Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• H_András

tag

Ma két teszkóban érdeklődtem, mindkét helyen azt mondták, elvben január elején érkezik majd újabb adag belőle (igaz azt már nem tudták megmondani, az egymagos vagy a kétmagos változat jön)..
    Mondjuk én fel nem fogom, miért csak ez a két áruházlánc árulja (vagy legalábbis hirdeti), szemmel láthatóan nagyobb a kereslet a telefonért... :(((

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

• H_András

tag

A Mercury-nál vajon mennyi ez a telefon? A honlapon nincs feltüntetve konkrétan semminek sem az ára.. :W hadd ne kelljen már regisztráció nézelődáshez 2013-ban..

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

• H_András

tag

Igen, csak már lejárt az időlimit a szerkesztésre.. :( Emlékeim szerint volt egy ilyen bolt is, azzal kevertem.

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Sikerült megrendelni a telefont, végre én is tab tulaj leszek.. :K gondoltam előtte végigolvasom a fórumot, ami kimaradt eddig, és kigyűjtöm ami kell... először is riszpekt lalszi kollegának a külön blogbejegyzésekért, másodszor meg konkrétan majdnem bepisiltem a bújtatott kommenteken a blogodban :DD komolyan mondom megtermett pasas létemre csitriként vihogtam, mindenkinek ajánlom figyelmébe az írásokat - természetesen nem ez a lényeg, hanem a gondosan összesedett információk, de akkor is.. :C
    (Remélem nem minősül reklámnak, vagy nem sértek ezzel meg mást, aki a témában szintén sokat segít)

• H_András

tag

Átvettem a telefonom a digistreettől. Örömbódottá. Egész délután tesztelek..
    Tokot keresőknek alternatív megoldás: ugyanitt illetve máshol is lehet kapni erre rákeresve: 2,5" M-Tech MT-2536 USB 2.0 külső merevlemez ház, nem egészen két ropi., én nemrégiben vettem egy plusz vinyónak laptophoz. A dobozban lapult egy fekete bőrtok, ami kb egy mm-rel kisebb, mint a telefon :DD így gyakorlatilag tökéletesen passzol rá, csak véletlen jutott eszembe. Később biztos veszek egy normális tokot, de addig kiváló. 2 ezerért így van tokom is a telefonhoz, meg van egy külső házam is egy laptop vinyónak :R
    Utóirat: a külső ház mindenféle színben kapható, lányoknak rózsaszínben is. Azt nem tudom, a tok is ugyanilyen színű-e..

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

banális problémáim akadtak.. :W megfelelő méretűre elkészítettem magamnak háttérképet, de amikor alkalmazni szeretném, mindenáron körül akarja vágni a telefon, pedig a méret jó :(( Hol találhatóak a gyárilag benne lévő hátterek, hogy oda másoljam be a sajátomat, azokat elfogadja úgy ahogy vannak... :F

• H_András

tag

Megnézem, köszönöm :R (eddig csak egy androidos telefonom volt ez előtt, ott nem volt ilyen gond).

• H_András

tag

Közel két nap nyúzás után én is leírom a tapasztalatokat, ha még nem uncsi a sok szubjektív beszámoló.. :P
    A digistreettől rendeltem a másodgenerációs kétmagost, száz forint híján negyvenezerért. Két 2500-ös aksi, headset járt hozzá. Teljesen meg vagyok elégedve (hozzáteszem, egy androidos telefonom volt ezelőtt, ami keresztbe volt akkora mint ennek a kijelzője.. véleményem szerint duálmagos, duálszimes telefont ennyiért itthon nem lehet kapni.
    Először a negatívumok. A füles szemétbe való konkrétan, én komolyzenét és metált hallgatok hangulattól függően, hát, se mélyhang, se magas, csak püttyögés, kopogás. Sokol rádió feeling.. Igaz, nem is erre való mondjuk, telefonálásra tökéletes, és bizony a telefon méretei miatt főleg hidegben ajánlatos is használni, ilyen téren nincs kifogás. A jack csatlakozó plusz kábel nekem egyenes, ami a telefon kerekítettsége miatt elég randa hátulról nézve, ahogy kiáll a kis csonk a lyukból, de ez is apróság.. Az agybadugós kialakítás nekem kifejezetten tetszik, nyilván ember füle válogatja. Kb ennyi ami zavar..
    ..és akkor. A telefon kijelzője az én lapát kezeimben is hatalmas. Eszméletlen. Valaki írta, hogy nem gorilla glass.. az dobjon rá ugyanennyit még hogy megkapja, ha erre vágyik.. negyvenezerért ez a cucc istentelen jó és szép.. Miután fél napot elbütyköltem beállításokkal, rootolással, szoftverböngészéssel, és ilyesmivel, igaz, tanultak a szomszéd gyerekei is pár összetett új szót ezalatt, de majd meggyónom ha eljön az ideje - és birtokba vettem a kész rendszert, nem is cserélném le másra, hacsak nem nyernék a lottón.. Volt némi "márkás" fikázás este két haverral, egy samu s2-es és egy s3-as tulajjal, de mivel előbbinek a telefonja kétszer, utóbbinak háromszor annyiba került hogy ugyanúgy nézzük a Dead Triger-t a kijelzőn :D így hamar csend lett, főleg hogy az s3-asra is rávert a méret körbe egy centi felett.. Alig akarták visszaadni.
    Persze, a hardver.. a fényképezőgép sötétebb környezetben valóban gyengus, de nappali fényben elég jó képeket csinál, főleg, ha értelmesebb profi appal megdobjuk a teljesítményt - a gyári alkalmazást felejtsük el, semmit nem hoz ki a kamerából. Nem fényképezőgépet vettünk, ne felejtsük. A célra megfelel, persze ez is szubjektív.
    Programok. Nálam állandó az online környezet, meg se reccent a cucc két napja. Viber, skype, whatsapp, gmail és face alap és állandó futás, szinkronizáció a háttérben. Közben persze mindent összevissza telepítve ami tetszik.. nem tudtam kiakasztani. A célnak megfelelő, a két kártyát (telenor és rózsaszínék) tökéletesen viszi, amit tudnia kell azt tudja. Zenehallgatás és filmnézés is kiváló, x264 fölé én nem mentem videó minőségben, 5 colon nem fogok hd mkv-t nézni, nem erre van. Aksit én egy nap alatt kicsináltam, de ugye kettőt adtak :U így gond nincs, ha megszorul az ember utazás közben. A gyári töltőt, ahogy mások is írták, érdemes lecserélni, ez minimális plusz kiadást jelent. GPS-sel és wifivel nem voltak gondjaim, kétféle navi szoftvert is próbáltam, fél perc alatt belőtte magát első indításkor ablakból, router otthon és munkahelyen is erős, lehet csak szerencsém volt, láttam sokan a wifit is szidják, én nem tapasztaltam ilyet ( a kocsmában se, pedig ott gagyi kis szerkezet van).
    Összességében nagyon megérte a telefon, ennyi pénzért ekkorát és ilyen teljesítményűt aligha kapni. Vannak erősebek és gyengébbek is, átlag felhasználásra, átlag pénztárcának sztem tökéletes - és itt köszönném meg a többi tulajnak, akinek a hozzászólásai lehetővé tették a "banális" hátérkép beállítástól kezdve a rootoláson át az átparticionált belső memória buherálásáig, hogy élvezhessem a telefont, és elégedetten konstatálhassam, hogy nekem megfelelő dolgot kaptam a pénzemért. :R
    U.i Dead Trigger a playból ingyen letöltve alap grafikai beállításokkal indul. NEM annyit tud a telefon, tolja fel akit érdekel maxra, és úgy nézze meg. Nem lesz több kérdés a telefon grafikai megjelenítésére.

• H_András

tag

(Valaki kérdezte lejjebb, nem találom most, bár azóta mintha be is írta volna valaki, most megerősítem én is több napos intenzív használat után.)
    Mindkét irányú egyszerre történő hívásrögzítést a Call Recorder Pro-val a telefon tökéletesen tudja (rootolás nélkül is) Audio Source: Voice Uplink beálítással (akár rögtön tölt is fel box-ba stb). Jogi problémákat hagyjuk, csak megemlítem - megerősítem a dolgot, akinek ez az opció kell vagy hasznos, most már tud róla. :K

• H_András

tag

Lemaradt egy szócska, Auto Call Recorder Pro a neve [link] :B

• H_András

tag

:C :D

• H_András

tag

Nálam is egy nap a realitás. A két sim és a wifi folyamatos hálózatkeresgélése, valamint az állandó online jelenlét és szinkronizáció eszi az akkut - de hát azért van, és adtak kettőt :K ... ráadásul akkora a kijelző, hogy az már nőknél is a húha, nem a haha kategória.. :D ezt is meg kell hajtani valaminek kakaóval.. szóval nem azért vettünk telefont, ilyet, hogy minél tovább kitartson az aksi, hanem hogy használjuk ki - nem méricskélni kell, hanem használni - és ez igaz másra is.. :DDD

• H_András

tag

Tessék: [link] témába vágó. 5 colos kijelzőn biztos jól mutat a program..
    :Y

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Ha rootolod a telefont, és eltávolítod a gyári Vibert, majd felteszed újra, csodák fognak történni.. nem vicc, a gyárit alapból nem is lehet rendesen frissíteni, bár a play megcsinálja, utána hibás lett nálam, ha meg visszeteszed a régit (leszeded a frissítést), akkor ugyanott vagy ahol a part szakad..
    Én úgy veszem észre, a kínai termékeknek ez az "áruk". Sztem ennyi pénzért kiváló a telefon, de ehhez egy kis mókolás hozzátartozik, hogy idézőjeles tökéleteset kapj - a rootolást amúgy már csak a ram mértének növelésének lehetősége miatt is érdemes megcsinálni, meg aztán a kínai nagy testvér programocskáit sem szívesen látom magam körül...
    Sokan félnek belevágni, pedig nem ördöngösség, és a fórumtársaknak hála, nagyon alaposan le van írva minden. Végleg tönkretenni sztem a telefont nem lehet, hogy egy klasszikust idézzek, csak a legnagyobb kretének égetik oda a csirkét sütőzacskóban. Ha van időnk, akkor álljunk neki, és olvassunk el mindent kétszer, és a kis ráfordított energia meg idő bőven kárpótol a tökéletesített, és személyre szabott, még gyorsabb (!!) és felesleges programoktól mentes tabunkért.
    Ámen. :DDD
    (Ha minden kötél szakad, úgy tudom van egy vicces nicknevű fórumtárs, aki offline is árul rootolt telefonokat - segít ilyesmiben a bizonytalanoknak).
    A Viber amúgy tényleg nagyon k.ki néha, nem a telefon hibája. Skypeot ajánlom én is helyette, kenterbe veri, és a telefon gyári állapotban is bőven bírja az állandó, nonstop háttérben való futását is (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Izé, az 512 megás belső ROM memóriára gondoltam, ennek méretét lehet növelni a belső sd "kárára". :B lalszi fórumtárs tollából, a linkek a profiljából elérhetőek. Kissé fáradt vagyok, elnézést ha valakit megtévesztettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Banális kérdésem lesz. Az elmentett wifi hálózatok beállításait szeretném kimenteni, majd visszarakni. Megoldható ez? Gyári resetet szeretnék a telefonon csinálni, de utána a wifi hálózatok megint kellenének, és elég macerás lenne az összeset visszaszedegetni (nyilvános helyek, céges hálózatok stb) gondolom van valami egyszerű mód erre, remélem :) A telefon nem rootolt, gen2 v2-es.

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Köszönöm, ettől tartottam.. :(((

• H_András

tag

Annak idején a saját telefonomat sikerült már egyszer megcsinálni, root, particionálás és minden hasznos dolog amit ideírtatok. Most egy másikkal (ismerősnek) már kisebb problémákba ütköztem, lévén win8-ra tértem át, ám az összefoglalóban megtalálgató driverek már nem szeretik ezt az oprendszert, így neki se tudtam állni, valamint csak jelezni szeretném, hogy lalszi cikkei az ottani linkeken elérhetetlenek 404-es hibával (kedvencekben volt nekem elmentve it a ph oldalsávon, úgy is) - persze meg lehet találni azért :U
    Leülök egy win7-es géphez, nem probléma, ennek ellenére megkérdezném, esetleg win8-ra is meglesznek ezek a hasznos dolgok a telefonunkhoz? Itthon kettőt is használunk (gen2v2-est) lekopogom mindenféle gond nélkül, jó lenne, bár nem létszükség, de ahogy látom, mindig akad rajta mit csinálni, célzok itt a kémprogramos (wland) dologra..
    Más. Mennyi a reális értéke egy gyári (rootolatlan), idén februárban itthon vásárolt, garancia, papír, doboz, kiegészítők, 16gigás kártya. két 2500mah akksis hibátlan működésű gen2 v2-es telefonnak mostanában? :F

• H_András

tag

Maximális riszpekt. Nem tudom mi lenne ezzel a topikkal nélküled.. :R :R

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Full Screen Caller ID Pro-t használom amióta a telefon megvan, minden gond nélkül.. semmi általad említett hibát nem tapasztaltam, kifejezetten azért tettem fel, hogy ha már nagy kijelző, akkor nagy képeket lássak hívásnál. Beálltás kérdése a jó működés, pl én csak a bejövő hívásaimat engedem vele kezeltetni, de talán egyszer ha lefagyott március óta.. Még a felvételhez használt gombok szövegeit is át lehet írni stb. amit tudnia kell az tudja, a két sim kártyához semmi köze sztem, legalábbis én semmi problémát nem tapasztaltam vele kapcsolatban.. Képeket külön mappába rendeztem amit használjon, arányosan kicsinyíti őket ha a kontaktlistádat is vele kezelteted, ezzel se volt gondom, csak a gyári jobban tetszett, így ezt kikapcsoltam. Nagyon részletes beállításai vannak, el lehe vele szöszölni, de a feladatát tökéletesen ellátja. Gen2v2-es telóm van, az asszonyé nem rootolt, az enyém igen, mindkettőn fut hiba nélkül, neki pl az üzeneteit is az kezeli.

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Mit lehet tenni, ha a drága párom addig próbált magának új biztonsági képet alkotni a vonalas ábrával, míg nem emlékszik rá mit is csinált? :Y Konkrétan nem tudja használni a remekül levédett telefonját :DDD és ez csak most vicces így leírva, amúgy egyáltalán nem.. meg lehet kerülni valahogy még a a kezdőképernyőm az ábrát vagy kikapcsolni valahogy ezt a funkciót? :F

• H_András

tag

Hetente mentünk, ez volt tanulópénz.. reset lesz belőle, ha hazaérek, a mailben való feloldás lehetőségét nemm találja.. remélem rootolatlan telefonon is tudok sd kártyáról gyári szoftvert visszatenni?

• H_András

tag

Ne jelenik meg, már mondtam.. csak annyi van ott hogy segélyhívás, és hogy sajnáljuk, próbálja újra.. mellekelnék lépernyőfotót, de ugye azt se tudok.. (amúgy megnéztem másik mobilon, és azon sincs ott a mailes javítás lehetősége, gyanítom eltér az android verziónk). nem mellesleg ha nincs bekapcsolva a wifi és az adatkapcsolat se pl, akkor hogy is jelentkeznék be gémélbe?

[ Szerkesztve ]

• H_András

tag

Kénytelen voltam megcsinálni, de sikerült. A legtöbb adat el volt mentve sd-re, így kb 90 százalékban vissza tudtam pakolni mindent a formázás után. A ... cukros játék is újra használható (ez volt a legfontosabb, no komment , úgyhogy szent a családi béke.. :DDD

• H_András

tag

Régebbi, gen2 v2-es aTabom alján a töltő csatlakozója megsérült (kilazult, elrepedt, nem tudom). Tölt még, de igencsak játszani kell vele, mire megtalálom a kellő pozíciót az akksi etetéséhez, érthető okokból orvosolni szeretném a problémát. Régebben volt itt egy szaki, aki reális áron javított, csinált ilyesmit, de most nem látom a nevét, valaki emlékszik rá, vagy tud esetleg ajánlani valakit, aki foglalkozik ilyennel? Random bementem két helyre, de hajam égnek áll attól ahogy néznek az emberre ha nem ratyi ájfonos vagy és ahhoz szeretnél valamit, már elnézést, hát még attól mennyi időre és pénzért vállalták volna... :((

Hozzászólok Aktív témák