Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tfe

    tag

    válasz MDMA #63108 üzenetére

    Akartam mondani, hogy Makita VC2512L, mert az elég jó, és ha tisztítod a szűrőt és rendes zsákot használsz, akkor örökélet plusz két év, és nem is drága, annó 40k körül vettem. Aztán tarkón vágott a valóság:
    https://www.szerszamoutlet.hu/index.php?kat=88&id=12256

    Mindenesetre egy építkezést kibírt, azóta pedig 6 év barkácsolását. Nem tökéletes, de ár-teljesítmény arányban szinte verhetetlen szerintem. Pont úgy szív mint újkorában, kapott hideget-meleget, leesett lépcsőn, nekiment mindennek, de bírja, szóval jó cucc na. (vannak jobbak, az kétségtelen, de az legalább 2x-es szorzó, már azok között amiket ismerek - a boschnak van egy sokkal jobb cucca a még megfizethető kategóriában, de az is majdnem dupla ár, a festool meg egy másik szint)

  • AIex

    tag

    válasz MDMA #63108 üzenetére

    Szia !

    Nekem egy régebbi modell van, PNT1500 (C3 vagy D4), ezen kivül van még más porszivóm is, ami nem feltétlen ez az árkat. szóval bizonyos pontokon nem lesz fair, az összehasonlitás / lehet ebben az árkategóriában "ennyi jár".

    Maga az összerelés oké, műanyagok kicsit vékonyak, kicsit olcsók, de rendben van, a rozsdamentes tartály, szintén picit vékony, én sokat használtam nedves üzemben, és a tartály minimálisan deformálódott, de semmi tragikus, most lesz 3 éve, hogy megvan, nincs vele gondom.

    Szerintem a szivóereje rendben van, gépekhez kielégitő, a csöve borzalmas, vékony és merev, könnyen tekeredik, és nehezen "rugja ki magát". Az átmérője 30mm környékén lehet, fűrészporhoz kielégitő, viszont komolyabb szálasforgács, lehet eltudja dugitani.

    Térfogata okés, finomabb porral / forgáccsal lassan telik meg, viszont pl. egyengető gyaluhoz nem jó, meg úgy általában egyik porszivó sem, ha az ember nem szereti gyakran üriteni.

    Hangja okés, nekem nincs vele gondom.

    Szerintem a legnagyobb előnye, hogy 300Ft alatt van hozzá 1db papir porzsák, aminek az előnye, hogyha az ember porzsákkal használja, sokkal ritkábban kell takaritani a szűrőt, és a port sem nyeled üritéskor. Én konkrétan anno ezért vettem meg, mert nem igazán van másik -"ipari"- porszivó, amihez ennyiért lehet venni papir porzsákot.

  • thomgrande

    tag

    válasz MDMA #63108 üzenetére

    Szív rendesen? Addig szív rendesen ameddig a szűrő nem kezd eltömődni. Ipari porszívóknál rázómechanizmust használnak hogy lerázza a port. A porszívó elé kell beépíteni egy leválasztót ami csak minimálisan engedi át a port a porszívóba.
    Gyári.
    Épített.
    Lehet csatlakoztatni asztali fűreszhez, felső maróhoz...stb? Ha csinálsz hozzá vagy veszel csatlakozóidomot.
    Gyakran kell üríteni? Ne már! Nem fog elpárologni az anyag amit beszívsz vele. Ha lesz leválasztó akkor azt kell ürítgetni.
    Hobbi célra kellene csak, ház melletti műhelybe. Ez ilyen varázsopció.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • Freeman007

    aktív tag

    válasz MDMA #63108 üzenetére

    Hali.
    Tesómtól kaptam kölcsön az aldis változatát (ferrex tvc125) kipróbálásra.
    Jelenleg porzsák nélkül használom és az épített leválasztó [kép] nem képes a por nagy részét megfogni - emiatt a szűrőt viszonylag gyakran kell tisztítani. Ha van leválasztód akkor azt, ha nincs akkor a porszívót kell a forgács miatt gyakrabban üríteni.
    Vastagoló gyalunál ha 20+ cm fölöttit gyalulok nagyobb fogással - ott nagyobb az esély a cső eltömődésére (35mm belső átmérő - nem a legoptimálisabb forgácshoz).
    Felső maróval nem próbáltam az elszívást.

    Korábban egy múzeum szökevény rakéta porszívó volt a leválasztó előtt - na ahhoz fényévekkel jobb az elszívás gyalulásnál.
    A porszívó cső elég rövid(1,5m) és merev. Adatpert én szürke lefolyó csőből hőlégfuvóval csináltam.

    "A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

  • York

    tag

    válasz MDMA #63108 üzenetére

    Nekem is korabbi valtozat van: https://www.youtube.com/watch?v=US-PjMQnzY4 en meg 15eft-ert vettem, annyiert jo vetel volt :).
    Negativumok: hangos, folyamatos porszivo uzem mellett nem lehet a gepet hasznalni rola, csak, ha automatan inditja, ez multkor fal furasnal jott elo, hogy jobb lett volna ha mindig megy.
    En eddig kb. 500l port szivtam ossze vele egy porzsak uritessel, van elotte egy porlevalszto:
    https://www.youtube.com/watch?v=8cqQ964qQlY
    Gyalut ne akarj vele elszivni arra forgacselszivo valo 100-as csovel, hogy ne duguljon el, meg nem 2 percenkent kelljen uriteni a porszivot.
    Elektromos vezetek hosszu, porszivo cso is hosszu, en elegedett vagyok vele. Korfureszt, marot, excenter szalag csiszolot, meg mindent is szivtam vele, valamint muhelytakaritas.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz MDMA #63108 üzenetére

    nekem egy Bosch GAS15 PS van, még pár éve vettem Glamour napokon 40-ért a Praktikerben, minden fillért megért.
    egy hibája van, hogy a tartály kicsi, ezért ha fűrészt járatok róla, sokszor kell üríteni (külön leválasztót sose építettem hozzá végül). papírszűrős, van rajta egy mikroszálas anyagból készült zsák, a szűrőt pár havonta kifújom kompresszorral, ezen kívül nem igényelt még karbantartást. használtam már mindenhez, mióta van nagy asztali, meg forgácselszívó, azóta általában kézi körfűrész és csiszoló megy róla, tök jól működik mindkettővel, sajnos a Dewalt felsőmaró elszívócsonkjával nem kompatibilis, oda még kellene csinálni egy toldót.
    a PS-t is néztem, nem rossz, de őszintén én kifizetném azt a +20K-t erre a Boschra.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák