Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz keIdor #19 üzenetére

    Csak futólag néztem utána, de kb ez jött le nekem:

    P= Performance desktop....asztali platform jó teljesítménnyel
    Q= Office ....Irodai alkalmazásra
    H= Digital Home.... multimédiás felhasználásra.

    Ezt a lapok közti kiépítési különbség is alátámasztja... :

    P57, H57 és Q57-nél:
    Braidwood - Az Intel Turbo Memory mobil platformból átemelt továbbfejlesztése amit először a Santa Rosa Centrino, majd a Montevino platformnál alkalmaztak. Ez látható a Giga és DFI lapjain is ONFI foglalatba tehető NAND Flash alapú kártya behejezésekor gyorsabb betöltést és a gyakran használt merevlemez területek gyorsítótárazására szolgál ... kb.

    H55, H57 és Q57-nél:
    FDI (Flexible Display Interface): A grafikus maggal rendelkező prociknál használhatjuk a proci grafikus magját.. Kivezetése: DVI-D, HDMI és Display Port.

    ATM 6.0 (Active Management Technológia): Kb ennyi magyarul és ennek a továbbfejlesztett változata. (e-mailben értesítésküldés, lopásgátló- és titkosító technológia etc..)

    Coral Harbor: Az ATM 6.0 némiképp megváltoztatva, de még teljes specifikációt nem találtam.

    Remote Wake Technology: Az Intel P43 és G45,G43 chipsetben már használt távoli elérést biztosító technológiája sztem módosítások nélkül kerül bele a H55 és H57 chipkészletű lapokba.

    Quiet System Technology: Előfordulhat, hogy a régi QTS egy az egyben, de jó eséllyel ennek továbbfejlesztett változata... ami nem csak a ventillátor szabályzásért felel....
    Jó lenne valami olyasmit tudna, mint AMD-nél, hogy az NB feszt és a DIMM feszt is szabályozza.. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák