Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbius

    veterán

    válasz Tujmos #3366 üzenetére

    Általában egy mechanikus érzékelő van ezekbe beépítve. Nézd meg, hogy a zacctárolóról nem tört-e le pont az a darab, ami ezt a mechanikus érzékelőt benyomja, amikor a helyére tolod, vagy a gépnél ez a rész nincs-e eltömődve valamivel, ami megakadályozza az érzékelő működését. Vagy próbáld meg valamilyen eszközzel az érzékelőt benyomni miközben nincs is benne a zacctároló.

    Más: visszaolvasva látom, hogy többen panaszkodtatok a Mantaro kávékra.

    Én meg pont írni akartam, hogy esetemben valójában ez az első kávé, aminek semmilyen mellékíze nincs, se nem keserű, se nem savanyú a gépben, hanem pont jó.

    Nekem egy Gaggia Naviglio van lassaan két éve, eddig kizárólag magyar kávémanufaktúrák kávéi voltak benne (Pallyotz, Black Sheep, ill. helyi pörkölő, hbkave.hu), de egyikhez sem tudtam két év alatt belőni a gépet úgy, hogy azt mondjam ez most hű de jó volt, mert legtöbbször volt keserűség vagy savanyúság az ízek között.

    Erre most (mivel kifogytam és nem kaptam helyben friss kávét) itt van ez a Mantaro AHORA, amit március 25-én vettem (2022.03.22-i szav. idővel) és elsőre olyan ízek jöttek vele, amilyen még eddig soha és ezt a családból többen is megjegyezték.

    A gép legfinomabb őrlésre van most állítva, közepes erősségi fokozaton (3 van, így szerintem kb. egy nespresso kapszula mennyiségű, azaz kb. 5-5,5g kávét darálhat le egy főzéshez) és 35g körülire van beállítva a kiadott mennyiség. Hőfokot nem tudok a gépen állítani.

Új hozzászólás Aktív témák