Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • funkboom

    csendes tag

    válasz eric.cartman #1 üzenetére

    Üdv!

    Én pont egy hete vásároltam egy ilyen szépséget és csak jót tudok róla mondani. Ma elvégeztem egy gyorstesztet. A környezet:

    - ASUS RT-AC87U
    - MacMini (Core i5 3210M, Kingston V200+ 120 Gb SSD + 500 Gb Hitachi HDD)
    - Desktop PC (Core i7, Samsung 840 EVO 512 Gb SSD)
    - iPad Air 2 gold+space gray (WiFi AC, azt hiszem 2x2 MiMO)
    - UPC 60/6

    A másoláshoz használt teszfájl paraméterei:
    méret: 8 GB, típus: mkv

    LAN:
    MacMini SSD --> Desktop PC SSD: ~117 MB/s
    A LAN teszt hozta a tőle elvártat.

    WLAN (5 Ghz):
    Desktop PC SSD --> iPad Air 2: ~65-70 MB/s
    Itt a 2x2 MiMO-s iPad sebességét teszteltem.

    LAN + WLAN (1):
    MacMini SSD --> Desktop PC SSD: ~110-115 MB/s
    iPad Air 2 gold Speedtest app: ~35 Mbit/s
    iPad Air 2 space g. Speedtest app: ~25 Mbit/s
    Itt arra voltam kíváncsi, hogy a max. LAN sávszélhasználat befolyásolja-e a wifi működését, mint látható, meg sem kottyant neki, igaz a WiFi ennél jóval többre képes.

    LAN + WLAN (2):
    MacMini 2.5"-es Hitachi HDD-ről 3 különböző 1080p-s film stream-elése egyidőben:
    - SMB-n keresztül Desktop PC-re (Kodi, LAN)
    - Air Video Server-rel iPad(1)-re (WLAN)
    - Air Video Server-rel iPad(2)-re (WLAN)
    Itt a többfelhasználós stream-elést teszteltem, igazából a router-nek ez nem igazán okozott különösebb gondot, leginkább a 2.5"-es HDD terhelhetőségét teszteltem, gond nélkül futtatta a 3 filmet (AirVideoServer --> H.264 passthrough: ON).

    A fenti tesz nem volt különösebben részletes, sem teljeskörű, csak egy gyors bepillantást nyújt a működésbe. A környezet ált. az alábbiak szerint működik:
    - MacMini: filmlejátszás TV-re HDMI-n keresztül (Kodi), torrentek seed-elése, 2 db Minecraft szerver és TS3 szerver hosztolása
    - Desktop PC: online gaming (legkritikusabb tényező: alacsony ping), néha film streamelés
    - iPad-ek (játékok, filmek stream-elése a Mini-ről, stb...)

    Korábban egy Linksys E900-as (100/10 LAN, 802.11n) router látta el a rendszert, és amellett hogy 2 hetente újra kellett indítani,
    - egy-egy torrent letöltésekor (~ 7 MB/s) viszonylag érezhető volt a ping növekedése online COD:AW alatt,
    - iPad-en Youtube 1080p video stream-elés folyamatosan megállt és bufferelt,
    - egyes esetekben 1 db 1080p film iPad-re stream-elésénél a bitráta jelentősen lecsökkent (kockás kép)

    Az új router (ac87u) menüjében az adaptív QoS-t ON-ra kapcsoltam és az online játékok kategóriára helyeztem elsődleges prioritást, aztán VoIP, stb... A lehető legtöbb biztonsági beállítást bekapcsoltam (DDos védelem, tűzfal,...) és néhány a fentiekhez szükséges portot kinyitottam.
    3-4 torrent letöltésénél is akadásmentes online játékot tapasztalok. Ahogy a fenti tesztekben is látható volt, egyszerre több film stream-elése is lehetséges wifi-n keresztül, miközben egyéb jelentős forgalom is zajlik LAN-on. Így 1 hét használat után azt tudom mondani, fantasztikus a router hatalmas potenciállal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák