Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz weman #6 üzenetére

    Ízlés és vallás kérdése. Én személy szerint nem használok házimozi rendszert, és nagyon zavar a nagy dinamika a hangban. Nem szeretem, amikor a párbeszédek motyognak, az ágyúk meg úgy dörögnek, hogy megsüketülök, és folyton fel-le kell kapkodni a hangerőt. Ezért én meg szoktam gyúrni kissé a hangot, hogy emészthetőbb legyen. Be lehet vetni kompresszort, bár én inkább csak limitert használok, azért, hogy a lehető leghangosabbra vezérelhessem. Bevetek egy limitert, amivel a nagyon kilógó dinamikai kiugrásokat lenyisszantom. Utána az egész mix hangosabbra vezérelhető normalizálással.

    Persze ezt a film rendezője szentségtörésnek tartaná, mert ezzel csorbul a mű eredeti dinamikája, de énnekem így felel meg. A kompresszor ügyes használatával egyébként sok – egyébként elsikkadó – részletet ki lehet emelni. Csak a kompresszor használata nagy gyakorlatot kíván.

    Ui.: Az Audacity beépített Hard Limiterét nem javasolt használni, mert erősen torzít limitálás helyett. Helyette a DVS Leveling Amp limiterét javaslom.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák