Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz thyeby #51420 üzenetére

    "Az asztalos bére:
    Általános, hogy anyagköltség + munkadíj az anyagköltség 150 %-a."

    Én nem tudom, ez hol általános. Időnként ezzel a képlettel is jól jöhet ki az árajánlat, de az általánostól azért messze van. Hol irreálisan magas, hol irreálisan alacsony árat eredményez. A bútorlapok árai között is nagyságrendi különbségek vannak, 3-4x annyiba is kerülhet egy divatosabb szín, mint egy sztenderd, holott a munka ugyanannyi vele. Rengeteg összetevőtől függ a végleges ár, minden munka más, minden anyagár más, nehézségi fokok is különbözőek, ívek kialakítása más kategória, fa és bútorlap is teljesen más, a helyszíni körülményektől is függ, és a többi, és a többi.....

    Ezt nem neked írom egyébként, tudom, hogy te ezzel tisztában vagy, inkább azokhoz a laikusokhoz szólok, akik esetleg komolyan veszik az első blikkre is gigantikus túlzás 1,5M forintos tippedet. :D Bár ez lenne a valóság, én örülnék legjobban, de sajnos a realitás jóval kevesebb a tippedtől. De egyrészt korrigáltál, másrészt okoztál ezzel néhány percnyi kacagást ezen a fáradt reggelen számomra, úgyhogy nincs ezzel semmi baj, csak nehogy valaki komolyan vegye, és az terjedjen el az asztalosokról "általában", hogy ilyen szinten vágják át a megrendelőket. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák