Hirdetés

Aktív témák

  • emeron

    tag

    Sziasztok!

    Egy nagyon bosszantó probléma kapcsán szeretném a segítségeteket kérni.

    Adott egy Asus RT-N12+ router, amelyhez 3 asztali PC csatlakozik Ethernet kábelen keresztül (valamint további eszközök Wi-Fin keresztül, de ez jelenleg lényegtelen). A 3 vezetékes kapcsolatból 2 az előfizetett maximális sebességet produkálja, azonban a 3. szintén Asus gyártmányú VivoPC Ethernet kapcsolattal csak és kizárólag 9-10Mbps-t tud. A beépített Wi-Fi antennával megy több, de nincs ideális helyen a lefedettség szempontjából.

    Egy régebbi TP-Link routerrel ez a 3. eszköz is hozza a maximális letöltési és feltöltési sebességet. De ezt már nem szeretném használni.

    Az Asus router adminisztrációs felületén semmilyen korlátozás nincs beállítva erre a VivoPC-re (QoS is ki van kapcsolva), úgyhogy teljesen érthetetlen a dolog a számomra.

    Az Ethernet csatlakozó teljesen jó (érpárok megfelelőek), próbáltam "lengő" kábellel is, a probléma ugyanez. Frissítettem a gép hálókártya driver-ét, semmi változás.

    Hosszas keresgélés után találtam pár tippet, pl. az adapter speicális beálíltásaiban a duplex sebesség állítását (automatikusról 100mbps-re), de ezek sem segítettek.

    Elég vicces, hogy az Asus a saját termékeivel nem bír összedolgozni.

    Van valami tippetek, mi okozhatja a problémát?

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz emeron #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    Router gondok
    Otthoni hálózat és internet megosztás

    Ezt a topikot pedig zárom.

Aktív témák