Hirdetés

Aktív témák

  • #22237440

    törölt tag

    Vásároltam ezt a munkagépet. Emmelett van ez a képernyőm.

    Mikor összekapcsoltam ezeket, eddig sehogy sem sikerült beállítani a felbontást. Inkompatibilitást sejtek. Mi a megoldás? Valamit rosszul csinálok? Némi segítség elkellne. :F

    Köszönöm.

    Továbbiakban még sokat fogok beszélni az Asus-ról is. :K Én grafikus munkákhoz használom ezért a gépen csak a Lightroom és a PS CC van feltelepítve. Az égvilágon semmi más. Ilyen összefüggésben is megosztom tapasztalataimat. :K

  • #22237440

    törölt tag

    Míg az előző bejegyzésemre is választ kapnék, addig tovább lépek és folyamatosan eleget teszek ígéretemnek.

    Az Asus X550LB egyre jobban ledöbbent és ezt mind negatív értelemben teszi. i7-es processzor, 8GB memória, 4GB videó memória NVIDIA Geforce M740.
    Szerintem nem lehetne panaszra okom, főként azért is mert csak két applikációt használok rajta, hiszen dolgozni vettem! Tehát van a Photoshop CC és a Lightroom. Ennyi, semmi egyéb!

    Amióta megvásároltam arra jöttem rá, hogy a 2007-es MacBook 13 gépem jobban teljesít az ő adottságaival.
    Mi történik? Hiszen PS-ben, akár RAW fájlokból, akár JPG kiterjesztésű fájlokból akarok összerakni egy panoráma fotót, akkor vagy borzasztó lassan dolgozik vagy lefagyással reagál a művelet elvégzésére.

    Ha lassan, de befejezi a munkát, akkor legalább 30 perc telik el egyaránt, 25-30 drb. RAW vagy JPG szegmens panorámává való összeillesztésekor. Egyáltalán nem viccelek!

    Lefagyás esetén azt mutatja, hogy 25% processzort használ ellenben 4-5GB memóriát emészt fel!

    Windows 7 Ultimate 64bit-es platformon minden driver fel van telepítve. Mi történik emberek! Itt valahol valami nagyon hibázik!

    Kérdésem, hogy talán jobb lenne Windows 8-ast telepítenem, hiszen az előző bejegyzésemben ha megnézitek mit vettem, akkor az oldalon Win 8-at ajánlanak. Én az ilyen ajánlatot csupán üzleti fogásnak tekintem egyelőre. Figyelembe kellene vennem?
    A Win 8 nagyobbat nyom, tárhelyen, memórián is, miért lenne jobb mint egy régebbi op. rendszer?
    Talán hibázok a kérdéssel? Mit kell tennem?

    Biztosan vannak itt számítógép és informatikus guruk, félistenek. Kérem hozzászólni a problémához, hiszen itt nagy baj van.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    Üdv!

    Javaslom az Azonnali notebookos kérdések órája vagy az ASUS notebook topic-ot.

    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topicot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák