Hirdetés

Aktív témák

  • kamikaze boci

    őstag

    Januárban egy akció keretében (átvállalt bekötési díj) megrendeltem az axelero és a matáv közös ADSL csomagját, a Komplexet (ADSL, ISDN alapdíj és némi lebeszélhetőség egyben), banki beszedési megbízással.
    Első jelenet: A matávpontos libának fogalma sem volt az akcióról, ha véletlenül nem nézek utána a neten, rám sóz egy drágább, bekötési díjas előfizetést. Én mutattam meg neki a matáv honlapján, hogy a csomag létezik.
    Második jelenet: A bekötési díjról februárban számlát kaptam. Az ügyfélszolgálatnál megígérték, hogy törlik a tartozást.
    Harmadik jelenet: Aztán folyamatosan kaptam a számlákat hol az axelerotól, hol a matávtól. Újra ügyfélszolgálat (és még háromszor), elértem két hónap alatt, hogy a matáv a bankszámlámról egyenlítette ki a tartozásomat. Kicsit azért furcsa volt, hogy sokat fizetek, de nem vagyok egy alapos ember, gondoltam: jé, milyen gyorsan telnek a hónapok.
    Negyedik jelenet: Aztán tegnap kaptam egy számlát a matávtól, ma pedig egy másikat ugyanarról az időszakról az axelerotól. Vagyis az elmúlt három-négy hónapban mind a két cég beszedte a díjat ugyanazért a szolgáltatásért. Felhívtam az axelero ügyfélszolgálatot, kiderült, hogy még a kiszámlázott bekötési díjat is be kellene fizetnem, és a matáv dolgairól ők semmit sem tudnak. Innen már csak arra emlékszem, hogy én üvöltök, mint a sakál, a helpdeskes meg fűt-fát igér. Most itt tartunk.....

    egyéb állatfajták

  • Polesz

    addikt

    válasz kamikaze boci #1 üzenetére

    Azért se szólok be csúnyát a két kedvenc cégemre ;]

    Annyi eszük van amennyi látszik. Verd ki a balhét rendesen és a pénzed kamatos kamattal követeld vissza.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • csabika25

    aktív tag

    Újabb eset:
    1. jelenet: barátnőm megrendeli a dial-up-os szolgáltatást az Axeleronál. A megrendelés szövegének a vége: majd küldik a szerződést, amit alá kell írni.
    2. jelenet: három hétig nem történik semmi. Fogja magát, bemegy a Matávpontba, aláírja a szerződést. A usernév ugye már foglalt, mert a netes megrendelése még mindig él.
    3. jelenet: boldogan használja a Matávpontban aláírt előfizetést, mire az egyik nap nem tud belépni.
    4. jelenet: hosszas telefonálgatás után kiderül, hogy ezt megszűntették, mert életbe lépett az első, netes szerződés. Amit ugye nem is írt alá. Mindegy, legyen mit használni.
    5. jelenet: kijön a számla mind a két előfizetésről. És hosszas vita után kifizettetik vele mind a kettőt. Merthogy a netes előfizu már a megrendelés kezdetétől élt...

    Konzekvencia 1: akit lehet, a szemét ügyfélszolgálatosok behúznak a csőbe.
    Konzekvencia 2: SOHA ne fizess elő az Axeleronál. Az ügyfél csak addig érdekes, amíg megköti a szerződést. Az hagyján, hogy a műszaki segítséget pl. egész nap nem lehet elérni, de még a saját számítógépes rendszerükben sem tudnak/akarnak kiigazodni.:(

    ''Isten fut Windows alatt''

  • bitfarkas

    őstag

    válasz kamikaze boci #1 üzenetére

    Hasonló.
    Cégemnél ISDN Net, szolgáltató Axelero. Átálltunk ADSL-re, kűdik ám a számlát Axelero is, meg az anyja is ugyanarra az időszakra. Én csak visszakűdtem a Matávost, nem fizetek, aztán majd meglátjuk, ki az erősebb.

  • thord

    tag

    válasz bitfarkas #4 üzenetére

    Szerintem tisztázd le velük, mert tudnak szem**ek lenni.

  • Flashcash

    Közösségépítő

    Az Axelero-nak szép meg jó akciói vannak de több helyről hallottam már hogy a számlázással gondok vannak.
    Van akinek már az adsl bekötése előtt elkezdtek számlázni. :)

  • Yutani

    nagyúr

    Mikor jegyzitek már meg, hogy *xelero-val és *PC-vel NEM SZABAD SZÓBA ÁLLNI???

    Basszus, több mint 3 éve vagyok az *nterware Rt.-nél, és SOHA semmilyen gondom nem volt. Kezdtem 56k-val, majd ISDN, és már vagy 2 hónapja ADSL-em van. Szuper jó pingek, a cég nagyon tolerancáns (3 havi elmaradás után kaptam egy levelet, hogy lassacskán be kéne fizetni a havidíjat, de semmi olyasmi, hogy kikapcsoljuk meg megszüntetjük!), az üfszolg 24 órás. Szóval nagyon jók, nekem ők A SZOLGÁLTATÓ.

    #tarcsad

  • e-biza

    őstag

    egy másik példa:
    cég enterNYET
    az adsl-t minden ho elején küldik, tehát még nem is teljesitették, de már küldik az adott hórol a számlát. legyen, majd kifizetem ha teljesitették. több mint 1 éve hüséges elöfizetöjük vagyok, április 14én beadtam a kérelmem a csomagmodositásra, személyesen vittem be. megtörtént átvette. mondták a honapban átállitanak, de csak a jövö honaptol fietek keveset. oké. kb 3 napja állitottak át az 512kbitre, mikor már régota elöfizetöjük vagyok. betelefonáltam, irtam mailt, hogy kérném irják jóvá az olcsóbb csomagot, nehogy már a drágábbat fizessem, mert április 14-e ota cs*sztek átállitani. erre közlik, hogy csak akkor fizethetek kevesebbet, ha átállitottak 512kbitre. önhibámon kivül fizettem többet, és most nem tudom mit csináljak, ki akarom belölük verni a pénzem.

    Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

  • Superman

    nagyúr

    Én sem szeretem a Matávot és az Axelerot sem, volt gondom mindkettővel. A probléma: én még nem hallottam kis hazánkban olyan emberről, aki valamilyen összegért perre ment volna egy ilyen céggel. Vagy ha igen vesztett. És akkor már nemcsak a pénzt és a kamatokat követelték rajta, hanem az ügyvédi díjat, kártérítést perköltséget, satöbbi.

    Az USA - ban történt egy híres eset néhány éve: egy pasas egy hónap alatt T3 - al annyit töltött, hogy a cédék száma meghaladta Fort Knox tárolókapacitását. A bibi annyi volt, hogy a szerződésében volt egy pont, amit nem tüntettek fel az ő opéldányán: hogy tudniillik van egy letöltési korlát, ami fölött már meghatározott összeget kell fizetni. A végösszeg 450000 USA dollár volt. A fickó közölte, neki nincs ennyije. A témával már a média is foglalkozni kezdett, úgyhogy a cég méltányosságból elengedte az összeget.

    feltehető a kérdés: a mi harácsoló, pénzéhes klímánkban vajon mit csinálna egy cég, ha ilyesmivel szembesülne? Valószínűleg perre menne és kifosztaná az ügyfelet, földönfutóvá tenné. Meg persze a rokonait is...

  • klepto

    addikt

    Én nem Matávos területen élek, hanem Vfonoson. Sokáig mi is szívtunk számlázási gondokkal, de nemrég tulajváltás volt (név maradt), és azóta egész korrekt lett. Megszüntek a töblettszámlázások, jogtalan követelések stb. :DD
    Csak el ne kiabáljam ;], de eddig net és telcsi is ok.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • e-biza

    őstag

    válasz Superman #9 üzenetére

    nem védeni szeretném a cégeket, de szeretném hozzáfüzni ezt a gondolatot:
    az usa-ban a poharat veszed meg, amit elvileg korlátlan számban tölthetsz utána, ha elfogyott. Most ha ezt áthoznánk ide a mcdonalds 100% csödbe menne. Sajnos ahogy a multik kihasználnak minket, mi u.ugy megtennénk. miért nem megy csödbe ott külföldön? mert már megszokta, hogy a kolát után töltheti és csak annyit iszik amennyi jol esik, nem akar még a szomszédnak is ingyen kolát adogatni. más kultura más világ.

    Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

  • Superman

    nagyúr

    válasz e-biza #11 üzenetére

    Jól mondod. Más kultúra, más világ. A gond csak annyi, hogy mi, mint egyszerű felhasználók nem tudnánk kihasználni a multicégeket, vagy egy szolgáltatót, még ha akarnánk sem. Mert úgymond - Norman Mailer az író szavaival - ''az ő kezükben van a puska'', a hatalom. És ez nem véletlen.

    Mellesleg ez a kihasználási tendencia nagyon jellemző Magyarországra, legalábbis sokkal inkább, mint más nyugati országokra. Jaj, csak nehogy adni kelljen valamit valamiért.

    Mikro - körülmények között egy példa: most, hogy 2 hónapra, vagy határozatlan időre felfüggesztettem a chellos netemet, csak ISDN 2 -vel nyomulhatok, azt is a freenet szerverére csatlakozva. Az egyik srác kért tőlem egy programot. Mondtam most nem tudom a kérést teljesíteni, nem tudok ftp elérést adni, de ha neki megfelel felírom cédére és elküldöm neki. De megtehetne valamit értem is: majd ha megjelent, miverl nagy szimulátor rajongó vagyok, szerezze meg nekem - hmmm...kipróbálás céljából :) )

    Na de ez ''Matávos topiknak'' indult, ne is térjünk el a témától...

  • e-biza

    őstag

    válasz Superman #12 üzenetére

    nah igen de kinek a kezében legyen? ugye volt az államositás, persze hogy minden a matáv kezében volt. Magyar Távközlési Vállalatnak a tröviditése. Magyar kézben magyar cég. Persze hogy egy olyan idöszakban (munkáspárti) az ö kezébe lett minden adva. Ma már német vagy amerikai (ezt nem tudom, nem figyelem a matáv váltásait, de tudtommal a Deutsche Telekom kezében van) tulajdonos. De még a rendszerváltás után is volt érvényes monopolium joga, igy leheteséges hogy kirabolhat minket egy olyan cég ami elvileg értünk van ésnem forditva.
    érdekes, hogy volt az a ''kedvezményes'' 5letük, hogy a számlát az ISP-k hajtják be.Ugy tünik saját házon belül megmaradt az 5let. Az axelero is bekéri, meg ugye a megállapodás szerint a matáv is ;)

    Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

  • rogers

    aktív tag

    Jó kis témát kezdtetek itt, mit ne mondjak :)

    Sajnos kár kis hazánkat hasonlítgatni. Az itthoni cégek, főleg a távközlésben sajna erőpozícióból tárgyalnak. A kedves kormányok ezidáig sajna semmit sem tudtak tenni a piac tisztításáért és liberalizálásáért. Amíg pedig ez így marad addig egyik cégnek sem lesz érdeke az előfizetők megbecsülése. Itthon a választási lehetőségek korlátozottak, árverseny nem nagyon van, hiszen a végén úgyis a MATÁVtól jön a drót, az meg pofátlanul drágán méri. Kábel ügyben meg van a UPC és megintcsak a MATÁV... :(

    Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy Kanadában dolgozhatok most és így közvetlen közelről megtapasztalhatom, milyen a szabad informatikai piac. Meg az ügyfélorientált cég. Ég és föld, pedig nem sok kell hozzá, csak az, hogyha nem teccik amit az egyik csinál akkor AZONNAL átmész máshoz. Az itteni cégek annyira biztosak a szolgáltatási minőségükben, hogyha mondjuk egy internetszolgáltató nem teccik, akkor 60 napig szó nélkül átmehecc máshova, ingyen! Csak mert nem tetszett a szolgáltatás, jogod van hozzá. Szerződésileg.. Ezt otthon? Talán 20 év múlva.
    6000Ftnak megfelelő áron lehet itt 1.5Gbites vonalat kapni! nem elírás. Azt persze ne feledjük, hogy itt mennyit keresnek. 6000Ft = 40CAD$, ami mondjuk itt 3 mozijegy ára...

    Nem csodálkozom, hogy az Axelero-MATÁV duó ilyen sz***, nekem otthon UPC Chellom volt, hát inkább nem részletezem. Az a cég talán rosszabb mint a MATÁV, mert nemcsak tetü, hanem egyszerűen debil...

    Addig nem lesz itt rend, míg végre olyan ember kerül a kormányba akinek a zsebét nem tudja a MATÁV kibélelni bankókkal és végre hagyják kinyírni a monopóliumát...

    Jobb későn, mint még később...

  • csabika25

    aktív tag

    válasz rogers #14 üzenetére

    Én is megpróbálom rávenni a barátnőmet, hogy egyből menjen át máshoz, csak ezt is én ajánlottam neki. Elvsztettem a hitelességemet.:O

    ''Isten fut Windows alatt''

  • kamikaze boci

    őstag

    A tragikomédia újabb fejezete: ma kiderült, hogy a komplexben igért otthonéval azonos letöltési sebesség helyett hobbival jön az adat. Javaslom mindenkinek lefuttatni a tesztet!!!!!:
    [L]192.168.9.1[/L]
    Kíváncsi vagyok, hány embert vágnak át folyamatosan. A jó ***** **** anyukájukat, elnézést.:(

    egyéb állatfajták

  • vadfonix

    csendes tag

    Éljen a Matáv&Axelero páros! Éljen! Éljen! (...hogy dögölnének már meg!!!!, mert akkor esélyük lesz talán, kisebb, ügyfélorientáltabb cégeknek!!!) :-((

  • renegade

    aktív tag

    válasz e-biza #11 üzenetére

    Ja, a legjobb benne, hogy ugyanúgy 3 féle méretben lehet venni a kólát (kicsi-közepes-nagy), pedig bármelyiket akárhányszor újra lehet tölteni... :D :D
    na de a különbség nem csak azért van mert mi taplók lennénk: ha nekik relatíve annyiba kerülne minden apróság mint nekünk, ők is hamar gondolkozni kezdenének, meg aprópénzt számolni, ezt elhiheted. Sajnos itthon annyira meg van szorulva a legtöbb ember anyagilag, hogy nem engedheti meg azt a ''luxust'', hogy ne keresse mindenhol a kiskapukat, a legjobb ár/érték arányt...

    Kanada: hja... az 'némileg' egészségesebb társadalom, 'valamivel' kevesebb sokkhatás érte a XX század folyamán, mint kis hazánkat...

    kam. boci: vérlázító amit a cég művel veled. Mivel nem tudom elképzelni, hogy ügyvédek ne legyenek az ügyfeleik között, akik meg tudnák szorongatni a t*keit ezzek a *** cégnek az ilyen eljárás miatt, ezért csak az a logikus alternatíva marad, hogy ha valaki szakszerűen fellép ellenük, akkor kushadnak és meghátrálnak. Vagy elbagatellizálódnak az ilyen ügyek, holott összegyűjtve olyan keresetet lehetnek benyújtani velük, hogy a cég padlót fogna. Meg is érdemelné, hogy roh*djon meg.

    Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

Aktív témák