Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beethoven

    tag

    válasz Winner_hun #50 üzenetére

    Sziasztok!

    Jómagam is asztalos volnék de csak papíron sajnos, mivel nincs magyarországon olyan asztalos cég amely alkalmazna pályakezdőket. Elég felháborítónak tartom hogy az iskolapadból kiszállva helyből önállóan dolgozni tudjak és legalább 3-5 éves tapasztalattal kell hogy rendelkezzek máskülönben nem kellek.
    Véleményem szerint ha ez a mentalitás tovább tart előbb-utóbb kihal ez a szakma, mármint a mesterek biztos és csak a tapasztalatlan pályakezdő fiatalok maradnak akik nem tudnak majd mit kezdeni magukkal, csak a képzelőerejükre, kreatvitásukra számíthatnak mert aki igazán megtanítaná a számukra azok lassan kihalnak, amit meg az iskolában tanítanak az csak egy alap hogy egyáltalán tudd mi az a gyalu és eszik e vagy isszák. Az asztalos mint egy pap holtáig tanul, nem azért mert olyan nehéz elsajátítani, megtanulni hanem mert olyan sokszínű, rohamosan fejlődő szakma. Lépést tartani, naprakésznek lenni a legújabb megoldásokkal, legújabb fejlesztésekkel, ötletekkel nem könnyű ebben a rohanó világban...

    Ha el tudtam volna helyezkedni asztalosként egy üzemben vagy inasként egy mester oldalán(ez a vágyálom) mikor végeztem most lenne legalább 7 év tapasztalatom de nincs, mert nem vettek fel sehová. Így elvégeztem - mondhatom nyugodtan hogy mint szinte mindenki aki hasonló cipőben jár - a személy- és vagyonőrit és vagyonőrként már el tudtam helyezkedni s jelenleg is az vagyok. Már a tanfolyam ideje alatt kihelyeztek gyakorlatra egy céhez ahol alkalmi munkavállalói kiskönyvel dolgozhattam is míg levizsgázom és megkapom az igazolványt...

    By Beethoven

Új hozzászólás Aktív témák