Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Apple MacBook
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Apple asztali gépek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Computex 2026: szemtől-szembe a DRAM-krízissel
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
rxmiss
aktív tag
-
Geri Bátyó
addikt
-
Graphics
Jómunkásember
-
janeszgol
félisten
Szerintem meg pont nem az x86 kell nekik, hanem az, hogy az ne legyen. Akár a Qualcomm, akár az ARM venné meg, az első dolguk lenne a teljes IT világot ARM-re állítani.
szerk: Gyanítom, hogy az AMD alól is kiránthatnák az x86-ot.Es az baj lenne? Komolyan kerdem. Kivancsi vagyok. Egyszer-egyszer olvasgattam ebben a temaban mar.
-
Graphics
Jómunkásember
Attól tartok, itt is nemsokára egy neves cég halálát láthatjuk, mert a piac beéri a rossz minőséggel is, csak az ár fontos...
Lehet nem kellett volna eldobni az alaplap-gyártást? Ők gyártották a legminőségibb deszkákat a Foxconnal fej-fej melett. Azóta válogathatunk az ócska MSI meg Asrock hulladékokban... Most bérgyártásban gondolkodnak... Kár az elmúlt, kb 10 évért...
Van ebben egy kis nosztalgia-szag, de az Intel nem gyártott alaplapot.
A Foxconn készítette nekik.

" Az Intel még valamikor a 386-os időkben adta ki első saját tervezésű alaplapját. Ezek gyártását a Foxconn végzi, azaz az Intel tényleg "csak" tervezi, majd természetesen saját név alatt értékesíti is a különböző modelleket. "
Idézve a Prohardver egyik tesztjéből. Ez olyan, hogy amit kérnek, azt gyártanak... Adott pénzkeretből... Foxconn is készít sajátmárkás alaplapot... Afox néven ,hát nem egy csúcstermék.
Ha minőségi alaplapra vágysz, akkor a Supermicro-t lehet említeni.
-
joysefke
veterán
Attól tartok, itt is nemsokára egy neves cég halálát láthatjuk, mert a piac beéri a rossz minőséggel is, csak az ár fontos...
Lehet nem kellett volna eldobni az alaplap-gyártást? Ők gyártották a legminőségibb deszkákat a Foxconnal fej-fej melett. Azóta válogathatunk az ócska MSI meg Asrock hulladékokban... Most bérgyártásban gondolkodnak... Kár az elmúlt, kb 10 évért...
mert a piac beéri a rossz minőséggel is, csak az ár fontos...
Szerencsére még nincs minden veszve mert az igényesek még betárazhatnak az 14900KS és A770 párosból.
-
2544AACD
csendes tag
Attól tartok, itt is nemsokára egy neves cég halálát láthatjuk, mert a piac beéri a rossz minőséggel is, csak az ár fontos...
Lehet nem kellett volna eldobni az alaplap-gyártást? Ők gyártották a legminőségibb deszkákat a Foxconnal fej-fej melett. Azóta válogathatunk az ócska MSI meg Asrock hulladékokban... Most bérgyártásban gondolkodnak... Kár az elmúlt, kb 10 évért...
-
Reggie0
titán
Nyilván nem tudnák egyik napról a másikra megtenni, de szerintem 5-10 év alatt simán és fájdalommentesen. Egyszerűen több ARM procit kezdenének gyártani és kicsit visszafognák az x86-ot és a piac elkezdene átállni szoftveres téren is.
Ennek sok ertelme nincsen, amig az apple procikat meg sem tudjak kozeliteni teljesitmenyben. Ha kivagjak az x86/x64-et, akkor a tobbi arm-os procigyartonak is lehetoseget biztositanak es nem biztos, hogy vegen ok jarnak jol.
-
Geri Bátyó
addikt
...az első dolguk lenne a teljes IT világot ARM-re állítani.
Ez lehetetlen / összeomlana egy rakás kritikus rendszer. A szerverek, desktopok, célhardverek nagy része továbbra is x86 architektúrán fut, nincs az a hülye cég, ami ezt a piacot veszni hagyná. Na nem mintha engednék neki, de maga a szándék feltételezése is abszurd.Nyilván nem tudnák egyik napról a másikra megtenni, de szerintem 5-10 év alatt simán és fájdalommentesen. Egyszerűen több ARM procit kezdenének gyártani és kicsit visszafognák az x86-ot és a piac elkezdene átállni szoftveres téren is.
-
Valamivagyok
tag
És milyen cuki, hogy ez még mindig nudli méret, egy 5-10* akkora cég kapna elég hitelt egy ekkora felvásárláshoz. Szerintem az Intel feldarabolva is nagy falat lenne.
-
tasiadam
veterán
Szinte kizartnak tartom, hogy ez lenne vele. Beallnanak gloFo szintre a mature nodeokkal es joccakat. Persze lehet, hogy potensebb ARM SoC-kat csinalnanak, de akkor meg atmennek oda az ARM based gyartassal a cegek, akar az AWS a gavitronnal, a TSMC es samsung meg marad az x86
-
Vision
veterán
Szerintem meg pont nem az x86 kell nekik, hanem az, hogy az ne legyen. Akár a Qualcomm, akár az ARM venné meg, az első dolguk lenne a teljes IT világot ARM-re állítani.
szerk: Gyanítom, hogy az AMD alól is kiránthatnák az x86-ot....az első dolguk lenne a teljes IT világot ARM-re állítani.
Ez lehetetlen / összeomlana egy rakás kritikus rendszer. A szerverek, desktopok, célhardverek nagy része továbbra is x86 architektúrán fut, nincs az a hülye cég, ami ezt a piacot veszni hagyná. Na nem mintha engednék neki, de maga a szándék feltételezése is abszurd. -
tasiadam
veterán
Az Intelt minden héten megvenné valaki.
En azon rohogok, hogy rakezdenek a potens ujsagirok, leirjak, hogy az intelt valszeg xyz ceg veszi meg, mert a market capje nagyobb, mint az <insert random ceg neve, aki ajanlatot tett>.... xD
-
Graphics
Jómunkásember
-
tibaimp
nagyúr
Most kell Intel részvényt venni...
-
Geri Bátyó
addikt
-
Graphics
Jómunkásember
Szerintem meg pont nem az x86 kell nekik, hanem az, hogy az ne legyen. Akár a Qualcomm, akár az ARM venné meg, az első dolguk lenne a teljes IT világot ARM-re állítani.
szerk: Gyanítom, hogy az AMD alól is kiránthatnák az x86-ot.Mivel ez meg eléggé monopol-helyzet lenne, így ez a forgatókönyv nem valószínű.
-
Geri Bátyó
addikt
Szerintem meg pont nem az x86 kell nekik, hanem az, hogy az ne legyen. Akár a Qualcomm, akár az ARM venné meg, az első dolguk lenne a teljes IT világot ARM-re állítani.
szerk: Gyanítom, hogy az AMD alól is kiránthatnák az x86-ot. -
DraXoN
addikt
Szerintem valamennyi bepróbálkozónak az x86 licensz ami inkább kellene ... majd adja a licenszt jó pénzért ha nagyon nem sikerül talpraállni. Pár millát biztos összetudnának kaparni belőle... bár persze egy-egy jó mérnök is aranyat ér, akár azokra is rámehetnek "így csomagban".
-
Acélfarkas
őstag
Az Intelt minden héten megvenné valaki.
Elég szégyen az Intelnek, hogy idáig jutott.
-
jerry311
nagyúr
Minden elado, csak megfelelo arat kell kinalni.
-
Graphics
Jómunkásember
itt van az eredeti
https://theedgemalaysia.com/node/728223amiből kiderül
1. arm japán tulajdonú
2. meg sincs említve az amd és az NvidiaItt meg megvan említve.
Szerintem meg ez a forrás inkább.
Reuters hozta le.Amit Te linkeltél meg Bloomberg.
Az ARM tulajdonosa valóban a Softbank, japán cég. De maga az ARM maradt ott ahol volt.
Székhelye az angliai Cambridge-ben található...
A Dacia román, attól, hogy a Renault a tulajdonos még nem lesz francia. -
Reggie0
titán
Az Intelt minden héten megvenné valaki.
Har, szar helyzetben van az intel. Ilyenkor lehet olcson hozzajutni ertekes dolgokhoz.
-
hokuszla
senior tag
itt van az eredeti
https://theedgemalaysia.com/node/728223amiből kiderül
1. arm japán tulajdonú
2. meg sincs említve az amd és az Nvidia -
Valamivagyok
tag
Az Intelt minden héten megvenné valaki.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Készpénzes / Utalásos Gamer Laptop felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Készpénzes / Utalásos konzol felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Készpénzes / Utalásos konzol felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Mini M4 2024 16GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Lenovo Thinkpad E495 Ryzen 5 3500U, Radeon Vega 8, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, gar
- HP EliteDesk 800 G4 SFF,i3-8100,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- LG UltraWide 34WQ75X-B IPS Monitor! sRGB 99% / 3440x1440 / 5ms / 60Hz / DAS
- 268 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285HX, RTX 5060 (multitouch)
- 27% - Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe 4.0 SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


