Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobor

    aktív tag

    válasz miller79 #45 üzenetére

    Szia!

    A FW-t letöltöd, majd simán betallózod, és frissíted, a gyári szintén így megy vissza. Frissítés előtt csatlakoztasd le a HDD-t, nyomtatót, stb USB-eszközt, ill. csinálj egy factory default-ot(mondjuk én utánna is szoktam). A beállítások meglepően hasonlítanak felépítésben a gyárira, a design kicsit más, kis ráfordítással minden megtalálható, elég sok opcióhoz ad rövid help-et, ha rajta álsz az egérrel, később ki is kapcsolható, bár engem nem zavar. Itt talász néhány képet, hogy fog kinézni, sajnos angol leírás nincs, sem képek.

    Amiben valószínüleg tudok segíteni: "transmission", "samba", "ftp"
    A "minidlna"-t csak rövid ideig használtam, bár sokat javítottak rajta, mivel nincs smart tv-m, a média lejátszónak jó samba, vagy az nfs(ez gyorsabb).
    "Aria2"-t nem használtam, mivel nekem N56U van és ahhoz másik FW-van mivel ebben fele akkora a flash, nem tudom mivel külömb a transmission-nál, de az utóbihoz van kliens, ami telefonról, ill. tabletről is használható kényelmesen így az én választásom a transmission lett.
    Ezeket nem használom: "openvpn", "openssh", "openssl", "sftp-server", ez meg nem is tudom mi: "firefly"

    A transmission beállítása: Először is megformázod a disk-ed ext2, ext3 vagy ext4-re. Itt is van "AiDisk wizard", ezzel megcsinálod a samba-t(Network Neighborhood Share), és az ftp-t(opcionális).
    Az USB Application menüben legyen kikapcsolva a Torrent Transmission(disable), majd talózd be vindowsból(linux) a disk-et és hozz létre egy transmission mappát, most kapcsold vissza a Torrent Transmission(enable), már kész is. Ettől kezdve elérhető a router ip cimén pl. 192.16.1.1:9091-es porton.
    Ajánlott a kliens használata sokkal kényelmesebb:)

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák