Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz FrezeR #25 üzenetére

    Én alapvetően elégedett vagyok a képminőségével (nincs is nagyképernyős tévém..). Ha a teljes lemez kapacitását kb. másfél-két óra hosszú felvétel tölti ki, jóminőségű tv-adást rögzítve nincs zavaró blokkzaja. E felett már kezd észrevehető lenni a kontúrok mentén a blokkosodás, bár szerintem egyes műholdról jövő műsorok ennél alapban nagyobb kockásodást produkálnak. Gondolom eléggé szubjektív, hogy ez kit mennyire zavar. A bitráta - vagyis a maximális felvételi idő - finom lépésekben állítható, egészen a 8 órás felvételi módig. Nincs hirtelen, pl. 2órás -> 4órás átmenet nélküli minőségbeli ugrás, mint az egyszerűbb rekordereknél. A kedvedért most először kipróbáltam a 8 órás módot. Hát, ami a kevesebb, mint 1.5Mbps videó bitrátától elvárható, kb. azt kapja az ember :D. Elvileg tartalmaz blokkzaj-csökkentő áramkört, így a képe ilyenkor inkább mondható kissé életlennek és mosottnak, mint blokkosnak (bár természetesen ettől sem mentes). Híradó, szappanopera, talkshow és társai rögzítésére szerintem még ez is megfelel, ha az ember napokig nincs otthon és nem akar lemaradni ezekről. A nem kívánt részek utólagos kivágása csak VR-módban (RAM-, ill. VR-módúra formázott -RW -lemezzel) lehetséges. Ha van DVD-író a pc-dben, megfelelő szoftverrel - pilótavizsga-szintű tudás nélkül is - azért ennél jóval több kunsztra leszel képes.

Új hozzászólás Aktív témák