Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • benzol

    aktív tag

    Hi emberek!

    Ez már lehet hogy egy elcsépelt téma de szeretnék segítséget kérni, egy új gép összeállítására!

    amire konkrétan kell a gép:

    AutoCAD Map 95%-ban 2D
    minimális ArchiCAD 90%-ban 2D
    és egy kevés CorelDRAW
    a tervezés jellege miatt szinte minden 2D-ben történik térképeken(település tervező cég) de néha néha meg kell ejteni egy két ház tervet is, ehhez kell egy kis renderelés...


    a kritériumok:

    - elfogadható áron!!!!!! a fennt említetteken kívül másra nem kell a gép úgy gondolom ehhez nem kell egy 6524765GHz-es szuperszámítógép :))))))

    -lehetőleg halk legyen
    -atom stabil
    -egér!!!!!! egy sarkalatos téma.....(most egy A4tach-em van de egy kis CAD-ezés után hajlamos vagyok az inhüvely gyulladásra!!! r..adt kemények a gombjai és a scrollnak is vitatható az elhelyezése)
    -monitor(17')

    ami szerintem biztos hogy benne kell hogy legyen:

    valamilyen:
    Matrox vidcard

    alaplapra én egy ASUS-ra gondoltam....

    a procit nem tudom mivel egy P4(nem celeron) rohadt drága meg szerintem nem is nagyon lenne kihasználva....

    -Az AMD-vel annyi a gondom hogy egy picit hangos
    jó most sokan kinevetnek hogy akkor vegyek egy halk ventilátort és nem lesz hangos.....)mondjuk lehet hogy ez lenne a legkézenfekvőbb..... nem tudom... :I
    -gondolom ajánlotok.... egy UPS-t is
    -a winyó egy 40Gb-os maxtor ez bőven elég lesz!!!
    -memória 512DDR ez is biztos...
    -egy ASUS CD-ROM 52* (írójuk már van...)

    -a monitornál pedig egy 17'-os sikképernyős LG-re asszem van belőle egy viszonylag olcsó típus!!!



    Tanácsokat és tapasztalatokat várok!!!!
    Főleg tapasztalat érdekelne!!!!!


    hi!

    ///\oo/\\\

  • Polesz

    addikt

    válasz benzol #1 üzenetére

    3x indítani a témát, gratula ;]

    Vegyél egy Asrock K7S8X deszkát bele egy 2500+ Barton procit, 512DDR társaságában. 40 Maxtor ok, bár én Seagate Barracudara esküdnék. Egy jobb fajta scrollos+infrás+rádiós egér A4Tech kivitelben 10e körül.
    Az egész géped kb 150-160e körül mozdulna monitor nélkül. TFT moncsi a 17'' elég drága. 150-170e local credit.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    A másik kettőt kivettem, szerintem is elég egy konkrét témát egyszer elindítani.

    Üdv:
    A cenzor ;]

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Polesz #2 üzenetére

    Szvsz nem TFT-t akar. Legalábbis a síkképrnyő nálam =|= TFT.

    Az, hogy az AMD nem hangos nem igaz! AMD-hez is lehet nagyon halk hűtőt kapni, és P4-hez is nagyon hangosat. Celeron-t felejtsd el.
    Egér: szerintem vagy valamelyik Logitech MX-et vedd meg, vagy a Microsoft Explorer Mouse-t.

  • rudi

    nagyúr

    válasz benzol #1 üzenetére

    Szóval akkor CAD-2D olcsón:

    Ahogy írtál abból azt veszen ki hogy nem vagy elvakultan teljesítményhajhász de ügyelsz az egészségedre.

    proci: ha elfogadható p4-et akarsz akkor a 2,4es (533FBS) proci a minimum ami kb. 40k bruttó és nem is sokkal gyorsabb mint egy 20k alatti 2100+os AthlonXP

    alaplap: itt ajánlanám nem spórolni túlzottan. Intel platformra Intel845PE vagy SiS648; MSIből mind a kettő 23k (648MAX-L és 845PE MAX) körül van. AMDhez KT400 megintcsak MSIből 18k körül (KT4 Ultra) esetleg belevághatsz az Nvidia Nforce2 chipsetbe is, ABITból már 22k körül van (NF7).

    ram: tényleg az 512MB az ésszerű (esetleg később bővíteni). Vegyél márkásat. Szerintem elég a PC2700 (333MHz) 17k de a PC3200 (400MHz) sem sokkal drágább 19k.

    vinyó: biztos hogy elég lesz a 40es is de mostanában 20k körül már kapható 80as, azzal sokkal jobban jársz mert csak 5k-val drágább és kétszer akkora.

    videokártya: most sokan megköveznek de én mostanában tényleg nem nagyon látok Matroxot (pedig hajdan volt egy G200asom - szerettem nagyon). A másik dolog meg az hogy szerintem nem is nagyon érdemes megvenni... A mostani ATI kártyák már közelítik a Matrox szintet 2Dben és az Nbvidia se rossz. Én a helyedben egy radeon-t vennék valami komolyabb gyártótól, mondjuk Gigabyte-t esetleg Sapphiret. Mivel Neked nem kell komoly 3D teljesítmény ezért a 9000et vagy a 9100at ajánlanám 64MB RAMmal, 20k alatt már kijön.

    monitor: tényleg nem kell 19es? ;) 17eseből az egyik legjobb ár/teljesítményű a Samsung 765MB 50k körül, csupa jót hallani róla. LGből a hasonló F700P már 60k fölött van de kicsivel 60k fölött láttam DTK 995-FLAT-ot igaz nem tudom milyen a képcsöve de 1600×1200 at 75Hzen tudja.

    egér: nekem MS IntelliMouse Optical van 5programozható gomb nagy kényelmes diszkrét (jól érzékelhető mikor létet egyet) szimmetrikus design. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Kellően magas és megtámasztja a tenyeremet, a legtöbb hardcore CounterStrike-os ilyet használ vagy Logitechet :) a precizitás és kényelem miatt. Jobb boltokba ki vannak rakva a rágcsálók tapizásra, nézegesd és tapogasd meg őket valahol. Szerintem MSból és Logitechből válogass a Geniusok nekem nem jöttek be (kemény gombol, latymatag görgő).

    Kellhet még valami ház mondjuk Codegen 9k körül vagy DTK 15k körül.

    Ha AMD-t veszel és nem vagy otthon a tuningban akkor kérj meg valami ismerőst hogy értelmes keretek között tuningolja a gépet. Mivel a RAMod alapból 166MHz-re (vagy 200ra) van(lesz) gyártva, ezért a prociti is érdemes 166MHz-es FSBvel hajtani. Legjobban akkor jársz ha veszel egy 1700+os AthlonXPt (14k) és 10-11 szer 166on futtatod, ez olyan 1600-1800 MHz körül van, itt még mindenféle feszemelés nélkül atomstabil (esetek 99%ában). Hűtéshez egy Spire FalconRock II elég 3k esetleg egy plusz ventillátor a házba, így még nem lesz túl hangos.

    árakhoz a www.macigomp.hu árait néztem, a többi bolt is hasonló.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • benzol

    aktív tag

    hi!

    KEndre: sorry a 3x-ért csak biztosra akartam menni és nem tudtam hova tenni... :))

    a monitorra csak annyit hogy ilyesmire gondoltam..
    [L]http://www.lg.hu/termekek/informacio_technologia/monitor/flatron_sik_monitor/f700p.html[L]

    az egerentyűknek utána járok..

    thx

    ///\oo/\\\

  • zeg

    senior tag

    Melyik autocadhoz kellene? Mert a 14-es verzióhoz 2D-ben elég egy 300-as p2, valami olcsó ati/matrox, 128 esetleg 256 mega ram, hozzá valami win95, meg egy 3-4 gigás vinyó. Vagy a 2002-ről lenne szó? Nem akarlak bVszogatni, de ha még a konkrét verziót sem írod le, akor bőven elég neked a 14-es verzió(de talán még a 10-es is:)), és az általam leírt konfig. Viszont nagyon fontos a monitor! Inkább egy gyengébb konfig, de 19'' alatt szenvedés rajzolni, legalább 1280*1024 felbontás legyen.
    Autocad 2002-höz elég 1Ghz körüli proci(p3, athlon), windows nt/XP prof., 512 mega ram, 4-5 gigás vinyó, ati rage/matrox g400(viszont felejtsd el hogy ezen a gépen komplett hajtóművet fogsz 3D-ben készíteni, bár ezt inkánbb mechanical desktoppal), és jobbfajta cd-író, , ha lehet nem noname papírzacsis lemezekre a nap végén lementeni a cuccokat+ szünetmentes táp. Egér csak az első 2-3 hónapban fontos, ha gyorsan és hatékonyan szeretnél dolgozni, a billentyűzetet használod.
    Valaki itt p4-et emlegetett. Mi a fenének? Én itt 2D-t olvastam. Meg a 17-es monitor. Höhöhö. Nem paintben akar hóembert rajzolni. Minek szól az olyan hozzá, aki még soha nem dolgozott autocaddal?

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Cathfaern #4 üzenetére

    ''Az, hogy az AMD nem hangos nem igaz!''

    Most akkor vagy:
    Az, hogy az AMD hangos, nem igaz!
    vagy
    Az, hogy az AMD nem hangos, igaz!

    Mert amit írtál, semmi esetre sem... :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • zeg

    senior tag

    Munkahelyi gépet húzni? Melyen a cég határidős tervei vannak? Melytől a cég-, és saját boldogulásod függ? Ez valami vicc akart lenni?

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • rudi

    nagyúr

    válasz zeg #10 üzenetére

    OFF
    Kedves zeg! Gartulálok a kellemes modorodhoz ;)

    Lehet hogy Te nagyon sokat dolgoztál CADes cuccokkal, de a PCs hardver téren talán nem vagy olyan jól informált. Mindenből amit írtam igyekeztem a legjobb ár/érték arányút választani. Igaz hogy 2Dhez elég az 1GHzes proci de az 1200as Duron és az 1700+ os XP között 5000ft az eltérés. Ugyanezért írtam 80as vinyót a 40es helyett és 9100as Radeont a Rage128 helyett. És ezért írtam 17000es alaplapot 30000es helyett. Igaz lehetne 12000körül venni ECS-t de minek...?

    És végül a húzás: a proci amit emlegettem a T-Bred-B magos AthlonXP amiből EGYFORMA az 1700+os és a 2200+os, ugyanarról a gyártósorról jönnek le és szinte csak a véletlen dönti el hogy olcsó 2200+os vagy még olcsóbb 1700+os lesz, ergo ha kell a többlet teljesítmény akkor 2 út van: megvenni a drágábbat vagy húzni az olcsóbbat. Ja és még valami, a modern alaplapoknál a húzás kb. egy restart idejébe kerül (MSInél menet közben) szóval ha atombiztonság kell akkor nem húzunk, ha meg speed akkor igen ;)
    ON

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • HEBI

    senior tag

    válasz zeg #8 üzenetére

    Kedves okos emberke, egyszer majd ha látsz olyat nézz meg egy ACAD 200x -et egy komolyabb gépen (képzeld a CAD az lehet olyan gyors, hogy azt Te el sem tudod képzelni), egy CAD által támogatott (opengles) videokártya pl úgy megforgat neked egy összetett objektumot, ahogy az általad említett elégséges gép lerendereli. (_facetres 10-zel, anyagokkal együtt). De persze ez 2D-ben is megmutatkozik, ugyanis ahhoz kell teljesítmény, hogy egy több ezer vonalláncból álló rajzot, panolj, elforgass,stb. Ezt egy mai komolyabb gép teljesen folyamatosan képes elvégezni, nem fogod látni ahogy kirajzolja (mint az általad említett régi szép időkben), ezzel is sok időt lehet ám nyerni.

    A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

  • HEBI

    senior tag

    válasz zeg #10 üzenetére

    Ezt a bizonyos AMD-t 1700,1800+ érdemes, mert nem megy a stabilítás rovására, viszont a gép teljesítmény sokat javul.
    Szerintem a ''határidős'' feladatnál a sebesség is döntő...

    A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

  • e-biza

    őstag

    válasz HEBI #13 üzenetére

    a barton nem jobb a kis + cacheval?

    ami a képminöséget illeti, ugy tudom 3dben az ati elmarad a quadroktól,de ez 3d nem 2d. ezt csak úgy egy kis ''olaj a tüzre'' dolog volt :)

    Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

  • chili

    csendes tag

    két dolog:

    -ha térképeket kezelsz az AutoCAD-el,akkor gyakorlatilag annyi RAM-ot vegylé,amennyi a csövön kifér. (szvsz min 512)

    -egérből 2.0 optikait,és tényleg jó az 5 gombos,acad-ben sosem elég a funkcógombokból :)

    Padlógáz,ablaktörlő!

  • zeg

    senior tag

    válasz rudi #11 üzenetére

    Tényleg nem vagyok túlzottan tájékozott a hardverárakkal kapcsolatban. Csak azt olvasom, hogy sok GHz-es gép, felhúzva, egy 2D-re használt progihoz. Felesleges. De ha a topicnyitó nem adja meg, milyen verziójú autocad-ről van szó, akkor lehet nem sokat ért a dologhoz, és elég neki a CAD14. Arra viszont ekkora sebesség felesleges. Szóval ha valami konkrétabb....mintha azt írnám, hogy filmlejátszáshoz és játékhoz kellene egy gép(formátum?, max.felbontás?, mikori játék? stb. ) A húzást pedig viccnek tartom egy munkahelyi gépen, hiába állítólag átszámozott prociról van szó.

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • zeg

    senior tag

    válasz HEBI #12 üzenetére

    Én vagyok vak,, hogy a témaindító hozzászólásában 2D-t láttam? És már az előbb is említett kérdés. Melyik verzió? Cad 10? Cad 13? Cad 14? Cad 2002?

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • benzol

    aktív tag

    Hi Emberek!

    sorry de eddig nem voltam gépközelben....

    akkor pontosítsunk... :DDD

    hi

    ///\oo/\\\

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz benzol #18 üzenetére

    A RAM inkabb 2x256MB DDR333 legyen ehhez a deszkahoz...



    hobizoli

    több drón kell ;P

  • chili

    csendes tag

    sztem ez így korrekt,nem kell tovább cifrázni
    JÓ LESZ :)

    Padlógáz,ablaktörlő!

  • yerico

    senior tag

    válasz benzol #18 üzenetére

    Már válaszoltam neked a terminalon.

    Azonban miért kell neked a MAP 4/5, miért nem elég a MAP 2 (R14 alapon) A MAP5 20 megás dwg-ket iszonyat lassan dolgoz fel, ha nincs rá szükség, elég a MAP2 is. Amellett a MAP5 sokkal szarabb is lett.

    Ami kellhet, az 512 RAM + 2-szer ennyi virtuális ram. Proci nem számít sokat, bármelyik ma kapható elég alá.

    Ja, míg a MAP2 alapból 30 MB-ot kajál a memóriából, egy full installos MAP5 már laza 80 MB-al éri csak be. Alatta egy XP (128 MB), és a 256 máris kevés. 512 legyen a minimum, lehet több is, 20 MB dwg-ben az már óriási.

    Kaposvár teljes alépítményhálózata (Matáv alépítmények - csövek + kábelek) 150 MB-ot kóstálnak.

    (Mellesleg, ha mond valakinek az valamit, hogy ObjectARX for Autocad, akkor csak annyit, hogy a MAP5-ös verzió egy akkora gány, hogy csak na. Map2-es még kultúrált, érthető, sokkal kisebbek az erőforrásigényei. Ugyanez áll a Mapekre is.)

  • Den

    veterán

    válasz benzol #1 üzenetére

    Amit mindenképp javaslok. _Mostanában_ a maxtorokkal sok gond van, de nincs olyan márka és típus ahol ne fordulhatna elő hibás darab. Ezért mindenképp 2 vinyót vegyél legalább és raid-ben használd, mert a rajta tárolt adatok értéke, tekintve hogy erre épül a vállalkozás, gondolom, igen tetemes.

    Mivel kiemelted hogy a gép halk kell legyen, ezért a seagate vinyóit ajánlanám, bár ma már minden márka új modellje halk, de a barracudák a leghalkabbak.

    www.simson4t.hu

  • yerico

    senior tag

    válasz yerico #21 üzenetére

    Ja, tényleg, miért akar valaki CAD-ra LCD monitort? Ne tedd! A jó öreg hagyományos CRT a legjobb. 17-es monitoron a MAP5 1024*768-ban nagyon pici. Hiányozni fog az 1600*1200-as felbontás. Szóval ne itt spóroljatok,legyen egy 21-es monitor, nem olyan vészes az ára.

Aktív témák