Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mtom

    csendes tag

    válasz Nisida #4088 üzenetére

    Itthon ülök most a gép előtt és megpróbáltam, amit írtál. Lementettem jpeg-ben, de nem tudtam úgy beilleszteni, mint a pdf-et. A korábbi változatokban be lehetett illeszteni a pdf-et és háttérként át lehetett rajzolni. Most már a 2018-as, de úgy emlékszem, hogy 17-es is átkonvertálja a rajzot dwg-re, ami nagyon hasznos tud lenni (mert nem kell átrajzolni), de elég gyakran lelassítja a gépet (ahogy fentebb leírtam). A jpg-t és tiff-et szintén csak be tudod illeszteni és nagyítgatás-kicsinyítgetés után át lehet rajzolni.
    A válaszodból az derül ki, hogy az AutoCad csak egy szálon/magon fut. Akkor érdemes a lehető legmagasabb órajelen dolgozó processzort kiválasztani (az enyém 2,0 GHz-en dolgozik, amit kinéztem az 4,2 GHz-en, turbózva 4,5 GHz, ami azért jelentős változás okozna).
    Remélem az Autodesk azért gondolkozik azon, hogy átálljon a többszálon való futásra (pl. a magyar Axis Vm már egy éve tud négy magon futni). Én is gondolkozom az Archicadre, vagy a Nemetschekre történő átálláson.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák