Hirdetés
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Apple MacBook
- E-book olvasók
- Projektor topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Nikon DSLR topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
-
16100 - 16001
33518 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-11-27 19:39 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Debilon
addikt
amikor én onnan rendeltem, vámmentes volt, GLS hozta, majdnem egy hónap alatt ért ide, trackingos csomag, amíg belgiumig elért az volt a sok idő, onnantól 3-4 nap volt, ha jól emlékszem
-
sambenez
Topikgazda
Ott ahol bekattant azt a függőlegesen felálló kis fülecskét kell meghúzni miközben a kamerát oldalra tolod.
-
tomazin
veterán
Köszönöm a tanácsot mindenkinek. Szóval az a helyzet, leveleztem a banggood-dal, tök rossz a viofo kamera, de csak 40 eurót akarnak fizetni. Most jól rá...tam.
Mit gondoltok, mit tudok csinálni? Rendeljek amazonról egy ugyanilyet, cseréljem ki a kamera fejegységet és küldjem vissza az amazonnak?

PP?
Bar ilyen esetben nincs tapasztalatom, hogy segitenek-e, mert van egy emlekem,h ok a doa(dead on arrival) cuccokban adnak vissza zsetont.(leirtad amugy,h valamennyi ido utan ment tonkre?)
Szervizt nem sikerult talalni?Most latom,h kicsit lemaradtam a topicrol...:D
-
sasa311
veterán
-
Cyrin
addikt
Akinek van Xiaomi yi dashcamje tudna segíteni, hogy mennyit meg akkuról?
Tegnapelőtt vettem egyet, be sem tudtam kapcsolni. Majd töltöttem egy órát de kb. 10 mp-et ment akkuról. Gondoltam sak jól fel kell tölteni, tegnap 12 órát volt töltőn, ki is jelezte, hogy max-ra van töltve de annyit sem bíz az akku, hogy a telefonos app rámenjen, kb. 30 mp alatt lemerült. Ez normális?

mi a telefonos app neve?
-
sambenez
Topikgazda
Annyira veszélyes hogy nekem évek óta nem akar felrobbanni. Pedig soha nem veszem ki.
-
Landsmann
addikt
-
tannoyfan
tag
GPS volt benne? Arról elvileg kéne pontos időt is szereznie a technikának. Ez valóban lehet hátrány, a hard wiring bekötés talán segíthet rajta.
-
Landsmann
addikt
Na, nekem még éppen a kondissal volt bajom. 2 nap után lemerült és elfelejtette a dátumot, órát. Sőt, ilyen melegben 1 nap is elég volt az amnéziához.
-
Landsmann
addikt
Akinek van Xiaomi yi dashcamje tudna segíteni, hogy mennyit meg akkuról?
Tegnapelőtt vettem egyet, be sem tudtam kapcsolni. Majd töltöttem egy órát de kb. 10 mp-et ment akkuról. Gondoltam sak jól fel kell tölteni, tegnap 12 órát volt töltőn, ki is jelezte, hogy max-ra van töltve de annyit sem bíz az akku, hogy a telefonos app rámenjen, kb. 30 mp alatt lemerült. Ez normális?

Nekem a Navitel R400-ban is csak 100 mAh-s akku van. Sokat ez sem bír, de írja is a leírás. Arra jó, ha olyan üzemmódban van, akkor a kocsi lökésére 10 másodpercre bekapcsol. Nem tudom hány ilyen felvételt tud rögzíteni, de szerintem 3-4 után vége az akkunak.
-
sasa311
veterán
Értem, köszi!
Bonus kérdés:
Hogy a bánatos viharban lehet a kamerát kiszedni a műanyag tartóból ha magammal akarom vinni és nem a kocsiban hagyni ha parkolok? Simán könnyedén belekattant a helyére, de nem tudok rájönni hogyan kéne kiszednem..
-
tannoyfan
tag
Akinek van Xiaomi yi dashcamje tudna segíteni, hogy mennyit meg akkuról?
Tegnapelőtt vettem egyet, be sem tudtam kapcsolni. Majd töltöttem egy órát de kb. 10 mp-et ment akkuról. Gondoltam sak jól fel kell tölteni, tegnap 12 órát volt töltőn, ki is jelezte, hogy max-ra van töltve de annyit sem bíz az akku, hogy a telefonos app rámenjen, kb. 30 mp alatt lemerült. Ez normális?

240mAh-s aksi van benne, az valóban nem való másra, mint a clean shutdown biztosítására. De legalább veszélyes, a LI polimer aksik sem szeretik a tartós hőséget, ezért is használnak erre a célra manapság inkább kondenzátorokat aksi helyett.
-
sambenez
Topikgazda
Akinek van Xiaomi yi dashcamje tudna segíteni, hogy mennyit meg akkuról?
Tegnapelőtt vettem egyet, be sem tudtam kapcsolni. Majd töltöttem egy órát de kb. 10 mp-et ment akkuról. Gondoltam sak jól fel kell tölteni, tegnap 12 órát volt töltőn, ki is jelezte, hogy max-ra van töltve de annyit sem bíz az akku, hogy a telefonos app rámenjen, kb. 30 mp alatt lemerült. Ez normális?

Igen az. Ez nem akciókamera, az akksi csak arra kell hogy lezárja az éppen írt fájlt. Nem folyamatos használatra van.
-
sasa311
veterán
Akinek van Xiaomi yi dashcamje tudna segíteni, hogy mennyit meg akkuról?
Tegnapelőtt vettem egyet, be sem tudtam kapcsolni. Majd töltöttem egy órát de kb. 10 mp-et ment akkuról. Gondoltam sak jól fel kell tölteni, tegnap 12 órát volt töltőn, ki is jelezte, hogy max-ra van töltve de annyit sem bíz az akku, hogy a telefonos app rámenjen, kb. 30 mp alatt lemerült. Ez normális?

-
tannoyfan
tag
Még csak néhány teszter kapott mintapéldányt, így sokat nem tudni, elvileg passzol a jelenlegi A129 gps mount-jára, így a front kamera cseréjével lehet upgrade-elni majd. Ellenben a jelenlegi 1.0-ás firmware-el a gps adatok még nem mennek át, így ott még valamit reszelni kell. Más lett a hardver, kapott valamiféle hűtést (talán venti van benne). A 4K-s front videó is 30fps, így sanszos, hogy a rear is marad 30fps egyelőre.
-
Chrys_
addikt
Csak a felbontás nagyobb? Duo módban az fps is lehet 60?
Egyébként egész jó felvételek. -
tannoyfan
tag
A kamerán EV (Exposure Value) állítható. Amennyiben túl sok vagy kevés a fény, a kamera automatikusan kompenzál. Lásd például alagutas teszt videók. Ha elé raksz egy CPL filtert, pont ugyanezt csinálja. A végeredmény ugyanolyan fényerejű kép lesz. A hátsó kamerára nem láttam még szűrőt, de mivel nekem sötétített az ablak hátul, nem is érzem szükségét.
Ha nem tetszik a kép, állítasz az EV értéken, és kész. -
tannoyfan
tag
Szvsz abszolút elég a 30fps.
Egyébként pedig van fájdalommentes főzött firmware az A129 Duo-hoz is, ahol tekergetik a videóbeállításokat, lehet még azzal is javulást elérni, ha nem tetszik, gond nélkül vissza lehet állni a gyári verzióra.
A Pro verzió azért már más tészta lesz, 59+15 Mbps-el rögzít párhuzamosan, oda már nem lesz elég egy himihumi sd kártya, sem méretben, sem sebességben. A videók mérete miatt a kezelésük sem lesz éppen egyszerű. Ha a youtube-on, a linkelt teszt videón feltolod a minőséget 4K-ra, akkor már az sem mindegy, min játszod le, nekem a business class HP laptopom is megizzadt tőle... A kétkamerás verzió biztosan drágább lesz, mint a mostani A129 Duo kivitel, de azt is látni kell, hogy ez még mindig csak a "budget" kategória. A prémium kamerák a 4-500 USD-s ársávban laknak. -
JHONNY 79
aktív tag
Értem, meg is rendelném, de a kérdés még adott. Este, illetve sötében nem rontja a kép minőséget a szűrő? Illetve van a hátsó kamerára is? Ha jól emlékszem két félét láttam Banggood-on.
-
Bib
addikt
Sziasztok! Szeretnék egy Viofo A119 v3-at. Csak nem nagyon értek az ilyen fajta rendelésekhez. Közvetlen a viofo oldaláról rendelem akkor az biztonságos, vám mentes, akkor is kínából jön? Úgy nézem 40 körül kijönne hardwire kittel. Valaki rendelt onnan közvetlen? Köszi előre is.
-
noorbertt
őstag
Az a 30fps kevés lenne? Még nem fizettem ki :D lehet várok ha van valami infó a megjelenésről és az árról
-
tannoyfan
tag
Moleman és tannoyfan, köszönöm a választ.
A biztosítékos kábel úton van Aliról , igazából már csak CPL szűrön gondolkodtam, szükségem van e rá. Nálam elsősorban a parkoló mód a fontos, sokat parkolok mélygarázsban és félek a korábbi hozzászólások alapján, hogy ront a sötétben a kép minőségén.Kb.10 USD-t spórolsz, ha találsz kit-et, ami a CPL-t is tartalmazza. Az mai árfolyamon annyit jelent, hogy kb. 1200 JMF-ért kaphatsz szűrőt rá. Levenni még mindig könnyebb, mint még egy hónapot várni rá a messzi Kínából...
-
JHONNY 79
aktív tag
Moleman és tannoyfan, köszönöm a választ.
A biztosítékos kábel úton van Aliról , igazából már csak CPL szűrön gondolkodtam, szükségem van e rá. Nálam elsősorban a parkoló mód a fontos, sokat parkolok mélygarázsban és félek a korábbi hozzászólások alapján, hogy ront a sötétben a kép minőségén. -
tannoyfan
tag
-
tannoyfan
tag
Annyit azért hozzá kell tenni, hogy az A129 csak front kamera módban tud 1080P@60fps-t, ha rá van akasztva a rear kamera is, akkor csak 30fps elől hátul.
Hamarosan megjelenik talán végre az A129 Pro, ott már 4K lesz a front, 1080P a rear felbontás.
-
noorbertt
őstag
Köszönöm, rendelem is.
:) -
vacs
veterán
Az ajánlott felbontás 1080p60 fps (a gyors mozgások miatt a magasabb fps szám fontosabb, mint a nagyobb felbontás), ezt mindkettő tudja, illetve szerintem 140 fokos látószögnél nem kell több, mert az A oszlop úgy is eltakarja, magyarán a A129 jó lesz!

-
Landsmann
addikt
Vettem egy Navitel R400-ast, mert sikerült tönkre tennem a G1W-CB-t. Egyszerű a kezelése és a beállítása. Egy dolog nem igazán működik rendesen, a parkoló üzemmód. Hiába veszem alacsonyra az érzékenységet, már az ajtó becsapására is elindul. Gondolom, ezzel nem lehet mit kezdeni. Ki is kapcsoltam ezt a funkciót, hiszen minden ajtó becsapás 10 megába kerül. A végén csak ezzel lenne tele a memóriakártya, mivel ezeket a fájlokat nem törli automatikusan.
-
noorbertt
őstag
-
vacs
veterán
-
noorbertt
őstag
Viofo A119 v3 van hátsó kamerával esetleg? Alin kerestem idáig de ott nincs sajnos..
-
jozsi252
veterán
-
bul07
nagyúr
Pontozható
A 119$-re rá lehet tolni 1904pontott és akkor már US$99.96+ US$4.80
A vége US$104.76 -
jozsi252
veterán
Ahogy nézem ez a Viofo A119 v3 nagyon jóféle menetrögzítő kamera, és bele lehet rakni jó nagy microSD-t is. Legalábbis a Xiaomi Yi hez képest.
Banggoodon 35 500ft, ha lesz rá kupon talán 31 000 környékére le lehet vinni. Ott már elő is lehet rendelni. -
vacs
veterán
Sziasztok
Egy Xiaomi Yi Dash Cam menetrögzítőt használok már lassan 1.5 éve, és egy olyan dologba futottam bele amibe még szerintem nem. Reggel indultam melóba, és az 50 perces út alatt semmit sem rögzített. Vissza akartam nézni valamint a melóhelyen, és telefonon akkor látom hogy tök üres a mai nap. Utána viszont hogy telefonról beleléptem, már mindent rögzített, illetve du se volt semmi gond.
Találkozott ilyen hibával valaki?
Esetleg érdemes lehet néha szgépen teljesen megformázni a microsd-t? Vagy ennek nem lehet köze hozzá?
Ja meg olyat is csinál néha hogy a 3 perces kis videó helyett mondjuk csak 1 perceset csinál, és utána a következőnél kihagy vagy 10 másodperc és akkor rögzíti.Köszi!

Amúgy tervbe van véve egy kamera csere ami szebb videót csinál, ti mire cserélnétek le? Olyan kellene amit itthon is lehet kapni.
Semmilyen extra fícsőr nem érdekel, mint ütközés elkerülés, táblafelismerés, meg hasonlók mert a kocsi tudja ezeket. Szóval nekem az kellene mint amit a Yi Dash Cam, hogyha ráadom a gyújtást akkor magától indítsa el a felvételt, ha leállítom a kocsit akkor kapcsoljon ki, és szép legyen a videó képe.
Ha nem 40-50 000-es árba ajánlotok akkor lehet külföldi oldal is.Külföldről Xiaomi 70Mai pro vagy Viofo A119 v3!

-
tannoyfan
tag
A BT remote egy gomb, amit ha párosítasz a kamerával, akkor úgy működik, mint a középső nagy gomb. Ha megnyomod, az aktuális videót elrakja, hogy ne törölje a loop recording. Előnye, hogy akár hová is rakhatod, ahol kényelmesebben elérhető, mint a kamera gombja.
A CPL szűrő nem sokat sötétít, a feladata annyi, hogy csak a totál szemből beeső fényt engedi át, "polarizálja" az össze vissza érkező fényeket. Pont úgy működik, mint egy polarizált napszemüveg. Én olyan kit-ben rendeltem, amiben benne volt, a lencséje külön nem állítható, fixen úgy van beállítva, hogy megfelelően álljon. Így a 12-15USD helyett csak kb. 4-be fájt, nem is volt külön csomagolva. Mobillal kipróbáltam, valóban polarizál, nincs különbség, hogy melyik irányból pattintod rá a lencsére (Értem ezalatt a 0-180 fokos felhelyezést, így is, úgy is fel lehet tenni).A hard wiring kit-hez a homasitában van 930HUF-ért biztosíték bypass kábel, abból kell még kettőt vásárolni, lehetőleg a használni kívánt bizti méretében, illetve abba még két darab 3-5A körüli biztit, mert ugyan az eredeti biztit is bele kell tenni, a működéshez kell mellé még egy.
-
Moleman
addikt
Este sötétít a képen, de szerintem nem ez a legnagyobb hátránya, nappal szemben nagyon csúnya fénykarikák jelennek meg vele, valószínűleg túl távol van a lencsétől a szűrő. A mini0806-on nem volt ilyen gondom.
-
JHONNY 79
aktív tag
Rendeltem egy Viofo A129-DG Duo kamerát és rendeltem hozzá a parkoló módhoz szükséges kitet. A cpl szűrön gondolkodom, de ha jól olvastam, esti rögzítésnél hátrány? Illetve lehet valami bluetooth remote nevű cuccot is venni, az mire való?
-
ANOka
őstag
Köszönöm a válaszaitok, megoldódott...
szerencsére nem volt túl bonyolult és nem zabálta meg a kártyát sem.
Most a gyári adapterrel rendesen működik a szivargyújtóról, az EBAY ről rendelt kínai nem tetszett neki...megjegyzi a dátumot is és nem pofázik semmi oda nem illőt
(igen, többször is formáztam közben a kártyát) kár hogy a gyáriban csak egy slot van. Veszek majd valami ami legalább 2-3 as mert kell ugye a kamerának és kell a mobilnak is...Milyen márkájú autós USB töltőt ajánlatok? Sony , Sencor, Hama?
Egyáltalán hány voltos kell? (sima 70mai)Autós töltő ügyileg van, aki a Baseus-ra esküszik.
Nekem még nincs ilyen típusom, így passzolom a kérdést. -
sirGalahad
csendes tag
Nekem is ilyesmi jelenséggel tett tönkre 2 db high endurance kártyát. (70mai Pro)
Jobb ötletem nem lévén szivargyújtó helyett egy 10 ezer mhA-s power bankról üzemeltetem. Aztalán"egyenletesebb" szuflát ad neki. A power bankot meg csak álló autónál töltöm úgy, hogy akkor a kamerát lehúzom róla.
Egyenlőre így jónak néz ki... (kopp-kopp-kopp)Dátumot nekem csak akkor szokott felejteni, ha pár napig (hétvége) nem használom (az autót) és nincs bekapcsolva.
Köszönöm a válaszaitok, megoldódott...
szerencsére nem volt túl bonyolult és nem zabálta meg a kártyát sem.
Most a gyári adapterrel rendesen működik a szivargyújtóról, az EBAY ről rendelt kínai nem tetszett neki...megjegyzi a dátumot is és nem pofázik semmi oda nem illőt
(igen, többször is formáztam közben a kártyát) kár hogy a gyáriban csak egy slot van. Veszek majd valami ami legalább 2-3 as mert kell ugye a kamerának és kell a mobilnak is...Milyen márkájú autós USB töltőt ajánlatok? Sony , Sencor, Hama?
Egyáltalán hány voltos kell? (sima 70mai) -
powerwade
senior tag
Nekem kellene tudnom, hogy működik-e? Honnan? Ezért kérdeztelek titeket

Nem rendeltem még eu-n kívülről olyan terméket, ami olyan összegű lett volna, hogy vámolni kelljen.
Tudom, hogy áfáról van szó, de vámolási procedúráról beszélünk.
Tudom, hogy 0.5$-t megér, mint biztosítás, de ha nem fog működni, kitörölhetem vele. Amúgy nem kávézom
Ha 100%-ban nem lehet vele számolni, nem rendelem meg. 10-15e Ft körül vennék menetrögzítőt. Ha fennakad és nem fizet a banggood, 20 ezernél járok.(#16055) powerwade
Nem találom.(#16056) Upo
Pl honnan? És mennyivel lenne drágább? Gondolom, úgy már nem igazán férne bele a keretbe.
Akkor inkább rendelném a sima 70mai-t. Akkor a vámolástól sem kellene tartsak.(#16057) bul07
Drágább de biztosabb szállítás? Mármint az eu priority line? Az sem biztos megoldás. A banggood topikban olvastam róla. Volt aki beszívta vele. KATT
Viofo nem kell. Kívül van a kereten. Jól látom, hogy mini usb-s?
kissé vicces. De nem baj, ha csak nekem (nem lenézem, elhiszem, hogy jó kamera).
A 70mai pro pontozva lenne 43$ körül, postával... Az úgy már nem 50$. A viofo 62$ kuponozva? Akkor pontozni már nem tudom, így már 20$ a különbség.
Én anno a sima 70mai-t néztem ki. A pro csak azért került képbe, mert kereten belül lenne és eléggé jónak írtátok le, többet tud, jobb minőségben rögzít, mint a sima 70mai.
Banggood topikban azt írják, működik a tariff insurance. Agyalok rajta
#15961 - #15963 bocs nem tudom linkelni

-
Skillet
addikt
A 43$ az jó ár, a 70mai store-ban $54.99, 5 nap múlva lesz akció $52.99-ért.
Ennél még a 70mai pro lite is drágább (az arany színű kamerás, gyengébb szenzor kisebb felbontás, nincs hangvezérlés).
Tariff insurance - azt neked kellene tudni. Kicsit kaparós sorsjegy, van amikor belekötnek és nem fizetnek, van amikor igen. Vámot te se fizetsz ha elkapják, hanem az áfát verik rá az ár+postaköltség összegére. Volt már akinek visszadobták, a papírodon 0% vám, 27% áfa lesz rajta. Azért 0.5$ annyira nem vészes, egyik nap igyál 1-el kevesebb kávét és megvan az ára. De 100%-ban nem lehet vele számolni, készítsd a pénzt a postásnak, max. nem kéri.Nekem kellene tudnom, hogy működik-e? Honnan? Ezért kérdeztelek titeket

Nem rendeltem még eu-n kívülről olyan terméket, ami olyan összegű lett volna, hogy vámolni kelljen.
Tudom, hogy áfáról van szó, de vámolási procedúráról beszélünk.
Tudom, hogy 0.5$-t megér, mint biztosítás, de ha nem fog működni, kitörölhetem vele. Amúgy nem kávézom
Ha 100%-ban nem lehet vele számolni, nem rendelem meg. 10-15e Ft körül vennék menetrögzítőt. Ha fennakad és nem fizet a banggood, 20 ezernél járok.(#16055) powerwade
Nem találom.(#16056) Upo
Pl honnan? És mennyivel lenne drágább? Gondolom, úgy már nem igazán férne bele a keretbe.
Akkor inkább rendelném a sima 70mai-t. Akkor a vámolástól sem kellene tartsak.(#16057) bul07
Drágább de biztosabb szállítás? Mármint az eu priority line? Az sem biztos megoldás. A banggood topikban olvastam róla. Volt aki beszívta vele. KATT
Viofo nem kell. Kívül van a kereten. Jól látom, hogy mini usb-s?
kissé vicces. De nem baj, ha csak nekem (nem lenézem, elhiszem, hogy jó kamera).
A 70mai pro pontozva lenne 43$ körül, postával... Az úgy már nem 50$. A viofo 62$ kuponozva? Akkor pontozni már nem tudom, így már 20$ a különbség.
Én anno a sima 70mai-t néztem ki. A pro csak azért került képbe, mert kereten belül lenne és eléggé jónak írtátok le, többet tud, jobb minőségben rögzít, mint a sima 70mai.
Banggood topikban azt írják, működik a tariff insurance. Agyalok rajta
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Egy Xiaomi Yi Dash Cam menetrögzítőt használok már lassan 1.5 éve, és egy olyan dologba futottam bele amibe még szerintem nem. Reggel indultam melóba, és az 50 perces út alatt semmit sem rögzített. Vissza akartam nézni valamint a melóhelyen, és telefonon akkor látom hogy tök üres a mai nap. Utána viszont hogy telefonról beleléptem, már mindent rögzített, illetve du se volt semmi gond.
Találkozott ilyen hibával valaki?
Esetleg érdemes lehet néha szgépen teljesen megformázni a microsd-t? Vagy ennek nem lehet köze hozzá?
Ja meg olyat is csinál néha hogy a 3 perces kis videó helyett mondjuk csak 1 perceset csinál, és utána a következőnél kihagy vagy 10 másodperc és akkor rögzíti.Köszi!

Amúgy tervbe van véve egy kamera csere ami szebb videót csinál, ti mire cserélnétek le? Olyan kellene amit itthon is lehet kapni.
Semmilyen extra fícsőr nem érdekel, mint ütközés elkerülés, táblafelismerés, meg hasonlók mert a kocsi tudja ezeket. Szóval nekem az kellene mint amit a Yi Dash Cam, hogyha ráadom a gyújtást akkor magától indítsa el a felvételt, ha leállítom a kocsit akkor kapcsoljon ki, és szép legyen a videó képe.
Ha nem 40-50 000-es árba ajánlotok akkor lehet külföldi oldal is. -
bul07
nagyúr
Én nem kockáztatnék kicsit drágább de biztosabb szállítást választanám
Vagy ahogy ebben a hozzászólásban[link] is szó van róla
"$62-ért már van Viofo A119 v2 GPS-szel"Ezen linken van hogy melyik [link]meg a kupon, viszont most ahogy nézem nem kapható várni kellene hogy legyen
Tehát
US$50.32 70Mai pro
Kontra
Viofo A119 v2 GPS-szel 62$ +szál amit nem tudom mennyi most EU raktáról ([link])Néz videókat és a Viofo GPS rárakja a felvételre is az adatokat
-
Upo
addikt
Igen, elég sok eu raktáras van ami pár nap alatt itt van áfa nélkül, majd minden közismert shop-nak van akár több eu raktára.
Az enyém indiegogo kampányos, én azóta nem nézegetem hogy hol mennyiért mi van, csak válaszoltam a kérdésre.
Amúgy ha a 40pár dolcsira+posta rádobják az áfát, és a kínai kibújik a fizetés alól, akkor egyből ott lehet 55-60$ körül a vége, 1-2 hónap alatt, vámhatósági levelezéssel, postásnak fizetéssel. -
powerwade
senior tag
A 43$ az jó ár, a 70mai store-ban $54.99, 5 nap múlva lesz akció $52.99-ért.
Ennél még a 70mai pro lite is drágább (az arany színű kamerás, gyengébb szenzor kisebb felbontás, nincs hangvezérlés).
Tariff insurance - azt neked kellene tudni. Kicsit kaparós sorsjegy, van amikor belekötnek és nem fizetnek, van amikor igen. Vámot te se fizetsz ha elkapják, hanem az áfát verik rá az ár+postaköltség összegére. Volt már akinek visszadobták, a papírodon 0% vám, 27% áfa lesz rajta. Azért 0.5$ annyira nem vészes, egyik nap igyál 1-el kevesebb kávét és megvan az ára. De 100%-ban nem lehet vele számolni, készítsd a pénzt a postásnak, max. nem kéri.vagy rendelje UKbol... fentebb volt link ra.
-
Upo
addikt
A 43$ az jó ár, a 70mai store-ban $54.99, 5 nap múlva lesz akció $52.99-ért.
Ennél még a 70mai pro lite is drágább (az arany színű kamerás, gyengébb szenzor kisebb felbontás, nincs hangvezérlés).
Tariff insurance - azt neked kellene tudni. Kicsit kaparós sorsjegy, van amikor belekötnek és nem fizetnek, van amikor igen. Vámot te se fizetsz ha elkapják, hanem az áfát verik rá az ár+postaköltség összegére. Volt már akinek visszadobták, a papírodon 0% vám, 27% áfa lesz rajta. Azért 0.5$ annyira nem vészes, egyik nap igyál 1-el kevesebb kávét és megvan az ára. De 100%-ban nem lehet vele számolni, készítsd a pénzt a postásnak, max. nem kéri. -
Skillet
addikt
Légyszi erre még válaszoljatok, mert rendelném, köszönöm!

-
Upo
addikt
Menüből talán nem mindet. Nekem csak akkor beszél, amikor eseményt érzékel, és amikor valami miatt nem tud rögzíteni. Pl. kártya hiba vagy hasonló miatt. Ilyenkor nem is árt ha tud róla az ember, nehogy meglepetés legyen ha épp kellene a felvétel. Mondjuk lehet hogy a ledekkel is jelzi, de én alapból nem látok rá, nem szoktam nézegetni.
Ha tényleg mindent ki akarsz kapcsolni, akkor a sima 70mai-hoz hasonló megoldás van rá, én ezt találtam:
Try this to mute the sound
1. Connect to dash cam Wi-Fi on phone
2. Run Chrome
3. Go to http://192.72.1.1/cgi-bin/Config.cgi?action=set&property=Camera.Menu.ApkGetVol&value=VOL0Visszahangosítani már lehet menüből vagy app-ból is.
-
Upo
addikt
Elméletileg könnyű rátenni a angol firm-et, én még nem csináltam ilyet ezért amit olvastam az alapján
70Mai Pro esetén a GPS modul egyedül a park módhoz kell, jelenleg, tehát nem tud a felvételre sebességet GPS koordinátát kiírni
Én nem vennék hozzá, ha esetleg jön a hír hogy szoftveresen megoldották akkor majd talán vennék hozzá, amúgy szerintem már nem igen oldják meg túl régen a piacon van már szerintem, ha meg akarták volna oldani ezt akkor már kész lenneEU Priority Line
Azért ennél érdekesebb a helyzet. Tényleg nem bélyegez sebességet és koordinátát a videóra. De ha a kamerán vagy a 70mai app-ban nézed, akkor odaírja. A video fájlban benne van, a "GPS " atom kinyerésével rendelkezésre áll a kódolt információ. Írtak már rá scriptet, ami akár srt feliratba, akár kml/gpx fájlba berakja az infót, videó lejátszóval így nézhető sebességgel/koordinátákkal, vagy megfelelő szoftverrel (dashcam viewer/Registrator Viewer/stb.) ovarlayezhető, mint a többi kameránál. Mostanában nem néztem, natív 70mai pro támogatás talán még nem került be ezekbe a szoftverekbe, bár lehet hogy azóta már mégis, vagy hamarosan várható.
-
f4lcon
addikt
Attól függ mi a célod. Ez egy sima 2 vezetékes kit, tehát nem tudja az automatikus üzemmód váltást, mint a 3 vezetékes. Ha nincs rá szükséged akkor működhet. Ha fix 12V-ra kötöd, akkor állandóan 0-24 videót rögzít, vagy ha van gps modul akkor megállás után 20 perccel vált parkoló módba. Ha gyújtással kapcsolt 12V-ra teszed, akkor uyanúgy működik mint a szivargyújtós adapter a kapcsolt szivargyújtó aljzatról, menet közben videó rögzítés az autó áramforrásáról, gyújtás levétel után a kamera saját kis akkujáról a parkoló mód (ha be van kapcsolva). Ha nem kell parkoló mód akkor teljesen elég. De árban postával 13.2$, én 13.7-ért vettem a másikat, ami automatikusan kapcsolja a gyújtás levételekor a parkoló módot, de az nem a kis akkuról megy, hanem az autó áramforrásáról, ugyanúgy mint a normál kapcsolt 12V-ról, csak kiváltja a kamera saját akkuját az autó akksival.
Ja, amit linkeltél 2 vezetékes adapter, az oroszok átmérték, és írták hogy az se jó a ráírt 3A-re, túl vékonyak a vezetékek, állítólag már 1.5A körül vészesen melegszik az egész. 1 dashcam még jó rá, de többet nem érdemes terhelni.igazából eddig nem volt célom a parkoló mód (otthon garázsban állok, a melóhelyen meg zárt udvarban) de végül úgy döntöttem, hogy ha egyszer kell és pont nincs, akkor szidni fogom magam, hogy 3 dollárt akartam spórolni... (gps modul amúgy van)
-
noorbertt
őstag
Sziasztok,
Xiaomi 70mai dash pro-t rendeltem ami nem érkezett meg, vagyis csak félig mert a gps megjött. Azóta már úgy vagyok vele h Viofo-t fogok rendelni.
Csere új de Kínából vett SD kártyára vagy ingyen odaadom annak aki érte jön xxi.ker egy megbeszélt időben. ...-tudom szabályzat, de ha ez nem fér ide akkor lehet törölni és kidobom a kukába xd -
monchichi20
aktív tag
Sziasztok.
Ismerősömnek szeretnék venni egy kamerát 2 fajtát néztem ki, de nem tudom melyik válasszam.
Az egyik a Xiaomi 70Mai Dash Cam Pro GPS-el 70 dollár lenne a másik meg a Xiaomi 70mai Dash Cam Lite ez is olyan 70 körül van.
Semmit nem találtam a Lite-ról igazából.
Szóval ti melyiket vennétek ajándékba? -
#46129152
törölt tag
Parkoló mód csak a gps modul meglétekor kapcsolható be. A sávelhagyó és az ütközés figyelmeztető az kicsit vicces. Én a tükör mögött a fekete pöttyöktől balra raktam fel, mert a pöttyös részen nem marad fent a fólia. Az a fél arasz balra tolódás pont arra jó, hogy a jó magyar utakon az útszéli kátyúk miatt ha a felező vonaltól egy arasz távolsára megyek a saját sávomban, akkor folyamatosan karattyol hogy elhagytam a sávot. Befejezi a mondatot, 10 mp szünet, és újra mondja folyamatosan. Nagyon idegesítő, kikapcsoltam.
Crash warning: radaros a tempomatom, ha jönnek szembe és nem tudok rögtön előzni, akkor beáll az előttem menő mögé. A legkisebb távolságra van állítva, de oda is befér egy teherautó. Attól függetlenül, folyamatos követés esetén is mondogatja hogy autó van előtted. Ez talán nem 10 hanem 20 másodpercenként ismételget. Úgyhogy ez kikapcs.
A felvételek 1 percenként daraboltak, nem lehet állítani. Egyrészt rezgés érzékeléskor 1 percet jelöl "emergency video"-nak, másrészt hasznos ha minél többször le van zárva. Vissza tudod nézni, talán még lép is a következő videóra? (Nem tudom, nem szoktam nézegetni, nem arra való hogy állandóan nézegessem, hanem ha baj van akkor meglegyen.)
Ha útifilmet akarsz csinálni akkor akció kamerát vegyél, ne menetrögzítőt.
A dashcam-nek az a lényege, hogy beszereled és elfelejted. Elindulsz - vesz, megállsz - nem vesz. Biztos hogy idegrázásom lenne ha mindig nekem kéne kapcsolgatni, az inkább akciókamerás gondolkodásmód.
Gyújtásra kapcsoló tápot kell adni neki, és akkor tök automatikusan csinál mindent, rögzíti az utat, parkoló módba kapcsol, anélkül hogy egy ujjal is hozzá kellene érni.Még egy kérdés:
A rendszer hangot ki lehet rajta kapcsolni? -
Skillet
addikt
Elméletileg könnyű rátenni a angol firm-et, én még nem csináltam ilyet ezért amit olvastam az alapján
70Mai Pro esetén a GPS modul egyedül a park módhoz kell, jelenleg, tehát nem tud a felvételre sebességet GPS koordinátát kiírni
Én nem vennék hozzá, ha esetleg jön a hír hogy szoftveresen megoldották akkor majd talán vennék hozzá, amúgy szerintem már nem igen oldják meg túl régen a piacon van már szerintem, ha meg akarták volna oldani ezt akkor már kész lenneEU Priority Line
A priority direct mail sokkal olcsóbb, és plusz 0.5$-ért lehet hozzáadni Tariff insurance-t. Ha jól veszem ki, azt írja róla, hogy visszafizetik a vámköltségeket, ha fennakadna. ???
Akkor ti is a pro-t ajánlanátok?
Mi a jó ár érte? -
4ron
senior tag
Üdvözletem!
Nem rég vettem meg első autómat. Sajnos utcán vagyok kénytelen parkolni és pont a múlt héten voltam szemtanúja annak, hogy a kedvenc (eddig biztonságosnak vélt) helyemen nekimentek a parkoló autónak.
Olyan fedélzeti kamera kellene, ami bekapcsol, ha például a parkoló autónak nekimennek. Ezen kívül nyilván a hétköznapi videós funkciók is érdekelnek, csak fogalmam sincs mire van szükségem. Kijelző például szerintem felesleges, a kompakt eszközöket szeretem. Úgy olvastam, hogy az összefoglaló már nem up-to-date. Valaki javasolna nekem kütyüt?
Köszi előre is. -
bul07
nagyúr
És(#16039) bul07
Kicsit nézelődtem, visszaolvastam... úgy tűnik, még ha nem is kijelzőset keresek, a 70mai pro eléggé jó ár/érték arányú cucc, nagyjából mindenben jobb, mint a sima.
Így azt hiszem megvan a befutó.
De van még pár dolog, ami érdekelne:
Mindegy milyen régiójút veszek, van rá angol firm?
Jól látom, hogy GPS-t ugyan tud, de modul nélkül árulják, külön kell beszerezni?
Mennyi érte a jó ár? Banggoodnál most 43$ körül tudnám megvenni a kínai verziót GPS modul nélkül. Szállításból melyiket kell választani banggoodnál, ha nem akarok meglepetést?Elméletileg könnyű rátenni a angol firm-et, én még nem csináltam ilyet ezért amit olvastam az alapján
70Mai Pro esetén a GPS modul egyedül a park módhoz kell, jelenleg, tehát nem tud a felvételre sebességet GPS koordinátát kiírni
Én nem vennék hozzá, ha esetleg jön a hír hogy szoftveresen megoldották akkor majd talán vennék hozzá, amúgy szerintem már nem igen oldják meg túl régen a piacon van már szerintem, ha meg akarták volna oldani ezt akkor már kész lenneEU Priority Line
-
Beni2360
félisten
És(#16039) bul07
Kicsit nézelődtem, visszaolvastam... úgy tűnik, még ha nem is kijelzőset keresek, a 70mai pro eléggé jó ár/érték arányú cucc, nagyjából mindenben jobb, mint a sima.
Így azt hiszem megvan a befutó.
De van még pár dolog, ami érdekelne:
Mindegy milyen régiójút veszek, van rá angol firm?
Jól látom, hogy GPS-t ugyan tud, de modul nélkül árulják, külön kell beszerezni?
Mennyi érte a jó ár? Banggoodnál most 43$ körül tudnám megvenni a kínai verziót GPS modul nélkül. Szállításból melyiket kell választani banggoodnál, ha nem akarok meglepetést?törőlve +találtam pontozható
-
Skillet
addikt
A 70mai 1S és a Mini D05 még új, nemigen van tapasztalat. Az 1S az kívülről ugyanúgy néz ki mint a sima, de olcsósítottak a belsején. Dashcamtalk-on 4pda-n már keresnek rá modot, hackelt firmware-t, de nem nagyon van. Vagy már kinőtték a 70mai-t és pro-t vettek helyette, vagy megveszik a simát helyette ha még kapnak, nagyon nem foglalkoznak vele. Aztán lehet hogy ahhoz is lesz egyszer majd kínai-angol átalakítás vagy hang csere, stb.
A Mini D05-ben esetleg még lehet valami, az egy tovább fejlesztett sima 70mai. Ha rendeződik az ára, akkor lehet egy jó ajánlat belőle, valahol a sima 70mai árától nem sokkal drágábban. Most még nincs senkinek, még csak presell van rá. De az ára az vicc, banggood-on olcsóbb a 70mai pro mint a D05 presell ára. De ha 40$ alá megy akkor erősen meggondolandó annak akinek nem kell képernyő és GPS. Viszonylag friss Omnivision képérzékelő, adatok alapján tűrhető optika. Szerintem karácsonyi vásárban vagy 11.11-re lehet belőle best buy.És(#16039) bul07
Kicsit nézelődtem, visszaolvastam... úgy tűnik, még ha nem is kijelzőset keresek, a 70mai pro eléggé jó ár/érték arányú cucc, nagyjából mindenben jobb, mint a sima.
Így azt hiszem megvan a befutó.
De van még pár dolog, ami érdekelne:
Mindegy milyen régiójút veszek, van rá angol firm?
Jól látom, hogy GPS-t ugyan tud, de modul nélkül árulják, külön kell beszerezni?
Mennyi érte a jó ár? Banggoodnál most 43$ körül tudnám megvenni a kínai verziót GPS modul nélkül. Szállításból melyiket kell választani banggoodnál, ha nem akarok meglepetést? -
jupp008
senior tag
Van egy VIOFO A119S kamerám, de nem tudom eldönteni, hogy mekkora memóriakártyát tud kezelni. A használati utasításban 64 GB a maximum, de a firmware frissítési oldalon 16-128 GB kártyát ír. Lehetséges, hogy kezeli a 128 GB kártyát is? Ha kezeli, akkor tudna valaki ajánlani egy megbízhatót ami ideér szept. 10-ig?
Sima Viofo119 ben egy ideje Samsung 128 GB kártyát használok minden gond nélkül.
-
Upo
addikt
A 70mai 1S és a Mini D05 még új, nemigen van tapasztalat. Az 1S az kívülről ugyanúgy néz ki mint a sima, de olcsósítottak a belsején. Dashcamtalk-on 4pda-n már keresnek rá modot, hackelt firmware-t, de nem nagyon van. Vagy már kinőtték a 70mai-t és pro-t vettek helyette, vagy megveszik a simát helyette ha még kapnak, nagyon nem foglalkoznak vele. Aztán lehet hogy ahhoz is lesz egyszer majd kínai-angol átalakítás vagy hang csere, stb.
A Mini D05-ben esetleg még lehet valami, az egy tovább fejlesztett sima 70mai. Ha rendeződik az ára, akkor lehet egy jó ajánlat belőle, valahol a sima 70mai árától nem sokkal drágábban. Most még nincs senkinek, még csak presell van rá. De az ára az vicc, banggood-on olcsóbb a 70mai pro mint a D05 presell ára. De ha 40$ alá megy akkor erősen meggondolandó annak akinek nem kell képernyő és GPS. Viszonylag friss Omnivision képérzékelő, adatok alapján tűrhető optika. Szerintem karácsonyi vásárban vagy 11.11-re lehet belőle best buy. -
bul07
nagyúr
Teszt->youtube
Néz sok felvételt, meg vannak összehasonlítós videók is, és körvonalazódni fog hogy neked melyik jön bebanggood oldalán ha rájuk keresel leírásban vannak összehasonlító táblázatok
-
Skillet
addikt
Összefoglaló régi, nincs frissítve
Ezeket nézném meg
70Mai
70Mai 1S (tudtommal ilyen még senkinek nincs itt)
70Mai Mini Midrive D05
70Mai Pro
Viofo több típusHa visszaolvasol kicsit kuponokat és linkeket is találsz
70Mai-hoz egy hosszabb USB to MicrosUSB kábel jár
Ha nem akarod középre szivargyújtóba dugni akkor biztosítéktáblába kötött tápegységgel tudod megoldani
Mondjuk ahogy én is, vagy gyári táp megoldás amiről szintén volt szó nemrég a 70Mai Pro eseténSzuper. Ezek a 70mai kamerák amiket én is néztem már egy ideje. Tudsz nekem róluk dobni valami magyar teszteket? Melyiket érdemes venni ezek közül?
Valami összehasonlító táblázat kellene, ahol lehet látni a különbségeket. -
bul07
nagyúr
-
Upo
addikt
Attól függ mi a célod. Ez egy sima 2 vezetékes kit, tehát nem tudja az automatikus üzemmód váltást, mint a 3 vezetékes. Ha nincs rá szükséged akkor működhet. Ha fix 12V-ra kötöd, akkor állandóan 0-24 videót rögzít, vagy ha van gps modul akkor megállás után 20 perccel vált parkoló módba. Ha gyújtással kapcsolt 12V-ra teszed, akkor uyanúgy működik mint a szivargyújtós adapter a kapcsolt szivargyújtó aljzatról, menet közben videó rögzítés az autó áramforrásáról, gyújtás levétel után a kamera saját kis akkujáról a parkoló mód (ha be van kapcsolva). Ha nem kell parkoló mód akkor teljesen elég. De árban postával 13.2$, én 13.7-ért vettem a másikat, ami automatikusan kapcsolja a gyújtás levételekor a parkoló módot, de az nem a kis akkuról megy, hanem az autó áramforrásáról, ugyanúgy mint a normál kapcsolt 12V-ról, csak kiváltja a kamera saját akkuját az autó akksival.
Ja, amit linkeltél 2 vezetékes adapter, az oroszok átmérték, és írták hogy az se jó a ráírt 3A-re, túl vékonyak a vezetékek, állítólag már 1.5A körül vészesen melegszik az egész. 1 dashcam még jó rá, de többet nem érdemes terhelni. -
TomBond
aktív tag
Van egy VIOFO A119S kamerám, de nem tudom eldönteni, hogy mekkora memóriakártyát tud kezelni. A használati utasításban 64 GB a maximum, de a firmware frissítési oldalon 16-128 GB kártyát ír. Lehetséges, hogy kezeli a 128 GB kártyát is? Ha kezeli, akkor tudna valaki ajánlani egy megbízhatót ami ideér szept. 10-ig?
-
JHONNY 79
aktív tag
Segítségeteket szeretném kérni.
A korábban Banggod oldalról linkelt Viofo A129-DG Duo kamerát rendeltem meg 37.489 Ft összegért. Most regeltem először a Banggod-ra, UK raktárból kértem, hogy ne legyen egyéb költség. Megrendelés után az oldalamon a rendeléseimnél, először UK van feltűntetve, majd átvált USA-ra. A megrendelés EU Standard Shipping . Kérdésem, ezek alapján várható plusz költség, vagy USA-ból átviszik UK-ba és onnan jön a csomag?
-
Dolphine
addikt
-
bul07
nagyúr
Menetrögzítőben gondolkodom. Az ajánlottak (összefoglaló) között nem látom pl a 70 mai kamerákat. Mi az oka? Kijelzőset nem igazán szeretnék, inkább a kis méret lenne lényeges. Gyújtásra induljon, rögzítsen, gyújtás levétele után pedig álljon le. Nagyon max 15e forintig mennék el, de az sosem baj, ha olcsóbb. A vezetéke valószínűleg a tetőkárpitban, "A" oszlopban lenne elvezetve... Közvetlenül szivargyújtó töltőbe (5V) nem lenne dugva, magyarul nem lenne szem előtt, valahogy diszkrétebben oldanám meg, ha lehet. Van amelyik 12V-ról megy, vagy mindegyik 5 Voltos? Utóbbi eset is megoldható valahogyan, a szivargyújtó rész mögött... Erre is várnék ötleteket.

Gondolom ILYESMIVEL...Összefoglaló régi, nincs frissítve
Ezeket nézném meg
70Mai
70Mai 1S (tudtommal ilyen még senkinek nincs itt)
70Mai Mini Midrive D05
70Mai Pro
Viofo több típusHa visszaolvasol kicsit kuponokat és linkeket is találsz
70Mai-hoz egy hosszabb USB to MicrosUSB kábel jár
Ha nem akarod középre szivargyújtóba dugni akkor biztosítéktáblába kötött tápegységgel tudod megoldani
Mondjuk ahogy én is, vagy gyári táp megoldás amiről szintén volt szó nemrég a 70Mai Pro esetén -
Skillet
addikt
Menetrögzítőben gondolkodom. Az ajánlottak (összefoglaló) között nem látom pl a 70 mai kamerákat. Mi az oka? Kijelzőset nem igazán szeretnék, inkább a kis méret lenne lényeges. Gyújtásra induljon, rögzítsen, gyújtás levétele után pedig álljon le. Nagyon max 15e forintig mennék el, de az sosem baj, ha olcsóbb. A vezetéke valószínűleg a tetőkárpitban, "A" oszlopban lenne elvezetve... Közvetlenül szivargyújtó töltőbe (5V) nem lenne dugva, magyarul nem lenne szem előtt, valahogy diszkrétebben oldanám meg, ha lehet. Van amelyik 12V-ról megy, vagy mindegyik 5 Voltos? Utóbbi eset is megoldható valahogyan, a szivargyújtó rész mögött... Erre is várnék ötleteket.

Gondolom ILYESMIVEL... -
Cyrin
addikt
Melyik appot kell telepíteni a yi dashcam kezelésére?
-
bul07
nagyúr
-
Dolphine
addikt
Valahol beszéltünk már erről, lehet pont veled
Nekem egy gagyi 250Ft-os van az elején, hogy ér e valamit azt nem tudom, de inkább nem
Az egyik biztosítónál van mini Casco csak vadra, ha valaki annál a biztosítónál van, és azért a várost is elhagyja annak szerintem kötelező megkötni
Szerk
Ahogy kikerestem Aegon kötelező mellé lehet vadkárt is kötniNem hiszem, hogy mi beszéltünk volna róla.

-
bul07
nagyúr
Valahol beszéltünk már erről, lehet pont veled
Nekem egy gagyi 250Ft-os van az elején, hogy ér e valamit azt nem tudom, de inkább nem
Az egyik biztosítónál van mini Casco csak vadra, ha valaki annál a biztosítónál van, és azért a várost is elhagyja annak szerintem kötelező megkötni
Szerk
Ahogy kikerestem Aegon kötelező mellé lehet vadkárt is kötni -
f4lcon
addikt
70mai pro hardwire kit ami működik. Enélkül a kínai 1.01 firmware lassított parkolási time lapse felvétele nem sokáig működne a beépített akkuról.
A miénkkel meg kikapcsol és ugyanúgy figyeli a rezgéseket mint akkuról csinálná. Az adatlap szerint a beépített akkuról olyan 20-30 percnyi parkoló videót tud felvenni, az olyan 15-20 db parkolási esemény. Ezzel a kábellel ez már az autó akkuról megy, akár napokig-hetekig:
[link]
Nekem az (A) jelű kellett. A különbség az A B C között, hogy milyen méretű biztosíték adaptereket adnak hozzá. Én azt a 2$-os kupont is behúztam, és le is tudtam vonni a végösszegből.
Itt meg lehet nézni, hogy melyik fajta milyen típusú biztosítékhoz való: [link]
köszi. nekem nem engedi használni a $2 kupont
viszont találtam egy ilyet ez működhet? -
Dolphine
addikt
A kocsim úszta meg

Egy percig nem sajnáltam volna az őzetŐszintén, ha tehetném az utak 1km sávjában az összes vadat kiirtanám, vagy kerítést húzatnék
De már az is elég lenne ha a régi rendszert visszahoznák hogy a gazdálkodó vadásztársaságnak lennie kell kötelező biztosítása és a vadkárokat azon keresztül rendeznék
Ha jól emlékszek régen még úgy volt hogy ahol nem jelezte tábla a vad veszélyt és lett valami vad kár azt a vadásztársaság biztosítója rendezteCsak ugye a csóró vadászok a 1-2 milliós puskáikkal nem tudtak 2-3e Ft több tagságit fizetni hogy fussa biztosításra, és kisírták hogy töröljék el a kötelező biztosításukat
Én nemrég vettem, még tesztelem:
[link] -
bul07
nagyúr
A kocsim úszta meg

Egy percig nem sajnáltam volna az őzetŐszintén, ha tehetném az utak 1km sávjában az összes vadat kiirtanám, vagy kerítést húzatnék
De már az is elég lenne ha a régi rendszert visszahoznák hogy a gazdálkodó vadásztársaságnak lennie kell kötelező biztosítása és a vadkárokat azon keresztül rendeznék
Ha jól emlékszek régen még úgy volt hogy ahol nem jelezte tábla a vad veszélyt és lett valami vad kár azt a vadásztársaság biztosítója rendezteCsak ugye a csóró vadászok a 1-2 milliós puskáikkal nem tudtak 2-3e Ft több tagságit fizetni hogy fussa biztosításra, és kisírták hogy töröljék el a kötelező biztosításukat
-
Ciccuka
veterán
-
Dr. Gonzο
senior tag
Viofo a129 duo, európai raktárból, szerintem jó áron
-
lcdtv
tag
-
bul07
nagyúr
Ha tudtunk volna róla, hogy van ennyiért..

Elhiheted én is néztem egyből hogy van e még
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
HornedReaper
senior tag
-
bul07
nagyúr
Valakinek sikerült elcsípni?

-
Beni2360
félisten
Hát még az éjjel letőltöttem az appot a telcsire elég sok beállítási lehetőség van majd élesben kipróbálom. Mivel ritkán vezetek már így gondolom nem fogja nagyon a telcsit leterhelni. Felbontást beállítani akár 4K-ra is lehet állítani.
-
powerwade
senior tag
Talan az UV sugarzas kezdte ki a lencset, emiatt lehet fakobb a kep. Nehany videoban emlekeim szerint erre hivatkoztak.
-
Upo
addikt
-
Beni2360
félisten
Köszi szerintem egyelőre hanyagolom.
Van a telóra ilyen Daily Roads Voyager az a saját kameráját használja milyen lehet? -
Upo
addikt
70mai pro hardwire kit ami működik. Enélkül a kínai 1.01 firmware lassított parkolási time lapse felvétele nem sokáig működne a beépített akkuról.
A miénkkel meg kikapcsol és ugyanúgy figyeli a rezgéseket mint akkuról csinálná. Az adatlap szerint a beépített akkuról olyan 20-30 percnyi parkoló videót tud felvenni, az olyan 15-20 db parkolási esemény. Ezzel a kábellel ez már az autó akkuról megy, akár napokig-hetekig:
[link]
Nekem az (A) jelű kellett. A különbség az A B C között, hogy milyen méretű biztosíték adaptereket adnak hozzá. Én azt a 2$-os kupont is behúztam, és le is tudtam vonni a végösszegből.
Itt meg lehet nézni, hogy melyik fajta milyen típusú biztosítékhoz való: [link]
-
ANOka
őstag
Ilyet szerintem a telefonodon nézhetsz Wifin keresztül legalább 1 sec-os késleltetéssel.
Legalábbis a előző verziókban így működik. (Abból van nekem Pro és sima is.) -
halisa
tag
-
bul07
nagyúr
-
Beni2360
félisten
Köszi a lehetőséget.
Én még oroszúl tanúltam, meg a német megy mivel anno 69-73 közt kint dolgoztam.
De talonba rakom mivel most már csak néha napján ülök kocsiba nem nagyon érné meg.
50 évig el voltam e nélkül is a ,maradék 10 év meg talán elpötyög valahogyan.
Csak bizgat a dolog és mindent kipróbálos vagyok. Van olyan otthoni kamerám vagy 3 éve amit még ki sem bontottam.
-
Rick4
félisten
Köszi és közben nagynehezen de találtam egy videót ami erre is kitér at 5.35 mp-nél. A kép szerin saját hállózatot hoz létre.


Ja, én azt nem tudtam, hogy ennyire se megy az angol, viszont ha a 70 mai mellett döntenél, nekem van hozzá magyar nyelvű androidos appom.
-
Beni2360
félisten
Na akkor még egyszer mindenkinek

Már megvan a kérdéemre a válasz.
-
vacs
veterán
A Bluetooth csak hangot visz át, élőkép megtekintéséhez wifi kell!
És nem kell hogy a kocsiban legyen wifi, hanem a kamera létrehoz egy wifi hotspotot és te erre csatlakozol rá a telefonnal! -
CHIPman
nagyúr
Miért ne lenne? A kamera az AP ilyenkor, arra kapcsolódsz a telefonnal. A WiFi egy vezetéknélküli hálózat, az internetszolgáltatás csak egy "mellékhatása", ami jelen esetben nem lesz meg, és mobilneted sincs ilyenkor.
szerk: Ja, már elmondták. -
Beni2360
félisten
Nagy vonalakban: A dashcamen megnézed, hogy mi az általa létrehozott SSID, beállíthatsz jelszót. A telefonodon megnézed az elérhető hálózatokat, ott van a mittomén "Dashcam01" hálózat és csatlakozol hozzá, beírod a jelszót és tádáá. A telefonos applikációból meg tudod irányítani a dashcamet, beállításokat változtatni, élőképet nézni, videót lementeni.
Köszi és közben nagynehezen de találtam egy videót ami erre is kitér at 5.35 mp-nél. A kép szerin saját hállózatot hoz létre.


-
Dr.NX
veterán
Nagy vonalakban: A dashcamen megnézed, hogy mi az általa létrehozott SSID, beállíthatsz jelszót. A telefonodon megnézed az elérhető hálózatokat, ott van a mittomén "Dashcam01" hálózat és csatlakozol hozzá, beírod a jelszót és tádáá. A telefonos applikációból meg tudod irányítani a dashcamet, beállításokat változtatni, élőképet nézni, videót lementeni.
-
Beni2360
félisten
Persze hogy kiküldi a képet wifin a mobilra. Máskülönben hogy állítanád pl. be, hogy merre nézzen, mi legyen a látómezőben? Sőt így tudod lementeni a kiválasztott felvételt is telefonra.
A BT amúgy erre kevés lenne.
Tehát a vezetéknélküli (wifi) kapcsolat a dashcam és a mobilod között van.Ezt akkor úgy képzeljem el mina TV-nél a Wi-Fi Direct-t?
Vagy hogyan lesz wifi kapcsolatom kint az ország úton? -
Dr.NX
veterán
Persze hogy kiküldi a képet wifin a mobilra. Máskülönben hogy állítanád pl. be, hogy merre nézzen, mi legyen a látómezőben? Sőt így tudod lementeni a kiválasztott felvételt is telefonra.
A BT amúgy erre kevés lenne.
Tehát a vezetéknélküli (wifi) kapcsolat a dashcam és a mobilod között van.
Új hozzászólás Aktív témák
-
16100 - 16001
33518 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 13 Pro Max 128 GB, akku: 100%, szép állapotban
- Panasonic DMP-BDT171 3D-s Blu-Ray lejátszó 4K
- Lenovo X13s 13,3 Snapdragon 8cx Gen3 / 16 GB RAM / 256 GB SSD / akku: 96%
- Apple iPad 10.2 2021 64 GB Wifi + Cellular (4G), Logitech billentyűzetes tok + UAG Metropolis tok
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB, akku: 98%, szép állapotban
- HP ProDesk 600 G2 MT, DVD-RW , i5-6500 CPU félkonfig
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
- Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 SSD
- ELADÓ FÓLIÁZOTT HP EliteBook 840 G9 i7-1265U 16GB 512GB 14" FHD+ 1 év teljeskörű garancia
- Olcsó laptop! Lenovo IdeaPad U330P I i5 I 4GB I 500HDD I 13,3" HD I W11 I Jó akku
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest






szerencsére nem volt túl bonyolult és nem zabálta meg a kártyát sem.


kissé vicces. De nem baj, ha csak nekem (nem lenézem, elhiszem, hogy jó kamera).

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



