslegesen órákat elb.ni utazgatással.
A huszonévesek pedig csak azért nem pattognak, mert már most is bulinapként kezelik a bejárós napot/napokat
Szóval a nagy irodáház építő biznisznek (már) annyi. -
Szakbarbár
aktív tag
Ahol én dolgozom, az egy multi, kb 300-350 felhasználóval. A Covid idején lett engedélyezve a HO, azóta papíron bevezették, hogy heti 1 napot kötelező az irodában tölteni. Ezt természetesen senki sem ellenőrzi, így szinte az összes iroda kong az ürességtől. Persze a létszám az folyamatosan bővűl és alakítjuk át a tárgyalókat irodákká, hogy aztán üresen álljanak.
Csak az van bent akinek olyan a munkaköre, hogy nem lehet otthonról végezni, vagy nem akar otthonról dolgozni.
Sokszor az is előfordul, hogy valakivel kellene személyesn intézni valamit, akkor heteket kell rá várni mert "nem terveztem, hogy az elkövetkező hetekben bemenjek az irodába" választ kapod.
Érdekes, 2020 előtt mindenki be tudott jönni az irodába."Az elmúlt 4 évben kiderült, hogy a termelékenység NEM csökkent otthonról, ellenben a dolgozók 1-3 órával több napi szabadidővel rendelkeznek"
Viszont a user support nehezebb lett mióta otthonról dolgoznak. -
Narxis
nagyúr
Mert részben az abban dolgozó cég vagy annak egy ága érdekelt az irodaházak kiadásában, építésében. Tehát sok pénz van benne. Valahol olvastam erről egy jó hosszú cikket, ott kanadai-amerikai vonalon hozott példákkal mutatták be, hogy milyen sok pénz van ebbe beleforgatva. Szerintem itt ez egy generációs kérdés lesz, ha a mai huszonévesek ellenállnak és nem mennek ilyen helyekre dolgozni ahol heti 5 napot be kell járni akkor talán meg lehet még ezt a folyamatot állítani.
-
Met
nagyúr
Szerintem a cégeket az üres iroda látványa zavarja, fizetik a nagy pénzt az épületért és nincs benne senki és ez jogos.
Azt nem értem hogy miért nem azt látják meg benne hogy nem kell ekkora iroda, feleslegesen költik a pénzt. -
Medocsabi
addikt
True.

Sales-ben pont emiatt nem igazán megy a hullshit,mint gyakorlatilag bármelyik másik Backoffice pozinál. Az Excel tábla nem hazudik
-
Vision
veterán
A cikk kifejezetten a sales csapat irodai jelenlétét írja,ami számomra érthetetlen. Egy Dell szintű cégnél pláne. Pont a sales az,amit nem lehet ilyen szinten skatulyázni. Mármint lehet,de ez viszont 1000000%, hogy a hatékonyság rovására megy. Írom ezt 10+ év hunter b2b sales tapasztalattal. Nem véletlen a legtöbb hasonló pozi nem is 8 órás,hanem kötetlen munkaidő,mert sose lesz 8-16, vagy 9-17 egy ilyen pozi. Nem mondhatod mondjuk 6-kor a BYD hazai disztribútorának egy 50+ milliós szerződésre várva, hogy leszarod,lejárt a munkaidő, emiatt ez sosem lesz 9 órás pozi. Ellenben a másik oldala,hogy igen,én napközben járok edzeni,és ügyet intézni, bár telefonon ekkor is elérhető vagyok mindig. Cserébe viszont a rendelkezésre állásom nagyobb,mint a cég 0-24-es cc-je. Ez máshogy nem működik. Volt nálunk is erre próbálkozás,hogy akkor 5 nap iroda 8:30-17-ig, megvolt a munkaszerződés módosítás is. 5 után szépen letetettem a telefont másnap reggelig. 1 hónap alatt 2 teljes negyedévnyi szerződést buktunk,exponenciálisan több ügyfélirritációval. És ha egy enterprise ügyfél azért nem köt szerződést,mert VELED elégedetlen,az már bukó akkor is,ha féláron adsz neki bármit a versenytárakhoz képest.
Ezért nem értem miért pont a sales az,ami visszamegy office napokra.Azzal egészítsük ki, hogy pont a sales az, ami 100%-ig mérhető, tehát semmi sem indokolja a folyamatos kontrollt. Hoztad a targetet? Igen, akkor jól dolgoztál. Nem hoztad? Akkor kuka.
-
Medocsabi
addikt
A cikk kifejezetten a sales csapat irodai jelenlétét írja,ami számomra érthetetlen. Egy Dell szintű cégnél pláne. Pont a sales az,amit nem lehet ilyen szinten skatulyázni. Mármint lehet,de ez viszont 1000000%, hogy a hatékonyság rovására megy. Írom ezt 10+ év hunter b2b sales tapasztalattal. Nem véletlen a legtöbb hasonló pozi nem is 8 órás,hanem kötetlen munkaidő,mert sose lesz 8-16, vagy 9-17 egy ilyen pozi. Nem mondhatod mondjuk 6-kor a BYD hazai disztribútorának egy 50+ milliós szerződésre várva, hogy leszarod,lejárt a munkaidő, emiatt ez sosem lesz 9 órás pozi. Ellenben a másik oldala,hogy igen,én napközben járok edzeni,és ügyet intézni, bár telefonon ekkor is elérhető vagyok mindig. Cserébe viszont a rendelkezésre állásom nagyobb,mint a cég 0-24-es cc-je. Ez máshogy nem működik. Volt nálunk is erre próbálkozás,hogy akkor 5 nap iroda 8:30-17-ig, megvolt a munkaszerződés módosítás is. 5 után szépen letetettem a telefont másnap reggelig. 1 hónap alatt 2 teljes negyedévnyi szerződést buktunk,exponenciálisan több ügyfélirritációval. És ha egy enterprise ügyfél azért nem köt szerződést,mert VELED elégedetlen,az már bukó akkor is,ha féláron adsz neki bármit a versenytárakhoz képest.
Ezért nem értem miért pont a sales az,ami visszamegy office napokra. -
Busterftw
nagyúr
A főnökségem szent meggyőződése hogy HO-ban senki nem dolgozik (gondolom tapasztalat).
Amikor ők "otthonról dolgoznak" ilyeneket hallok, hogy ki kell ugranom kanapét venni, most nem vagyok a gépnél, kérdezek tőlük valamit 2 óra múlva jön a válasz...Az otthonról végzett munkát is nyomon lehet követni, az a munkaadó gondja hogy nem tudja ezt megtenni.
Aki linkelni akar az az irodában is linkelni fog.Nyilván szarul esik nekik hogy ott a csillivilli iroda de nem tudják rázni a rongyot mert üres.
Nalunk a CEO pont most penteken jelentette be, hogy az eddigi "nomad" lehetoseg 2 naprol 3 irodai napra no januartol es konkretan kimondta feketen feheren, hogy nem tudjak statisztikailag-tudomanyosan alatamasztani ez novelni fogja a produktivitast vagy sem, de ok "ebben hisznek" tehat igy lesz.
-
Busterftw
nagyúr
Ez nem ilyen fekete-fehér.
A medior/senior, tapasztalt munkerő jelentősen nagy része teljesen jól elvan home office-ból, mert TUDJA, hogy mik a munka keretei, mikor kivel kell beszélni, ki-minek a vezetője. Mert annak idején az irodában elleste, megtanulta, mellett ült, stb.
Ezzel szemben az eleve remote, covid-hire munkatársak... Hát, elég erőteljesen hit or miss, pedig komoly onboarding és mentoring programok vannak, valahogy mégis olyan esetleges a munkavégzésük.
Nalunk a cegnel kezdok 6 honapig irodaba jarnak, aztan valthatnak "nomadra", ott heti 2 napot (januartol heti 3 napot....) kell irodaba menni.
Az osszes amelyik beszeltem (kb 8-10 kezdett uj, iden) alig varta, hogy leteljen a 6 honap es valtottak nomadra.
Szoval ez sem igaz feltetlenul, persze munkatol is fugg. -
Met
nagyúr
Az elmúlt 4 évben kiderült, hogy a termelékenység NEM csökkent otthonról, ellenben a dolgozók 1-3 órával több napi szabadidővel rendelkeznek, a reggeli dugó nem fárasztja ki őket a munka előtt, ráadásul a rohadt drága irodát is megspórolhatják a cégek (nyilván nem fogják fizetésemelésként szétosztani), DE AZÉRT muszáj visszamenni, mert "együttműködő környezet" meg "fejlődő tudás" -- ezek messziről bűzlő semmitmondó céges bullshit kifejezések.
A főnökségem szent meggyőződése hogy HO-ban senki nem dolgozik (gondolom tapasztalat).
Amikor ők "otthonról dolgoznak" ilyeneket hallok, hogy ki kell ugranom kanapét venni, most nem vagyok a gépnél, kérdezek tőlük valamit 2 óra múlva jön a válasz...Az otthonról végzett munkát is nyomon lehet követni, az a munkaadó gondja hogy nem tudja ezt megtenni.
Aki linkelni akar az az irodában is linkelni fog.Nyilván szarul esik nekik hogy ott a csillivilli iroda de nem tudják rázni a rongyot mert üres.
-
vzozo
senior tag
Az elmúlt 4 évben kiderült, hogy a termelékenység NEM csökkent otthonról, ellenben a dolgozók 1-3 órával több napi szabadidővel rendelkeznek, a reggeli dugó nem fárasztja ki őket a munka előtt, ráadásul a rohadt drága irodát is megspórolhatják a cégek (nyilván nem fogják fizetésemelésként szétosztani), DE AZÉRT muszáj visszamenni, mert "együttműködő környezet" meg "fejlődő tudás" -- ezek messziről bűzlő semmitmondó céges bullshit kifejezések.
Ez nem ilyen fekete-fehér.
A medior/senior, tapasztalt munkerő jelentősen nagy része teljesen jól elvan home office-ból, mert TUDJA, hogy mik a munka keretei, mikor kivel kell beszélni, ki-minek a vezetője. Mert annak idején az irodában elleste, megtanulta, mellett ült, stb.
Ezzel szemben az eleve remote, covid-hire munkatársak... Hát, elég erőteljesen hit or miss, pedig komoly onboarding és mentoring programok vannak, valahogy mégis olyan esetleges a munkavégzésük.
-
Vision
veterán
A csapatok távolabbi tagjai, akiknek nehézséget okoz az irodába járás, továbbra is távolról dolgoznak majd, közölte a Dell.
Ez a része parádé a dolognak. Ha messze laksz, nyugodtan maradhat a HO, ott nincs gond a produktivitással. Ha közel, akkor járj be, mert különben nem vagy hatékony. Valaki magyarázza már el nekem, hogy hol van itt a logika! -
kutor
csendes tag
Az elmúlt 4 évben kiderült, hogy a termelékenység NEM csökkent otthonról, ellenben a dolgozók 1-3 órával több napi szabadidővel rendelkeznek, a reggeli dugó nem fárasztja ki őket a munka előtt, ráadásul a rohadt drága irodát is megspórolhatják a cégek (nyilván nem fogják fizetésemelésként szétosztani), DE AZÉRT muszáj visszamenni, mert "együttműködő környezet" meg "fejlődő tudás" -- ezek messziről bűzlő semmitmondó céges bullshit kifejezések.
-
ilor14
aktív tag
Az irodák tulajdonosi köre és a nagy cégek vezetőségi tagságok közt valószínűleg elég nagy az átfedés, ha több remote opció lenne akkor kevesebb irodára lenne szükség, kisebb lenne a piaca az irodabérlésnek, azt meg nem szeretnék a tulajdonosok.
-
nuke7
veterán
Hat igen, agyrém…
https://www.facebook.com/reel/2795625190613731
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Milyen légkondit a lakásba?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- PlayStation 5
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- BestBuy topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Apple MacBook
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi A3 Pro / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- Apple iPhone 13 Pro Max 256,Használt,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Apple Mac Mini M1 (2020) 16GB / 512GB SSD Szép állapot
- szinteÚJ Lenovo LOQ 17 Intel Core i7-13650HX, 24GB, 1TB, RTX 5060, FHD165Hz Gar.: 2028.11.05.
- Lenovo Thinkpad L590,15.6",FHD,i5-8265U,8GB DDR4,256GB NVMe SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


